اخذ اقامت امارات از طریق کار در سال 2021

اخذ اقامت امارات از طریق کار در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور امارات از جمله کشورهایی است که در سالهای اخیر توانسته اقتصاد خود را بسیار گسترش دهد و در این خصوص از جمله کشورهای موفق آسیایی محسوب می شود. اقتصاد این کشور روز به روز رو به پیشرفت می باشد و به دلیل روند خوبی که در عرصه اقتصادی پیدا کرده است به نیروهای کاری تخصصی و مهارتی زیادی نیاز دارد و این موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر کار در امارات باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی مناسب برای خود فراهم بیاورند، اما از آنجایی که کشوری مانند امارات کشوری مهاجر پذیر محسوب نمی شود شرایط کار در امارات و اخذ اقامت این کشور کمی دشوار می‌باشد که در ادامه به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد.

اخذ اقامت امارات از طریق کار در سال 2021

شرایط عمومی کار در امارات

قبل از آشنایی در خصوص کار در امارات و شرایط دریافت ویزای کاری، لازم است کمی بیشتر با این کشور آشنا شویم. کشور امارات متحده عربی در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده است. این کشور از جنوب با قطر و عربستان سعودی و با کشورعمان از شرق همسایه می باشد و خلیج فارس در شمال این کشور قرار دارد مساحت این کشور حدود ۸۴ هزار کیلومتر مربع می‌باشد. زبان رسمی آنها عربی است اما زبان انگلیسی در طی سال‌های گذشته در این کشور بسیار رواج پیدا کرده است. مردم این کشور مسلمان هستند و واحد پولی این کشور در هم می باشد. بر اساس آماری که در سال گذشته اعلام شد، جمعیت این کشور حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است که رشدی بی ‌سابقه نسبت به سال‌های گذشته داشته است، اما بخشی از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می‌دهند و این کشور پنجمین کشور از نظر جذب مهاجر از کشور های اطراف خود می باشد.

اقتصاد اصلی کشور امارات بر روی درآمدهای حاصل از جذب توریسم و صادرات نفتی خود استوار است و این کشور از جمله کشورهای ثروتمند آسیا محسوب می‌شود. نظام سیاسی این کشور پادشاهی می باشد. از جمله نکات مثبت کشور امارات، پایین بودن نرخ بیکاری این کشور می باشد که حدوداً زیر ۳ درصد می باشد و این موضوع از جمله عواملی است که باعث شده افراد زیادی به فکر مهاجرت کاری به این کشور و کار در امارت باشند.

شرایط عمومی کار در امارات

کار و نرخ بیکاری در امارات

از موارد مهم برای افرادی که قصد کار در امارات را دارند باید بدانند، بررسی میزان نرخ بیکاری این کشور است. نرخ بیکاری هر کشور نشان دهنده ی میزان حضور سرمایه‌گذاران در اقتصاد آن کشور و پویا بودن اقتصاد آن کشور می باشد. هر مقدار اقتصاد یک کشور قوی تر باشد و سرمایه گذاران و کارفرما های بیشتری در آن به فعالیت بپردازد باعث می شود که همیشه موقعیت های کاری خوبی برای متقاضیان کار در امارات وجود داشته باشد. همانطور که بیان شد، کشور امارات از جمله کشورهایی است که در سال‌ های گذشته توانسته رونق اقتصاد خود را بسیار افزایش دهد. از جمله موارد رو به پیشرفت این کشور، ساخت و سازهایی که در این کشور انجام می‌شود و همچنین، صنایع و کارخانه هایی که مربوط به موضوعات نفتی می باشد که باعث شده است همیشه موقعیت های شغلی برای متقاضیان کار وجود داشته باشد و این موضوع سبب گردیده است که نرخ بیکاری در این کشور زیر ۳ درصد باشد.
کار و نرخ بیکاری در امارات

کار در امارات و ویزای کاری امارات

افرادی که به دنبال کار در امارات هستند در ابتدا باید ویزای کاری دریافت نمایند. ویزای کاری امارات به دو نوع تقسیم می شود:

 

ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی JOB OFFER

متقاضیان اصلی دریافت این ویزا در ابتدا باید یک کارفرما در خاک کشور امارات پیدا کنند، که به نیروی کاری آنها اعلام نیاز نماید. در این صورت متقاضی اصلی باید با موسسات کاریابی یا سایت های بین المللی کاریابی ارتباط برقرار نماید تا بتوانند پروفایل های مخصوص خود را تشکیل دهند و بتواند با کارفرما ها ارتباط بگیرند. در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط متقاضی اصلی می تواند برای او پیشنهاد شغلی ارسال نمایند و فرد زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند و برای کار در امارات در این کشور حضور پیدا کنند. کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت امارات اثبات نمایند که چرا قصد استخدام یک نیروی خارجی را دارند.
ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی JOB OFFER
ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار JOB SEEKER
بر اساس این ویزا متقاضیان اصلی می‌توانند در خاک این کشور حضور پیدا کنند و به طور مستقیم به کاریابی بپردازند. معمولاً زمانی که برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود ۶ ماه تا یک سال می باشد و افراد در صورتی که بتوانند شغل مورد نظر خود را که مرتبط با تخصص و مهارت آنها باشد را دریافت نمایند، می توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند اما در حال حاضر کشوری مانند امارات، چنین ویزاهایی را برای ایرانی ها صادر نمی نماید و افرادی که قصد کار در امارات را دارند تنها می‌توانند از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده نمایند. مدت زمان این ویزاها بستگی به مدت قراردادی دارد که کارفرما با متقاضی کار می بندند.
ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار JOB SEEKER
کار در امارات و بررسی ویزای همراه
یکی از مهمترین موضوعاتی که افرادی که مهاجرت می‌کنند باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند، این مورد است که آیا با دریافت اقامت خود می توانند خانواده را نیز در کنار خود داشته باشند یا خیر؟ بسیاری از کشورها اجازه می دهند تا افرادی که متأهل هستند و اقامت و اجازه کار دریافت می کنند، بتوانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. این کشور نیز به افرادی که جهت کار در امارات اقدام می کنند اجازه می دهد تا همسر و فرزند متقاضی اصلی، ویزای همراه نیز دریافت نماید. اما مهمترین موضوع این است که همراه در این کشور اجازه کار نخواهد داشت.
کار در امارات و بررسی ویزای همراه
کار در امارات و مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات
در امارات متقاضیان کار قبل از هرگونه اقدام باید نسبت به تکمیل کردن مدارک خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز متقاضیان کار در امارات برای دریافت ویزای کاری این کشور، باید دو نوع از مدارک را آماده نمایند. یک نوع از مدارک مربوط به شرایط هویتی متقاضی می باشد که شامل پاسپورت و فرم هایی می باشد که از طریق سفارت قابل دستیابی می‌باشد. نوع دوم مدارک، مدارک مربوط به رزومه و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی است. متقاضی اصلی برای اینکه بتواند شانس ویزای خود را بالا ببرد باید تمامی مدارک را طبق اصول و کاملاً مرتب و منظم تهیه شود.
در ادامه با برخی از مهمترین مدارکی که برای این امر وجود دارد آشنا می شوید:

پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)

ترجمه آخرین مقطع تحصیلی

ارائه نامه تمکن مالی

ارائه سابقه کاری ( به صورت سابقه بیمه ای و یا نامه کاری )

تکمیل فرم های مربوط به سفارت

بیمه نامه مسافرتی

کار در امارات و مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات

اقتصاد امارات

در امارات همانند کشورهای حوزه خلیج فارس، تنوع اقتصادی حمایت می شود، به حدی که صنایع غیر نفتی در حال حاضر بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را تامین می کنند. پروژه های عمده عبارت از پتروشیمی، پالایشگاه نفت، مخابرات، حمل و نقل هوایی و گردشگری هستند. امارات دارای بالاترین درآمد سرانه در جهان عرب است. تنوع صنایع در دبی بیش از سایر ایالات امارات است و مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در حال انجام است. درگذشته منبع درآمد امارات صادرات نفت و گاز بود، اما اکنون دولت تلاش کرده است که مستقل از صادرات نفت و گاز در بخش صنایع و خدمات سرمایه گذاری کند.
اقتصاد امارات

