مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک در سال 2021

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با اقامت اتریش از طریق خرید ملک صحبت کنیم. همان طور که می دانید در طول سال های اخیر بسیاری از افراد سر تا سر دنیا برای دستیابی به موقعیت رفاهی بهتر دست به مهاجرت به کشور های دیگر زده اند. یکی از کشور هایی که توانسته از دیگر کشور ها مهاجرین بیشتری را به خود جلب نماید کشور اتریش می باشد.  خرید ملک در کشور های مختلف یکی از انواع راه های سرمایه گذاری می باشد. در حقیقت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در یک کشور جدید، یکی از انواع راه های مهاجرتی می باشد و از این روش افراد می توانند برای زندگی در یک کشور جدید اقدام کنند.

اتریش که با نام رسمی جمهوری اتریش شناخته می شود، کشوری است اروپایی و در حقیقت در اروپای مرکزی قرار دارد. کشور اتریش با کشور های آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستات، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیخنتشتاین مرز مشترک دارد. پایتخت کشور اتریش، شهر وین است که البته بزرگ ترین شهر در این کشور نیز محسوب می شود. زبان رسمی مردم در این کشور آلمانی است و البته زبان های اسلوونیایی، کرواتی و مجاری نیز در این کشور طرفداران مخصوص به خود را دارد.

کشور اتریش دارای نه ایالت است و شهر های مهم دیگر آن علاوه بر وین عبارتند از گراتس، اینسبورگ، ژالتسبورگ، کلاگن فورت، لئوبن، آیزن اشتات و فیلاخ. برای مهاجرت به کشور اتریش می توان از روش های مختلفی اقدام نمود. همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم یکی از روش های مهاجرتی، مهاجرت سرمایه گذاری به اتریش است.خرید ملک در اتریش، قوانین کشور اتریش در رابطه با خرید ملک در این کشور توسط خارجیان و امکان اخذ اقامت در اتریش از طریق خرید ملک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک در سال 2021

اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک

خرید ملک، یکی دیگر از مصادیق سرمایه گذاری محسوب می گردد. در سال های اخیر شاهد افراد زیادی بوده ایم که تلاش کرده اند تا از طریق خرید ملک در یک کشور، اجازه اقامت آن را کسب نمایند. اتریش با داشتن امکانات و رفاه اجتماعی بالا و با توجه به این نکته که در مقایسه با کشورهای هم ترازش نظیر سوئیس، دانمارک و نروژ هزینه های بسیار کمی برای اقامت دارد، مقصد بسیاری از علاقه مندان به تحصیل و سرمایه گذاری است. همین امر باعث شده است که همواره در این کشور، خرید و اجاره ملک از رونق خوبی برخوردار باشد. همچنین با توجه به شاخص های اقتصادی مانند نرخ تولید ناخالص داخلی و تورم سالانه، این روش از سود آور ترین سرمایه گذاری ها در کشور اتریش می باشد. افزایش تقاضا برای خرید ملک و نرخ کم بهره وامهای بانکی، قیمت ملک را در سیری صعودی اما معقول قرار داده است.
برای  سرمایه گذاران ایرانی نیز، با عنایت به معاهدات بین المللی دو طرفه بین دو کشور ایران و اتریش، اجازه سرمایه گذاری و خرید ملک به آنها داده شده است. بسیاری از خانواده های ایرانی با آگاهی از اقتصاد قدرتمند و فعال کشور اتریش و همچنین امکان خرید ملک برای سرمایه گذاری، امکان استفاده از کیفیت مناسب زندگی در شهرهای کشور اتریش را برای خود و فرزندانشان فراهم می کنند. خوشبختانه ایرانی ها جزو اقوامی هستند که اجازه خرید ملک در اتریش را دارند و می توانند سند ششدانگ به نام خود داشته باشند. اما باید به این نکته اشاره کرد که ارزش این ملک هر چقدر هم که بالا باشد صرفا با خرید ملک نمی توان اقامت اتریش را به دست آورد. بنابراین علاقه مندان به سرمایه گذاری امن که فقط تمایل دارند با کمترین ریسک سرمایه گذاری کنند، می توانند در املاک اتریش سرمایه گذاری نمایند. چرا که همواره از اجاره ملک درآمد بسیار خوبی خواهند داشت و می توانند یک سرمایه گذاری بدون ریسک و بی دردسر داشته باشند. برای این منظور می بایست بیزینس پلن ارائه دهید و نشان دهید که می خواهید از طریق سرمایه گذاری در ملک، ایجاد کارآفرینی نمایید و این طرح شما برای کشور اتریش سود خواهد داشت در این صورت می توانید اقامت سرمایه گذاران یا همان قرمز، سفید، قرمز را اخذ نمایید و پس از 5 سال زندگی و سرمایه گذاری در املاک اتریش، اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک

بررسی شرایط اقتصادی در اتریش به منظور خرید ملک

بررسی شرایط و جزئیات اقتصادی در کشور اتریش می تواند کمک بسیار زیادی به افراد متقاضی مهاجرت به این کشور کند. مهاجرانی که قصد دارند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند لازم است تا شرایط مختلف را به دقت مورد بررسی قرار دهند. یکی از این شرایط، مسئله اقتصادی است که تاثیر مستقیمی بر شرایط زندگی در اتریش دارد. اقتصاد این کشور به حدی پیشرفته است که توانسته با توسعه یافتگی خود سطح زندگی بالایی را برای شهروندان اتریشی به وجود بیاورد. کشور اتریش به دلیل دسترسی مناسب به بازار اروپای شرقی، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

با توجه به شرایط اقتصادی در این کشور می توان گفت که نرخ مصادره اموال در کشور اتریش در سال های گذشته بسیار کم بوده و عدد یک را به خود اختصاص داده است. این عدد نشان می دهد که سرمایه گذاری در کشور اتریش همراه با اطمینان بالایی خواهد بود و ریسک بسیار پایینی برای سرمایه گذار خواهد داشت. از این رو می توان به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در اتریش و خرید ملک در اتریش می تواند گزینه بسیار مناسبی برای حضور در این کشور باشد. نکته مهم دیگری که در ارتباط با اقتصاد کشور اتریش لازم است تا بدانید، این است که مالیات های مختلفی از سرمایه گذاران در این کشور اخذ می شود از جمله این مالیات ها می توان به مالیات بر فروش، مالیات بر درآمد شخصی و ‌… اشاره نمود‌.

بررسی شرایط اقتصادی در اتریش به منظور خرید ملک

هزینه اجاره و خرید ملک در اتریش

در این بخش از مقاله با توجه به موضوع مورد بحث در ارتباط با خرید ملک در اتریش و سرمایه گذاری در این کشور، قصد داریم در ارتباط با هزینه های مرتبط با خرید ملک در این کشور و اجاره ملک صحبت کنیم. این هزینه ها به خریداران و متقاضیان کمک بسیار زیادی می کند. در ابتدا به بررسی هزینه های اجاره املاک در کشور اتریش می پردازیم.

هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر های اتریش بین پانصد و هشتاد و نه یورو تا هزار یورو در ماه می باشد. این هزینه برای آپارتمان های یک خوابه خارج از مرکز شهر، بین چهارصد و چهل یورو تا هفتصد و نود یورو می باشد.‌ برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر های اتریش باید بین نهصد و پنجاه تا دو هزار یورو هزینه کرد. این در حالی است که هزینه اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر های اتریش برای یک واحد سه خوابه بین هفتصد و هشتاد یورو تا هزار و پانصد یورو خواهد بود. اما ببینیم شرایط خرید مسکن و هزینه های خرید مسکن در کشور اتریش چگونه است؟!

دقت کنید که تمام این هزینه ها در کنار هزینه های زندگی در اتریش خواهند بود و این مسئله را می بایست جداگانه بررسی کرد. هزینه خرید اپارتمان در کشور اتریش را بر مبنای متراژ تعیین می کنند. به ازای هر متر مربع واحد مسکونی در مرکز شهر های کشور اتریش می بایست حدودا پنج هزار و سی و دو یورو پرداخت نمود. این در جالی است که قیمت خرید مسکن برای هر متر مربع آپارتمان در خارج از محدوده مرکزیت شهری بین دو هزار و نهصد یورو تا پنج هزار یورو می باشد.

در این جا باید به این نکته اشاره شود که خریدار نباید از هزینه های جانبی غافل شود. هزینه های جانبی با توجه به شهر یا منطقه انتخابی متغیر می باشد. از جمله هزینه های جانبی خرید ملک در کشور اتریش، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حق الزحمه (کمیسیون) نماینده املاک و مستغلات که حدودا 3 تا 4 درصد ارزش ملک می باشد.
  • حق الوکاله برای تنظیم قرارداد (حدود 1 تا 3 درصد مبلغ قرارداد یا همان ارزش ملک) و پرداخت 20 درصد مالیات توسط وکیل
  • هزینه های مالیاتی برای انتقال ملک حدود 5/3 درصد ارزش ملک
  • هزینه های دفتر اسناد رسمی
  • هزینه اداره ثبت
  • هزینه ثبت نام در اسناد رسمی ( حدود 5/4 درصد ارزش ملک )

هزینه اجاره و خرید ملک در اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

از آن جایی که خرید ملک در اتریش یکی از راه های سرمایه گذاری در اتریش محسوب می شود در این بخش از مقاله قصد داریم مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اتریش جهت سرمایه گذاری و یا به عبارتی ویزای سرمایه گذاری اتریش را برای شما بیان کنیم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی، مدرک تحصیلی، مدارک مرتبط با بیمه درماتی، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی و … . دقت کنید که مدارک می بایست به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

اگر قصد خرید ملک در کشور اتریش را دارید اطلاع از استانداردهای سرمایه گذاری حاکم در کشور اتریش امری ضروری می باشد. در ادامه به ذکر هر یک از این استانداردها و توضیح مختصری از آن ها می پردازیم:

  • مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک و ریسک مصادره اموال

این استاندارد سرمایه گذاری، اشاره به قانونی دارد که در آن، دولت کشور دیگر مجاز است تا کلیه یا بخشی از اموال مربوط به سرمایه گذار خارجی مقیم در این کشور را مصادره کند. میزان پایین تر این نرخ، نشان دهنده بالاتر بودن امنیت سرمایه گذاری در این کشور می باشد. نرخ پایین ریسک مصادره اموال در کشور اتریش، حاکی از امنیت بالای سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک می باشد.

  • مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک و کنترل فساد 

قدرت سران حکومت در کنترل و نظارت بر فسادهای اقتصادی کوچک و بزرگ در کشور، یکی دیگر از نکات قابل بررسی در زمینه مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک می باشد. کنترل فساد نیز از دیگر عواملی است که با امنیت سرمایه گذاری ارتباط مستقیم دارد. این نرخ بیان گر میزان تلاش های دولت در کنترل فساد و اعمال نفوذ اشخاص برای بهره های شخصی می باشد. هر چه کنترل فساد در یک کشور بیشتر باشد، امنیت سرمایه گذاری در آن کشور بیشتر می باشید. استاندارد سرمایه گذاری کشور اتریش در طی چند سال اخیر بررسی شده است لازم به ذکر می باشد که نرخ کنترل فساد، با عددی بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 مشخص می شود آخرین میزان شاخص کنترل فساد در اتریش 1.53 بوده که این کشور را جزء بیست کشور برتر جهان در کنترل فساد قرار می دهد.

استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

خرید ملک در اتریش و توصیه های حقوقی
خرید ملک در اتریش به عنوان یک سرمایه گذاری امن و پر سود توصیه می شود، اما در نظر داشته باشید که این کار زیر نظر وکلا و کارشناسان متخصص که سابقه اقامت در اتریش را دارند انجام شود. حتما از کارشناسی در این امر یاری بگیرید که دانش زبان آلمانی داشته باشد و به کلیه مسائل حقوقی کشور اتریش آگاه باشد. قبل از اقدام به خرید ملک این نکته را در نظر بگیرید که این انتقال پول به اتریش بسیار کار سختی می باشد.

شما می توانید با سرمایه گذاری در املاک اتریش، اقامت مخصوص سرمایه گذاران یا همان کارت قرمز، سفید، قرمز دریافت می کنید و اگر بیشتر از 100 هزار یورو در اتریش سرمایه گذاری نمایید و بیزینس پلن شما مورد تایید باشد، می توانید اقامت اتریش را اخذ نمایید و پس از 5 سال، اقامت دائم این کشور را به دست آورید. 

خرید ملک در اتریش و توصیه های حقوقی

 

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج در سال 2021

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش پرداختیم با توجه به امکانات بی نظیر و امنیت بالا برای زندگی، اتریش یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای زندگی شناحته می شود همان طور که در طول مقاله نیز اشاره کردیم امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش وجود ندارد و خرید ملک شما در این کشور تنها می تواند جنبه سرمایه گذاری داشته باشد که البته به دلیل شرایط اقتصادی خوب کشور اتریش و همچنین امنیت سرمایه گذاری بالا در این کشور، می تواند برای شما سود بسیاری داشته باشد در این صورت می توانید اقامت سرمایه گذاران را در این کشور به دست آورید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *