انواع ویزای ایتالیا و شرایط اخذ ویزای ایتالیا در سال 2021

0

ایتالیا کشوری است واقع در جنوب قاره اروپا که پایتخت ان شهر رم می باشد. زبان رسمی ساکنین و مردمی که در ایتالیا زندگی می کنند ایتالیایی و واحد پول آنها یورو می باشد. اکثریت ساکنین کشور ایتالیا را مسیحیان کاتولیک تشکیل می دهند اما از مذاهب پروتستانها، یهودیها و مسلمانان در ایتالیا زندگی می کنند. آب و هوای ایتالیا مدیترانه‌ای است. در شمال کشور به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است. هر شخص برای سفر به کشور ایتالیا ملزم به داشتن ویزا می باشد که در ادامه مطلب به انواع ویزا هایی که به شما این امکان را می دهد که وارد خاک کشور ایتالیا شوید اشاره خواهیم کرد.ویزای ایتالیا در انواع مختلفی ارائه می شود که با توجه به هدف از سفر می توان برای اخذ هر یک از آن ازجمله ویزای شینگن ایتالیا اقدام کرد. انواع این ویزاها به شرح زیر می باشند:

 

انواع ویزای ایتالیا و شرایط اخذ ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

یکی از نکات کلیدی در مهاجرت یا سفر به ایتالیا انتخاب صحیح نوع ویزا است. در این بخش به بررسی انواع ویزاهای ایتالیا پرداخته می شود. به طور کلی ویزاهای کشورهای عضو شنگن که ایتالیا جز آن ها می باشد بر اساس مدت زمان ویزا و دلیل ورود به کشور مورد مهاجرت به 4 دسته تقسیم می شوند. ویزاهای نوع A, B, C و D انواع این ویزاها می باشند. در ادامه به تفصیل شرایط اخذ این ویزاها ذکر شده است.
 • ویزای نوع A

ویزای نوع A ویزایی است که به افراد این امکان را می دهد که حمل و نقل هوایی از طریق حوزه ی شنگن را داشته باشند. لازم به ذکر است که با در دست داشتن این ویزا امکان خروج از فرودگاه و تردد در خارج از فرودگاه وجود ندارد.

 • ویزای نوع B

ویزای نوع B مخصوص افرادی است که قصد سفر از مبدا به مقصد خود را از طریق کشورهای عضو حوزه ی شنگن دارند. به عبارتی سفر آن ها به گونه ای است که کشورهای عضو شنگن به عنوان محلی جهت عبور و رسیدن به مقصدشان قرار می گیرد. مدت زمان این ویزا نهایتا 5 روز می باشد. این نوع ویزا زیردسته ی ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد.

 • ویزای نوع C

ویزای نوع C مختص افرادی است که قصد اقامت در حوزه ی شنگن را برای مدت زمان مشخصی دارند. این نوع ویزا جز ویزاهای کوتاه مدت محسوب می شود. نهایت مدت زمان این ویزا 90 روز می باشد. این ویزا می تواند بسته به تاریخچه سفر (travel history) فرد  ویزای یک ساله، دو ساله، سه ساله و 5 ساله باشد. انواع ویزاهای نوع C در زیر بیان شده است.

1– Single Entry Visa (یک ورودی): در این نوع ویزا امکان رفت و آمد در طول مدت زمان ویزا وجود ندارد. به این معنی که فرد تنها یک بار اجازه ی ورود خواهد داشت. لذا در صورتی که فرد از کشور خارج شود، امکان ورود مجدد تحت این ویزا را نخواهد داشت.

2- :Double Entry Visa در این نوع ویزا شخص اجازه دوبار ورود به حوزه ی شنگن را خواهد داشت. در حقیقت یک بار اجازه خروج را خواهد داشت.

2-Visa  Multiple Entry: در این نوع ویزا فرد امکان رفت و آمد در طول مدت زمان ویزای خود را خواهد داشت.

 • ویزای نوع D

این نوع ویزا مختص افرادی است که با هدف تحصیل یا کار برای مهاجرت به کشورهای عضو حوزه ی شنگن از جمله ایتالیا اقدام می نمایند. این ویزا جز ویزاهای بلند مدت محسوب می شود. مدت زمان این ویزا بالای 90 روز می باشد. افرادی که برای این ویزا اقدام می نمایند امکان سفر در کل حوزه ی شنگن را خواهند داشت. آن ها می توانند به مدت نهایتا 90 روز در مدت زمان نیم سال در حوزه شنگن و خارج از کشوری که اقدام کرده اند باشند. نام دیگر این نوع ویزا ویزای ملی (national visa)  است.

 

انواع ویزای ایتالیا

ویزای ازدواج ایتالیا

هرگاه تبعه خارجی با تبعه ایتالیا صرف نظر از جنسیت وی ازدواج نماید بعد از دوسال اقامت می‌تواند تابعیت و اقامت ایتالیا را کسب نماید. اما چنانچه این زن و شوهر دارای فرزند اعم از فرزند اصلی خود یا فرزند خوانده باشند مدت زمان اقامت به یکسال و نیم کاهش پیدا می‌کند.
با توجه به قواعد و نظام حقوق بین الملل خصوصی که توسط اکثریت کشورهای جهان پذیرفته شده است و کشور ایتالیا هم از این قاعده مستثنا نمی‌باشد در صورتی که یک فرد با اتباع کشور ایتالیا (چه مرد و چه زن) ازدواج کند، می‌تواند در خواست اقامت دائم ایتالیا را نماید و پس از گذراندن حداقل دو الی سه سال شخص تبعه خارجی می‌تَواند به واسطه ازدواج با تبعه ایتالیایی درخواست پاسپورت و تابعیت ایتالیا را داشته باشد.

مدارک لازم اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

قانون مدنی ایتالیا امکان ازدواج یک شهروند و تبعه خارجی با مرد یا زن ایتالیایی یعنی اتباع ایتالیا را منوط به مدارک زیر مجاز می‌کند :
 • گواهی تولد و مدارک تولد فرد که به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد و مورد تایید سفارت باشد.
 • مدارک شناسایی و پاسپورت فرد متقاضی اقامت ایتالیا که دارای اعتبار باشد.
 • مدارکی مبنی بر اینکه فرد منعی برای ازدواج ندارد مثل اینکه در عقد زوجیت فرد دیگر نباشد.
 • گواهی‌ها و مدارک مذکور بالا هر دو باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و به آفیس محلی و افسر دولت ارائه شود تا درخواست اعلان ازدواج در کلیسا پذیرفته شود .همچنین دو مدرک دیگر ممکن است نیاز به ارائه داشته باشد یکی اینکه بستگان و اطرافیان زوج و زوجه گواهی و شهادت بدهند که ازدواج آنها بر پایه روابط واقعی است دوم اینکه مدارک و گواهی‌هایی مبنی بر وجود رابطه عاطفی بین طرفین وجود داشته باشد.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به ایتالیا | شرایط اخذ اقامت ایتالیا

ویزای ازدواج ایتالیا

 

ویزای کار ایتالیا

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت 4 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان‌ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت کار می‌باشند. کشور ایتالیا دارای سه نوع ویزای کار می‌باشد: 

ویزای کار نیازمند  (JOB Offer)   

در این نوع ویزای کار فرد باید JOB OFFER مربوطه را داشته و این کارفرما اول باید به مدت سه ماه آگهی در کشور ایتالیا داده اگر فرد مناسب با آن شغل در کشور ایتالیا موجود نبود به مدت سه ماه دیگر آگهی شغل مربوطه را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده و بعد از این مدت اگر فردی در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام این شغل مناسب نبود و شرایط موجود در آگهی را نداشت، کارفرما می‌تواند این فرد را استخدام نماید.

ویزای کار تعطیلات (holiday visa)

شهروندان کشورهای نیوزلند، کره جنوبی، استرالیا در سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر به این خواهند بود که برای مدت یک سال ویزای تعطیلات کار کشور ایتالیا را اخذ نمایند. شهروندان کشور کانادا نیز از سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال می‌توانند به مدت ۲ سال ویزای تعطیلات کار را اخذ نمایند.

 ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می‌باشد و فرد می‌تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار اقامت مربوطه را اخذ می‌نماید.

 

ویزای کار ایتالیا

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در رشته‌هایی چون معماری، باستان شناسی، هنر، تاریخ و مهندسی همواره سرآمد دانشگاه‌های اروپایی بوده‌اند و قدمت، شهرت و اعتبار جهانی دارند. ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و یا به زبان انگلیسی میسر است. در صورتی که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان ایتالیایی هستید (و یا قصد دریافت مدرک کارشناسی در کشور ایتالیا را دارید)، قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران “پیترو دلا واله” برگزار می شود، خواهید بود. این امتحانات بهمن هر  سال برگزار شده و دانشجو با خواندن کتاب Espresso و کسب حداقل نمره 160 از 200 نمره می‌تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می‌باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید. 

مزایای تحصیل در ایتالیا

 • هزینه مناسب تحصیل
 • استانداردهای بالای زندگی در ایتالیا
 • دوره های مشترک تحصیلی بین المللی در ایتالیا با دانشگاه‌های برجسته اروپا و آمریکا
 • بورسیه‌هایِ حقوق تحصیلی DSU تا سقف 10000 یورو در سال بدون ارتباط با سوابق تحصیلی و معدل
 • بورسیه‌های کامل تحصیلی ایتالیا FULL SCHOLARSHIP
 • اجازه کار در حین تحصیل
 • با داشتن ویزا و اقامت ایتالیا از روش تحصیل می‌توانید اقدام به فرستادن دعوتنامه برای والدین و خانواده درجه یک خود کنید
 • بعد از به پایان رسیدن تحصیلات در کشور ایتالیا می‌توان برای مدت زمان حداقل 6 ماه ویزای تحصیلی را تمدید کرد و یا برای تبدیل آن به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار اقدام نمود.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

دولت کشور ایتالیا امکانی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی و خارجی که در این کشور تحصیل می کنند قادر باشند تا تحت شرایطی خاص خانواده خود را به این کشور آورده و در کنار یک دیگر باشند. در این راستا باید عرض کنیم که یکی از شرایط خاصی که پیش تر گفتیم، این خواهد بود که متقاضی باید تمکن مالی خود را ثابت کند، به این معنا که فرد دانشجو در کشور ایتالیا باید ثابت کند که در صورتی که همسر و یا فرزندان را به کشور ایتالیا آورد توانایی مالی اداره کردن و تامیین مالی خانواده خود را داشته باشد.

در ضمن فرد متقاضی به منظور دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا می بایست همسر، فرزند، یا والدین یک فرد غیر اروپایی باشند که در ایتالیا اجازه‌ اقامت دارد.در همین راستا به منظور دریافت ویزای همراه دانشجویی ایتالیا، فرد متقاضی نیازمند تأییدیه ورود خواهد بود که باید کم تر از 6 ماه پیش به وسیله اداره مهاجرت ایتالیا صادر شده باشد.

 

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

 

ویزای همراه ایتالیا

آنجا که هدف اصلی بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا مهاجرت است. همچنین همراهی خانواده متقاضی ویزای تحصیلی ایتالیا در برنامه‌های طولانی مدت تحصیل در ایتالیا لازم است. این موضوع اهمیت اخذ ویزای همراه ایتالیا را دوچندان می‌کند. ویزای همراه دانشجویی ایتالیا این فرصت را به متقاضیان ویزای تحصیلی می‌دهد تا همسر و فرزندانشان را همراه خود به این کشور ببرند. در مواردی که متقاضی سنی کمتر از ۱۸ سال داشته باشد نیز یکی از والدین او می‌تواند با اخذ ویزای همراه تحصیلی ایتالیا با او به ایتالیا سفر کند. البته متقاضی یا خانواده او باید ثابت کنند که از پس مخارج خانواده به خوبی بر می‌آیند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت پزشکان به ایتالیا در سال 2021

ویزای همراه ایتالیا

 

تمکن مالی ایتالیا

در بین تمام روش های اخذ اقامت اروپا، تمکن مالی برای ویزای ایتالیا از جمله بهترین روش های ممکن برای رسیدن به اثامت دائم اروپا است. در این روش همانطور که از نامش پیداست، فرد باید با ارائه مستندات لازم توانایی مالی خود برای زندگی در کشور ایتالیا را نشان دهد. متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت نمایند و این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود.

اید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست. این درآمد با توجه به قوانین کشور ایتالیا، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۳۰۰۰ یورو، همسر ۱۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۷۵۰ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفر با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۵۲۵۰ یورو را به صورتی ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی ایتالیا چیست؟

همانطور که اشاره کردیم یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا، اقدام برای دریافت اقامت تمکن مالی است. ویزای خودحمایتی یا تمکن مالی همچنین یکی از ارزانترین راه های ممکن برای دریافت اقامت اروپا نیز هست. در ادامه مهمترین شرایط برای اخذ اقامت خودحمایتی ایتالیا را برای شما آورده ایم.

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان ایتالیایی از آغاز
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه
 • نیاز به حضور و زندگی در کشور ایتالیا به جهت تمدید اقامت اروپا
 • نیاز به خرید ملک در ایتالیا از سال دوم اقامت

در حالت کلی شما پیش از هر اقدامی برای سفر به یک کشور باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آن کشور را تهیه نمایید، از همین رو دریافت ویزای ایتالیا نیز نیاز به ارائه مدارک خاصی دارد. مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا به سه دسته تقسیم می شود که شامل مدارک مورد نیاز اخذ وقت سفارت ایتالیا، مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه و مدارک مورد نیاز برای سفر به کشور ایتالیا پس از تایید تقاضا می باشد. صحت و کامل بودن مدارک ارائه شده مشخص کننده وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا می باشد..

 

تمکن مالی ایتالیا

 

ویزای شینگن ایتالیا

این ویزا برای متقاضیانی صادر می گردد که هدفشان از سفر به کشور ایتالیا تفریحی و گردشگری می باشد.
گردشگران بسیاری هر ساله برای بازدید از این کشور زیبا به ایتالیا سفر می کنند و لحظات خوشی را برای خود رقم می زنند.

مدارک و شرایط لازم برای ویزای توریستی ایتالیا 

 • اصل و کپی گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه
 • عکس 3*4 با زمینه سفید،بدون روتوش و کاملا از روبرو
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می بایست به طور دقیق،صحیح و خوانا پر شود
 • مدارک کاری
 • تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت کشور مربوطه با مهر و تاییدیه بانک
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به ایتالیا
 • رزرواسیون هتل در ایتالیا
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزای ایتالیا

 

ویزای شینگن ایتالیا

 

ویزای درمانی ایتالیا

ویزای پزشکی (درمانی) ایتالیا مخصوص افراد کشورهای جهان سوم است که قصد درمان در ایتالیا را دارند. این ویزا به فرد اجازه ورود کوتاه مدت و یا طولانی مدت را برای درمان می دهد. مدارک مورد نیاز برای اقدام برای این نوع ویزا در زیر ذکر شده است.
 • نامه ای که نشان دهد خدمات درمانی مورد نیاز برای درمان فرد درکشور مبدا وجود ندارد.
 • نامه ی مربوط به بیمارستان در مورد بیماری و لزوم درمان در ایتالیا در بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نظر
 • نامه ی مربوط به بیمارستان یا مرکز درمانی در ایتالیا که مدت زمان درمان، زمان ورود و خروج شخص متقاضی در آن بیان شده باشد.
 • نامه ای که نشان دهد فرد 30 درصد هزینه های درمان در ایتالیا را پرداخت کرده است، یا نامه ای که نشان دهد هزینه های فرد توسط یک سازمان و یا موسسه پرداخت خواهد شد.
 • نامه ی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های درمان و هزینه های زندگی فرد و همراهش در مدت زمان ویزا
 • بیمه ی درمانی برای فرد همراه بیمار
 • ارائه ی بلیط برگشت برای فرد بیمار و همراهش

 

ویزای درمانی ایتالیا

 

ویزا ترانزیت ایتالیا

این نوع از ویزا برای متقاضیانی صادر می گردد که مقصد نهایی سفرشان کشوری غیر از ایتالیا می باشد و فقط توفق یک روزه و یا چندین ساعته را در کشور ایتالیا خواهند داشت.
برای این متقاضی می بایست ویزا، پاسپورت و بلیط کشور و مقصد نهایی خود را به مامورین مربوطه ارائه دهد.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

مدارک لازم برای سفارت ایتالیا

 • فتوکپی از صفحه نخست پاسپورت یا گذرنامه
 • تاریخ دقیق هتل و یا دعوت نامه
 • شماره تماس در دسترس متقاضی

بعد از مشخص شدن وقت سفارت ایتالیا و ارائه مدارک لازم امکان رد شدن تقاضای شما برای دریافت ویزا دولت یا ویزای شینگن وجود دارد. این ریجکت شدن درخواست شما می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که یکی از آن ها عدم اعتبار مدارکی است که به سفارت تحویل می دهید. همچنین اگر ثابت نشود که هدف اصلی شما سفر به ایتالیا است قطعا درخواست شما رد خواهد شد. در نظر داشته باشید مدارک مالی که به سفارت ارائه می شود حتما باید مورد تایید بانک باشد و در صورتی که مبلغ موجود در حساب شما کافی نباشد صدور ویزا برای شما پذیرفته نخواهد شد، از دیگر دلایلی که موجب رد شدن نخواست ویزای ایتالیا می شود عدم اعتبار بیمه مسافرتی است، یکی از ملزومات سفر به ایتالیا بیمه مسافرتی معتبر و مدت دار است.

مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه
مهم ترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا تهیه مدارک لازم در روز مصاحبه می باشد، مدارکی که شما در روز مصاحبه سفارت ارائه می دهید برای شما بسیار اهمیت دارد زیرا چگونگی این مدارک مشخص می کند که ویزای ایتالیا به شما تعلق می گیرد. در صورتی که مدارک شما در روز مصاحبه کامل نباشد تقاضای ویزای ایتالیا پذیرفته نمی شود و همین امر موجب طولانی تر شدن وقت سفارت ایتالیا می شود. مدارکی که در روز مصاحبه باید آماده نمایید شامل موارد زیر می باشد:

 1. اصل شناسنامه به همراه فتوکپی از همه صفحات آن
 2.  فرم کامل شده تقاضای ویزای ایتالیا
 3. دو عدد عکس رنگی واضح و با کیفیت متقاضی
 4. فرم تکمیل و کامل شده ویزای فرد دعوت کننده و ارائه فتوکپی کارت اقامت او
 5. ارائه گذرنامه ای که تا ۶ ماه اعتبار دارد و کپی از صفحات آن
 6. مدارک لازم براساس وضعیت شغلی متقاضی
 7. ارائه ترجمه حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی
 8. ارائه گواهی اشتغال برای کارمندان خصوصی
 9. ارائه روزنامه رسمی شرکت مربوطه برای صاحبان شرکت های خصوصی
 10. ارائه جواز کسب از شهرداری محل سکونت و رسید کارت بازرگانی یا رسید مالیاتی
 11. ارائه کارت بین المللی برای دانشجویان متقاضی
 12. ارائه کارت هیئت علمی برای اعضای هیئت علمیه
 13. ترجمه و فیش حقوقی و یا جواز کسب همسر برای خانم های متاهل
 14. فتوکپی از بیمه مسافرتی
 15. ترجمه مدرک تحصیلی به زبان ایتالیایی و دو کپی از آن
 16. پس از چند ماه آخر حساب بانکی
 17.  مبلغ ۶۰یورو پول نقد
 18. آدرس دقیق محل کار و محل سکونت

مدارک مورد نیاز سفر به کشور ایتالیا پس از تایید ویزا

 • همه مبلغ ویزا
 • ارائه اصل و کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه برگه رزرو هتل در ایتالیا

متقاضیانی که به دنبال ویزای ایتالیا می باشند باید حتما بیمه مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند، این بیمه مزیت بسیار زیادی برای مسافران دارد از جمله این مزایا پوشش هزینه های احتمالی برای درمان، هزینه های احتمالی برگشت به میهن، هزینه های بیمارستانی و … می باشد. شرکت بیمه می بایست در کشور ایتالیا نماینده معتبری داشته باشد. برای سفر به ایتالیا ویزا های گوناگونی از جمله توریستی، تجاری و تحصیلی لازم است که هر یک از آن ها نیاز به مدارک خاصی دارند و وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا برای هر کدام از آن ها متفاوت می باشد.

 

مدارک لازم برای سفارت ایتالیا

مزایای اخذ اقامت ایتالیا

به طور خلاصه، کسب اقامت ایتالیا دارای مزایایی می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • دسترسی به مزایای پزشکی که شامل مراقبت‌های پزشکی مجانی است.
 • دسترسی به مزایای تحصیلی که شامل آموزش سطح بالای مجانی بالقوه است.
 • دسترسی به حق سرمایه‌گذاری اقتصادی که تنها شامل شهروندان اتحادیه اروپا می‌باشد.
 • تکمیل آسان نیازهای خرید ضروری برای خرید املاک در ایتالیا.
 • توانایی انتقال شهروندی (ایتالیا و اتحادیه اروپا) به تمام بچه های زیر ۱۸سال و به صورت خودکار

 

مزایای اخذ اقامت ایتالیا

 

از دیگر ویزاهای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

 • ویزای تجاری: این ویزا شامل افرادی می شود که قصد سفر به ایتالیا برای دلایل تجاری، عقد قرارداد و بررسی شرایط تجاری منطقه را دارند.
 • ویزای ورزشی: این ویزا شامل مربیان ورزشی و بازیکنان ورزشی که قصد شرکت در مسابقات و رقابت های ورزشی را دارند، می شود.
 • ویزای حمل و نقل فرودگاهی: افرادی که برای این نوع ویزا اقدام می نمایند تنها امکان ترانزیت از طریق شنگن را دارند. به عبارتی این افراد امکان ورود به حوزه شنگن را ندارند.
 • ویزای ملاقات: این ویزا شامل افرادی می شود که توسط یک سازمان خصوصی یا دولتی به عنوان یک مهمان در رویدادهای فرهنگی و علمی دعوت می شوند.
 • ویزای مذهبی: این ویزا شامل افرادی می شود که قصد شرکت در مراسم مذهبی و یا انجام فعالیتی مذهبی را دارند.

ویزای بلندمدت ایتالیا

 • ویزای داوطلبی: این ویزا شامل افراد بین 20 تا 30 سال می شود. این افراد قصد انجام فعالیتی داوطلبانه به عنوان مثال در یک سازمان NGO را دارند.
 • ویزای مذهبی: این ویزا شامل افرادی می شود که قصد شرکت در مراسم مذهبی و یا انجام فعالیتی مذهبی را دارند.

ویزای بلندمدت ایتالیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.