مهاجرت به اوکراین و شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین در سال 2021

مهاجرت به اوکراین و شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اوکراین با 603/550 کیلومتر مربع مساحت و 2782 کیلومتر خط ساحلی، چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است. در کل آب و هوای اوکراین آب و هوای معتدل قاره‌ ای است، اما در سواحل جنوبی کریمه شرایط آب و هوایی مدیترانه‌ ای غالب است. بارش باران در نقاط مختلف اوکراین متفاوت است، به طوری که بیشترین میزان بارش در شمال و غرب اوکراین صورت می‌ گیرد و کمترین میزان بارش در شرق و جنوب شرقی است.نوع ساختار سیاسی اوکراین جمهوری است. این کشور از 24 استان تشکیل شده‌ است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) و دو شهر خودگردان (کی‌یف) و (سواستوپل) تقسیم می شود. نظام سیاسی اوکراین، جمهوری ترکیب شده نیمه پارلمانی، نیمه ریاست جمهوری است که در آن قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه مستقل می باشند. بالاترین مقام رسمی این کشور رییس جمهور است.در بین کشورهای اروپایی کشور اوکراین در بین کم هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل قرار گرفته است و از آنجا که تحصیل در اوکراین به زبان‌های اوکراینی، روسی و انگلیسی مقدور می‌باشد، مقصد مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.کشور اوکراین از جمله کشورهایی است که به دلایل مختلف مورد استقبال افراد زیادی جهت اخذ اقامت بوده است، ما در این مقاله به بررسی روش های مختلف اخذ اقامت اوکراین می پردازیم. روش تحصیل، کار، ازدواج و ثبت شرکت و سرمایه گذاری از جمله این روش ها می باشند.

مهاجرت به اوکراین و شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین در سال 2021

اخذ اقامت دائم اوکراین و تابعیت اوکراین در سال 2021

اقامت اوکراین و قوانین تابعیت این کشور مبتنی بر قانونی است که در سال 1991 به تصویب رسیده است. با توجه به این قوانین کلیه کسانی که تا پیش از تصویب این قانون در اوکراین حضور و اقامت داشتند به عنوان تبعه این کشور محسوب می گردنند. بحث تابعیت مضاعف در قانون تابعیت و اقامت اوکراین به رسمیت شناخته نشده است.

برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور اوکراین به مانند بسیاری کشور افراد متقاضی باید قوائد و شرایط خاصی این کشور را رعایت کرده باشند و در این راستا مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اوکراین و اخذ تابعیت اوکراین به شرح زیر می باشد:

۱) پاسپورت قانونی با زمان اعتبار کافی حداقل شش ماه

۲) گواهی عدم سوپیشینه به انضمام ترجمه رسمی به انگلیسی به همراه مهر وزارت امور خارجه با دادگستری

۳) تاییدیه محل سکونت (سند یا اجاره نامه ) و ترجمه به زبان انگلیسی و مهر امور خارجه – به انضمام تصویر  فیشهای آب و برق بدون نیاز به ترجمه

۴) بهمراه داشتن شناسنامه- کارت ملی- کارت پایان خدمت و کپی

۵) ۱۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵ ترجیحا روی کاغذ مات

اخذ اقامت دائم اوکراین و تابعیت اوکراین در سال 2021

اقامت اوکراین از طریق کار

کار در یک شرکت اوکراینی پیشنه­ادی مطمئن برای تبعۀ خارجی می­سازد تا موفق به دریافت اقامت موقت اوکراین شود. مجوز اقامت، امکان سکونت در خاک اوکراین را فراهم می­کند و ورودهای مکرر و روند ساده شدۀ عبور از مرز را در طول مدت اعتبار مجوز کار اولیه تضمین می­کند. افزون بر این اعضای خانوادۀ تبعۀ خارجی نیز می­توانند مجوز اقامت موقت دریافت کنند. مجوز کار با اعتبار یک ساله با توجه به شرایط قرارداد استخدام مربوطه و برای سمتی ویژه در فقط یک شرکت صادر می­شود.
اقامت اوکراین از طریق کار

شرایط کاری در اوکراین

فسخ قرارداد استخدام منجر به فسخ مجوز کار می­شود. هربار تبعه­ خارجی محل کار خود را در اوکراین تغییر دهد، باید یک مجوز کار جدید باید دریافت کند. اقامت اوکراین و اخذ اقامت کاری این کشور نیازمند داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی در اوکراین برای ورود به این کشور می باشد. در صورتی که کارفرمای فوق در مدت 3 ماه آگهی کار در اوکراین بدهد و نتواند فردی با شرایط مورد نیازش جذب کند، می‌تواند برای درخواست نیروی کار خارجی اقدام کرده و با وی قرار داد کاری امضا نماید.

در کشور اوکراین به مانند دیگر کشورها سه نوع قرارداد کاری وجود دارد که شامل موارد ذیل است:

 • قرارداد بلند مدت و نامحدود

  در این نوع قرارداد به صورت شفاهی قرارداد بین طرفین بسته می شود و این توافق مربوط به مشاغل خاص می باشد

 • قرارداد بلند و ثابت

  در این نوع قرارداد کاری مدت زمان خاصی برای افراد تعیین می شود

 • قرارداد پروژه های خاص

  براساس این نوع قراراداد کاری افراد توافق می نمایند پروژه ای را در بازده زمانی مشخص تحویل و تکمیل نمایند

قوانین کار در اوکراین:

 • ساعات کاری تعیین شده برای کارمندان بیش از 38 ساعت در هفته میباشد.
 • ساعات کاری تعیین شده برای نیروهای کاری در سنین ۱۶تا ۱۸سال، 36 ساعت در هفته می باشد.
 • امکان استفاده از اضافه کاری در سال به مدت ۱۲۰ساعت برای متقاضی وجود خواهد داشت.

قوانین کار در اوکراین

اقامت اوکراین از طریق تحصیل

برای تحصیل در کشور اکراین دانشجویان باید ویزا نوع D را برای اقامت بیش از ٩٠ روز در این کشور دریافت کنند.
اگر شما دانشجوی مقطع لیسانس هستید بایستی حداقل ۵ امتیاز در تمام دروسی که مربوط به رشته اتان است را بدست آورید.
اولین گام , ارسال فرم درخواست تکمیل شده به دانشگاه و دریافت دعوتنامه از یکی از دانشگاههای کشور اوکراین است. برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر ارسال مدارک زیر الزامی است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه معتبر ( اعتبار گذرنامه نباید کمتر از یکسال باشد)
 • دریافت و ارائه اسناد تحصیلی ( O level/ SSCE/ HSSC , مدرک فوق لیسانس )

برای تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نیست.
دعوتنامه دریافت شده از دانشگاه شامل نام و نام خانوادگی شما، شماره گذرنامه، نام دانشگاه و رشته پذیرش شما می باشد و ارائه آن توسط شما به اداره کنسولگری ضروری است.

هنگامی که کلیه این مراحل به درستی انجام شد باید برای درخواست ویزا اقدام کنید.
ضمنا قبل از ارائه مدارک دعوتنامه دانشگاه را تهیه کنید و مدرک دانشگاهی قبل خود را نیز توسط وزارت آموزش و پرورش قانونی کنید. در این مرحله باید برای ویزای بلند مدت این کشور اقدام کنید.

اقامت اوکراین از طریق تحصیل
برای درخواست ویزا نوع D دانشجویان باید مدارک زیر را تهیه و به کنسولگری کشور اوکراین در کشور خود ارائه بدهند.

 • دعوتنامه
 • اصل گواهی مدرک تحصیلی قبلی
 • اصل گواهی تولد
 • اصل گواهی سلامت
 • اصل گواهی تست HIV منفی که حداکثر اعتبار آن باید یک ماه باشد.
 • عکس با اندازه گذرنامه حداقل ١٢ عدد
 • صورت وضعیت بانک که نشان دهد شما توانایی تامین هزینه های مالی خود در این کشور را دارید و شما بایستی حداقل ٣٠٠٠ دلار در حساب بانکی خود داشته باشید.

حداقل زمان مورد نیاز برای صدور ویزا شما یک ماه می باشد.

اسامی برخی از دانشگاه های معتبر اوکراین

 • دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف خائی
 • دانشگاه بین‌المللی کی‌یف
 • دانشگاه ملی زبان‌شناسی کی‌یف
 • مؤسسه پلی‌تکنیک کی‌یف
 • آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی
 • دانشگاه ملی هوانوردی
 • دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی‌یف
اسامی برخی از دانشگاه های معتبر اوکراین
اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

کشور اکراین همانند کشورهای کانادا، سنگاپور، آمریکا که از طریق ویزای سرمایه گذاری اقامت دائم میدهند، به افراد خارجی که در این کشور در حدود 100،000 دلار سرمایه گذاری کنند اقامت دائم میدهد. البته شرایط زیر را باید داشته باشند:

 1. سرمایه گذاری به واحد پول خارجی و قابل تبدیل در اکراین باشد.
 2. مبلغ سرمایه گذاری نباید کمتر از 100،000 دلار باشد.
 3. پرداخت سرمایه در تطابق با قوانین مالی و بانکی اکراین باشد.
 4. سرمایه را باید در اقتصاد اکراین سرمایه گذاری شود.

با توجه به اینکه گفتیم سرمایه را باید در اقتصادی اکراین سرمایه گذاری کرد، همه ی سرمایه گذاری ها قابل قبول نیستند. تنها با خرید یک ملک در اکراین توسط شخصی خارجی با مبلغ 100000 دلار، نمیتوان اقامت این کشور را دریافت کرد.
شرایط این سرمایه گذاری بدین معنی است که سرمایه باید به دارایی شرکتی که در اکراین ثبت شده یا سرمایه گذاری مشترک برای فعالیت در این کشور تزریق شود. بعد از اینکه شرکتی که با سهام خارجی ساخته شده در اکراین ثبت شد، هر گونه فعالیت اقتصادی را میتواند انجام دهد در صورتی که قانون اکراین آن را منع نکرده باشد و فعالیت در اظهارنامه شرکت ثبت شده باشد ( مثلا سرمایه گذاری، تجارت، خدمات رسانی، فعالیتهای بیزینسی صادرات و واردات و غیره).
از دارایی شرکت برای خرید ملک و فعالیتهای متداول شرکت میتوان استفاده نمود ( خرید ملک واقعی، املاک و دارایی های دیگر) .
بعد از اینکه سرمایه گذاری کردید، شخص خارجی میتواند تقاضای مجوز مهاجرت و پس از آن تقاضای مجوز اقامت دائم کند.

 • قدم اول: تقاضای مجوز مهاجرت
 • قدم دوم: تقاضای ویزای نوع دی
 • قدم سوم: تقاضای مجوز اقامت دائم
اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری
اقامت اوکراین از طریق ازدواج

گروه دوم متقاضیان مجرد که نحوه ورود آن‌ها به اوکراین از طریق ویزای تحصیلی اوکراین می‌باشد اما به منظور اقامت از مسیرهای متفاوت می‌توانند اقدام کنند از بهترین این روش ها ازدواج با اوکراینی است. خواه این فرد شهروند اوکراین باشد یا خارجی مقیم اوکراین.

لازم است بدانید هر ساله هزاران اجازه اقامت از طریق ازدواج در اوکراین صادر می‌شود. در واقع سریع‌ترین راه برای به دست آوردن شهروندی اوکراین ازدواج است، زیرا طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال در خاک اوکراین زندگی کند تا بتواند تقاضای شهروندی دهد اما در صورت ازدواج با شهروند اوکراین و اقامت در خاک اوکراین این زمان به 2.5 سال کاهش می‌یابد و بعد از آن می‌تواند شهروند اوکراین شود.

در بررسی جزئی‌تر این مقوله همانطور که ذکر شد، فردی که قصد دارد اقامت کشور اوکراین را از طریق ازدواج بدست آورد، دو راه پیش رو خواهد داشت.

یکی ازدواج با شهروندان رسمی کشور اوکراین و در دیگری ازدواج با شهروندان خارجی مقیم کشور اوکراین که ممکن است از هر ملیتی حتی ایرانی، روسی و یا … باشند، است.

در روش اول پس از حداکثر 2 سال موفق به اخذ اقامت دائم و یک سال پس از آن می‌تواند اقامت خود را به تابعیت تبدیل کند و پاسپورت اوکراین را بدست آورد.

البته شایان ذکر است که در این روش صرفاً با داشتن ویزای موقت نمی‌توانید به ازدواج با شهروند اوکراینی فکر کنید چرا که نیازمند ویزای تایپ D خواهید بود. پس از روش‌هایی مثل ویزای توریستی اوکراین که مجوز ورود شما به اوکراین است اما ویزای تایپ D نمی‌باشد به مقصود نخواهید رسید.

البته با روش‌های ورود دیگر همچون اخذ ویزای تایپ D از طریق تحصیل می‌توانید به این مسیر دست پیدا کنید. نگران نباشید، اگر تمایلی به تحصیل ندارید، در روش دوم که ازدواج با خارجی مقیم اوکراین می‌باشد فرد با دریافت یک ویزای موقت نیز قادر به دستیابی به این هدف خواهد بود. اما دریافت پاسپورت از این طریق طولانی‌تر خواهد بود. هر چند مدت زمان اخذ اقامت دائم در این روش کوتاه‌تر است (کمتر از 6 ماه) اما دریافت پاسپورت 5 سال بعد از دریافت اقامت دائم میسر است.

قوانین اوکراین برای زوجین

با توجه به قوانین دولت اوکراین در خصوص روابط خانوادگی، متقاضیان اقامت به واسطۀ ازدواج‌های سوری و یا واقعی، باید این موضوع را در نظر داشته باشند که به محض امضای قرارداد ازدواج، زن و مرد در کلیه دارایی‌های یکدیگر شریک می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود که در این روش اخذ اقامت اوکراین حتماً امور مربوطه را به یک وکیل متبحر واگذار کنید. 
اقامت اوکراین از طریق ازدواج

 

حتما بخوانید:  روش‌های مهاجرت به اوکراین در سال 2021

اقامت اکراین از طریق تولد

طبق قوانین اوکراین شخص متولد شده در خاک اوکراین، با پدر و مادر بدون تابعیت که در کشور اوکراین اقامت قانونی داشته باشند، در صورتیکه شخص تابعیت هر یک از پدر و مادرش را در هنگام تولد کسب نکند، تبعه اوکراین خواهد بود.

همچنین فرد متولد شده در خارج از خاک کشور اوکراین، از افراد بدون تابعیت و مقیم دائم و قانونی اوکراین تبعه اوکراین می‌باشد و شخص متولد شده در خاک کشور اوکراین، از والدینی که یکی از آن‌ها تبعه کشور خارجی و دیگری شخص بدون تابعیت و مقیم دائمی و قانونی اوکراین باشد؛ در صورتیکه شخص، تابعیت خارجی پدر یا مادرش را به هنگام تولد کسب نکند، شهروند اوکراین محسوب می‌شود.

لذا دراین بین متقاضیانی هم وجود دارند که با هدف تولد فرزند در اوکراین تمایل به سفر به اوکراین دارند. راهکارهای متفاوتی برای این روش وجود دارد از کاهش هزینه‌ها به روش تحصیلی گرفته تا بهره‌بردن از روش اخذ فرزندخواندگی تا علاوه بر فرزندتان، شما هم بتوانید در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم و سپس پاسپورت اوکراین را بگیرید.

اقامت اکراین از طریق تولد

مزایای اقامت دائم اوکراین

 • داشتن تمامی حقوق یک شهروندی اوکراینی به جزعدم امکان شرکت درانتخابات
 • بدست آوردن پاسپورت اوکراینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • دریافت اجازۀ کار دائم
 • دریافت تسهیلات بانکی و وام
 • تسهیل در دریافت ویزا برای سفر به کشورهای دیگر اروپایی و امریکا
 • وجود موقعیت‌های مناسب سرمایه گذاری
 • امکان دریافت اقامت برای خانواده درجه یک بدون هزینه اضافی

مزایای اقامت موقت اوکراین

 • ورود بدون روادید به کشور اوکراین برای شهروندان خارجی
 • امکان اقامت نامحدود در اوکراین
 • امکان کار٫ فعالیت اقتصادی و افتتاح حساب بانکی
 • عدم نیاز به بیمه پزشکی در طول مدت اقامت در اکراین

مزایای اقامت دائم اوکراین

معایب و مشکلات زندگی در اوکراین 

شهروندان اوکراینی از وضعیت زندگی خود رضایت ندارند

اکثریت مردم اوکراین از وضعیت اقتصادی کشورشان بشدت شکایت داشته و مهمترین مشکل را هم جنگ در دونباس می دانند. رضایت مردم اوکراین تنها به سطح زندگی شخصی مربوط نبوده، بلکه اوضاع سیاسی کشورشان نیز در آن موثر بوده است.

ناامیدی مردم اوکراین از اجرای اصلاحات وعده داده شده

شهروندان اوکراین از رهبران کشورشان انتظار دارند تا اصلاحات لازم در جهت رسیدن به سطح استانداردهای اتحادیه اروپا و ناتو را آنطور که قول داده اند به اجرا بگذارند. علاوه بر این مردم انتقادات زیادی از سیاست اقتصادی و فقدان مبارزه جدی با فسادمالی در کشور می کنند.

بر اساس اطلاعات موسسه بین المللی تحقیقات اجتماعی کی‌یف، اکثریت شهروندان (بیش از 70 درصد) معتقدند که اوکراین در جهت درستی در حرکت نیست: فساد مالی افزایش یافته و اصلاحات نیز تحقق نیافته است.

معایب و مشکلات زندگی در اوکراین 

منابع اقتصادی اوکراین

در زمان شوروی، اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بود و یک بخش صنعتی و زراعی مهم به حساب می‌آمد. پس از فروپاشی شوروی، اقتصاد آن کشور به سمت مالکیت خصوصی و بازار آزاد حرکت کرد. این روند انتقالی برای خانوارهای اوکراینی که اغلب فقیر بودند و هیچگاه فعالیت اقتصادی خصوصی را تجربه نکرده بودند بسیار سخت بود.

اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست و ذخیره وسوسه انگیزی از معادن فلزی ارزشمند را در خود جای داده است. نیمی از آهن و فولاد کل کشورهای شرق اروپا از اوکراین بدست می‌ آید و همچنین در زمان شوروی 40% از کل سنگ منگنز دنیا از اوکراین صادر می شد. به این فهرست، منابع ذغال سنگ، جیوه، تیتانیوم و نیکل را هم باید اضافه کرد. اوکراین یکی از مهمترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و هم حجم ذخایر در دنیا کم‌نظیر است. گفته می‌شود 8000 معدن از 90 کانی ارزشمند در خاک اوکراین وجود دارد.

منابع اقتصادی اوکراین

مشاغل محبوب مهاجرین در اوکراین

اغلب مشاغلی که نیاز به  تسلط به زبان انگلیسی دارند و مشاغلی که در رده بندی شغل های بین اللملی قرار دارند، در کشور اوکراین مورد توجه مهاجرین است و درخواست برای استخدام در این مشاغل از سوی اتباع خارجی به صورت روزافزون در حال افزایش است.

لیست مشاغل محبوب برای اتباع خارجی در اوکراین را بدین ترتیب میتوان دسته بندی کرد: آموزش زبان، مترجمی، سرآشپز و متخصص آی تی.

مشاغل محبوب مهاجرین در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین

اوکراین در مجموع یک کشور ارزان است. هزینه های زندگی در این کشور در شهر هایی مثل خارکف بسیار پایین است. به طور معمول هزینه روزمره زندگی در لندن (اجاره اتاق، بلیط اتوبوس، پرداخت قبوض، هزینه غذا و صرف اوقات فراغت به صورت گهگاه) حدود 1200 پوند در هر ماه هزینه دارد، اما مشابه این هزینه ها در شهر لویو Lviv حدود 300 پوند در ماه می باشد.

هزینه زندگی در اوکراین

سوالات متداول در مورد اقامت اوکراین

 1. آیا می توانیم با داشتن تابعیت اوکراین، به کشورهای دیگر سفر کنیم؟

  بله، با داشتن تابعیت اوکراین می توانید در تعطیلات تابستانی و زمستانی به کشورهای اروپایی دیگری مانند انگلیس، آلمان، سوئد، ایتالیا، فرانسه، لهستان و غیره سفر کنید.

 2.  شرایط اخذ تابعیت و شهروندی اوکراین چیست؟

  برای دریافت تابعیت و شهروندی اوکراین باید حداقل 5 سال در اوکراین اقامت داشته باشید.

 3. آیا اوکراین عضو پیمان شنگن است؟

  خیر، اوکراین بخشی از کشورهای شنگن نیست. در صورت مسافرت به خارج از اوکراین، باید ویزای مناسبی برای ورود به کشور مورد نظر را داشته باشید.

 4. گرفتن ویزا در اوکراین چقدر طول می کشد؟

  ارزیابی استاندارد: درخواست ویزای شما طی 19 روز کاری پردازش می شود و هزینه آن 128.00 دلار آمریکا است(هزینه خدمات نیز شامل می شود). ارزیابی فوری: ویزای خود را طی 17 روز کاری دریافت خواهید کرد، و هزینه کل آن 153.00 دلار آمریکا است(هزینه خدمات نیز شامل می شود).

 5. روش های مهاجرت به اوکراین کدامند؟

  روش های متفاوتی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد که عبارتند از: ازدواج، تحصیلی، کاری، پناهندگی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت.

 6. آیا با ویزای شینگن می توان به کشور اوکراین رفت و اقامت این کشور را دریافت نمایم؟

  خیر، کشور اوکراین عضو پیمان شینگن نمی باشد. برای دریافت اقامت اوکراین باید درخواست ویزا دهید.

 7. زبان مردم کشور اوکراین چیست؟

  زبان مردم اوکراین، اوکراینی است که به زبان روسی نیز صحبت می کنند.

 8. مزایای دریافت تابعیت و پاسپورت اوکراین چیست؟

  مزایای دریافت پاسپورت اوکراین عبارتند از:

  اوکراین عضو اتحادیه اروپاست و از اعتبار بالایی برخوردار است.

  با داشتن پاسپورت اوکراین می توانید ویزای کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا را آسان کسب نمایید.

  امکان دریافت اقامت برای همسر، فرزندان، پدر و مادر

  پاسپورت اوکراین از امنیت بالایی برخوردار است.

  با پاسپورت اوکراین می توانید به راحتی به سایر کشور ها مسافرت کنید.

 9. شرایط خدمات درمانی در کشور اوکراین برای شهروندانش به چه صورت است؟

  خدمات درمانی برای شهروندان اوکراینی رایگان است و از کیفیت بالایی برخوردار است.

 10. دریافت اقامت اوکراین از طریق کار به چه صورت است؟

  برای دریافت اقامت اوکراین از طریق کار باید یک قرار داد کاری در اوکراین ارائه دهید و اقامت شما در این کشور بسته به قرارداد کاری شما دارد. تقاضای مجوز کار توسط کارفرما ارائه می شود.

 11. شرایط دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

  یکی از مطمین ترین روش های دریافت اقامت اوکراین سرمایه گذاری می باشد. برای دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری حداقل باید 100000 دلار سرمایه گذاری کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *