انواع ویزای روسیه و شرایط اخذ ویزای روسیه در سال 2021

0

کشور روسیه جز ابرقدرت های نظامی و سیاسی دنیا محسوب می شود. این روزها پس از تحریم های روسیه ایرانی های بسیاری دنبال اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری هستند که از این طریق بتوانند بیزینس خود را گسترش دهند و یا تجارت های بهتری را در این کشور داشته باشند، البته افرادی هم هستند که به دلایل مختلف مثل زندگی فرزندشان در روسیه برای تحصیل، به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت روسیه هستند. ویزای روسیه برای ایرانیان به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و ایرانیان برای ورود به کشور روسیه نیازمند دریافت ویزا روسیه از نوع توریستی، تجاری و .. هستند. ما در این مطلب به توضیح انواع ویزای روسیه و شرایط اخذ آن پرداخته‌ایم.

 

انواع ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی سندی است که به خارجیان اجازه می‌دهد به عنوان جهانگردان به روسیه سفر کنند. این ویزای روسیه حداکثر برای ۳۰ روز صادر می‌شود و قابل تمدید نیست. ویزای توریستی بهترین گزینه برای  زمانی است که از برنامه سفر خود اطلاع دقیقی دارید و می‌دانید تا چه مدت قرار است در این کشور اقامت داشته باشید و محل اقامت دقیق شما کجا است. برای ویزای روسی باید محل دقیق اقامت خود را هنگام درخواست به سفارت اطلاع دهید. ویزای توریستی دو حالت تک ورودی و دو ورودی دارد.

برای درخواست ویزای توریستی روسیه به مدارک زیر نیاز دارید:

 1. اصل گذرنامه، که بیشتر از ۶ ماه دیگر اعتبار داشته باشد و حداقل ۲ صفحه برای مهر ورود و خروج و نوع ویزای روسی جای خالی داشته باشد
 2. فرم درخواست ویزای روسی
 3. یک قطعه عکس گذرنامه‌ای
 4. مدارک اثبات اقامتی، مانند فیش هتل، و تاییدیه درخواست توریستی
 5. فیش پرداخت شده هزینه‌های ویزا

برای دریافت مدارک اثبات اقامتی، اگر هتل رزرو کرده‌اید، باید برای دریافت مدارک پشتیبانی ویزای روسیه با آن‌ها تماس بگیرید. همچنین قبل از رزرو حتما گزینه دریافت مدارک توریستی را در سایت هتل را فعال کنید تا این مدارک برای شما ایمیل شود.

 

ویزای توریستی روسیه

ویزای کاری روسیه

این ویزای روسیه حداکثر تا ۳ ماه معتبر است، و تنها با داشتن دعوت‌نامه رسمی از اداره کار می‌توان برای اخذ آن اقدام کرد. ویزای کاری روسیه یکی از پیچید‌ترین و گران‌ترین ویزاهای روسیه است که برای اتباع خارجی که به طور دائم در روسیه کار می‌کنند صاد می‌شود. در حالت کلی ۲ نوع ویزای کاری وجود دارد:

 • ویزای کاری تک ورودی با اعتبار ۹۰ روز – که توسط کنسولگری روسیه بر اساس دعوت‌نامه وزارت کار صادر می‌شود
 • ویزای کاری چند ورودی – بر اساس ویزای تک ورودی بنا به درخواست فرد، با انجام مراحل قضایی صادر می‌شود و بیش از یک سال معتبر است

البته از سال ۲۰۱۰ نوع سومی هم برای اتباع خارجی صادر می‌شود که مخصوص متخصصانی است که شرایط خاص دارند، و یکی از این شرایط بالا بودن حقوق آن‌ها است. این فرد باید در سال بیش از دو میلیون روبل درآمد داشته باشد. برای دریافت ویزای کاری روسیه نیاز به مدارک زیر دارید:

 1. احراز سهمیه‌های مهاجرتی برای اشتغال نیروی کار خارجی
 2. فرم درخواست برای خدمات استخدامی دولت
 3. اجازه‌نامه مشارکت نیروی خارجی، و دعوت‌نامه رسمی از شرکت
 4. گواهی رزرو محل اقامت در طول زمان ماندن در این کشور

 

ویزای کاری روسیه

 

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه یا ویزای دانشجویی روسیه همان طور که از نام آن پیداست به منظور صدور مجوز برای متقاضیان تحصیل در این کشور اعم از دانش آموزان یا دانشجویان در نظر گرفته می شود. وجود دانشگاه های معتبر با رتبه های خوب در بین دانشگاه های جهان، نظام آموزشی به روز و استاندارد، هزینه های زندگی و تحصیل بسیار مناسب موجب شده متقاضیان زیادی برای تحصیل در روسیه اقدام نمایند.

حتی در سال های اخیر به منظور جلب دانشجویان بیشتر و کسب درآمد از این طریق، برنامه های آموزشی متعددی به ویژه در رشته های علوم پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد. در نتیجه دانشجویان برای ورود و حضور در این کشور نیاز به اخذ ویزای روسیه از نوع دانشجویی داشته و بایستی مدارک مورد نظر را ارائه نمایند.

 

ویزای تحصیلی روسیه

 

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای تحصیلی روسیه

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای تحصیلی روسیه بایستی توسط داوطلبان تحصیل در این کشور آماده و ترجمه شده تا به سفارت روسیه ارائه گردد. یکی از مهمترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه، اخذ دعوت نامه یا نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر خواهد بود. بدین منظور بایستی متقاضی آخرین مدرک تحصیلی مقطع قبلی را با ترجمه رسمی ارائه نموده و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر را نیز داشته باشد. از سایر مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای تحصیلی روسیه می توان موارد زیر را نام برد:

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر دارای تاریخ انقضای حداقل ۲ ساله و ۲ صفحه خالی
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • دو قطعه عکس مناسب
 • اصل دعوت نامه یا پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر
 • انگیزه نامه متقاضی برای حضور در روسیه و تحصیل در این کشور
 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای تحصیلی روسیه
 • گواهی پزشکی سلامت با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی
 • انجام آزمایش بیماری ایدز و ارائه پاسخ منفی در کمتر از ۳ ماه گذشته
 • رضایت نامه والدین با ثبت و تایید در دفتر اسناد رسمی برای متقاضیان کمتر از ۱۸ سال
 • ارائه رسید واریز شهریه دانشگاه مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی
 • رسید واریز هزینه های مربوط به پروسه اخذ ویزای تحصیلی روسیه
 • گواهی اثبات تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه به همراه یک شاهد

 

حتما بخوانید:  مهاجرت پزشکان به روسیه در سال 2021

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای تحصیلی روسیه

 

ویزای درمانی روسیه
ویزای درمانی ویزایی است که برای ادامه درمان پزشکی افراد صادر می گردد. جهت اخذ این ویزا متقاضی می بایست ثابت نماید که امکان درمان وی در کشور مبدا امکان پذیر نیست و برای تکمیل دوره درمانی خود نیازمند آن است که از امکانات پزشکی کشور مقصد استفاده نماید. افرادی که قصد دارند جهت درمان های پزشکی به روسیه سفر نمایند می بایست برای دریافت ویزای خصوصی یا Private Visa اقدام نموده و از طریق دریافت این ویزای روسیه وارد کشور گردند. مدت اعتبار این ویزا  تا سه ماه بوده و می توان از آن یک تا دو بار ورود به روسیه استفاده نمود.

متقاضی این ویزای روسیه میبایست مدارک زیر را به کنسولگری ارائه نماید:

 • اصل دعوتنامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی که حتما می بایست بر روی کاغذ و مهر و موم شده باشد که شامل نام کامل فرد دعوت شده، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و مدت اقامت وی در روسیه باشد. لازم به ذکر است که متقاضی می تواند به جای این فرم مدارک پزشکی که ضرورت درمان وی را تایید می کند ارائه نماید.
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • یک عدد عکس پرسنلی 4*3
 • بیمه درمانی

 

ویزای درمانی روسیه

 

ویزای سرمایه گذاری روسیه

در سال 2015، دولت روسیه طرح ویزای سرمایه گذار اقتصادی خود را اعلام کرد. با آنکه این طرح به طور رسمی شهروندی نیست، اما شرایط آن به همین منوال است، و تابعیت روسی را می توان تنها در سه سال به دست آورد. سرمایه گذاران خارجی می توانند به سبب کمک مالی، خرید املاک و یا سرمایه گذاری سودآور تجاری، ساکنان روسی و سپس شهروند این کشور شوند.

الزامات سرمایه گذار

یک سرمایه گذار بالقوه می بایست قبل از اقدام به درخواست اسناد مجاز زیر را به طور کامل ارائه دهد:

 • تأییدیه ای مبنی بر وضعیت جسمی سالم و بیمه پزشکی متقاضی
 • مدارک قانونی مبنی بر عدم سوء پیشینه متقاضی
 • تأییدیه ای مبنی بر قانونی بودن وجوه مورد استفاده متقاضی
 • کپی قابل قبول از گذرنامه متقاضی و اعضای خانواده اش
 • تائیدیه ای مبنی بر متاهل بودن همسر و متقاضی (در صورت لزوم)
 • کپی قابل قبول از شناسنامه اصلی متقاضی

برای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذار روسی و تابعیت نهایی، متقاضی باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را انجام دهد:

 • 7.5 میلیون روبل کمک های خیریه غیرقابل استرداد (حدود 128000 دلار) به صندوق ویژه ملی روسیه (یا)
 • سرمایه گذاری به مبلغ 15 میلیون روبل (تقریبا 256000 دلار) در پروژه املاک و مستغلات روسیه (یا)
 • 35 میلیون روبل (حدود 600 هزار دلار) سرمایه گذاری تجاری (یا)
 • راه اندازی یک کسب و کار در روسیه که سالانه به مدت سه سال 10 میلیون روبل (171000 دلار) کسب درآمد کند.

ویزای سرمایه گذار روسیه مزایای متعددی دارد، برخی از آنها کاملا آشکار و بدیهی و برخی نامشخص است. در اینجا چند مورد از مزایای آن ذکر شده است.

پس از سه سال نگهداری یکی از گزینه های سرمایه گذاری، تابعیت کامل روسیه را می توان بدون هزینه اضافی به دست آورد
این درخواست حتی برای همسر و خانواده سرمایه گذار بدون هزینه اضافی معتبر است.

طرح سرمایه گذار روسیه یکی از ارزان ترین گزینه هایی است و می توان با حداقل هزینه 128000 دلاری، برای اخذ تابعیت اقامت / دوم اقدام کرد.

درخواست و اخذ تابعیت و گذرنامه سرمایه گذار روسیه را می توان در دفاتر رسمی روسی در کشور خارجی انجام داد.

سرمایه گذاران حتی اگر نتوانند تابعیت روسی بگیرند، می توانند در روسیه زندگی کنند، کار و تجارت کنند و دسترسی کامل به مراقبت های بهداشتی و درمانی روسیه داشته باشند.

مالیات روسیه پایین ترین نرخ مالیات در اروپا است؛ مالیات شرکت ها فقط 20٪ است، در حالی که مالیات فردی برای ساکنین 13٪ است.

مسکو یکی از مهم ترین مراکز تجاری و فرهنگی در تمام اروپا و آسیا است و با خروج قریب الوقوع اتحادیه اروپا به یکی از مراکز تجاری مهم در انگلستان و لندن تبدیل خواهد شد.

شرایط اخذ پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری

تابعیت از طریق سرمایه گذاری در واقع یک فرصت حقوقی است که زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت کشور دوم را برای بازرگانان و پناهجویان فراهم می کند، در عوض در آن کشور می توانند کسب درآمد کنند و کسب و کار راه بیندازند.

 

ویزای سرمایه گذاری روسیه

 

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت روسیه برای خارجیانی است که قصد دارند از طریق مرزهای روسیه به کشور دیگری سفر کنند. به طور معمول گرفتن ویزای ترانزیت آسان و بسیار ارزان است. اگر هنگام سفر در فرودگاه روسیه بمانید، تا ۲۴ ساعت از لحظه ورود نیاز به دریافت این ویزای روسیه نخواهید داشت. اما اگر مدت زمان ماندن شما در این کشور بیشتر شود، باید قبل از سفر نسبت به دریافت آن اقدام کنید. ویزاهای ترانزیتی در دو حالت تک ورودی و دو ورودی قابل صدور هستند، و برای سفرهای هوایی با اعتبار ۳ روز و سفرهای زمینی با اعتبار ۱۰ روز صادر می‌شوند.

همچنین برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه داشتن دعوت‌نامه نیاز نیست، و تنها با ارائه مدارک شناسایی خود به همراه پاسپورت به سفارت روسیه، می‌تواند برای دریافت آن اقدام کنید. اگر برای دریافت ویزای ترانزیتی با مشکل روبرو هستید و یا درخواست شما رد شد، سعی کنید با مشاوره از موسسه حقوقی مهاجرتی، نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام کنید. 

 

حتما بخوانید:  هزینه زندگی دانشجویی در روسیه در سال 2021

ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری روسیه برای مسافرانی که از طریق تجارت رسمی یا خصوصی به روسیه سفر می‌کنند صادر می‌شود. این ویزای روسیه برای بازدیدکنندگانی است که برنامه‌ای دقیق سفر خود را نمی‌دانند، و می‌خواهند بیش از ۳۰ روز در روسیه اقامت داشته باشند. همچنین افرادی که نیاز دارند تا در چندین سفر، در روسیه اقامت داشته باشند این ویزا بهترین گزینه ممکن است. انواع ویزای تجاری روسیه عبارتند از:

 • ویزای تک ورودی، معتبر تا ۳ ماه
 • ویزای دو ورودی، معتبر تا ۳ ماه
 • ویزا با امکان چندین بار ورود، معتبر به مدت یک سال

ویزای تجاری روسیه ممکن است حداکثر تا دوبار ورود صادر شود. برای ویزای چند ورودی نیاز است تا مدارکی مستند از اینکه فرد نیاز دارد تا چندین بار برای بررسی تجارت خود به این کشور سفر داشته باشد را ارائه شود. هرچند این مدل از ویزاهای روسیه قابل تمدید نیست، اما می‌توان از طریق سازمانی که دعوت‌نامه برای شما ارسال کرده، نسبت به تمدید آن اقدام کرد. مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری عبارتند از:

 1. اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه
 2. فرم درخواست
 3. یک قطعه عکس گذرنامه‌ای
 4. نامه کارفرما یا شرکتی که از طریق آن اعزام می‌شوید
 5. تاییدیه دعوت‌نامه از طریق وزارت کشور روسیه
 6. پرداخت هزینه‌های مورد نیاز

 

ویزای تجاری روسیه

 

ویزای ترانزیت روسیه

اگر فرد در حال عبور با هواپیما در آسمان روسیه باشد نیازی به این ویزا ندارد اما اگر از طریق زمینی در حال مسافرت باشد، ویزای ترانزیت روسیه تنها برای 72 ساعت در روسیه صادر می شود و برای حمل و نقل ماشینی حداکثر ویزای ترانزیت روسیه 10 روز می باشد .

برای درخواست ویزای ترانزیت ، فرد متقاضی باید مدارک خواسته شده زیر را به بخش امور کنسولی سفارت ارسال کند ، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ترانزیت روسیه شامل موارد زیر است :

 • برای دریافت ویزای ترانزیت ویزای ورود به ایالت مورد نظر که در پاسپورت متقاضی به ثبت رسیده است.
 • برای دریافت ویزای ترانزیت فرم درخواست ویزا : فرد باید فرم درخواست ویزا را با دقت، به درستی و به زبان انگلیسی پر کرده و در انتها آن را امضا شود .
 • برای دریافت ویزای ترانزیت سه قطعه عکس ۳ × ۴
 • بلیط های رفت و برگشت

 

ویزای خصوصی روسیه

ویزای خصوصی روسیه سندی است که به یک شهروند خارجی یا فرد بدون تابعیت اجازه می‌دهد با هدف دیدار از اقوام خود وارد روسیه شود، و در این کشور اقامت داشته باشد. برای دریافت این ویزای روسیه نیاز دارید تا فردی برای شما دعوت‌نامه ارسال کند. ویزای خصوصی روسیه دو حالت کلی برای دریافت دارد:

 • ویزا با دعوت‌نامه خصوصی از بستگان یا دوستان مقیم روسیه، با مدت اعتبار ۳ ماه
 • ویزا با دعوت‌نامه خصوصی از همسر یا والدینی که با انواع دیگر ویزای روسی در حال اقامت در این کشور هستند، و مدت اعتبار آن ۳ ماه است

ویزای الکترونیکی روسیه

تنها برای مقاصد زیر می توانید ویزای الکترونیکی روسیه را دریافت نمایید:

:FAR EASTERN FEDERAL DISTRICT –

Primorsky Krai

Sakhalin Oblast

Kamchatka Krai

Amur Region

Khabarovsk Krai

Chukotka Autonomous Okrug

Republic of Buryatia

Zabaykalsky Krai

:KALININGRAD OBLAST –

Kaliningrad Oblast

:SAINT PETERSBURG AND LENINGRAD OBLAST –

Saint Petersburg and Leningrad Oblast

 

ویزای الکترونیکی روسیه

نکاتی در مورد ویزای الکترونیکی روسیه:

۱.اخذ ویزای الکترونیکی روسیه برای شهر زیبای سنت پترزبوزگ امکان پذیر است.

۲. برای اخذ ویزای الکترونیکی روسیه نیازی به دعوتنامه، رزرو هتل و یا سایر مدارکی که هدف شما از سفر به این کشور را تایید می‌کنند، نیست. مدت زمان مورد نیاز جهت صدور ویزا ۴ روز از تاریخ ثبت درخواست است.

۳. فقط از طریق مرزهای زیر استفاده از ویزای الکترونیکی امکان پذیر است:

 • هوایی: فرودگاه «Pulkovo»
 •  دریایی: بندر «Vysotsk»، بندر بزرگ سنت پترزبورگ (Marine Station)، بندر مسافری سنت پترزبورگ
 • زمینی با اتومبیل: «Ivangorod», «Torfjanovka», «Brusnitchnoe», «Svetogorsk»
 • زمینی پیاده: «Ivangorod»

لطفاً توجه داشته باشید که با ویزای الکترونیکی نمی توانید با قطار وارد روسیه شوید و در حال حاظر این مورد امکان پذیر نیست.

۴.اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت

با ویزای الکترونیکی یک بار می توانید وارد روسیه شوید و اعتبار آن یک ماهه است و در این مدت اجازه خواهید داشت که 8 روز در روسیه اقامت داشته باشید. اعتبار ویزای الکترونیکی و مدت زمان اقامت در روسیه با این ویزا قابل تمدید نیستند.

زمان اقامت:

زمان اقامت در روسیه از نیمه شب روز ورود به روسیه محاسبه می شود بنابراین مثلا اگر یکم آگوست ساعت ۸ عصر وارد روسیه شوید می توانید تا ساعت ۱۱:۵۹ شب روز هشتم آگوست در روسیه بمانید زیرا زمان ورود شما به روسیه از نیمه شب ورود شما یعنی ساعت ۰۰:۰۰ روز یکم آگوست محاسبه می گردد.

اعتبار مدت:

همچنین توجه داشته باشید که اگر اعتبار یک ماهه ویزای شما روز۱۳ آگوست به پایان می رسد و شما روز دهم آگوست وارد روسیه شده باشید تنها می توانید تا ساعت ۱۱:۵۹ شب روز۱۳ام آگوست در روسیه بمانید و بیشتر از تاریخ اعتبار ویزایتان نباید در روسیه باشید.

۵.موارد صدور ویزای الکترونیکی:

ویزای کاری معمولی (هدف سفر کاری است)، ویزای توریستی معمولی (هدف سفر گردشگری است)، ویزای بشر دوستانه (هدف سفر روابط ورزشی، فرهنگی، علمی و تکنولوژی است).

اگر هدف شما از سفر به روسیه هیچ یک از موارد بالا نیست باید برای ویزای معمولی و غیر الکترونیکی از طریق سفارت روسیه اقدام نمایید.

۶.محدوده تردد مجاز:

مسافرانی که با ویزای الکترونیکی روسیه وارد این کشور می شوند اجازه دارند که در محدوده قلمرویی که از آنجا وارد روسیه شده‌اند به گشت و گذار بپردازند به استثنای اماکن، سازمان‌ها و امکاناتی که طبق قوانین اتحادیه روسیه، ورود به آنها مجوز نیاز داشته باشد.

۷.حداقل زمان لازم جهت صدور ویزا:

شما می توانید حداکثر 20 روز و حداقل 4 روز قبل از تاریخ سفرتان برای دریافت ویزای الترونیکی روسیه اقدام نمایید.

۸.اعتبار پاسپورت:

برای دریافت ویزای اکترونیکی روسیه گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و باید صفحات سفید برای ثبت مهرهای ورود و خروج به روسیه در گذرنامه شما وجود داشته باشد.

۹.بیمه:

مسافرانی که با ویزای الکترونیکی به روسیه سفر می‌نمایند باید برای تمام مدت اقامت خود در روسیه بیمه مسافرتی معتبر داشته باشند.

۱۰.ویزای معمولی

اگر درحال حاضر ویزای معمولی روسیه را دارید نیازی به اقدام برای دریافت ویزای الکترونیکی ندارید. شما با داشتن ویزای معمولی و دارای اعتبار روسیه می توانید بدون محدودیت های ویزای الکترونیکی وارد سنت پترزبورگ، لنینگراد، مناطق شرقی روسیه و کالینینگراد شوید. ویزای الکترونیکی، اعتبار ویزای معمولی شما را تمدید نمی نماید.

۱۱.تایید استفاده از اطلاعات

قبل از ارسال درخواست برای ویزای الکترونیکی شما باید اجازه استفاده از اطلاعاتتان را جهت دریافت ویزا تایید نمایید.

۱۲.فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزای شما باید با اطلاعات کامل و معتبر تکمیل شود و هر اطلاعات اشتباهی از جمله اطلاعات گذرنامه‌ای و عکس اشتباه می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا یا لغو ویزای صادر شده در هنگام ورود به روسیه، گردد.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای الکترونیکی روسیه
(سنت پترزبورگ):

 • اسکن گذرنامه
 • فایل عکس با فرمت JPEG که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد – کاملاً از روبرو با زمینه سفید و صورت شما باید ۷۰ تا ۸۰ عکس را شامل شود. ابعاد عکس باید 35×45 باشد.
 • هزینه اخذ ویزای الکترونیکی روسیه تنها ۱۰ دلار است.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک و خانه در سال 2021

قیمت ویزای روسیه

هزینه‌ ویزای روسیه و دریافت انواع ویزای روسی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. هزینه پردازش ویزا: این هزینه‌ها را می‌توان به عنوان مالیات کنسولگری نام گذاشت، و در هر کنسولگری ممکن است متفاوت باشد. به طور میانگین ۱۶۰ دلار برای پردازش ویزای معمولی هزینه لازم است، و حدود ۱۰ روز کاری طول می‌کشد تا ویزا صادر شود. همچنین ۳۸ دلار اضافی جهت تکمیل مدارکی که باید از سمت کشور روسیه ارسال شود نیز باید بپردازید تا بتوانید ویزای روسیه را دریافت کنید.
 2. هزینه،های دریافت مدارک پشتیبان اقامت: علاوه بر هزینه‌های پردازش ویزا، مدارکی نیز باید دریافت کنید که به آن پشتیبان اقامت گفته می‌شود. معمولا هزینه دعوت‌نامه نیز جزء این هزینه‌ها برآورد خواهد شد. هزینه مدارک پشتیبان به طور میانگین ۱۸ دلار خواهد بود. در صورتی که برای ویزای توریستی اقدام کنید، و نیاز باشد هتل مدارک پشتیبان را تهیه کند، این هزینه ممکن است تا ۲۵ دلار نیز افزایش یابد.

قیمت ویزای روسیه

 

شرایط جدید ویزای روسیه 

در واقع  برای داشتن ویزای روسیه باید دعوت نامه ای توسط یک آژانس در روسیه فرستاده شود. برای دریافت هر کدام از انواع ویزای روسیه باید قرار دادی میان آژانسی در کشور روسیه و آژانسی در کشور ایران نوشته شود و از طریق کنسول گری روسیه در کشور ایران ثبت شود.

اگر این قرار داد مابین این آژانس ها انجام شود. آژانس کشور ایران باید دعوت نامه توریستی آژانس روسیه و واچر توریستی خود را به سفارتی که در روسیه است ببرد و برای کسانی که قصد سفر دارند تقاضای ویزا کند.

به این مورد دقت داشته باشید که خود شخص توانایی گرفتن ویزا از طریق کنسول گری روسیه در ایران را ندارد و حتما باید از طریق آژانس ایرانی که با آژانس های روسیه قرار داد دارند ، اقدام به گرفتن ویزا کند.

در حقیقت گرفتن ویزای روسیه شرایط ویژه ای ندارد و این قابلیت را دارد که تنها با ارائه نامه تمکن مالی ، چرخش حساب و در اختیار گزاشتن مدارک لازم به آژانسی که قرار است تور را برپا کند ، ویزا را دریافت کنید.

در واقع تنها شرایط جدید برای گرفتن ویزای روسیه ، تکمیل کردن فرمی می باشد که در آن فرد تعهد می دهد به کشور ایران باز گردد و مقصد اول آن ها شهر مسکو می باشد.

 

شرایط جدید ویزای روسیه 

 

 

پاسخ پرتکرار در مورد اخذ ویزای روسیه

 آیا با دریافت ویزای روسیه می توان به آمریکا سفر کرد؟

دوست عزیز اینکه صرفاً با دریافت ویزای روسیه بخواهید به کشور دیگری سفر کنید امکان پذیر نیست. شما باید اقامت دائم یا پاسپورت اخذ نمایید تا بتوانید به کشورهای دیگر از طریق روسیه سفر کنید.

چگونه می توانم با ویزای روسیه که از طریق تحصیل اخذ کرده ام در روسیه کار کنم؟

با توجه به اینکه چه نوع ویزای تحصیلی اخذ کرده اید باید شرایط شما بررسی گردد که روی ویزا چند ساعت اجازه کار دارید. عموماً ویزای های بلند مدت تحصیلی اجازه کار پارت تایم دارند.

 آیا با ویزای روسیه که به عنوان توریست وارد شده ام می توانم ازدواج کنم و اقامت بگیرم؟

دوست عزیز اخذ اقامت از طریق ازدواج باید بدین ترتیب انجام گردد که ابتدا ازدواج به صورت رسمی ثبت گردد سپس با توجه به اقامت فرد اصلی یا مقیم روسیه آثار اقامت وی به شخص متقاضی ازدواج تکلیف گردد.

 چگونه می توانم در روسیه سرمایه گذاری کنم و ویزا بگیرم؟

اخذ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری نیاز به سرمایه اولیه دارد. شما می توانید با توجه به نوع سرمایه تان تصمیم به اخذ ویزاهای مختف بگیرید. به طور مثال ویزای تجاری روسیه برای شما مناسب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.