شغل های پاره وقت در کانادا

شغل های پاره وقت در کانادا (ویژه‌ی دانشجویان و مهاجرین جدید)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های تمام کسانی که به صورت دائم یا موقت اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنند، یافتن کاری تمام‌وقت یا پاره‌وقت متناسب با تایم و نیازهای مالی‌شان است. دانشجویان خارجی در کانادا اجازه کار تمام‌وقت ندارند و فقط مجاز به انجام شغل های پاره وقت در کانادا هستند. از سوی دیگر، خیلی از این دانشجویان برای تامین هزینه‌های خود، چاره‌ای جز کار نخواهند داشت. سقف کار پاره‌وقت در کانادا برای دانشجویان خارجی، 20 ساعت در هفته است و خوشبختانه کارهای پاره‌وقت بسیار زیادی برای هست که می‌توان با انجام آن‌ها بخشی از هزینه‌های خود را تامین کرد. 10 نمونه از این مشاغل را در این پست معرفی می‌کنیم. بدیهی است بعضی از این مشاغل، حتا برای کسانی که دانشجو نیستند و اقامت دائم گرفته‌اند اما هنوز کاری نیافته‌اند نیز می‌تواند به عنوان مشاغلی موقتی، تامین‌کننده‌ی هزینه‌های جاری زندگی‌شان باشد.

شغل های پاره وقت در کانادا

شغل های پاره وقت در کانادا برای دانشجویان خارجی 

شغل های پاره وقت در کانادا

1) دستیار استاد (Teacher’s assistant)

درآمد: ساعتی 15.50 دلار کانادا

بسیاری از اساتید دانشگاه در کانادا، دانشجویانی را به‌صورت پاره‌وقت به خدمت می‌گیرند تا کارهای مختلفی چون راهنمای دانش‌آموزان، کمک به برنامه‌ریزی درسی، تهیه مطالب درسی، و تصحیح نمرات را انجام دهند. معمولا برای رسیدن به این شغل‌، استاد باید دانشجو را از نزدیک بشناسد، یعنی باید حداقل یک سال از حضور دانشجو در دانشگاه گذشته باشد و آن دانشجو، توانایی‌های خود را به استاد، اثبات کرده باشد. پس دستیاری اساتید، یکی از بهترین شغل های پاره وقت در کانادا برای دانشجویان خارجی محسوب می‌شود.

شغل های پاره وقت در کانادا

2) معلم حق‌التدریسی (Tutor)

درآمد: ساعتی 15 تا 20 دلار کانادا

یکی دیگر از شغل های پاره وقت در کانادا تدریس به صورت حق‌التدریسی است. اگر عاشق یک رشته‌ی خاص هستید و تدریس را نیز دوست دارید، می‌توانید به صورت پاره‌وقت و به عنوان معلم حق‌التدریس، کار کنید. این تدریس می‌تواند از سطح دانش‌آموزان ابتدایی شروع شود و (بسته به مقطع تحصیلی خودتان) تا تدریس به دانشجویان کالج و دانشگاه را نیز شامل شود. این شیوه‌ی تدریس، فرصتی عالی برای دانشجویان است تا مهارت‌های خود در تدریس را تقویت کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

شغل های پاره وقت در کانادا برای همه

شغل های پاره وقت در کانادا

3) خدمتکار/پیشخدمت (Server/Bartender)

درآمد: ساعتی 11 دلار کانادا

پیشخدمتی و خدمتکاری (در رستوران و هتل) شغلی است که خیلی از دانشجوها برای تامین هزینه‌های خود انتخاب می‌کنند. ساعت کاری این شغل، بسیار انعطاف‌پذیر است. دانشجویان معمولا در روزها و شب‌های آخر هفته مشغول این شغل می‌شوند. اگرچه شاید درآمد این شغل برای ساعات محدود آخر هفته زیاد نباشد، اما معمولا انعامی که خدمتکاران می‌گیرند، خوب و قابل توجه است. معمولا در هر شیفت کاری، بین 80 تا 200 دلار انعام نصیب‌تان می‌شود.

شغل های پاره وقت در کانادا

4) باریستا (Barista)

درآمد: ساعتی 11.40 دلار کانادا

اگر به دنبال شغل های پاره وقت در کانادا هستید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر شغلی موقت و پاره‌وقت پیدا کنید، پیدا کردن این شغل بسیار سریع و راحت است. باریستا به کسی می‌گویند که در کافی‌شاپ، نوشیدنی مشتریان را آماده و سِرو می‌کند. اگر کار در محیط دوست‌داشتنی  پرهیجانی مثل کافی‌شاپ را دوست دارید، حتما به این گزینه هم فکر کنید. ساعات کاری باریستا می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیر باشد.

شغل های پاره وقت در کانادا

5) راننده اوبر (Uber driver)

درآمد: ساعتی 14 تا 25 دلار کانادا

اوبر در کانادا مثل اسنپ خودمان است. رانندگی اوبر، یک کار پاره‌وقت و مناسب برای دانشجویان خارجی و مهاجران جدیدی است که هنوز شغل مناسب پیدا نکرده‌اند. فقط توجه داشته باشید برای آن‌که راننده‌ی اوبر شوید باید سن‌تان حداقل 21 سال باشد، و ماشین و گواهینامه داشته باشید. بهترین و پرسودترین ساعات کار اوبر، صبح‌های زود، غروب‌ها، و تعطیلات پایان هفته است.

شغل های پاره وقت در کانادا

6) شغل های پاره وقت در کانادا : کار کارمزدی (Freelancer)

درآمد: ساعتی 25 دلار کانادا

کار کارمزدی نوعی کار قراردادی است که در واقع، انجام کارهای برون‌سپاری‌شده‌ی شرکت‌های دیگر است. این کار برای کسانی که مهارت‌های طراحی وب، تولید محتوا، طراحی گرافیک، موسیقی، برنامه‌نویسی، عکاسی، روزنامه‌نگاری، راهنمای تور و امثال آن‌ها را دارند بسیار مناسب است. در کانادا، کار کارمزدی حتی بین خود کانادایی‌ها بسیار رایج و محبوب است و در این ایام کرونا که خیلی‌ها شغل ثابت‌شان را از دست داده‌اند، به همین شیوه کسب درآمد می‌کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

شغل های پاره وقت در کانادا

7) پرستار بچه (Nanny)

درآمد: ساعتی 15 دلار کانادا

پرستاری بچه، شغلی پاره‌وقت و بسیار مناسب برای کسانی است که از بازی با بچه‌ها لذت می‌برند و تجربه‌ی مراقبت از کودکان را دارند. وظایف پرستار بچه شامل کارهای متنوعی می‌شود: برداشتن بچه‌ها از مدرسه یا مهد کودک و آوردن‌شان به خانه، آماده کردن غذا برای آن‌ها، خواباندن آن‌ها، و کارهایی از این دست. کسانی که گواهی کمک‌های اولیه (CPR) داشته باشند، شانس‌شان برای پیدا کردن این شغلِ پاره‌وقت، بسیار بیشتر خواهد بود.

شغل های پاره وقت در کانادا

8) سگ‌گردانی (Dog Walker)

درآمد: ساعتی 14.5 دلار

بله تعجب نکنید. اگر با فرهنگ کانادایی آشنا نباشید، حتما این شغل برایتان عجیب به نظر می‌رسد. اما اگر عاشق سگ‌ها هستید، پس بدانید که می‌توانید با پیاده‌روی و گرداندن سگ‌ها، کسب درآمد کنید. آگهی‌های استخدام پاره‌وقت برای سگ‌گردانی در کانادا زیاد است. خیلی از خانواده‌هایی که سگ دارند، افراد جویای کار را استخدام می‌کنند تا سگ آن‌ها را به پیاده‌روی و گردش ببرند. تنها وظیفه‌ای که در این شغل خواهید داشت، آن است که سگ را بین 30 تا 60 دقیقه در پارک‌ها یا هر مکانی که کارفرما می‌گوید، بگردانید. حتی ممکن است صاحب سگ، بخواهد چند روزی به مسافرت برود و از شما بخواهد در آن چند روز، در منزل خودش از سگش مراقبت کنید. به این کار، پرستاریِ حیوان خانگی (pet-sitting services) می‌گویند که طبیعتا، درآمدتان در آن چند روز، بسیار بیشتر خواهد بود.

شغل های پاره وقت در کانادا

9) شغل های پاره وقت در کانادا : مترجم (Translator)

درآمد: ساعتی 21 دلار

اگر به بیش از یک زبان صحبت می‌کنید، پس مهارت کمیابی دارید که می‌تواند با انجام کار ترجمه به عنوان شغلی پاره‌وقت، کسب درآمد نمایید. می‌توانید به صورت مستقل برای خودتان (به صورت کارمزدی) کار کنید، یا برای یک سازمان یا شرکتی که دنبال مترجم است. در هر حال، شغل پاره‌وقت برای مترجم‌ها زیاد پیدا می‌شود.

شغل های پاره وقت در کانادا

10) نماینده‌ی فروش/ ویزیتور (Salesperson)

درآمد: ساعتی 13 تا 50 دلار

حتما بخوانید:  قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه - فروش خانه در ترکیه

اگر این هنر را دارید که خوب حرف می‌زنید و می‌توانید خوب دیگران را متقاعد کنید بهترین گزینه از میان شغل های پاره وقت در کانادا برای شما همین شغل است زیرا نماینده‌ی فروش بسیار خوبی خواهد بود. این شغلِ پاره‌وقت، جدای از کسب درآمد، می‌تواند مهارت‌های فراوانی را در شما تقویت کند. البته میزان درآمدتان بستگی کامل به کارفرمای شما خواهد داشت. معمولا درآمد ویزیتورها، به‌صورت پورسانتی پرداخت می‌شود و به همین خاطر،‌ انگیزه‌تان برای فروش نیز بیشتر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا، کار در کانادا و تحصیل در کانادا، حتما ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *