مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور اتریش که یک منطقه امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود یک گزینه مناسب برای کسب و کار و اقامت است.  این کشور یک کشور سودآور با استاندارهای بالای زندگی می باشد که افراد زیادی خواهان زندگی در آن هستند. اقتصاد اتریش در سال های اخیر همیشه در بین برترین اقتصادهای دنیا قرار داشته است. امنیت بالا، ثبات سیاسی و زیرساخت های توسعه اقتصادی از جمله دلایل رشد اقتصاد اتریش است. دولت اتریش تمهیدات ویژه ای را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. به همین دلیل دریافت اقامت اروپا از طریق اتریش در سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. در ادامه به بررسی شرایط اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری می پردازیم و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

اتریش، مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران

اتریش عضو اتحادیه اروپاست و به عنوان یک مکان عالی برای اقامت در نظر گرفته می شود. ساکنان اتریش از مزایایی امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی رایگان و سطح بالای زندگی با هزینه های مناسب برخوردار هستند. اتریش دیدگاه های انعطاف پذیری اتخاذ کرده است و این باعث شده که به راحتی بتوان در این کشور حساب بانکی باز کرد و کسب و کار جدید راه اندازی کرد.اتریش نه تنها دارای استانداردهای عالی آموزشی است بلکه دسترسی به سطح بالای مراقبت های درمانی برای ساکنان اتریش امکان پذیر است.

اتریش در یک منطقه استراتژیک واقع شده است و باعث ایجاد روابط تجاری موثر و کارآمد در اروپا شده است. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فرایندی است که اتریش برای ارائه تابعیت و پاسپورت این کشور برای سرمایه گذاران مالی فراهم کرده است مشروط بر اینکه سرمایه گذار بتواند الزامات سختگیرانه سرمایه گذاری را برآورده کنند. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری همچنیان با سرعت در حال افزایش است.

افراد ثروتمند از مناطق مختلف مثل خاورمیانه، آفریقا، اروپای شرقی و آسیا اغلب نیاز به داشتن آزادی برای سفر در تعدادی از کشورها دارند تا بتوانند به راحتی کار کنند و حساب بانکی داشته باشند. برای اینکار داشتن پاسپورت اتریش یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از افراد ثروتمند غربی از این آزادی برای سفر و کار بهره مند می شوند و به دنبال پناهگاه مالی امن با قوانین مالیاتی مناسب و بانکداری بینظیر هستند. 

اتریش، مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

 این کشور دارای فرصت‌های متنوع برای انتقال سرمایه و اخذ اقامت است.سرمایه گذاری در اتریش از طریق متفاوتی امکان پذیر است. اما تنها از چند روش می توانید به اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در اتریش دست پیدا کنید. روش هایی مانند سرمایه گذاری به طریق ثبت شرکت و کارت قرمز سفید قرمز و یا خودحمایتی، از جمله روش های مذکور می باشند که در ادامه مقاله به توضیح هر یک خواهیم پرداخت. در روش خودحمایتی ابتدا به شما اقامت موقت 1 ساله داده می شود که قابلیت تمدید سالیانه دارد و پس از 5 سال، تبدیل به اقامت اتریش به طور دائم می شود. در روش قرمز سفید قرمز نیز ابتدا یک کارت اقامت موقت 2 ساله دریافت می نمایید که در صورت تمدید طی 5 سال، منجر به اخذ اقامت دائم اتریش می شود. شما می توانید پس از 6 سال زندگی در این کشور، درخواست پاسپورت اتریش را از دولت آن داشته باشید. البته دریافت پاسپورت و تابعیت اتریش منوط به شرایطی می باشد که در صورت رعایت آن ها و تأیید دولت اتریش، به شما تعلق می گیرد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارافرینی

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در اتریش و ورود به اقتصاد پایدار این کشور اروپایی، ثبت شرکت است. اما باید توجه داشت ثبت شرکت در این کشور صرفا دلیلی به دریافت اقامت شما نمی باشد. ثبت شرکت در این کشور برای مهاجرین در شرکت های مسئولیت محدود می باشد. متقاضیان ثبت شرکت باید هزینه ای به ارزش 35 هزار یورو در حساب شرکت خود قرار دهند. این مبلغ پشتوانه شرکت شما می باشد و به عنوان سرمایه اولیه شرکت شما محسوب می شود. اصولا افرادی که درخواست اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت را دارند باید با ارائه یک بیزنس پلن و قرار دادن سرمایه اولیه در حساب شرکت، شرکت خود را ثبت نموده و استخدام شرکت خود شوند. شما تنها در این مورد امکان درخواست اقامت اتریش را دارید. شما باید اثبات کنید در یک شرکت مشغول به کار هستید، حقوق مشخصی دریافت می کنید و ماهانه به صورت منظم مالیات خود را پرداخت می نمایید.
شما با اثبات این موارد توانایی درخواست کارت اقامتی قرمز سفید قرمز اتریش را دارید. این نوع کارت اقامتی از برترین کارت اقامتی جهان می باشد از مزایای بسیاری برخوردار است. 

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت ، از طرق مختلفی قابل انجام است. شما از طریق ثبت شرکت به اشکال متفاوت می توانید این کار را انجام دهید. انوع ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر می باشد :

  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت سهامی عام
  • شرکت با مشارکت عمومی
  • شرکت با مشارکت محدود

پرطرفدارترین روش برای ثبت شرکت در اتریش، از طریق شرکت با مسئولیت محدود (GMBH) می باشد. در این روش، حداقل سرمایه لازم 35000 یورو می باشد که باید حتما 50% از آن در زمان ثبت نمودن  شرکت، پرداخت گردد.

یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی است.اگر قصد سرمایه گذاری در اتریش را از طریق کارآفرینی دارید، باید به شما اعلام کنیم که این امکان برایتان در این کشور وجود دارد. شما باید بتوانید که یک طرح نوآورانه و یا همان استارت آپ ارائه بدهید. این طرح می تواند یک ارائه محصول در بازار باشد و یا خدمات نوآورانه و یا حتی شامل روش پردازش و یا تکنولوژی های جدید گردد. شما می بایست یک طرح کسب و کار یا همان Business Plan ارائه بدهید. توجه داشته باشید که بیزینس پلن، نقش مهم و تعیین کننده ای در خصوص دریافت اقامت از طریق کارآفرینی دارد.نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که؛

  • بایستی حتما بیزینس پلن قوی داشته و ارائه دهید تا مورد تأیید قرار گیرد.
  • باید سرمایه اولیه شرکت خود را حداقل 50.000 یورو نشان دهید.
  • حداقل از کل سهام این شرکت 50 درصد آن را دارا باشید.
سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارافرینی
سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی

یکی از شیوه‌های دیگر که اغلب به عنوان راحت‌ترین راه برای سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت تلقی می‌شود، خود حمایتی یا تکمن مالی است. اگر شما قصد دریافت اقامت و در نهایت تابعیت را از طریق خودحمایتی دارید،کافی است که به ازای تعداد افراد خانواده نشان دهید که مبلغ 22000 یورو در حساب خودتان دارید و همچنین دارای درآمد ماهیانه در حدود 2500 تا 3000 یورو می باشید. یعنی شما تنها با نشان دادن دارایی هایتان به دولت اتریش، می توانید اقامت این کشور و در نهایت پاسپورت اتریش را دریافت نمایید.

نکته قابل توجه درباره این روش سرمایه گذاری در اتریش این می باشد که شما در مدت زمانی که از طریق خودحمایتی در این کشور اقامت دارید، اجازه کار ندارید. زیرا شما نشان داده اید که فرد متمولی هستید و از پس هزینه های زندگی خود و خانواده تان می توانید برآیید. ولی اگر بخواهید، خود شما می توانید صاحب یک بیزینس باشید و کسب درآمد داشته باشید، می توانید در این کشور به کسب درآمد بپردازید

در این نوع اقامت در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله داده خواهد شد و سپس یک سال دیگر تمدید می شود. پس از این دوسال، شما می توانید اقامت سه ساله دریافت نمایید. شما پس از پنج سال به اقامت دائم اتریش خواهید رسید که از سال ششم می توانید درخواست پاسپورت اتریش را بدهید. لازم به ذکر است که اگر شما تنها مدرک دیپلم داشته باشید، دیگر نیازی به مدرک زبان هم نخواهید داشت. نکته بسیار مهم در این نوع اقامت این است که هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما با هر سن و تحصیلاتی می توانید برای دریافت این نوع اقامت اقدام کنید.

بنابر این بالاترین سطح اقامت در کشور اتریش اقامت خود حمایتی اتریش محسوب میگردد که باید در نظر داشته باشید این نوع اقامت نیازی به انتقال سرمایه به کشور اتریش نیست و فقط کافیست مبلغی را در داخل حساب خود در کشور ایران نمایش دهید . این مبلغ برابر با ۲۲ هزار یورو میباشد و فقط باید این مبلغ را نمایش داد و ثابت کرد که شما در آمد بسیار زیادی در ایران دارید . پیشنهاد میگردد که این نوع اقامت را در صورتی انتخاب نمایید که اوضاع مالی بسیار خوبی داشته باشید .

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

اتریش کشور بسیار زیبا با کوه ها و برکه و مناظر طبیعی است. مردم و دولت اتریش به کشور خود خیلی افتخار میکنند و قدم های محکمی برای نگه داری از محیط طبیعی کشور خود بر میدارند. گردش گردی یکی از قسمت های جدا نشدنی اقتصاد ملی اتریش است و قوانین خرید ملک جوری تعبیه شده است که آسیبی به روستا های این کشور نزند. بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتریش را دارند، می خواهند از طریق خرید ملک این کار را انجام دهند. بر اساس معاهده بزرگ پارس که در سال های قبل بین کشور ایران و کشوری مانند اتریش بسته شد، ایرانیان اجازه خرید ملک در اتریش را دارند. ولی اگر شما قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش را دارید تا از این طریق اقامت دریافت کنید، باید به شما بگوییم که این امر امکان پذیر نمی باشد. زیرا به صرف خرید ملک به شما اقامتی در اتریش داده نخواهد شد بلکه شما می توانید با خرید ملک در این کشور بیزنس راه اندازی کنید. در سال های اخیر افراد زیادی وارد این می شوند و با خرید ملک های کوچک و اجاره آن ها به صورت روزانه بیزنس را راه اندازی می نمایند. شما در این پروسه می تواند یک فرد را برای انجام امور خود استخدام نمایید که به نوبه خود کار آفرینی می باشد و هم به اقتصاد کشور کمک می کند. افراد زیادی که با خرید املاک قدیمی اقدام به باز سازی آن ها می نمایند و به قیمت های بسیار بالایی می فروشند.این بیزنس ها نیاز به ثبت شرکت دارد و شما می توانید از طریق شرکت ثبت شده و مالیاتی که پرداخت می نمایید اقامت این کشور را بدست آورید. 

قیمت املاک در اتریش در مناطق مختلف آن متفاوت است. به عنوان مثال قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهر از متری حدود 3300 یورو شروع شده و به متری 7000 یورو نیز می رسد. حال اگر ملک در خارج از شهر وجود داشته باشد، قیمت آن از متری 2200 تا 4400 یورو به صورت میانگین می باشد.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

فضای تجاری جذاب اتریش یکی از مزایای مهم سرمایه گذاری در این کشور است. اتریش چهارمین کشور ثروتمند اروپا است و قدرت خرید در آن بالاتر از متوسط ​اتحادیه اروپا است. همچنین این کشور دارای زیرساخت‌های عالی مدیریت دولتی مدرن و کارآمد است که سرمایه گذاری در این کشور را تسهیل می‌کند.
اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش از روش های پر طرفدار جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. متقاضیانی زیادی در سال جهت سرمایه گذاری در این کشور اقدام می نمانید. یکی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور اخذ اقامت این کشور و تابعیت این کشور می باشد. ارائه روش خود حمایتی یکی از مزایای اخذ اقامت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش می باشد چرا که در این روش شما بدون انتقال کوچکترین بخش از سرمایه خود اقامت تابعیت بهترین کشور دنیا را بدست می آورید. دیگر مزایای سرمایه گذاری در اتریش اخذ کارت اقامتی قرمز سفید قرمز این کشور می باشد. شما با دریافت این کارت اقامتی می توانید از تحصیل رایگان و خدمات دولتی رایگان استفاده نمایید. متقاضیانی که کارت اقامتی قرمز سفید قرمز اتریش را دارند می توانند بعد از مدت 6 سال درخواست تابعیت این کشور را داشته باشند. از موارد و نکاتی که مورد توجه اکثر مهاجران قرار می گیرد پرداخت حقوق ماهانه به دانش آموزان از سوی دولت می باشد.

سرمایه گذار در این کشور یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای مهاجرین می باشد چرا که ریسک سرمایه گذاری در این کشور بسیار پایین می باشد و مواردی همچون مصادره اموال و… در این کشور درصد بسیار پایینی دارد. اگر صادقانه در مورد سرمایه گذاری در اتریش صحبت کنیم باید گفت که معایب سرمایه گذار در این کشور بسیار پایین و حتی شاید صفر باشد.

سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

کلام آخر

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش در این مقاله برای شما عزیزان به صورت کلی مورد تحلیل قرار گرفت.امیدواریم ذکر این مطالب به تصمیم شما برای سرمایه گذاری در اتریش کمک کرده باشد. در حال حاضر روش خود حمایتی یکی از روش های پر طرفدار در ایران می باشد و شما بدون انتقال سرمایه توانایی درخواست اقامت این کشور را دارید. باید توجه داشت که پاسپورت اتریش سومین پاسپورت معتبر جهان می باشد و این کشور در سال 2019 سومین کشور امن جهان انتجاب شده است. 

 

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به اتریش درسال 2021

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *