گرفتن تابعیت امارات و اخذ پاسپورت امارات در سال 2021

گرفتن تابعیت امارات و اخذ پاسپورت امارات در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 زمینه پاسپورت امارات و اخذ آن ، تابعیت و شهروندی کشور امارات متحده عربی و مهم ترین و اصلی ترین نکات در خصوص آن را در این مقاله بیان نموده ایم. همانطور که می دانید داشتن پاسپورت یک کشور به معنای تابعیت و شهروندی آن کشور می باشد و دارندگان پاسپورت آن کشور مانند بومیان و مردم محلی از حقوق شهروندی مانند حق رأی، استفاده از سوبسیدهای دولتی، تحصیل و درمان رایگان و … برخوردارند. بسیاری از شما عزیزان به دلیل نزدیکی امارات به کشور عزیزمان ایران و شاید دلایل دیگر قصد دارید، به مجوز اقامت دائم یا تابعیت و پاسپورت این کشور دست پیدا کنید.

 

گرفتن تابعیت امارات و اخذ پاسپورت امارات

پاسپورت امارات 

در کشورهای دنیا 6 روش کلی بعنوان روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت وجود دارد. این روش شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می باشد که تنها 5 روش ابتدایی قانونی می باشد و روش پناهندگی توصیه نمی شود. برخی از افراد به دنبال کسب پاسپورت امارات می باشند، از این رو در این نوشتار روش های مختلف اخذ پاسپورت امارات و شرایط مورد نیاز برای هر روش شرح داده شده است. توجه به این نکته ضروری می باشد که اقامت و تابعیت امارات متفاوت می باشد. افرادی که اقامت امارات را دارند از برخی از حقوق شهروندی همچون امکان شرکت فعالیت های سیاسی محروم هستند و در صورتی که شرایط مورد نیاز اقامت را برآورده نکنند از این کشور اخراج می شوند. اما کسانی که تابعیت و پاسپورت امارات را دارند، از تمامی حقوق شهروندی برخوردارند و رابطه ای معنوی و سیاسی با دولت این کشور دارند. پاسپورت امارات برای اتباع دیگر کشورها به صورت مستقیم قابل اتخاذ نمی شود اما با طی فرآیندی در یک بازه زمانی امکان اخذ آن فراهم می باشد.

برای بدست آوردن پاسپورت هر کشور به طور قطع اعتبار آن پاسپورت از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه به این نکته که آیا با بدست آوردن آن پاسپورت می توان به راحتی به کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا سفر نمود و یا اینکه نیاز است برای سفر ویزا تهیه نمود، مهم بوده زیرا نشان می دهد در سطح جهان تا چه حد به شما احترام گذاشته می شود. پاسپورت امارات از این جهت بی رقیب بوده زیرا رتبه اول را در رتبه بندی پاسپورت های جهان بر عهده دارد. با داشتن پاسپورت امارات میتوان به 114 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد و آن کشورها به راحتی پذیرای شما خواهند بود. برای 55 کشور با داشتن پاسپورت امارات باید ویزا دریافت کرد و به 29 کشور جهان نیز می توان بدون ویزا ورود نمود و با داشتن پاسپورت امارات در فرودگاه ویزا بدست آورد. 

 

پاسپورت امارات 

اعتبار پاسپورت امارات

پاسپورت امارات در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها در رده نخست قرار داشته و معتبر ترین پاسپورت جهان شناخته می شود. شما با داشتن پاسپورت امارات می توانید به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. البته لازم به ذکر است که برای مسافرت به 55 کشور از این 171 کشور نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی یا به اصطلاح visa on arrival دارید. از جمله کشور هایی که می توان با داشتن پاسپورت امارات به آن ها سفر کرد می توان به تمامی کشورهای اروپایی، روسیه، اکثر کشور های قاره آمریکا نظیر کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانیتن و … اشاره نمود. گفتنی است که در رده بندی مرجع دیگر پاسپورت ها یعنی Henely passport Index باز هم کشور های غربی در رده نخست اعتبار پاسپورت ها قرار نداشته و به ترتیب این مقام به کشورهای آسیایی ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی اختصاص داده شده است.

مدارک مورد نیاز پاسپورت امارات

پاسپورت امارات به طور مستقیم به شهروندان امارات متحده عربی، کودکان متولد شده از پدر و مادر اماراتی و یا کودکانی با پدر و مادر نامعلوم و همسر خارجی یک تبعه اماراتی داده می شود. در غیر این صورت در صورتی که شخص اقامت موقت امارات را تا 30 سال داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید و سپس برای پاسپورت نیز درخواست دهد. اعتبار پاسپورت امارات 5 ساله داده خواهد شد. به طور قطع جهت ارائه پاسپورت امارات توانایی و تسلط شخص به زبان عربی بررسی خواهد شد و همچنین چک می کنند که آیا شخص در طول اقامت خود جرم و جنایتی مرتکب نشده باشد. برای دریافت پاسپورت امارات مدارک مورد نیاز است که در زیر به برخی از آن ها می پردازیم.
  • اصل و یک کپی از کارت ثبت نام
  • گواهی شهروندی معتبر اماراتی
  • عکسی که اخیرا گرفته شده باشد.
  • سند ازدواج و اطلاعات مربوط به فرزندان
  • اصل و یک کپی از کارت ثبت نام
  • گواهی شهروندی معتبر اماراتی
  • عکسی که اخیرا گرفته شده باشد.
  • سند ازدواج و اطلاعات مربوط به فرزندان
مدارک مورد نیاز پاسپورت امارات

روش های اخذ پاسپورت امارات

 از چندین روش می توان جهت مهاجرت به کشورهای مختلف و اخذ اقامت آن ها اقدام نمود که در بعضی از این روش ها شخص می تواند به اقامت و در نهایت تابعیت دست یابد و در بعضی از روش ها این امکان مهیا نیست. 

جهت اقدام برای ویزای کار کشور امارات نیاز است که شما یک نامه دعوت به کار از امارات داشته باشید. برای این موضوع می بایست کارفرما در این کشور برای شما این نامه را ارسال نماید و ارسال این نامه در صورتی است که کارفرما برای این شغل در کشور امارات هیچگونه متقاضی مناسبی پیدا نکند و از شما برای کار درخواست کند. بعد از دریافت نامه شما از اداره کار امارات، اجازه کار دریافت می کنید و مدت زمان این اجازه کار دو ماه است. در کشور امارات کارهای مربوط به استخدام شما و حتی هزینه هایی که در این پروسه پیش رو خواهید داشت به عهده کارفرما می باشد. به این نکته دقت کنید که شخص در ابتدا نمی تواند همسر و فرزند را با خود بیاورد و بعد از دریافت ویزای کار می تواند برای دریافت ویزای آن ها اقدام کند.

بسیاری از افراد کار در امارات را هدف خود قرار می دهند تا از طریق آن به اقامت امارات و یا به پاسپورت امارات دست پیدا کنند. دو فاکتور مهم همچون نرخ بیکاری پایین و عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور حائز اهمیت است. نرخ بیکاری در این کشور 1.7 درصد است که نسبتا درصد پایینی است، اما برای کسانی که قصد دریافت پاسپورت امارات را دارند توجه به این نکته بسیار الزامی است که کشور امارات به دلیل تقاضای بالایی که برای کار در این کشور وجود دارد قوانین مشخصی را وضع کرده است که می توان گفت یک مشکل برای مهاجرین به حساب می آید و آن این است که مهاجرین از طریق کار، اقامت بلند مدت و همچنین پاسپورت امارات را دریافت نمی کنند و شخص بعد از تمام شدن مدت قرارداد خود باید به کشور خود بازگردد و شخص باید ویزای کار خود را حتما تمدید کند. که این خود یکی از معضلاتی است که تمامی افرادی که در کشور امارات مشغول به کار هستند با آن روبرو هستند.

 

روش های اخذ پاسپورت امارات

پاسپورت امارات از طریق تحصیل

دانشگاه های این کشور به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم شده اند. کشور امارات در زمینه تحصیل و آموزش کیفیت بسیار بالایی دارد. شهروندان کشور امارات فقط می توانند در دانشگاه های دولتی مشغول تحصیل شوند و دانشگاه های خصوصی و بین المللی برای دانشجویان خارجی امکان تحصیل به زبان عربی و انگلیسی را فراهم کرده است. دانشگاه های خصوصی کشور امارات رنکینگ خوبی در بین دانشگاه های جهان دارند. همچنین بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان مانند دنشگاه نیویورک، سوربن، واشنگتن و… در این کشور شعبه دارند و دانشجویان خارجی با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند انتقالی گرفته و تحصیل خود را در آن کشورها ادامه دهند. اقامتی که جهت تحصیل در امارات به شخص داده می شود بسته به طول دوره تحصیلی شخص می باشد.

تحصیل در امارات می تواند در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا انجام پذیرد که هر یک از این دوره ها طول دوره مشخص و شرایط خاص خود را دارد، برای مثال در دوره لیسانس شخص اجازه همراه داشتن را ندارد اما در دوره فوق لیسانس و دکترا می تواند همسر و فرزندان خود را در کنار خود داشته باشد. لازم به ذکر است کپی برداری از این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، بدون ذکر منبع غیرقانونی بوده و مجاز نمی باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که تحصیل در امارات هزینه بالایی دارد و هزینه حداقل 12 هزار دلار در یک سال برای دانشجویان خارجی وجود دارد که نسبت به هزینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های اروپایی و کانادا نیز هزینه های بالاتری شمرده می شود. لازم به ذکر است، بعضی از افراد جهت دریافت پاسپورت امارات تحصیل را راه ورود خود قرار می دهند. اما تحصیل اغلب به تنهایی منجر به اقامت نمی شود. در کشور امارات باید دانشجو پس از تمام شدن دوره تحصیل به کار مشغول شود و اقامت خود را تمدید کند در غیر اینصورت پس از تمام شدن مدت اقامت تحصیلی خود باید به کشور خود بازگردد. اما به طور کلی کشور امارات با کار در این کشور نیز پاسپورت امارات را به مهاجرین خارجی نمی دهد. از این رو با توجه به هزینه های تحصیل پیشنهاد می شود برای کشورهای دیگر اروپایی مانند هلند، اتریش و یا کشور کانادا اقدام نمایید تا نه تنها هزینه های تحصیل شما کم تر شود بلکه بتوانید به اقامت و پاسپورت این کشورها دست پیدا کنید.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات در سال 2021

پاسپورت امارات از طریق تحصیل

پاسپورت امارات از طریق سرمایه گذاری

 کشور امارات کشوری است که در زمینه های مختلف بسیار رشد و پیشرفت داشته است و سرمایه گذاری در امارات یکی از راه های دریافت اقامت این کشور است.. با توجه به زیر ساخت های بسیار قوی در کشور امارات و نرخ تولید ناخالص داخلی مناسب در این کشور که در نمودار زیر مشخص شده است، در صورتی که افراد کسب و کار مشخصی داشته باشند و طرح ارائه داده شده جهت فعالیت ایشان قوی باشد، مسلما شانس موفقیت بالاتری خواهند داشت. جهت اقدام برای کسب پاسپورت امارات از طریق سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در کشور امارات ابتدا شخص باید شرکتی را در این کشور به ثبت برساند. این شرکت می تواند شرکتی با مسئولیت محدود باشد که به صورت سهامی عام یا خاص معرفی می شود.

برای ثبت هر یک از این شرکت ها شخص سرمایه اولیه مشخصی باید داشته باشد که در صورتی که شرکت با سهامی خاص ثبت کرده باشید حدود 5،000،000 درهم امارات تعیین شده است و برای شرکت با سهامی عام حدود 30،000،000 درهم امارات می باشد. شرایط برای ثبت شرکت در کشور امارات بسته به منطقه سرمایه گذاری شده نیز متفاوت می باشد. در صورتی که این سرمایه گذاری در منطقه آزاد باشد، بسته به منطقه سرمایه های اولیه مورد نیاز متفاوت است. در این صورت به شخص سرمایه گذار اقامت 2 یا 3 ساله داده می شود.

نکته جالب توجه این است که در تاریخ 3 فوریه 2019 قانون جدیدی وضع شده است که به سرمایه گذاران در این کشور اقامت بلند مدت 5 یا 10 ساله نیز داده می شود.

برای دریافت اقامت 10 ساله امارات حداقل سرمایه لازم 2.77 میلیون دلار معادل 10 میلیون درهم می باشد. این سرمایه گذاری می تواند در زمینه سپرده های کشور امارات باشد. یا یک شرکت جدید ثبت و راه اندازی نمایید. در این صورت شما باید سرمایه خود را به مدت 3 سال در کشور امارات باقی نگه دارید و سرمایه شما نباید به صورت وام باشد.

برای دریافت اقامت 5 ساله امارات می توانید از طریق سرمایه گذاری در املاک اقدام نمایید و یا برای کار آفرینی سرمایه گذاری انجام دهید. برای سرمایه گذاری در املاک سرمایه شما نباید به صورت وام باشد و سرمایه خود را باید به مدت 3 سال نگه دارید. ملکی که بر روی آن سرمایه گذاری نموده اید باید حداقل 1.36 میلیون دلار یا 5 میلیون درهم ارزش داشته باشد. برای کارآفرینی نیز نیاز به 500 هزار درهم معادل 136 هزار دلار سرمایه دارید و یک ایده خوب با چشم اندازی روشن که بتواند ایجاد شغل کند و اقتصاد کشور امارات را رشد دهد.

درنهایت می توان گفت این امکان وجود دارد که اشخاص اقامت امارات را کسب نمایند اما با توجه به تفاوتی که نظام قضایی این کشور در قضاوت میان مردم کشور خود و مهاجرین قائل می شود، خطر مصادره اموال در امارات نیز در نمودار زیر نمایش داده شده است که عدد 1 بیان گر کمترین خطر از جهت مصادره اموال خارجیان می باشد. همچنین با توجه به اینکه کسب پاسپورت امارات پس از سپری شدن 30 سال از اقامت شما امکان پذیر است. از این رو می توان گفت با توجه به زمان طولانی دریافت پاسپورت امارات و هزینه های بالای سرمایه گذاری در این کشور می توان برای کشورهای دیگر اروپایی که هزینه های سرمایه گذاری پایین تری دارد و پس از 5 سال نیز اقامت دائم و پاسپورت می دهند اقدام نمود.

 

حتما بخوانید:  اقامت از طریق تولد فرزند در دبی در سال 2021

پاسپورت امارات از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت امارات از طریق تولد

در بعضی از کشورها می توان از طریق تولد فرزند به اقامت آن کشورها دست یافت و بسیاری از افراد به دنبال دریافت پاسپورت امارات از طریق تولد فرزند خود در این کشور می باشند . این در صورتی است که کشور مذبور از قانون خاک پیروی نماید اما کشور امارات از قانون خون پیروی می کند. پیروی از قانون خون نشان دهنده این موضوع است که در صورتی شخص به اقامت و پاسپورت امارات دست پیدا می کند که از پدر و مادری اماراتی متولد شده باشد. در صورتی که شخص از پدر اماراتی و مادر خارجی متولد شده باشد و یا از مادری اماراتی متولد شده باشد در صورتی که پدر کودک نامعلوم باشد نیز به کودک تابعیت و پاسپورت امارات داده خواهد شد. البته تحت شرایطی با تولد در خاک امارات می توان برای کودک پاسپورت امارات را بدست آورد و آن در صورتی است که پدر و مادر کودک نامعلوم بوده و اثری از آن ها پیدا نشود. در این صورت با تولد در امارات پاسپورت امارات به کودک داده خواهد شد.

 

پاسپورت امارات از طریق تولد

پاسپورت امارات از طریق ازدواج

امارات شرایطی را برای زوجین فراهم می آورد تا بتوانند در کنار هم زندگی کنند. زیرا امر ازدواج در کل دنیا به این دلیل که موضوع حفظ بنیان خانواده مطرح است، از اهمیت بالایی برخوردار است و قوانینی را برای این امر و الحاق خانواده تعیین نموده اند. کشور امارات نیز شرایط به خصوصی برای این موضوع تعیین نموده است که نسبتا با شرایط کشورهای دیگر متفاوت است. براساس قوانین کشور امارات در صورتی که مرد تبعه امارات با یک زن خارجی ازدواج نماید می تواند برای همسرش درخواست اقامت نماید و قطعا در صورتی که ازدواج به صورت حقیقی اتفاق افتاده باشد با درخواست او موافقت می شود. پس از دریافت اقامت درصورتی که زوجین صاحب حداقل یک فرزند شوند، بعد از 7 سال که در کنار هم زندگی کنند و تابعیت قبلی خود را رها سازد، مرد تبعه امارات می تواند برای همسر خود درخواست پاسپورت امارات نماید. اما در صورتی که صاحب فرزند نشوند بعد از 10 سال همسر مرد اماراتی می تواند تابعیت و پاسپورت امارات را درخواست دهد. در صورتی که زن تبعه امارات با مردی خارجی ازدواج نماید به همسر او اقامت امارات داده خواهد شد اما تابعیت و پاسپورت امارات به شخص داده نخواهد شد.

 

پاسپورت امارات از طریق ازدواج

نتیجه گیری

دریافت اقامت امارات و پاسپورت امارات از راه های مختلف مهاجرت امکان پذیر است و شرایط دریافت پاسپورت امارات یکی از نکات منفی این کشور، در کنار نکات مثبت زیادی که دارد، می باشد. دریافتیم که از راه های مختلف می توان به اقامت کوتاه مدت امارات دست یافت که بسته به روشی که شما برای مهاجرت به امارات انتخاب می کنید مدت دریافت اقامت موقت شما متفاوت خواهد بود. این زمان می تواند از یک سال و یا بیشتر باشد. اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت امارات در این کشور برای مهاجران خارجی بسیار سخت و محدود است. براساس قوانین حاکم بر این کشور در صورتی که شخص به مدت 30 سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند به اقامت دائم و پاسپورت امارات دست پیدا کند که این مدت در مقابل زمانی که کشورهای فوق العاده ای همچون کانادا، سوییس، آلمان، اتریش و… تعیین نموده اند و پس از 5 سال اقامت دائم می دهند بسیار زیاد بوده و قطعا این کشورها را انتخاب بهتر، مناسب تر و عاقلانه تری نسبت به کشور امارات تبدیل می کند. نکته جالب توجه دیگری که در مورد کشور امارات وجود دارد این است که کشور امارات تابعیت دو گانه (مضاعف) را نمی پذیرد و شخص در صورت درخواست برای دریافت تابعیت و پاسپورت امارات باید تابعیت قبلی خود را رها نماید.

 

پاسپورت امارات

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *