رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی اتاوا از طریق پلتفرم دیجیتال

رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی اتاوا از طریق پلتفرم دیجیتال

اتاوا اعلام کرد که به منظور تسریع در روند بررسی پرونده‌ها، برای رسیدگی به تقاضاهای مهاجرتی پلتفرم دیجیتال جدیدی را راه اندازی خواهد کرد.

این تصمیم بعد از تاثیری که پاندمی کورونا بر روی سرعت رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی گذاشت، گرفته شد.

دولت فدرال کانادا یک بودجه  428.9 دلاری برای جایگزین کردن تدریجی پلتفرم حاضر با پلتفرم مذکور، در نظر گرفته است.

گفتنی است این پلتفرم در سال 2023 راه اندازی خواهد شد.

سخنگوی وزیر مهاجرت کانادا در همین مورد گفت: «این سیستم جدید به ما اطمینان خواهد داد که می‌توانیم از عهده رسیدگی به تعداد رو به افزایش تقاضانامه‌ها برآییم.»

او اضافه کرد: « استفاده از این روش همچنین استفاده از تقاضانامه‌های کاغذی را کاهش خواهد داد و بنابراین ثبت تقاضا برای متقاضیان ساده‌تر و راحت‌تر خواهد بود.»

الکساندر کوهن با اشاره به اینکه تعداد تقاضانامه‌هایی که ثبت می‌شود از همیشه بیشتر شده است، گفت: « با این حال ما تنها می‌توانیم به همان تعداد تقاضانامه‌ای که در برنامه‌های مهاجرتی خود در نظر گرفته‌ایم، رسیدگی کنیم.»

او همچنین افزود که دپارتمان امور مهاجرتی در کانادا در حال حاضر یک پورتال آنلاین برای ثبت تقاضا دارد اما تنها بعضی از متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا می‌توانند از طریق دیجیتال تقاضاهای خود را ثبت نمایند.

منبع خبر: nationalpost

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *