دستورالعمل جدید انتاریو برای تقاضای نامزدی استانی

دستورالعمل جدید انتاریو برای تقاضای نامزدی استانی

استان انتاریو اخیرا دستورالعمل جدیدی را برای ثبت تقاضانامه‌های کامل نامزدی استانی انتاریو یا OINP منتشر نموده است.

این دستور العمل مربوط به متقاضیان اکسپرس انتری و هم چنین افرادی است که در سیستم ابراز علاقه مندی انتاریو پروفایلی را ثبت نموده‌اند.

دستورالعمل جدید جزئیات بیشتری را برای مهاجرین آینده و نمایندگان آنها در جهت ثبت تقاضای برنامه مهاجرتی استانی انتاریو مشخص نموده است.

متقاضیان مهاجرت به انتاریو باید تقاضانامه‌های کاملی را برای برنامه نامزدی استانی انتاریو ارسال کنند.

در صورتی که این تقاضانامه‌ها کمبودی داشته باشند، بازگشت داده می‌شوند.

بنا بر اظهارات وزارت مهاجرت انتاریو مدت زمان رسیدگی به تقاضانامه‌ها کاهش یافته است تا فقط تقاضانامه‌هایی که کامل هستند برای برنامه نامزدی استانی پذیرفته شوند.

برنامه اکسپرس انتری انتاریو

افرادی که ذیل برنامه اکسپرس انتری انتاریو برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، دوره تحصیلی خود را در خارج از کانادا گذرانده‌اند، برای به دست آوردن امتیاز مربوط به تحصیلات دانشگاهی باید حتما فرم ارزیابی اعتباری تحصیلی یا ECA تهیه کنند.

انتاریو به طور اختصاصی خدمات تحصیلی جهان یا WES را بر روی وبسایت دولت خود فهرست کرده است؛ اما WES تنها موسسه برای ارزیابی اعتباری تحصیلی نیست، بلکه دولت فدرال نیز فهرستی از خدمات پذیرفته شده را بر روی وبسایت خود دارد.

بنا بر اظهارات مقامات دولتی این استان، متقاضیان همچنین باید به WES اجازه دهند که یک کپی از ECA آنها را با برنامه نامزدی استانی انتاریو به اشتراک بگذارد.

بنابراین مجوز دادن به WES برای به اشتراک گذاشتن یک کپی از ECA متقاضی تنها با اداره مهاجرت و شهروند کانادا کافی نیست، و متقاضیان باید حتما مجوز اشتراک گذاری آن با برنامه نامزدی استانی انتاریو را نیز بدهند.

در غیر این صورت تقاضانامه آنها ناقص تلقی شده و بازگشت داده خواهد شد و هزینه های پرداخت شده نیز به آنها عودت داده می‌شود.

برنامه ابراز علاقه مندی: فرم ارزشیابی

متقاضیانی که ذیل برنامه پیشنهاد شغلی کارفرما تقاضای خود را ارائه می‌دهند، باید یک فایل پی دی اف از کپی فرم ارزشیابی در سایت ثبت کنند. این فرم باید پرینت شود، امضا شود و در تبِ “Other” که در قسمت مدارک پشتیبان قرار دارد، بارگذاری شود.

حتما بخوانید:  نتایج لاتاری برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اعلام شد

در صورتی که این کپی پی دی اف در مدارک متقاضیان نباشد، وزارت مهاجرت انتاریو تقاضا را ناقص تلقی کرده و آن را بازگشت خواهد داد و هزینه های پرداخت شده را نیز به آنها عودت می‌دهد.

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *