گشایش سیستم جدید EOI برای مهارت‌های مورد تقاضا

0

سیستم جدید ابراز علاقه مندی استان اونتاریو (EOI) اکنون برای متقاضیان مهاجرت از طریق جریان مهارت‌های مورد تقاضا در دسترس است.

برنامه مهاجرتی اونتاریو برای نیروی کار مورد تقاضا اکنون بر روی متقاضیانی که از طریق سیستم EOI جدید این استان تقاضای خود را ثبت کرده‌اند، باز است.

سیستم EOI برنامه نامزدی استانی اونتاریو (OINP) در حال حاضر آماده ثبت تقاضاهای مربوط به جریان مهاجرتی مشاغل مورد تقاضا ذیل گروه مهاجرتی پیشنهاد شغلی کارفرما می‌باشد.

این مسیر جدید مهاجرتی مسیرهای مهاجرتی دانشجویان بین المللی و نیروی کار خارجی را درسیستم EOI به یکدیگر پیوند می‌زند.

این برنامه‌ها اولین برنامه‌هایی بودند که در مارچ 2021 به سیستم متقاضیان مهاجرت معرفی شدند.

اونتاریو هنوز باید سیستم EOI استانی خود را برای مسیرهای مهاجرتی فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی، و فارغ التحصیلان دوره دکتری راه اندازی کند.

بر اساس آنچه در سایت OINP آمده، این برنامه‌های نامزدی استانی بخشی از سیستم EOI درآینده خواهند بود.

ثبت تقاضا در سیستم EOI

در حال حاضر هر داوطلبی برای مهاجرت به کانادا باید تقاضای خود را در سیستم EOI ثبت نماید.

مهاجرت به اونتاریو هم از این قاعده مستثنا نیست؛ هر داوطلبی که فرم ابراز علاقه مندی خود را در سیستم EOI اونتاریو ثبت کرده باشد، در واقع بخشی از برنامه مهاجرتی این استان است و می‌تواند در هر زمانی تقاضای خود را برای مهاجرت به آنجا ارائه دهد.

اونتاریو پرونده‌های داوطلبین را بر اساس ماتریس امتیاز دهی خاص خود رتبه بندی می‌کند.

این سیستم امتیاز دهی فاکتورهایی مانند تحصیلات، تجربه کاری، و قصد زندگی در اونتاریو را برای ارزیابی متقاضیان به کار می‌برد.

هدف اصلی از رتبه بندی داوطلبان این است که از کسانی که مهارت‌ها و تجارب کاری قابل توجهی دارند برای موفقیت در بازار کاراونتاریو حمایت شود.

البته این نکته را هم نباید از نظر دو رداست که صرف ثبت فرم اظهار علاقه مندی درسیستم EOI به این معنا نیست که متقاضیان برای تقاضای نامزدی استانی، دعوت خواهند شد.

حتما بخوانید:  صدور بیش از 500 دعوت نامه نامزدی استانی

پرونده‌های ثبت شده در بانک EOI به مدت 12 ماه معتبر هستند و برنامه نامزدی استانی اونتاریو ممکن است در این مدت با ثبت نام کنندگان تماس بگیرد و آنها را برای ارائه تقاضای نامزدی استانی دعوت کند.

گفتنی است اونتاریو تا کنون 940 دانشجو و نیروی کار خارجی در بانک EOI را برای تقاضای نامزدی استانی دعوت نموده است.

مسیر مهاجرتی مهارت‌های مورد تقاضا چیست؟

این برنامه مهاجرتیبیشتر  بر روی نیازهای استانی تمرکزدارد تا بر روی سطح مهارت شغلی.

بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی مشاغلی را هدف می‌گیرند که دولت آنها را به عنوان مشاغل “پرمهارت” می‌شناسد. اما اونتاریو همچنان از مشکل کمبود نیروی کار در مشاغلی که “کم‌مهارت” شناخته می‌شوند رنج می‌برد.

نیروی کار خارجی با پیشنهاد شغلی معتبر در اونتاریو می‌تواند تقاضای خود برای دریافت نامزدی استانی را ارئه دهد.

یکی از شروط ارائه این تقاضا این است که داوطلب در مجموع سابقه 9 ماه کار در اونتاریو را داشته باشد به طوری که تمام این سوابق کاری مربوط به سه سال اخیر باشند.

البته نباید از نظر دور داشت که کاندیداها باید شرایط دیگری را نیز احراز کنند که از جمله مهم‌ترین آنها داشتن تحصیلات سطح بالا، نمره زبان حداقل 4 در تمامی مهارت‌های زبانی، و سرمایه کافی برای زندگی د ر اونتاریو.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.