مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP

0

اطلاعات کلی در مورد استان نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا مجمع الجزایری متشکل از 3000 جزیره در جنوب شرقی کانادا است که اسکاتلند نو نیز نامیده می شود.

جزیره زیبای کیپ برتون و شهر هالیفکس از قدیمی ترین شهرهای کانادا و پایتخت این استان از زیباترین و توریستی ترین شهرهای کانادا محسوب می شود.

شهر هالیفکس به عنوان شهری بافرهنگ غنی و وضعیت اقتصادی رو به رشد از مراکز فرهنگی و هنری جامعه کانادا می باشد.

بالا بودن کیفیت زندگی و جذابیت های طبیعی، تنوع فرهنگی و وجود مهاجران از کشورهای مختلف این استان را به یک جامعه چندفرهنگی تبدیل کرده است.

میانگین درآمد جامعه نوا اسکوشیا سالانه در حدود 29 هزار دلار کانادا می باشد. زبان رسمی استان نوا اسکوشیا انگلیسی و تا حدودی فرانسه می باشد. آب و هوای استان نوا اسکوشیا سرد و نسبتا مرطوب است.  

کارشناسان تولید محتوای موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر تلاش کرده اند تا در این مقاله اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP را به متقاضیان ارائه دهند و همه جزئیات مورد نیاز در مورد مهاجرت به اسکوشیا را به طور دقیق شرح دهند.

شرایط کلی مهاجرت استانی به کانادا

برنامه های مهاجرتی استانی کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا و با هدف تامین نیروهای انسانی ماهر و متخصص برای هر استان برنامه ریزی شده است.

بر اساس این برنامه های مهاجرت استانی اداره های مهاجرت استانی متقاضیان واجد شرایط را به اداره مهاجرت کانادا معرفی می کنند و اداره مهاجرت کانادا بر اساس نیاز آن استان مجوز اقامت دائم کانادا را برای این متقاضیان صادر می کند.

به طور کلی بر اساس برنامه های استانی کانادا شرایط مهاجرت استانی به کانادا و از جمله مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP شامل موارد زیر می باشد:

دارا بودن نیروهای کاری ماهر و باتجربه

متقاضیان باید دارای سوابق کاری درخشان در حوزه شغلی، سن مناسب، تحصیلات مناسب و مدرک زبان معتبر باشد. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خود اخذ کنند.

دارا بودن سرمایه لازم

متقاضیان با دارا بودن سرمایه لازم برای کارآفرینی در هر استان می توانند بر اساس برنامه مورد نظر اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. علاوه بر دارا بودن سرمایه لازم متقاضیان باید دارای طرح کارآفرینی سودآور و همچنین کارآفرینی برای افراد بومی آن استان نیز باشند. متقاضیان واجد شرایط می توانند مجوز کار و اقامت خود و خانواده خود را برای اقامت در کانادا دریافت کنند.

دارا بودن ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی کاری هر استان نمی باشند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند و پس از فارغ التحصیلی با اخذ مجوز کار بر اساس برنامه های مهاجرتی هر استان درخواست خود برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP

برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP مختص متقاضیانی است که دارای مهارت کاری لازم و سوابق کاری و حرفه ای می باشند. متقاضیان با این برنامه مهاجرتی می توانند نامینیت Nominate شوند و در صورت انتخاب شدن از طرف این استان در برنامه سیستم اکسپرس اینتری فدرال امتیاز لازم را کسب کنند و شرایط لازم را برای اخذ اقامت کانادا فراهم کنند.

انواع برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP

برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP شامل 9 برنامه زیر می باشد که در ادامه به توضیح خلاصه هر یک از این برنامه ها خواهیم پرداخت.

 1. برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY نوا اسکوشیا
 2. برنامه مهاجرت کارگران ماهر فدرال FSW نوا اسکوشیا
 3. برنامه مهاجرت کارمهارت تجارت FSTP نوا اسکوشیا
 4. برنامه مهاجرت نیروی کار متخصص Skilled Worker نوا اسکوشیا
 5. برنامه مهاجرت اولویت بازار کار پزشکان Priorities for Physicians نوا اسکوشیا
 6. برنامه مهاجرت کارآفرینی Entrepreneur نوا اسکوشیا
 7. برنامه مهاجرت کارآفرینی دانشجویان بین المللی استان نوا اسکوشیا
 8. برنامه مهاجرت مشاغل با تقاضای بالا Occupations In Demand نوا اسکوشیا
 9. برنامه مهاجرت مهارت کاری کلاس CEC وا اسکوشیا 

1.برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری از زیر مجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP مختص متقاضیانی است که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند. در این برنامه سیستم درخواست مهاجرت به صورت آن لاین متقاضیان می توانند مشخصات خود را ثبت کنند. متقاضیان باید مهارت کاری و تخصص حرفه ای خود را در این سیستن ثبت کنند. طبیعتاً هر چه امتیاز متقاضی بیشتر باشد، احتمال پذیرش درخواست وی بیشتر خواهد بود.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

متقاضیان با ثبت نام در برنامه سیستم اکسپرس اینتری در زیرمجموعه برنامه نامزدی استانی NSNP مختص بر اساس سیستم امتیازدهی رتبه بندی می شوند. اگر متقاضی امتیاز بالایی را کسب کند و از مهارت و تخصص حرفه ای ویژه ای برخوردار باشد، می تواند به عنوان متخصص حرفه ای مجوز اقامت دائم استان نوا اسکوشیا را دریافت کند. متقاضی برای پذیرش در برنامه اکسپرس اینتری استان نوا اسکوشیا باید درخواست خود را ارائه دهد. مدت رسیدگی و پردازش درخواست برنامه اکسپرس اینتری استان نوا اسکوشیا ۶ ماه می باشد. از جمله شرایط متقاضی برای مهاجرت به این استان از طریق برنامه نوا اسکوشیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن مهارت های شغلی در سطوح کاری A و B یا O
 • دارا بودن تحصیلات بیشتر از دیپلم
 • دارا بودن سوابق کاری مرتبط با شغل مورد نظر
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB7 برای مشاغل گروه A و O  
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB5 برای مشاغل گروه B
 • دارا بودن سن ۲۱ تا ۵۵ سال
 1. برنامه مهاجرت کارگران ماهر فدرال FSW نوا اسکوشیا NSNP

برنامه کارگران ماهر فدرال Federal Skilled Worker از زیرمجموعه برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا مختص متقاضیانی است که دارای مهارت حرفه ای و تخصص کاری باشند. متقاضیان برای مهاجرت از طریق برنامه کارگران ماهر نوا اسکوشیا باید حداقل امتیاز لازم  ۶۷ را از مجموع امتیازهای جدول امتیازبندی کسب کنند. فاکتورهای جدول امتیازبندی بر اساس تحصیلات، تجربه و مهارت کاری، شایستگی، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه، سن و تجربه کار در کانادا می باشد.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارگران ماهر

متقاضیانی که با برنامه مهاجرت کارگران ماهر و متخصص حرفه ای قصد مهاجرت به استان نوا اسکوشیا را دارند، باید واجد شرایط باشند. از جمله شرایط لازم متقاضیان موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • دارا بودن تمکن مالی لازم و اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در مدت اقامت در استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن شرایط کار و اشتغال در استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی
 • دارا بودن حداقل یک سال سابقه کاری مرتبط با تخصص حرفه ای یا
 • دارا بودن تجربه و مهارت لازم کاری
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه
 • دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم و یا مدرک حرفه ای
 • دارا بودن مهارت کاری در سطوح شغلی صفر، A یا B
 • دارا بودن تجربه کاری تمام وقت ۳۰ ساعت در هفته یا
 • دارا بودن معادل ساعات کاری تمام وقت
 • دارا بودن تجربه کاری مرتبط با شغل مورد نظر در ۱۰ سال گذشته
حتما بخوانید:  بازار کار فیزیوتراپی در کانادا

3.برنامه مهاجرت کارمهارت تجارت FSTP نوا اسکوشیا

برنامه کارمهارت تجارت کانادا از زیرمجموعه NSNP از برنامه های جذب افراد متخصص و حرفه ای در زمینه های حرفه ای می باشد. این برنامه مهاجرت مختص متقاضیانی است که بر اساس توانایی خود در زمینه کسب و کار و تجارت حرفه ای خواستار مهاجرت به استان نوا اسکوشیا می باشند.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارمهارت تجاری

متقاضیان برای مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارمهارت تجاری باید دارای شرایط ویژه ای باشند. از جمله شرایط مهم برای پذیرش در برنامه کارمهارت تجارت کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حداقل ۲ سال تجربه کاری تمام وقت مرتبط با شغل مورد نظر
 • دارا بودن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه( ارائه مدرک زبان الزامی نیست)
 • دارا بودن مدرک مهارت تجاری صادره از کشور متقاضی
 • دارا بودن مدرک مهارت لازم بر اساس برنامه مهاجرت کارمهارت تجاری

4.برنامه مهاجرت نیروی کار متخصص Skilled Worker نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرتی Skilled Worker از زیرمجموعه برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP مختص متقاضیانی است که دارای مهارت در سطوح مختلف حرفه ای می باشند.  متقاضیان با این برنامه مهاجرت سریع می توانند شرایط اخذ اقامت و کار و اشتغال در استان نوا اسکوشیا را فراهم کنند. از مهم ترین مزیت های مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق این برنامه عدم نیاز به اخذ پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای این استان می باشد.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق نیروی کاری متخصص

متقاضیان برای مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق برنامه اسکیل ورکر از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB5 برای نیروی کاری ماهر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی CLB4 برای نیروی کاری نیمه ماهر
 • دارا بودن سن بین ۲۱ تا ۵۵ سال
 • دارا بودن سابقه کاری ۲ سال در طی ۵ سال اخیر کافی
 • کار و اشتغال در مشاغل مورد نیاز استان نوا اسکوشیا

مشاغل مورد نیاز استان نوا اسکوشیا در برنامه نیروی کاری متخصص

یکی از شرایط مهم برای مهاجرت به استان نوا اسکوشیا دارا بودن سوابق کار و اشتغال در مشاغل زیر می باشد:

 • گروه مشاغل علوم پزشکی

 پزشک عمومی و متخصص-دندانپزشک-پرستار-مدیر بهداشت-داروساز-تکنسین آزمایشگاه و دستیار پاتولوژیست- فیزیوتراپ-دروانگران شغلی-درمانگران تنفسی-تکنسین های کاردیولوژی-متخصص رادیوگرافی-پزشک سونوگرافی-روانپزشک-تکنسین های کاردرمانی

 • گروه مشاغل مهندسی

مهندس کامپیوتر-مهندس برق- مهندس مکانیک-مهندس الکترونیک- تکنسین مکانیک-تکنسین برق- تکنسین آزمایشگر سیستم ها-طراح و مهندس نرم افزار-مشاور و تحلیل گر سیستم های اطلاعاتی

 • گروه مشاغل دیگر

برقکار صنعتی- تراشکار-اپراتور جرثقیل-تکنسین خدمات خودرو و کامیون و اتوبوس-مدیر فروشگاه های زنجیره ای-ناظر تولید کالاهای فلزی-آشپز- مدیران مالی-فلزکار-مربی کودک

5.برنامه مهاجرت اولویت بازار کار پزشکان Priorities for Physicians نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت پزشکان ایرانی به استان نوا اسکوشیا کانادا از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP امکان مهاجرت سریع پزشکان به این استان را فراهم می کند. به دلیل کمبود پزشک در بخش سیستم بهداشتی و پزشکی استان نوا اسکوشیا این برنامه مهاجرت امکان مهاجرت پزشکان و همچنین مهاجرت خانوادگی پزشکان را فراهم کرده است. پزشکان بر اساس برنامه مهاجرت اولویت بازار کار پزشکان استان نوا اسکوشیا باید در پروفایل اکسپرس اینتری فدرال علاقمندی خود را ثبت کنند. یکی از مزیت های مهاجرت از طریق این برنامه استانی ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری در هر زمان از سال می باشد. پزشکان از طریق برنامه اولویت بازار کار پزشکان می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه اولویت بازار کار پزشکان

پزشکان برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت پزشکان ایرانی از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن مدرک معتبر پزشکی از دانشگاه های معتبر کشور ایران
 • دارا بودن ویزای توریستی و یا ویزای کاری برای پزشکان ساکن کانادا
 • دارا بودن مجوز قانونی اقامت برای پزشکان ساکن در کشور دیگری
 • دارا بودن پیشنهاد کاری از مرکز پزشکی استان نوا اسکوشیا برای پزشک خانواده
 • دارا بودن تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در مدت اقامت در استان نوا اسکوشیا
 • کار و اشتغال به مدت ۲ سال در استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن حداقل امتیازهای لازم را در مورد سوابق کاری پزشکی
 • دارا بودن پیشنهاد شغلی از بخش پزشکی استان نوا اسکوشیا به عنوان پزشک عمومی یا پزشک خانواده و یا پزشک متخصص
 • دارا بودن نامه تائیدیه پیشنهاد شغلی از بخش پزشکی استان نوا اسکوشیا با مهر و امضا رئیس مرکز پزشکی و امضا پزشک
 • دارای مدرک تحصیلی پزشکی معادل سازی شده
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی CLB7

6.برنامه مهاجرت کارآفرینی Entrepreneur نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت کارآفرینی از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP مختص مدیران باتجربه و دارندگان کسب و کارهای تجاری می باشد. متقاضیان برای مهاجرت از طریق کارآفرینی باید دارای طرح تجاری برای راه اندازی کسب و کار جدید در استان نوا اسکوشیا باشند. در ابتدا برای این متقاضیان ویزای کار یک تا 2 ساله صادر می شود.

