تاسیس شرکت در انتاریو بدون شریک کانادایی

تاسیس شرکت در انتاریو بدون شریک کانادایی

به دنبال تغییرات مهمی که از روز 5 جولای به اجرا درآمد، تاسیس شرکت تجاری در انتاریو نیاز به داشتن شریک یا مدیر کانادایی ندارد.

بر اساس این اصلاحیه جدید که در در قانون شرکت‌های تجاری انتاریو (OBCA) صورت گرفت، شرکت‌هایی که تحت نظارت (OBCA) هستند، لازم نیست در هیات مدیره خود حداقلی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا را داشته باشند.

گفتنی است تا پیش از اصلاح این قانون، هر شرکت تجاری که تحت نظارت (OBCA) است برای اینکه بتواند مجوز تاسیس بگیرد، می‌بایست حداقل 25 درصد از اعضای هیات مدیره خود را از میان شهروندان یا مقیمان دائم کانادا انتخاب کند.

با شرایط جدید هر فرد غیر کانادایی می‌تواند دست به تاسیس یک شرکت تحت نظارت (OBCA) بزند و تمامی اعضای هیات مدیره شرکت را از افراد غیر کانادایی برگزیند.

اصلاحات صورت گرفته می‌تواند باعث تسهیل و تسریع فرآیندهای اداری برای افرادی شود که بعد از مهاجرت به کانادا قصد تاسیس شرکت در انتاریو را دارند.

لازم به یادآوری است که همچنان شرکت‌های OBCA  باید برای ملاحظات آینده، اطلاعات مربوط به وضعیت اقامت مدیر عامل را در پرونده‌هایی‌که در اختیار وزارت دولت و خدمات مصرف کننده می‌گذارند، درج کنند.

پایین آمدن آستانه موافقین برای تصویب تصمیم سهامداران

اصلاحات قانون شرکت‌های تجاری انتاریو علاوه بر حذفِ ضرورتِ داشتن شریک کانادایی از شرکت‌های انتاریو، تغییر دیگری را نیز در OBCA ایجاد کرده است.

بر این اساس از تاریخ 5 جولای تعداد افرادی که باید برای به رای گذاشته شدن تصمیم مکتوب سهامداران موافقت کنند، کاهش یافته است.

تا پیش از این می‌بایست تمامی سهامداران باید به صورت مکتوب موافقت خود را با به رای گذاشته شدن یک تصمیم مکتوب اعلام می‌کردند.

در حالی که بعد از تغییرات رخ داده در OBCA کافی است فردی که بیشترین سهام را در یک شرکت دارد، با امضا موافقت خود برای به رای گذاشته شدن یک تصمیم مکتوب را نشان دهد؛ در آن صورت سهامداران موظف هستند که در جلسه‌ای در مورد تصویب آن طرح تصمیم بگیرند.

حتما بخوانید:  دراو تِک بریتیش کلمبیا 52 نفر را دعوت کرد

منبع خبر:  JDSUPRA

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *