برنامه بازگشایی مشاغل در اونتاریو اعلام شد

0

روز پنجشنبه دولت استانیِ اونتاریو برنامه بازگشایی مشاغل مختلف در این استان را اعلام کرد.

گفتنی است انتظار می‌رفت بازگشایی مشاغل تا قبل از تابستامن اتفاق نیافتد.

داگ فورد در خلال یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این برنامه جدید سه مرحله خواهد داشت؛ و مشاغل مختلف که در فضاهای بسته یا فضاهای باز فعالیت می‌کنند، در طی این سه مرحله بازگشایی خواهند شد.

بر اساس اعلان دولت اونتاریو در کنفرانس خبری مذکور، مراکز روباز تفریحی مانند زمین‌های گلف ساعت 12 ظهر روز 22 می، فعالیت خود را از سر گرفتند.

همانطور که گفته شد طبق اعلام فورد، اجرای این برنامه شامل سه مرحله می‌شود:

مرحله اول بازگشایی اونتاریو

انتظار می‌رود که اولین مرحله بعد ازاینکه حدود 60 درصد از بزرگسالان اولین دوز واکسن کووید- 19 را دریافت کنند یعنی اواسط جون اتفاق بیافتد. در این مرحله اجتماع حداکثر 10 نفر در فضای عمومی و غذا خوردن حداکثر چهار نفر دور یک میز در رستوران‌های سرباز، بلامانع خواهد بود و اردوگاه‌ها می‌توانند مجددا باز شوند.

همچنین خرده فروشی‌های غیر ضروری هم به شرط اینکه 15 درصد ظرفیت را در خود جای دهند می‌توانند مجددا مشغول به کار شوند؛ این در حالی است که خرده فروشی‌های ضروری مجاز هستند با 25 درصد ظرفیت خود، فعالیتشان را از سر بگیرند و اجازه دارند که کالاهای غیرضروری هم بفروشند.

با این حال خرده فروشی‌هایی که در مراکز تجاری قرار دارند همچنان بسته خواهند بود، مگر اینکه در خیابان ورودی داشته باشند.

به علاوه پارک‌ها، استخرهای روباز، مراکز و مراسم مذهبی در فضای باز، باغ وحش‌های روباز و باغ‌های گیاهی هم با ظرفیت محدود در مرحله اول این طرح اجازه بازگشایی خواهند یافت.

مرحله دوم بازگشایی اونتاریو

این مرحله زمانی آغاز می‌شود که 70 درصد از بزرگسالان دوز اول و 20 درصد آنها هر دو دوز دوز واکسن کووید- 19 را دریافت کنند.

حتما بخوانید:  اولین دور اسکیل سلکت استرالیا برای 2021-2022

در این مرحله اجتماع 25 نفر در فاضای باز و 5 نفر در فضای بسته و غذا خوردن در فضای باز با ظرفیت 6 نفر دور هر میز، مجاز خواهد بود.

به علاوه مراکز ورزشی روباز، رویدادها و جلساتی که در فضای باز برگزار می‌شوند، مراکزی که خدمات تک‌نفره ارائه می‌دهند با این شرط که استفاده از ماسک در آنها ممکن باشد، مراسمی که در فضای باز برگزار می‌شوند و کتابخانه‌های عمومی هم می‌توانند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

همچنین مراکز و مراسم مذهبی در فضاهای بسته با 15 درصد ظرفیت مجاز به فعالیت خواهند بود.

خرده فروشی‌های غیر ضروری می‌توانند ظرفیت خود را به 25 درصد و خرده فروشی‌های ضروری به 50 درصد افزایش دهند.

مرحله سوم بازگشایی اونتاریو

زمانی که نزدیک به 80 دصد از بزرگسالان دوز اول و 25 درصد از آنها هر دو دوز واکسن کووید-19 را دریافت کنند، طرح بازگشایی اونتاریو وارد فاز سوم خود خواهد شد.

در این مرحله، کازینوها، سالن‌های ورزشی در فضای بسته، و سینماها در فضای بسته بازگشایی خواهند شد.

همچنین موزه‌ها وگالری‌های هنری که در فضای بسته فعالیت می‌کنند، و نیز تمامی مراکزی که خدمات تک‌نفره ارائه می‌دهند، می‌توانند فعالیتشان را از سر بگیرند. به علاوه در مرحله سوم این طرح، دیگر مراکز خدماتی که در فضاهای بسته فعالیت می‌کنند نیز، با ظرفیت بیشتری مجددا مجاز به فعالیت خواهند بود.

منبع خبر: narcitynews

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.