صنعت گردشگری در امارات

در سال های اخیر صنعت گردشگری شاهد پیشرفت های زیادی بوده است و سعی بر آن شده تا فرصت های شغلی جدید برای مهاجران ایجاد شود. اقتصاد ایالت دبی در طی 10 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و فرصت های شغلی جدید برای افراد جویای کار در دبی ایجاد شده است. کسب و کارهای کوچک و متوسط به طور خاص تحت حمایت دولت است. موقعیت های شغلی ایده آل در بین بازارهای کشورهای اروپایی و آسیایی مزایای خاصی را برای افراد جویای کار در دبی ایجاد می کند.
صنعت گردشگری در امارات
شرایط کار در امارات
در امارات شرایط کار به صورت زیر می باشد:

ساعت کاری

ساعت کاری در امارات 9 ساعت در روز از ساعت (8:30 صبح تا 17:30 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر) می باشد. معمولا در امارات مردم در هفته به مدت 47 ساعت کار می کنند.

مرخصی

هر کارمند مشغول به کار در امارات معمولا در سال دارای 30 روز مرخصی مجاز می باشد، به طور کلی 22 روز مرخصی با حقوق است. با این حال، کارکنان در طول دوره مرخصی استعلاجی در سال فقط 15 روز حقوق خواهند گرفت.
مرخصی

پرداخت حقوق

شرایط مختلفی مانند پایان خدمات در مورد کارکنان مهاجر در امارات اعمال می شود. کارمندان مشغول به کار به مدت بیش از یک سال حق دارند، برای پرداخت حق ESG درخواست دهند که شامل 21 روز حقوق برای هر سال از پنج سال اول و 30 روز حقوق برای هر سال بیشتر است.

کار در امارات و مشاغل مورد نیاز 2021

دولت امارات هر ساله لیست اعلام می‌کند که در آن شغل های مورد نظر این کشور، در آن اعلام شده است. این شغل ها بر اساس نیازهای کاری که کارفرما ها به اداره ی کار این کشور اعلام می‌کند مشخص می‌شود. این شغل ها به صورت سالیانه آپدیت شده و اگر صنعت جدیدی در این کشور شکل بگیرد و به نیروی متبحر احتیاج داشته باشند در آن لیست اضافه می شود. سیاست کاری کشور امارات به این گونه است که سعی می کند در هر رشته از نیروهای متخصص و متبحر خارجی استفاده نماید تا بتواند از تجربه و دانش مهاجرین در این زمینه استفاده نماید . این موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد که بخواهند برای کار در امارات اقدام نمایند. در جدول زیر برخی از مهم ترین رشته ها و شغل های مورد نیاز این کشور را ملاحظه می نمایید که افرادی که قصد کار در امارات را دارند، می توانند ابتدا این لیست را بررسی نمایند و بر اساس شرایط خود یک موقعیت شغلی مناسب را انتخاب نمایند.
برخی مشاغل مورد نیاز کشور امارات
پرستار مکانیک خودروهای سنگین
خدمات روان پزشکی آرماتوربند
معلم عایق ساز
تکنسین اتاق عمل شیشه بر
پرستار اورژانس لوله کش
رادیولوژیست راننده جرثقیل
طراح آی تی نصاب کف پوش
مهندس فنی و برق تکنسین اتوماسیون
مربی مهد کودک بنا
پرستار سالمند نجار
پرستار کودک بازاریاب تلفنی
مهندسی سازه و عمران بهیار
مهندسی ساختمان و تأسیسات ابزار ساز
مددکار اجتماعی کاشی کار
برنامه نویس نرم افزار برق کار
ماما قصاب
مهندسی مخابرات نانوا
آشپز نقاش ساختمان
کار در امارات و مشاغل مورد نیاز 2021
در امارات متقاضیان کار می‌توانند از چند طریق به کاریابی بپردازند. یکی از ویزاهایی که افراد متقاضی کار می‌تواند دریافت نمایند ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشد. در این صورت فرد متقاضی با مراجعه حضوری به کارفرما و ارائه شرایط خود و رزومه کاری خود می تواند ارتباط برقرار نماید و در صورت صلاحدید آن کارفرما می تواند متقاضی کار در امارات را استخدام نماید. یکی دیگر از راه های کاریابی در این کشور مراجعه به سایت ها و یا موسسات بین المللی و قانونی کاریابی در این کشور است و معمولاً این موسسات سایت هایی دارند که افراد می‌توانند از کشور مبدا خود در آن سایت ها ثبت نام نمایند و رزومه خود را به دست کارفرماها برساند در ادامه این مقاله نحوه کار یابی از طریق موسسات معتبر در این کشور را برای شما شرح می دهیم.
کار در امارات و نحوه کاریابی در امارات

 

کار در امارات و مؤسسات کاریابی در امارات
 استفاده از موسسات کاریابی یکی از روش های کاریابی در امارات برای متقاضیان کار در این کشور است. موسسات کاریابی می توانند متقاضی را به طور مستقیم با کارفرما ارتباط دهند و واسطه بین آنها و کارفرما به وجود نیاورد. این موضوع باعث می‌شود که متقاضیان کار در امارات به راحتی بتواند شرایط کاری مختلف را در این کشور مورد بررسی قرار دهند و کاری را که متناسب با تخصص و سابقه کاری آنها هست را پیدا کنند. همچنین کارفرماها می‌توانند موقعیت های مورد نیاز کاری خود را در این سایت ها معرفی نمایند تا متقاضیان کار در امارات بتوانند به راحتی آنها را ملاحظه کرده و در صورتی که شرایطی که از طرف کارفرما اعلام شده است مناسب ببینند، بتوانند درخواست خود را به کارفرماها اعلام نمایند. کارفرماها پس از بررسی رزومه و سابقه متقاضیان می‌توانند نسبت به بکارگیری آنها تصمیم گیری نمایند و از طریق ایمیل یا سایر راه های ارتباطی با موکل ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز به صورت آنلاین با متقاضی مصاحبه انجام دهند.

در ادامه برخی از موسسات و سایت‌های بین‌المللی کاریابی را که در کشور امارات وجود دارد و مورد تایید است را ملاحظه می فرمایید:

Akhtaboot

BAC خاورمیانه

Dubizzle

کار در امارات و مؤسسات کاریابی در امارات

کار در امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در امارات

معمولاً مهاجران می خواهند که بتوانند پس از حضور و کار در کشور مقصدشان، به اقامت دائم و یا پاسپورت آن کشور برسند. کشور امارات از جمله کشورهایی محسوب می شود که شرایط کسب اقامت و یا تابعیت را بسیار دشوار ساخته است و افرادی که جهت کار در امارات اقدام می کنند در ابتدا اقامت های کوتاه مدت و موقتی دریافت می کنند که مدت آنها بستگی به زمان قرارداد آنها دارد. حضور افراد در این کشور نمی‌تواند به اقامت بلند مدت آنها منجر شود. به طور مثال، در کشورهای اروپایی افرادی که از طریق کار اقدام می‌کنند می‌توانند پس از ۵ سال به اقامت دائم برسند اما این مدت در کشوری مانند امارات ۳۰ سال می باشد. این افراد پس از آنکه بتواند ۳۰ سال اقامت خود را تمدید نماید شاید بتوانند به اقامت دائم این کشور برسند. همچنین شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت امارات بسیار سخت می باشد و معمولاً کشور امارات به افراد مهاجرت، تابعیت و پاسپورت خود را اهدا نمی‌کند.
کار در امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در امارات
نتیجه گیری

با بررسی شرایط کار در امارات و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری و کار در امارات  متوجه شدیم که کشور امارات یکی از پر رونق ترین و پر سود ترین اقتصادهای منطقه غرب آسیا را دارد و هر ساله سرمایه گذاران زیادی، سرمایه‌های خود را وارد این کشور کرده و به انجام پروژه های اقتصادی و سودآور می پردازند. اما مهم ترین مورد در خصوص افرادی که قصد کار در امارات را دارند این است که کار در این کشور و دریافت ویزای کاری منجر به بحث اقامت این افراد نمی شود. همچنین دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از داخل خاک این کشور کار بسیار دشواری است و افرادی که قصد کار در امارات را دارند باید از طریق موسسات کاریابی اقدام نمایند. 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *