مهاجرت پرستاران به استرالیا در سال 2021

0

مهاجرت پرستاران به استرالیا و زندگی در این کشور به یکی از آرزوهای افرادی تبدیل شده است که در ایران زندگی می‌کنند. همان طور که می‌دانید رشته پرستاری جزو آن دسته از رشته‌های پرطرفدار است که اگر در آن به خوبی عمل کنید، خواهید توانست به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید. از قضا رشته پرستاری یکی از رشته‌های تقریبا اشباع شده در ایران و رشته‌ای پرتقاضا در کشورهای دیگر می‌باشد. این یعنی شما می‌توانید با مهاجرت به استرالیا و فعالیت در زمینه پرستاری، زندگی نسبتا خوبی را برای خود داشته باشید. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط پذیرش پرستار در استرالیا پرداخته ایم.

شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا

از آن جایی که پرستاری جزو مشاغل به شمار می‌رود، بنابراین پرستاران نیز بایستی مثل دیگر مشاغل از طریق ویزای کار استرالیا اقدام کنند. یک پرستار که قصد مهاجرت به یی دارد، حتما باید توانایی‌های خود را مورد ارزیابی قرار داده و از شرایط لازم برخوردار باشد. برای مهاجرت پرستار به استرالیا مواردی مثل اشتغال به کار، تخصص، سابقه کار و مهارت در زبان انگلیسی مورد بررسی واقع می‌شود. شایان ذکر است در سال‌های اخیر مهاجرت پرستاران به استرالیا نسبت به سال‌های قبل‌تر راحت‌تر شده و افراد بیشتری توانسته‌اند در رشته پرستاری در دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کرده و یا در بیمارستان‌های این کشور به کار مشغول شوند.

استرالیا دارای ایالت‌هایی است که هریک براساس نیاز‌های خود اقدام به انتشار لیست مشاغل موردنیاز کرده و براساس آن اقدام به جذب مشاغل مختلف از جمله پرستاران می‌کنند. در این بین حتما باید توجه کنید که مهاجرت پرستار به استرالیا در اکثر تخصص‌ها مثل پرستاری اورژانسی، پرستاری در بخش مراقبت‌های ویژه پرستاری اطفال، پرستاری معلولین، پرستاری سالمندان و… شامل شده و برای این که بتوانید بهتر و سریع‌تر در این کشور اقامت کسب کنید لازم است تا موارد بیشتری از انواع پرستاری را بلد باشید. البته تنها داشتن اطلاعات در این زمینه‌ها کافی نبوده و باید در تست مهارتی که از شما گرفته می‌شود نیز نمره قبولی کسب کنید.

مهاجرت پرستاران به استرالیا

تحصیلات مورد نیاز برای مهاجرت پرستار به استرالیا

متقاضیانی که قصد دارند در زمینه پرستاری در کشور استرالیا مشغول به کار شده و اقامت این کشور را به دست بیاورند، لازم است از یک سری ویژگی‌های مهارتی برخوردار باشند. برخی از اصلی‌ترین شرایط مورد نیاز برای مهاجرت پرستار به استرالیا عبارتند از:

اثبات هویت و تکمیل مدارک موردنیاز

طبیعی است برای مهاجرت پرستار به استرالیا لازم است تا فرد متقاضی مدارک مربوط به هویت خود را نزد مراجع مربوطه تکمیل نماید. این مدارک ثابت می‌کند فردی که برای مهاجرت به عنوان پرستار اقدام کرده است دارای هویت مشخصی بوده و می‌تواند به عنوان یک فرد معمولی و تاثیرگذار در جامعه استرالیا فعالیت کند.

آزمون مهارت در زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک آیلتس

دومین نکته‌ای که در مهاجرت پرستار به استرالیا مطرح است، مدرک زبان انگلیسی افراد و سطح مهارت آن‌ها در خواندن، نوشتن و صحبت کردن انگلیسی است. همان طور که می‌دانید مجوز ورود به استرالیا داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقلی ۷ بوده و اگر قصد دارید به عنوان پرستار وارد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور شوید، حتما بایستی تخصص شما در زمینه صحبت به زبان انگلیسی بیشتر از یک فرد عادی باشد. از این رو پیش از آن که اقامت استرالیا برای شما نهایی شود، لازم است تا از تست مهارت زبان انگلیسی در رشته پرستاری با موفقیت خارج شوید.

حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

همبستگی آموزش و انجام تمرینات حرفه‌ای

همبستگی آموزش و انجام تمرینات حرفه‌ای سومین قدم از مهاجرت پرستار به استرالیا می‌باشد. یعنی شما مادامی که به عنوان پرستار در کشور استرالیا مشغول به کار هستید، بایستی آموزش‌های لازم را سپری کرده و مهارت‌های خود را در زمینه وظایف شغلی‌تان بهبود ببخشید.

مراحل مهاجرت پرستاران به استرالیا

مراحل اصلی مهاجرت پرستار به استرالیا که هر شخص متقاضی بایستی طی کند به شرح زیر می باشد:

بررسی صلاحیت

اولین قدم برای مهاجرت پرستار به استرالیا، بررسی صلاحیت برای انجام کار در کشور استرالیا است. در این مرحله شما باید به عنوان پرستار شرایط خود را برای ثبت نام در لیست اقامت استرالیا ارزیابی کرده و صلاحیت خود را برای مهاجرت ارزیابی کنید. بسیاری از افراد هستند که تنها به این فکر می‌کنند در استرالیا زندگی کرده و مرفه باشند. در صورتی که این طور نبوده و اگر می‌خواهید در این کشور واقعا شخص موفقی باشید، قبل از همه چیز باید ببینید که آیا شما می‌توانید به عنوان یک پرستار مهاجر در استرالیا زندگی کنید یا خیر.

تکمیل فرم درخواست

پس از بررسی صلاحیت، نوبت به انجام کارهای اداری و کاغذبازی‌های مربوط به مهاجرت پرستار به استرالیا است. در این قسمت بایستی فرم درخواستی که برای اقامت به استرالیا پر کرده‌اید را به همراه سایر مدارک‌تان به نهادهای قانونی استرالیا ارائه کرده و منتظر ارزیابی و پاسخ نهایی آن‌ها باشید. این نهاد مشخص می‌کند که آیا شما واجد شرایط ثبت نام و کار به عنوان پرستار در استرالیا می‌باشید؟

تایید ثبت نام

پس از تائید ثبت نام توسط نهادهای مربوطه، کارهای مربوط به کسب ویزا و اقامت استرالیا تازه شروع می‌شود. در واقع اگر نهادهای قانونی این کشور شما را به عنوان یک پرستار مهاجر در استرالیا تائید کردند، می‌توانید مراحل بعدی را دنبال کنید.

درخواست برای مهاجرت به استرالیا

این درخواست بسته به شرایط هر شخصی و این که قصد انجام چه کاری را در استرالیا دارد متفاوت است. به طور کلی درخواست برای مهاجرت به استرالیا ابتدا به نهادهای داخلی و سپس به مراجع مربوطه در استرالیا ارسال می‌شود. اگر قبلا توسط نهادهای نظارتی مهاجران تائید شده باشید، می‌توانید زندگی آینده خود را در این کشور متصور شوید.

مهاجرت به استرالیا

در این هنگام شما به استرالیا سفر می‌کنید. وارد این کشور می‌شوید و برای خود مسکن و زندگی عادی را فراهم می‌آورید. هم اکنون می‌توانید زندگی خود را در استرالیا پیگیری کنید. در واقع این مرحله همان هدف اصلی از مهاجرت پرستار به استرالیا است و اگر به آن رسیدید یعنی ۸۰ درصد راه را درست رفته اید. در ادامه پیدا کردن شغل مهم ترین قدمی است که باید بردارید.

پیدا کردن شغل

قدم بعدی پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد ثابت است. همان طور که گفتیم استرالیا جزو کشورهایی است که پرستاران زیادی در آن مشغول به کار بوده و این قشر از افراد وضعیت خوبی در آن دارند.  پس از مهاجرت پرستار به استرالیا پیدا کردن شغل در بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی بایستی در دستور کار وی قرار بگیرد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

شروع به کار

پس از پیدا کردن شغل موردنظر خود، به انجام آن پرداخته و زندگی عادی خود را در کشور زیبا و خوش آب و هوای استرالیا دنبال کنید. در واقع اگر کسی به عنوان پرستار مهاجر در استرالیا شروع به کار کند یعنی انقدر کارش خوب است که بیمارستان‌های پیشرفته این کشور وی را قبول کرده اند؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت مشاغل بهتری در آینده در انتظار وی باشد.

مهاجرت پرستاران به استرالیا

مهاجرت پرستاران به استرالیا از طریق آزمون Register Nurse

فارغ التحصیلانی که در طول دوران تحصیلی خود به فراگیری رشته پرستاری پرداخته اند، از طریق راه‌های مختلفی می‌توانند برای مهاجرت و کار در کشور استرالیا اقدام کنند. این افراد اگر موفق به ورود به استرالیا شوند، خواهند توانست در کوتاه مدت اقامت دائم این کشور را کسب کنند. سریع‌ترین روشی که در حال حاضر برای اخذ اقامت پرستاران در کشور استرالیا وجود دارد، قبولی در آزمون Register Nurse می‌باشد.

این آزمون یک آزمون مخصوص پرستاران بوده و تمام پرستارانی که مایلند به صورت قانونی و با کمتریم هزینه راهی کشور استرالیا شوند می‌توانند در آن شرکت کنند. افرادی که در این امتحانات حضور پیدا می‌کنند حتما باید از مدرک زبان انگلیسی و آیلتس نمره ۷ برخوردار باشند. البته کسب قبولی در این آزمون تنها شرط مهاجرت پرستار به استرالیا نبوده و باید موارد دیگر را نیز در نظر بگیرید. این راه سریع‌ترین راه مهاجرت پرستار به استرالیا می‌باشد.

هزینه تحصیل پرستاری در استرالیا

هزینه تحصیل پرستاری در استرالیا سوالی است که بسیاری از کاربران از ما می‌پرسند. افرادی که مستقیما قصد کار در استرالیا را دارند، تحصیلات لازم را در کشور ایران سپری کرده و سپس با تطبیق مدرک تحصیلی خود با مدارک موردنیاز تحصیلی برای اشتغال در استرالیا به انجام کار دلخواه‌شان مشغول می‌شوند. طبیعی است این دسته از افراد نیازی به پرداخت هزینه‌های تحصیلی ندارند. در کنار این گروه، افراد دیگری هستند که ابتدا قصد تحصیل و سپس اشتغال در استرالیا دارند. این افراد از نظر احتمال مشغول به کار شدن مطمئن‌تر هستند اما برای تحصیل خود بایستی هزینه‌های نسبتا زیادی را پرداخت کنند.

شهریه دانشگاه‌های استرالیا

اگر بتوانید کارت شهروندی کشور استرالیا را دریافت کرده و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشید، واجد شرایط دریافت یارانه دولتی حمایت از منافع مشترک خواهید بود. این یعنی برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد پرستاری حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار هزینه به عنوان شهریه پرداخت خواهید کرد. این شهریه با توجه به دانشگاه و موسسه‌ای که در آن تصمیم به تحصیل گرفته‌اید متفاوت خواهد بود. بدیهی است دانشگاه‌های معتبر شهریه بالاتری را از دانشجویان کارشناسی ارشد خود دریافت می‌کنند.

اگر بخواهیم به طور دقیق هزینه تحصیل پرستاری در استرالیا را برآورد کنیم، می‌توان گفت شهریه واقعی شما بر اساس تعداد واحدهایی که برمی دارید تعیین می‌شود. زیرا هر یک از آن‌ها قیمت متفاوتی دارند. درست مثل ایران، هزینه‌های دانشگاهی استرالیا نیز بسته به هر واحد متفاوت است. از این رو اگر مسئله هزینه برای شما بسیار مهم است، سعی کنید در زمینه‌های دیگر حتما صرفه جویی کنید تا در پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود دچار مشکل نشوید.

حتما بخوانید:  مهاجرت و افزایش 64 درصدی رشد جمعیت استرالیا

درآمد پرستاران در استرالیا

افرادی که قصد مهاجرت به عنوان پرستار به کشور استرالیا دارند، این سوال برایشان مطرح است که درآمد این شغل در این کشور چقدر است و آیا قشر پرستار جزو قشرهای مرفه و دهک‌های بالای جامعه به شمار می‌روند یا خیر؟ در جواب این سوال بایستی به دوستان بگوییم که یک پرستار در استرالیا حداقل سالی ۴۰ هزار دلار و حداکثر ۱۲۰ هزار دلار درآمد دارد. این یعنی قشر پرستار جزو قشرهایی است که از درآمد متوسطی برخوردار بوده و هرچقدر ارتقاء شغلی در آن صورت پذیرد می‌تواند درآمد بهتر و در نتیجه زندگی مرفه‌تری را برای این قشر ایجاد کند.

مهاجرت پرستاران به استرالیا

برترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل در رشته پرستاری

در مطالب بالا مراحل تحصیل پرستاری در استرالیا و مهاجرت پرستار به استرالیا را به طور کامل توضیح دادیم. این کشور یکی از قطب‌های بزرگ آموزش در دنیا بوده و شما به عنوان دانشجو می‌توانید بلافاصله بعد از پایان تحصیل، شرایط اشتغال مطلوبی را داشته باشید. همین امر باعث شده سالیانه ده‌ها هزار متقاضی از سراسر دنیا برای تحصیل و اشتغال در رشته پرستاری در دانشگاه‌های استرالیا اقدام کنند. طبیعی است اگر شما هم جزو این افراد باشید، مایل هستید که با برخی از برترین دانشگاه‌های استرالیا که جزو برترین‌های دنیا نیز می‌باشند آشنا شوید. ما در این قسمت برخی از برترین دانشگاه‌های استرالیا را برای شما معرفی کرده ایم:

  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه کوئینزلند
  • دانشگاه موناش
  • دانشگاه آدلاید
  • دانشگاه دیکین
  • دانشگاه صنعتی سیدنی
  • دانشگاه گریفیت
  • دانشگاه صنعتی کوئینزلند
  • دانشگاه کاتولیک استرالیا

البته از آن جایی که استرالیا دارای دانشگاه‌های قوی زیادی است، موارد دیگری نیز می‌توانست در این لیست جای بگیرد اما به دلیل محدود بودن مقاله و فرصت، فعلا این لیست بسنده می‌کند.

جمع‌بندی نهایی

استرالیا از پهناورترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است که فرهنگی بسیار شگفت‌انگیز داشته و از نظر اقلیم و آب و هوا نیز بسیار دلخواه و عالی می‌باشد. این کشور زیبا علاوه بر طبیعت زیبا، دارای سیستم آموزشی و سطح اشتغال بسیار قوی می‌باشد. به طوری که اغلب دانشجویان فارغ التحصیل و افرادی که قصد انجام کار و کسب درآمد دارند می‌توانند بعد از اتمام مراحل موردنیاز، وارد بازار کار شده و در عناوین شغلی مختلف مثل پرستار و غیره در این کشور بزرگ مشغول کار شوند. مهاجرت پرستار به استرالیا و اشتغال این گروه از افراد در این کشور یکی از پربحث‌ترین موضوعاتی است که دانشجویان پزشکی و متقاضیان مهاجرت به استرالیا با آن روبرو هستند.

وضعیت خوبی که پرستاران در استرالیا دارند، باعث شده نه تنها از کشور ایران بلکه از سایر کشورهای دنیا نیز پرستاران مهاجر به سوی استرالیا جذب شوند. ما در این مقاله سعی کردیم مراحل اشتغال به عنوان یک پرستار در استرالیا را مورد بررسی قرار داده و با بیان شروط و ویژگی‌های پرستاران این کشور، مسیر زندگی شما برای زندگی در استرالیا روشن سازیم. امیدواریم مطالب گفته شده نظرتان را جلب کرده باشد. شما می‌توانید سوالات و دیدگاه‌های خود را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.