در صورتی که متقاضی بتواند طرح تجاری خود را در این مدت راه اندازی کند و این طرح با سوددهی همراه باشد، می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا اقدام کند. متقاضی برای مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق این برنامه مهاجرتی باید در ابتدا از اداره مهاجرت این استان نامه تائیدیه مدارک را دریافت کند و در مصاحبه پذیرفته شود.

پس از پذیرش مدارک برای متقاضی ویزای یک تا 2 ساله برای راه اندازی کسب و کار تجاری صادر می شود. متقاضی باید در مدت مشخص شده کسب و کار و طرح تجاری خود را راه اندازی کند. با سوددهی طرح تجاری متقاضی می تواند برای دریافت تائیدیه استانی و ثبت درخواست اخذ اقامت دائم کانادا و مهاجرت به استان نوا اسکوشیا اقدام کند.

حتما بخوانید:  مهاجرت پرستاران به کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم برای پرستاران

 شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارآفرینی

پزشکان برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینی از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن تمکن مالی ۶۰۰.۰۰۰ دلار کانادا
 • دارا بودن سرمایه لازم ۱۵۰.۰۰۰ دلار برای راه اندازی طرح تجاری
 • دارا بودن ۳ سال سابقه کار در کسب و کار تجاری یا
 • دارا بودن 5 سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB5
 • دارا بودن سن بالاتر از 21 سال
 • دارا بودن مالکیت یا مدیریت یک کسب و کار

مزیت های مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارآفرینی

متقاضیان با مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارآفرینی از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. متقاضی برای مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق این برنامه مهاجرتی نیاز به مدرک تحصیلی و یا سابقه اقامت در این استان ندارد. برخی از مزیت های مهم مهاجرت از طریق این روش مهاجرتی استانی عبارت است از:

 • امکان مهاجرت خانوادگی به استان نوا اسکوشیا
 • امکان راه اندازی کسب و کار تجاری در نوا اسکوشیا
 • امکان خرید یک کسب و کار تجاری فعال در نوا اسکوشیا
 • امکان اخذ اقامت دائم استان نوا اسکوشیا

7.برنامه مهاجرت کارآفرینی دانشجویان بین المللی استان نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی دانشجویان بین المللی International Graduate Entrepreneur از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP تا حدودی همانند برنامه کارآفرینی می باشد. تفاوت این برنامه مهاجرتی با برنامه کارآفرینی این است که این برنامه مهاجرت مختص دانشجویان فارغ تحصیل از دانشگاه ها و کالج های استان نوا اسکوشیا می باشد.

در واقع فارغ التحصیلان دانشگاه های این استان که در مدت طی یک سال پس از تمام شدن دوره تحصیلی و با دارا بودن ویزای ورک پرمیت Work Permit اقدام به راه اندازی کسب و کار در این استان کرده اند واجد شرایط این برنامه مهاجرتی می باشند.

فارغ التحصیلان دانشگاه ها که دارای کسب و کار در این استان می باشند از طریق این برنامه مهاجرتی می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه کارآفرینی دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از دانشگاه ها و موسسه های آموزشی معتبر استان نوا اسکوشیا برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینی از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم از دانشگاه ها و کالج های استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن حداقل مدرک 2 ساله تمام وقت و حضوری دانشگاه های استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن حداقل یک سال تجربه کاری در مدیریت کسب و کار
 • دارا بودن مالکیت یک سوم کسب و کار تجاری
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB 7
 • دارا بودن سابقه کار در حدود یک سال
 • دارا بودن ویزای Work Permit
 • راه اندازی طرح تجاری و کسب و کار در استان نوا اسکوشیا

8.برنامه مهاجرت مشاغل با تقاضای بالا Occupations In Demand نوا اسکوشیا NSNP

برنامه مهاجرت مشاغل با تقاضای بالا از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP به منظور جذب نیروی انسانی مورد نیاز این استان می باشد. مشاغل موجود در فهرست مشاغل مورد نیاز در سایت اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا در سطح مهارت C مورد نیاز این استان می باشند.

از جمله مشاغل مورد نیاز این استان می توان مشاغل پرستاری، بهیاری و رانندگی کامیون را نام برد. از مزیت های مهاجرت به استان نوا اسکوشیا از طریق این برنامه این است که متقاضی برای شرکت در این برنامه نیاز به دارا بودن سوابق اقامت در این استان و یا سوابق کار نمی باشد.

علاوه بر این امکان ارائه درخواست مهاجرت برای متقاضی در هر زمان وجود دارد و برای ارائه درخواست به دولت استانی نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.

شرایط مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه مشاغل با تقاضای بالا

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی مشاغل با تقاضای بالا از زیرمجموعه  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن سن ۲۱ تا ۵۵ سال
 • دارا بودن یک سال سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر
 • دارا بودن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن تجربه و مهارت شغلی در شغل و حرفه مورد نظر
 • دارا بودن مدرک دیپلم و مدرک فنی مرتبط با شغل مورد نظر
 • دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در استان نوا اسکوشیا
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی CLB4

9.برنامه مهاجرت مهارت کاری کلاس CEC نوا اسکوشیا NSNP

برنامه تجربه و مهارت کاری کلاس CEC نوا اسکوشیا از زیرمجموعه برنامه مهاجرت به کانادا NSNP مختص متقاضیانی است که دارای تجربه کار مهارتی در کشور کانادا باشند. متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت مهارت کاری کلاس CEC از زیرمجموعه  برنامه استانی NSNP نوا اسکوشیا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن حداقل یک سال کار حرفه ای و یا معادل آن تجربه کار حرفه ای در کانادا
 • دارا بودن مجوز قانونی برای تحصیل و یا مجوز قانونی کار در کانادا
 • دارا بودن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه( ارائه مدرک مهارت زبان الزامی نمی باشد)
 • دارا بودن مهارت کاری در سطح صفر، A و B

امکان اخذ اقامت استان نوا اسکوشیا از طریق برنامه های مهاجرت استانی

متقاضیان با اخذ مجوز اقامت استان نوا اسکوشیا از طریق برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا از حق قانونی برای کار و زندگی و تحصیل در همه استان ها و نواحی کشور کانادا برخوردار می شوند. متقاضیان با اخذ مجوز اقامت استان نوا اسکوشیا می توانند بدون وابستگی به یک کارفرمای خاص و یا مکان خاص در این استان اقامت، کار و زندگی کنند.

به طور کلی روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا در همه ایالت ها مشابه است. اما مدت اقامت و اعتبار این اقامت در ایالت های مختلف متفاوت می باشد. متقاضیان با اخذ اقامت  از طریق برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP می توانند از همان ابتدا مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

حتما بخوانید:  بازگشایی گام به گامِ مراکز برگزاری آزمون‌های آیلتس و سلپیپ

متقاضیان با روش سرمایه گذاری در طرح های تجاری و یا کارآفرینی و همچنین خرید شرکت های فعال در ابتدا مجوز اقامت یک تا 2 ساله را دریافت می کنند و اگر در این طرح کارآفرینی موفق بودند و این کار با سوددهی همراه بود، می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی کانادا ۳ ماه پس از ورود به این کشور و اخذ ویزای همراه خانواده از مهم ترین مزیت های اخذ اقامت دائم استان نوا اسکوشیا می باشد.

علاوه بر این  فرزندان متقاضی می توانند تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان تحصیل کنند و متقاضی پس از 3 تا 5 سال از کار و اقامت در این استان می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا اقدام کند.

امکان اخذ ویزای همراه با با برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا

متقاضیان با اخذ ویزای اقامت استان نوا اسکوشیا کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا می توانند برای اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کنند.

در واقع از ابتدای درخواست اقامت استان نوا اسکوشیا متقاضی می تواند همزمان با خود برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزای اقامت کند. همسر متقاضی با اخذ ویزای همراه می تواند در این استان مشغول کار شود و به صورت تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز می توانند در مدارس دولتی این کشور به رایگان تحصیل کنند.

هزینه های لازم برای مهاجرت از طریق برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا

هزینه های مهاجرت و زندگی در استان نوا اسکوشیا بر اساس برنامه های مختلف متفاوت می باشد. اما بر اساس نوع برنامه مهاجرتی متقاضیان باید دارای بودجه و تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به این استان ساحلی کانادا باشند. هزینه های مهاجرت و زندگی از طریق  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا عبارتند از:

 • هزینه های کلی زندگی در کانادا به طور متوسط ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می باشد. البته هزینه های زندگی و مسکن در شهرهای تورنتو و ونکور و انتاریو بالا است اما در شهر کبک هزینه ها پایین تر و مقرون به صرفه تر است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های استان نوا اسکوشیا سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ تا ۱۵.۰۰۰ دلار می باشد.
 • هزینه اجاره بهای یک اتاق مستقل در شهر هالی فکس در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار و هزینه اجاره یک آپارتمان ماهانه در حدود ۶۰۰ دلار تا ۸۰۰ دلار می باشد.
 • اگر متقاضی قصد سرمایه گذاری برای کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا را دارد، باید در حدود 150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کند.
 • اگر متقاضی دارای مهارت و تخصص کاری و یا مشاغل مرتبط بر اساس برنامه NSNP باشد، باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت یک سال اقامت در این استان باشد.
 • هزینه های اخذ ویزای اقامت و مهاجرت به کانادا برای متقاضی 1040 دلار و برای همسر متقاضی نیز 1040 دلار و برای هر یک از فرزندان از حدود 150 تا 550 دلار کانادا می باشد.

مزایا و معایب برنامه های مهاجرت استانی کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و بر طبق برنامه های استانی کانادا می توانند از مزیت های شگرف مهاجرت به کانادا برخوردار شوند. ارتباط صمیمی مردم با مهاجران و حمایت دولت از شهروندان در سختی ها و بحران ها و همچنین رشد و توسعه زیرساخت های شهری را می توان از مزیت های مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا ذکر کرد.

کشور کانادا دارای بالاترین رتبه استاندارد جهانی برای زندگی بالاتر از کشور آمریکا و برخی از بهترین کشورهای اروپایی است و مجموع این مزیت ها متقاضیان را برای مهاجرت به این کشور مشتاق می کند.

در این بخش از مقاله به ارائه مزیت ها و معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی و  برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP می پردازیم:

 • دریافت مجوز اقامت دائم کانادا
 • امکان دریافت تابعیت و شهروندی کانادا
 • خدمات درمانی رایگان
 • بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی دانشگاه ها
 • اعتبار بالای پاسپورت کانادا
 • برخورداری از آزادی فردی و اجتماعی و برابری حقوق شهروندی و اجتماعی همه شهروندان
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • امکان کار و اشتغال همسر در مشاغل تمام وقت کانادا
 • امکان برخورداری از سیستم و خدمات بهداشت و درمان کانادا
 • امکان برخورداری از بیمه رایگان درمان کانادا
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر کانادا
 • امکان برخورداری از تسهیلات بانکی و مزایای حساب بانکی
 • امکان زندگی در یکی از بهترین و باکیفیت ترین کشور های جهان
 • امکان زندگی در کشوری با ثبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی
 • امکان کار و اشتغال در کانادا و برخورداری از مزیت کار در این کشور

معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی

 • تفاوت در حداقل امتیاز لازم برای برنامه مهاجرت استانی در مقایسه با حداقل امتیاز لازم برای تایید مدارک و بررسی پرونده مهاجرت
 • امکن تغییر مشاغل مورد نیاز هر استان در هر سال

خدمات موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با دارا بودن مشاوران برجسته و وکلای ماهر در ایران و کانادا دارای تجربه های گرانقدری در حوزه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی می باشد.

وکلای کاربلد و باتجربه موسسه ما در کشور کانادا روند پیگیری پرونده های مهاجرتی را بررسی می کنند و همه اقدامات لازم برای تسریع در امر مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا را انجام می دهند. برای مشاوره با کارشناسان زبده و مشاوران برجسته این موسسه همین امروز اقدام کنید.

برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا چیست؟

برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا NSNP ویژه افرادی است که دارای مهارت کاری لازم و سوابق کاری و حرفه ای هستند. این افراد می توانند با پر کردن فرم اظهار علاقه به این استان، شانس خود را برای دریافت نامینیشن استانی امتحان کنند.

آیا نتیجه برنامه استانی NSNP اخذ اقامت دائم کانادا است؟

بله. کسانی که نامینیشن استانی نوا اسکوشیا را دریافت می کنند 600 امتیاز در پروفایل اکسپرس انتری خود دریافت می کنند که باعث افزایش نمره آن ها در این سیستم می شود. در نهایت آن ها می توانند از طریق اکسپرس انتری PR کارت خود را دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.