انواع ویزای فرانسه و شرایط اخذ ویزای فرانسه در سال 2021

انواع ویزای فرانسه و شرایط اخذ ویزای فرانسه در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

در ابتدا قبل از بررسی برآورد هزینه ویزای فرانسه کمی‌شما را با این کشور آشنا می‌‌کنیم و سپس هزینه ویزای فرانسه را نیز در انواع ویزاها با شما بررسی می‌‌کنیم.

کشور فرانسه باغ‌ها و گلزارهای گسترده‌ای دارد که این مسئله باعث شده است که، از لحاظ اقتصادی جایگاه خوبی در دنیا داشته باشد.

حتما می‌‌دانید که عطرهای فرانسه معروف است و همی‌شه با شنیدن کلمه عطر به یاد این کشور زیبا افتاده‌ایم.

کشور فرانسه علاوه‌بر جایگاه خوبی که در صنعت عطرسازی در تمام دنیا داشته است در صنعت ابریشم و نوشیدنی ها نیز جایگاه بالایی را از آن خود کرده است که این 3 صنعت مهم را مدیون باغ‌ها و گلزارهایی است که در خود دارد.

پایتخت کشور فرانسه پاریس است که در منطقه ایل دو فرانس قرار گرفته است.

پاریس مهد مد، هنر، تحصیل و سیات است که حدودا بیش از 500 عدد از شرکت‌های بزرگ و معتر دنیا در شهر پاریس وجود دارد همچنین این شهر می‌زبان معتبرترین و برجسته‌ترین سازمان‌های بین‌المللی مثل یونسکو نیز بوده است.

پاریس یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای فرانسه محسوب می‌‌شود که بیش از 2200000 نفر جمعیت در آن زندگی می‌‎‌کنند.

همچنین در این شهر هر سال بیش از 50 می‌لیون نفر به عنوان توریست از آن دیدن می‌‌کند.

انواع ویزای فرانسه و شرایط اخذ ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه

در سال ۱۹۸۵ فرانسه به معاهده کشورهای حوزه شینگن پیوست و از مارس سال ۱۹۵۵ نیز شروع به اجرای قوانین این معاهده کرد.

در نتیجه همه افرادی که قصد سفر به فرانسه را دارند باید ویزای شینگن دریافت کنند.

به همی‌ن دلیل نیز همه متقاضیانی که قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارند باید تمامی‌روش‌های اخذ ویزا را بررسی کرده و سپس با توجه به شرایط و امکانات خود مناسب‌ترین روش را انتخاب کنند.

ویزای فرانسه با توجه به مدت اقامت متقاضی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌‌شود.

در ویزای کوتاه مدت می‌‌توانید حداکثر ۹۰ روز در فرانسه اقامت داشته باشید.

اما ویزای بلند مدت فرانسه برای کسانی صادر می‌‌شود که قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در این کشور را داشته باشند.

انواع ویزای شینگن فرانسه به شرح زیر است.

 • ویزای تیپ A فرانسه:نام دیگر ویزای تیپ A، ویزای ترانزیتی است به این مفهوم که متقاضیان یک کشور غیر عضو شینگن برای سفر به یک کشور دیگر نیازمند تغییر پرواز خود در فرودگاه هستند و به همی‌ن دلیل نیز این ویزا را دریافت می‌‌کنند تا اجازه حضور در فرودگاه فرانسه را تا رسیدن زمان پرواز مقصد نهایی داشته باشند. شما با داشتن این ویزا تنها اجازه دارید در محدوده فرودگاه فرانسه باشید و حق خروج از آن را ندارید.
 • ویزای تیپ B فرانسه:ویزای تیپ B تنها به کسانی تعلق می‌‌گیرد که قصد اقامت در فرانسه برای مدتی کوتاه را داشته و سپس به سمت مقصد خود حرکت می‌‌کنند. بنابراین متقاضی برای تغییر پرواز یا ادامه مسیر سفر خود در خاک فرانسه توقف کرده و باید ظرف مدت حداکثر ۵ روز به سمت مقصد نهایی خود سفر کنید.
 • ویزای تیپ C فرانسه:ویزای تیپ C نوعی ویزای کوتاه مدت است و متقاضی می‌‌تواند برای مدت کوتاهی در خاک فرانسه اقامت داشته باشد. این ویزا تنها برای اهدافی چون گردشگری، ویزای تجاری، ویزای دیدار خانواده و دوستان، ویزای آموزشی کوتاه مدت، ویزای هنرمندان و ورزشکاران برای حضور در فستیوال و مسابقات صادر می‌‌شود. برای بار اول می‌‌توانید ویزای کوتاه مدت تیپ C را به صورت یکبار ورود و در دفعات بعدی به صورت چند بار ورود یا Multiple دریافت کنید.
 • ویزای تیپ D فرانسه:ویزای تیپ D در واقع نوعی ویزای بلند مدت است که تنها به افرادی تعلق می‌‌گیرد که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در فرانسه را دارند. ویزای تیپ D یا ویزای بلند مدت فرانسه شامل ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌ گذاری، ازدواج و تولد فرزند است. این نوع ویزا معمولاً به صورت چند بار ورود یا Multiple صادر شده و دارنده آن در طی مدت اعتبار ویزا، می‌‌تواند برای چند بار وارد خاک فرانسه شود.

انواع ویزای فرانسه

ویزای بلند مدت فرانسه

همانطور که از نامش پیداست، این ویزا از جمله‌ ویزاهای تیپ D حوزه شینگن بوده و تنها به کسانی تعلق می‌‌گیرد که برای مدتی طولانی‌تر از ۹۰ روز قصد اقامت در این کشور را دارند.

از جمله ویزاهای بلند مدت فرانسه می‌‌توان به ویزای کاری، ویزای تحصیلی،ویزای درمانی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج،ویزای همراه و تولد فرزند اشاره کرده که در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

ویزای کار فرانسه

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کاری یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارند باید ابتدا پیشنهاد کاری یا Job Offer دریافت کنند.

اما دریافت پیشنهاد شغلی از این کشورها چندان هم ساده نیست. چون تمامی‌کارفرمایان فرانسه جهت جذب نیرو باید آگهی استخدام خود را به مدت ۳ ماه در خاک فرانسه و سپس به مدت ۳ ماه دیگر در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا منتشر کنند.

اگر در طی این مدت هیچ شهروند فرانسوی یا شهروند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا تخصص و صلاحیت اتخاذ آن شغل را نداشتند، کارفرما می‌‌تواند به یک متقاضی خارجی پیشنهاد کاری دهد.

بنابراین قبل از هر کاری وارد سایت‌های معتبر کاریابی در فرانسه شده و رزومه خود را آپلود کنید.

تنها در این شرایط است که کارفرمایان فرانسوی امکان دسترسی به رزومه و اطلاعات شخصی شما را داشته و در صورتی‌ که تخصص شما مورد نیاز آن‌ها باشد، پیشنهاد کاری ارسال می‌‌کنند.

شما با در دست داشتن پیشنهاد کاری و مدارکی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌‌کنیم می‌‌توانید برای دریافت ویزای کاری به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • پیشنهاد کاری یا مجوز کاری صادر شده توسط کارفرمای فرانسوی
 • فرم‌های تکمی‌ل شده درخواست ویزای کاری فرانسه
 • ارائه مدارک تمکن مالی مانند رسید حساب بانکی برای پرداخت هزینه‌های حداقل ۳ ماه زندگی در فرانسه
 • مدرک زبان فرانسوی
 • پرداخت هزینه اخذ ویزای کاری فرانسه

در چند سال گذشته کشور فرانسه شرایطی را فراهم کرده تا نیروی کار ماهر و متخصص خارجی بتواند با ویزای Talent Passport به این کشور مهاجرت کنند. نرخ بیکاری فرانسه حدود ۸ درصد است و رشد اقتصادی مثبت آن باعث شده بسیاری از متقاضیان خواهان مهاجرت به این کشور باشند.

 

ویزای کار فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

تحصیل در مدارس فرانسه برای افراد مقیم و تبعه این کشور، کاملاً رایگان است.

دوره ابتدای این کشور از سن ۳ سالگی شروع می‌‌شود اما کودکان می‌‌توانند از سن ۶ سالگی نیز شروع به تحصیل کنند.

پس از ۱۲ سال تحصیل در مدرسه، دانش‌آموز دیپلم رسمی‌دریافت کرده و می‌‌تواند وارد دانشگاه شود.

کشور فرانسه بیش از ۳۵۰۰ دانشگاه دارد که همگی دارای اعتبار بالا و امکانات آموزشی مدرن هستند.

تحصیل در دوره لیسانس به مدت ۴ سال، تحصیل در دوره فوق لیسانس به مدت ۲ سال و تحصیل در مقطع دکتری بین ۳ الی ۵ سال به طول می‌‌انجامد.

زبان تدریس در اکثر موسسات و دانشگاه‌های این کشور، فرانسوی است اما هستند مراکزی که در آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌‌شود اما باید برای تحصیل در این دانشگاه‌ها شهریه پرداخت کنید.

متوسط شهریه با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل می‌‌تواند سالانه عددی بین ۳ هزار یورو تا ۱۰ هزار یورو باشد.

اگر می‌‌خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید حداقل نمره ۶ آزمون آیلتس برای لیسانس، حداقل نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس برای فوق لیسانس و حداقل نمره ۷ آزمون آیلتس برای مقطع دکتری را دریافت کنید. لازم به ذکر است که دانشجویان فرانسوی در حین تحصیل، اجازه ۲۰ ساعت کار پاره وقت در هفته را دارند.

تمامی‌دانشجویان خارجی کشور فرانسه پس از فارغ التحصیلی به مدت یک سال فرصت دارند تا شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود اتخاذ کنند. تنها از این طریق است که می‌‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از ۵ سال اقامت دائم فرانسه را دریافت کنند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فرانسه

داوطلبانی که دارای پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی و افرادی که دارای پذیرش از یک دوره زبان در فرانسه (دانشگاه‌ها و کالج های زبان) هستند، می‌‌بایست تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فرانسه را ارائه دهند.

متقاضی باید اثبات کند که توانایی پرداخت ماهی ۶۱۵ یورو را برای سال اول تحصیل خود دارد.

بنابراین با احتساب ۱۲ ماه، مبلغی معادل ۷۳۸۰ یورو می‌‌بایست در حساب بانکی شما وجود داشته باشد.

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی داشته باشد، باید گواهی سازمان مربوطه که نشان‌دهنده پوشش این هزینه‌ها باشد را ارائه دهد.

همچنین اگر متقاضی پشتیبان مالی داشته باشد، مدرک شناسایی پشتیبان مالی، تعهدنامه غیرمالی، به همراه مدارک استخدام  و پرینت گردش حساب سه ماهه آخر حساب بانکی، رسید آخرین پرداخت مالیات، مدارکی گواه بر ارتباط متقاضی با پشتیبان مالی (اگر پشتیبان مالی در فرانسه زندگی می‌‌کند).

گواهی استخدام و مرخصی متقاضی در صورت اشتغال متقاضی، پشتیبان مالی باید از خویشاوندان نزدیک متقاضی در ایران یا فرانسه باشد (پدر، مادر، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو و خاله یا عمه)

 

 تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای پزشکی (درمانی ) فرانسه

افرادی که مقیم کشور فرانسه می‌باشند و یا در حال کار کردن در کشور فرانسه می‌باشند که کارفرمایی مبلغ بیمه فرد را پرداخت می‌کند، می‌توانند با پرداخت هزینه های اندک از بهترین پزشکان و امکانات پزشکی بهره مند گردند.

دولت فرانسه با دریافت مالیات زیاد از شهروندان و افرادی که در فرانسه شاغل می‌باشند و با اختصاص دادن 11 درصد از تولید ناخالص داخلی خود به بخش بهداشت توانسته است بیش از 70 درصد هزینه های درمانی و 80 درصد از هزینه های بیمارستان را پوشش دهد و بخش ناچیز هزینه های دیگر را فرد می‌تواند از طریق بیمه های خصوصی هم پوشانی نماید، بنابراین افرادی که تحت پوشش خدمات بهداشت و درمانی فرانسه هستند، عملاً برای درمان هزینه ای را پرداخت نمی‌نمایند.

افرادی که از مراقبت های پزشکی لازم در کشور خود بی بهره اند، می‌توانند با اخذ ویزای فرانسه در زمی‌نه درمانی به این کشور سفر نمایند و از بهترین امکانات موجود استفاده نمایند.

ویزای درمانی فرانسه به عنوان ویزای کوتاه مدت شناخته می‌شود که برای 3 ماه صادر می‌گردد و برای بیمارانی که نیازمند درمان بیش از سه ماه باشند، می‌توانند برای دریافت مجوز اقامت موقت درخواست نماید که تا مدت زمان درمان وی معتبر می‌باشد.

ویزای درمانی فرانسه ممکن است با توجه به وضعیت بیمار قابل تمدید باشد. مدارک لازم برای اخذ ویزای درمانی فرانسه به شرح ذیل می‌باشد.

 1. داشتن نامه از پزشک، کلینیک یا بیمارستان مبنی بر نیاز فرد به خدمات پزشکی در فرانسه
 2. ارائه اسناد مالی لازم که نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت هزینه های درمانی و بیمارستان است
 3. تکمی‌ل فرم های مربوط به ویزای فرانسه
 4. تعداد 2 قطعه عکس مناسب
 5. ارائه پاسپورتی که بیش از سه ماه اعتبار دارد
 6. رزور پرواز رفت و برگشت از فرانسه
 7. ارائه بیمه نامه معتبر که حداقل هزینه 30,000 یورو را پوشش می‌دهد که افراد با پرداخت 95 یورو به مدت 90 روز بیمه می‌گردند
 8. اثبات داشتن محلی برای سکونت که شامل هتل، بیمارستان، اجاره منزل یا …
 9. ارائه گواهی هویتی

افرادی که قصد دریافت ویزای فرانسه برای اهداف پزشکی را دارند، بایستی از سفارت فرانسه در کشور خود درخواست نمایند، که معمولا 15 روز طول می‌کشد که پرونده شخص مورد بررسی قرار گیرد و ویزای وی صادر گردد.

همراه بیمار نیز می‌تواند با اثبات روابط خود با متقاضی و ارائه اسناد و مدارکی درخواست ویزا نماید.

 

ویزای پزشکی (درمانی ) فرانسه

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

برنامه اقامت طلایی فرانسه با هدف جذب اشخاصی طراحی شده که ارزش خالص دارایی های آنها فوق العاده زیاد است.

با سرمایه گذاری مبلغی معین، شما و خانواده تان یک اجازه اقامت 10 ساله دریافت خواهید کرد و به موجب آن از حقوقی همسان با سایر اتباع فرانسه برخوردار خواهید شد.

متقاضیان باید مبلغ حداقل 10 می‌لیون یورو را در زمی‌نه شرکت های صنعتی یا بازرگانی فرانسه سرمایه گذاری کنند.

می‌توانید این سرمایه گذاری را شخصاً انجام دهید یا از طریق شرکتی که حداقل %30 از سهام آن متعلق به شما است.

برای گنجاندن اعضای خانواده در در درخواست برای اجازه اقامت، نیاز به سرمایه گذاری اضافی نیست.

این سرمایه گذاری را می‌توان به تنهایی، به اتفاق دوستان یا شرکا، یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاریی تأیید شده توسط نهادهای مربوطه انجام داد.

 

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه

این برنامه مهاجرتی کشور فرانسه به متقاضیان دارای توانایی و تمکن مالی بالا در ایران این اجازه را می‌دهد تا اقامت فرانسه را دریافت نموده و آزادانه و بدون نیاز به ویزای شینگن به کشورهای دیگر این حوزه از جمله پرتغال، آلمان، اسپانیا، هلند، سوئد، سوئیس و نروژ سفر کنند.

در واقع فرد دارای اقامت فرانسه می‌تواند از مزایای تحصیل در فرانسه، خرید املاک و مستغلات، دریافت وام بانکی، دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی، خرید ماشین و بسیاری از محاسن دیگر در این کشور اروپایی و فرانسوی زبان برخوردار شود.

کشور فرانسه یکی از معتبرترین کشورها در بین مقاصد گردشگری حوزه شنگن هست و راه‌های مختلفی را پیش روی شما جهت اخذ اقامت قرار داده است، اما در حال حاضر ساده‌ترین و در عین حال سریع‌ترین راه اخذ اقامت اروپا و حوزه شنگن، اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی است.

 باید به این موضوع توجه داشته باشید که این روش اقامتی نیاز به هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه ندارد و به همی‌ن خاطر از بیشترین استقبال در می‌ان سایر روش‌های اقامتی در اروپا برخوردار است.
در این روش معیار اصلی برای دریافت اقامت تنها مدارک نشان‌دهنده تمکن مالی و دارایی‌های داخل کشور شما هست و نیازی به انتقال دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت در فرانسه نیست. بنابراین این روش اخذ اقامت یکی از بهترین‌ روش‌ها برای افرادی هست که دارای تمکن مالی بسیار بالا هستند و تمایل به سرمایه‌‍گذاری در کشوری دیگر و درگیر شدن با سیستم مالیاتی آن کشور را ندارند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت تحصیلی به فرانسه در سال 2021 (تحصیل در فرانسه)

ویزای تمکن مالی فرانسه

ویزای ازدواج فرانسه

دولت فرانسه به افرادی که قصد ازدواج در این کشور را دارند ابتدا اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اعطاء می‌نماید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج به 3 طریق انجام می‌­گیرد. اخذ تابعیت افرادی که در این کشور ازدواج می‌نمایند ممکن است 6 ماه الی چند سال طول بکشد.

اگرچه سیستم اعطاء تابعیت در این کشور بر اصل خون است. به نوزادانی که از والدین فرانسوی متولد گردیده اند اعطاء می‌گردد.

اما افراد از روش های دیگری همچون ازدواج با اتباع فرانسوی می‌­ توانند تابعیت این کشور را با کسب شرایطی که این دولت مقرر نموده اخذ نمایند.

روش های اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

افراد به 3 طریق زیر می‌­ توانند اقامت این کشور را از طریق ازدواج دریافت نمایند:

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج با فردی که تابعیت فرانسوی دارد.
 • اخذ اقامت از طریق ازدواج با فردی که اقامت دائم این کشور را اخذ نموده است.
 • اخذ اقامت از طریق ازدواج با افرادی که اقامت موقت این کشور را دارند.

 

ویزای ازدواج فرانسه

ویزای توریسیتی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه در حال حاضر در قالب ویزای شینگن یا به عبارت درست تر، ویزای شنگن فرانسه ارائه می‌شود.

کشورهای عضو پیمان شنگن، 26 کشور عمدتاً اروپایی هستند که عبارت هستند از: فرانسه، سوئد، اتریش، استونی، آلمان، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، ایسلند، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئیس و لیختن اشتاین.

طبق این پیمان هر فردی که ویزا یا همان روادید ورود به یکی از این کشورها را داشته باشد، می‌تواند به بقیه کشورها هم وارد شود و در واقع این 26 کشور به صورت واحد عمل می‌کنند.

برای گرفتن ویزا توریستی فرانسه باید بتوانید آفیسر پرونده خود را قانع کنید. مهمترین شرایطی که باید داشته باشید در ادامه آورده شده است:

 • مدارک کافی اعم از شغلی و مالی

شما باید بتوانید به آفیسر پرونده خود ثابت کنید که توانایی مالی مناسبی دارید و می‌توانید در فرانسه از عهده تأمی‌ن مخارج سفر خود برآیید. برای این منظور باید نامه تمکن مالی لاتین با موجودی حداقل 60 می‌لیون تومان ارائه دهید. همچنین باید عنوان شغلی که برای خود مطرح می‌کنید، طوری باشد که مدارک قابل استناد داشته باشد. به طور مثال اگر کارمند هستید باید مدارک مربوطه را ارائه دهید و یا اگر در کار ساختمان سازی هستید، باید قراردادهای ساخت خود را تحویل دهید.

 • سابقه سفر

همانطور که گفته شد کسانی که می‌خواهند برای ویزای مولتی فرانسه اقدام کنند، حتماً باید در پاسپورت خود سابقه ویزای شینگن را در بازه 4 سال گذشته داشته باشند. برای کسانی که می‌خواهند برای ویزای یک بار ورود اقدام کنند همانطور که گفته شد، هیچ سابقه سفری نیاز نیست و و همه افراد می‌توانند به کمک تور، ویزای شنگن فرانسه را دریافت کنند. همانطور که گفته شد این ویزا، در حال حاضر به هیچ وجه به صورت تک، داده نمی‌شود.

 • توجیه سفارت از بازگشت شما

کسانی که می‌خواهند برای گرفتن ویزای توریستی فرانسه اقدام کنند، باید توجیه مناسبی برای آفیسر پرونده داشته باشند که واقعاً برای گردشگری و دیدار از جاذبه های گردشگری فرانسه به این کشور می‌روند. مبهم بودن « هدف از سفر» اِشکالی است که سفارت فرانسه حتی به افرادی که مدارک کاملی هم دارند، می‌گیرد و آنها را ریجکت می‌کند. با توجه به تجربیاتی که سفارت فرانسه در سال های گذشته داشته است و گاهی برخی از مسافران با حضور در فرانسه به عنوان یک گردشگر، در موعد اتمام ویزا به ایران بازنگشته اند، شما باید توجیه مناسبی در مورد بازگشت خود داشته باشید. همانطور که گفته شد در حال حاضر برای کسانی که می‌خواهند برای اولین بار اقدام کنند، تنها راه دریافت ویزای شنگن فرانسه، استفاده از تورهای تضمی‌نی است.

 

ویزای توریسیتی فرانسه

ویزای تولد فرزند فرانسه

اعطای تابعیت در اکثر کشورهای اروپایی بر اصل خون است و تنها برخی از کشورهای مهاجر پذیر نظیر آمریکا و کانادا اعطای تابعیت را بر پایه خاک نهاده اند. طبق قانون تولد فرزند در فرانسه، به تمامی‌نوزادانی که از والدین فرانسوی در هر نقطه از جهان بدنیا بیایند، تابعیت فرانسوی اعطا می‌­گردد.

همچنین اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند در خاک این کشور امکان پذیر است، اما با شرایطی همراه می‌­باشد..

شرایط و قانون تولد فرزند در فرانسه در 2021

بر طبق قانون تولد فرزند در فرانسه که در سال 2021، نوزادانی که از پدر و مادری خارجی بدنیا آمده اند، تنها در صورتی می‌­توانند اقامت و تابعیت فرانسه را اخذ نمایند که دارای شرایط زیر باشند:

 • شخص مورد نظر دارای تابعیت مشخصی نباشد.
 • متقاضی به سن 18 سالگی رسیده باشد و از سن 11 سالگی به بعد حداقل 5 سال اخیر را در خاک فرانسه زندگی نموده باشد.
 • فرد مورد نظر بیشتر از 16 سال سن داشته باشد و در صورت داشتن اقامت قانونی از طریق تقاضا قصد دریافت تابعیت فرانسه را بنماید.
 • نوزادانی که قبل از سال 1994 در خاک فرانسه بدنیا آمده اند.
 • نوزادانی که تابعیت کشورهایی را دارند که در گذشته از مستعمرات فرانسه بوده اند.
 • نوزادانی که پس از ژانویه 1994 در خاک فرانسه بدنیا آمده اند و در سن 18 سالگی از طریق تقاضا قصد دریافت تابعیت فرانسه را می‌­نمایند.

 

ویزای تولد فرزند فرانسه

ویزای تلنت فرانسه (ویزای هنرمندان)

سالها قبل از اینکه روش گلوبال تلنت توسط انگلیس برای جذب نخبگان، هنرمندان و پژوهشگران راه اندازی شود، دولت فرانسه با ارائه پاسپورت تلنت فرانسه گامی‌مهم در راستای افزایش کیفیت مهاجران به فرانسه با ارائه روش پاسپورت تلنت یا Passport Talent برداشت.

بر خلاف اسم این روش شما از اول پاسپورت دریافت نخواهید کرد. این اقامت برای ده دسته از نخبگان طراحی شده است.

محورهای اصلی در این برنامه برای فعالان عرصه هنر، پژوهش، ورزش، کسب و کار، علوم و ادبیات است.

در این الگو متقاضی باید اثبات نماید برای مدت زمانی بیشتر از ۳ ماه نیاز به حضور در فرانسه دارد.

با دریافت پاسپورت تلنت شما مجموعه ای از امکانات را در اختیار خواهید داشت که به مهمترین آنها اشاره می‌‌شود:

 • امکان خود اشتغالی در برخی از کلاسه بندی های این روش؛
 • امکان استخدام در برخی دیگر از کلاسه بندی های این روش؛
 • اجازه کار برای همسر؛
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان؛
 • امکان تمدید اقامت تا ۵سال؛
 • امکان دریافت پاسپورت فرانسه؛
 • سفر آزادانه به ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن.

دولت فرانسه از طریق همی‌ن برنامه فرایند مهاجرت هنرمندان کشورهای دیگر به فرانسه را مدیریت می‌کند.

اخیرا بازیگر توانمند کشورمان خانم گلشیفته فراهانی پس از طی دوره ده ساله خود در قالب همی‌ن برنامه پاسپورت فرانسه را دریافت نموده است.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت کاری به فرانسه

ویزای تلنت فرانسه (ویزای هنرمندان)

 

ویزای همراه فرانسه

یکی از راه های اخذ اقامت بلند مدت فرانسه از طریق اخذ ویزای همراه فرانسه می‌باشد.

ویزای همراه فرانسه به فرد اجازه ورود و اقامت در فرانسه را جهت الحاق به خانواده خود می‌دهد.

این ویزا شرایط و الزاماتی دارد که هم متوجه متقاضی اصلی و هم متوجه اسپانسر ویزا می‌باشد.

اولا اسپانسر ویزا باید تبعه فرانسه یا اتحادیه اروپایی بوده و یا در غیر اینصورت جزء شهروندان خارجی مقیم فرانسه باشد.

ثانیا درخواست این نوع ویزا مشروط به ارائه مدارک لازم می‌باشد. اما انواع ویزای همراه کشور فرانسه عبارت است از:

نوع ویزا شرایط مدت اعتبار ویزا
ویزای همراه فرانسه برای همسر، فرزندان یا والدین شهروند فرانسه ارائه مدارکی از جمله گواهی ازدواج فرانسوی، شناسنامه فرزندان و نیز اطلاعاتی راجع به شهروند فرانسوی حداکثر تا 1 سال؛ اما همسر شهروند فرانسوی در صورتی می‌تواند کارت اقامت 10 ساله اخذ نماید که از ازدواج آنها 3 سال گذشته باشد
ویزای همراه کشور فرانسه برای اعضای خانواده شهروند اروپایی ورود به فرانسه تحت قانون ویزای اقامت کوتاه شنگن و درخواست the Carte de Séjour پس از ورود به فرانسه حداکثر تا 90 روز
ویزای همراه کشور فرانسه برای فامی‌ل اتباع غیر اروپایی به شرط اثبات تمکن مالی کافی تا 1 سال
ویزای همراه کشور فرانسه برای اعضای خانواده دارنده پاسپورت نخبه یا بلوکارت فرانسه اعطای ویزای اقامت موسوم به زندگی خصوصی و خانوادگی با امکان کار بلامانع در فرانسه تا 1 سال
ویزای فرزند خواندگی فرانسه

 

ویزای همراه فرانسهمدارک لازم برای سفارت فرانسه

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی 

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی‌ است. 

2) 3 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمی‌نه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد ( حداکثر برای 6 ماه اخیر – عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن برای سپرده­‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک (ارائه گواهی تمکن به تنهایی مورد قبول نمی‌‌باشد.)
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 تومان باشد.

5) اصل سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و می‌زان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق

د) بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و می‌زان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامی‌ن اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات /آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی‌ است.)

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی‌دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و می‌زان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی‌ است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار

 • تکمی‌ل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی‌ می‌‌­باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌‌ماند.
 • ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 50,000,000 تومان و حداکثر به مبلغ  200,000,000 تومان به‌ازای هر فرد در وجه آژانس محل ثبت نام جهت تضمی‌ن بازگشت (حسن انجام تعهدات)
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی‌ می‌‌باشد.

 

مدارک لازم برای سفارت فرانسه

هزینه ویزای فرانسه

در این زمی‌نه بهتر است باز هم دقت داشته باشید و بدانید که هزینه ها به صورت لحظه ای درخور تغییر است و بر روی عدد و ارقام قید شده در این بخش تعصب نداشته باشید.

هدف  روشن شدن ذهنیت شما در راستای اخذ قیمت و هزینه ویزا است تا بتوانید آنرا را به طور دقیق بررسی کنید. 

اطلاعاتی در مورد هزینه و قیمت ویزای شینگن فرانسه در اختیار شما قرار می‌دهیم که مربوط به سال ۲۰۲۰ است.

هزینه انواع ویزای شینگن برای افراد بزرگسال به می‌زان ۸۰ یورو اعلام شده است، همی‌نطور افرادی که بین ۶ الی ۱۲ سال سن دارند، می‌بایست ۴۰ یورو حداقل در نظر گرفته شود و افراد کمتر از ۶ سال بر اساس صلاحدید سفارت گاه رایگان و گاه با مبلغ کم در نظر گرفته می‌شود.

 

هزینه ویزای فرانسه

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *