روز 16 ژوئن، انتاریو بعد از برگزاری آخرین دارو خود برای 940 متقاضی نامزدی استانی نامزدی استانیِ اونتاریو (OINP) دعوت نامه صادر کرد.

در این دراو از افرادی که در سیستم EOI جدید اونتاریو پرونده خود را در زمان تعیین شده تکمیل نموده بودند، برای تقاضای اقامت دائم در استان اونتاریو دعوت شد.

این 940 متقاضی که در نهایت موفق به دریافت دعوت نامه شدند افرادی بودند که برای یکی از دو زیرگروه پیشنهاد شغلی کارفرما، واجد شرایط تشخیص داده شده بودند.

از این میان 569 نفر از دعوت شدگان برای زیرگروه نیروی کار موقت مناسب به نظر می‌رسیدند. برای این داوطلبان حدنصاب امتیاز 38 در نظر گرفته شده بود.

هیچ شغل خاصی در این زیرگروه مد نظر نبود و تنها داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کفایت می‌کرد.

همچنین ملزوماتی در مورد اینکه پیشنهاد شغلی مربوط به کارفرما در کدام نقطه استان باشد نیز وجود نداشت.

برنامه نامزدی استانیِ اونتاریو (OINP) 371 نفر دیگر را نیز در این دراو دعوت کرد تا از طریق زیر گروه دانشجویان بین المللی برای نامزدی استانیِ اونتاریو تقاضا دهند. امتیازِ EOI این متقاضیان حداقل 66 نمره بود.

پیشنهاد شغلی کارفرما: برنامه مهاجرتی نیروی کار موقت خارجی

برنامه مهاجرتی نیروی کار موقت خارجی ذیل گروه پیشنهاد شغلی کارفرما مناسب خارجیانی است که یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط از یک کارفرما در اونتاریو دارند.

در صورتی که داوطلبین ملزومات استفاده از این روش برای دریافت اقامت دائم کانادا را داشته باشند، لازم نیست که حتما از داخل این کشور، تقاضای خود را ارائه دهند.

برای واجد شرایط بودن در این برنامه مهاجرتی، متقاضیان باید شرایطی داشته باشند که از جمله مهم‌ترین آنها عبارتند از:

معادل دو سال سابقه کار در یکی از مشاغل با مهارت

داشتن پیشنهاد شغلی واجد شرایط از یک کارفرما در اونتاریو

داشتن قصد مهاجرت به استان اونتاریو

متقاضیان برای دریافت اقامت دائم از این طریق، باید ابتدا پروفایل ابراز علاقه مندی(EOI ) خود را در وبسایت اونتاریو ثبت کنند.

حتما بخوانید:  تفاوت‌های فرهنگی ایرانی‌ها و کانادایی‌ها

بعد از ثبت، این پروفایل وارد بانک EOI می‌شود و بر اساس اطلاعاتی که در این فرم وارده شده است، وزارت مهاجرت اونتاریو  امتیازی را به هر یک از داوطلبین اختصاص می‌دهد.

پیشنهاد شغلی کارفرما: برنامه مهاجرتی دانشجویان بین المللی

برنامه مهاجرتی دانشجویان بین المللی ذیل پیشنهاد شغلی کارفرما برای مهاجرت خارجیانی در نظر گرفته شده است که که از یک کارفرمای معتبر در اونتاریو یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط دارند.

چنانچه متقاضیان ملزومات استفاده از این روش برای دریافت اقامت کانادا را داشته باشند، لازم نیست که حتما از داخل این کشور تقاضای خود را ارائه دهند.

برای واجد شرایط بودن در برنامه مهاجرتی دانشجویان بین المللی، برخی از مهم‌ترین شرایطی که داوطلبان باید احراز کنند، عبارتند از:

تکمیل یک دوره آموزشی در یکی از موسسات اختصاصی یا DLI (designated learning institution)

داشتن پیشنهاد شغلی واجد شرایط از یک کارفرما در اونتاریو

داشتن قصد مهاجرت به استان اونتاریو

افرادی که شرایط بالا و برخی از دیگر شرایط برای این برنامه مهاجرتی را دارند، باید پروفایل ابراز علاقه مندی(EOI ) خود را در وبسایت اونتاریو ثبت کنند تا بتوانند گواهی نامزدی برای ارائه تقاضا را دریافت کنند.

بعد از ثبت، این پروفایل وارد بانک EOI می‌شود و وزارت مهاجرت اونتاریو توانایی متقاضیان برای پیوستن به بازار کار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

سیستم اعطای امتیازات اونتاریو بر اساس عوامل مربوط به سرمایه‌های انسانی که خود استان تعیین کرده است، برای سنجش قابلیت‌های شرکت کنندگان به کار می‌رود.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *