دریافت اقامت کشور استرالیا

روش‌های دریافت اقامت کشور استرالیا (بروزرسانی 2021)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

استرالیا همواره یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرین بوده است و مهاجرت به استرالیا رویای بسیاری از متقاضیان این کشور بینظیر است. پیش از این هم به مسائل مختلفی در رابطه با این کشور مانند اقامت موقت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی  نیز صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید تا راه های دریافت اقامت کشور استرالیا را بررسی کنیم.

روش‌های دریافت اقامت کشور استرالیا

روش‌های متعددی برای دریافت افامت استرالیا وجود دارند وجود دارند که عبارتند از :

 • کسب اقامت دائم استرالیا از طریق کار
 • اقامت تحصیلی در کشور استرالیا
 •  دریافت اقامت استرالیا با سرمایه گذاری
 • دریافت اقامت استرالیا از طریق ازدواج

کسب اقامت دائم استرالیا از طریق کار

انواع مختلفی از ویزای کاری در کشور استرالیا وجود دارد. دولت این ویزاها را بر اساس شرایط متقاضیان صادر کرده است. انواع مختلف ویزای کاری، با توجه به عواملی مثل  تحصیلات، سطح زبان، توانایی و تجربه برای یک فرد صادر می شوند. اگر فردی شرایط لازم را داشته باشد، می تواند بعد از دریافت ویزا به یکی از ساکنان استرالیا تبدیل شود. اما اگر ویژگی های لازم را نداشته باشد، دریافت ویزا مقدور نخواهد بود. در ادامه چند نمونه از  ویزاهای کاری استرالیا را برای شما معرفی خواهیم کرد.

دریافت اقامت کشور استرالیا

۱) ویزای کاری ساب کلاس 189

اگر دولت استرالیا تشخیص بدهد که یک فرد از توانایی لازم برخوردار است، این نوع ویزا را برای او صادر می کند.به همین منظور افراد متقاضی باید اپلیکیشنی را ارائه بدهند تا توانایی ها و علاقه ی فرد درخواست دهنده بررسی شود. اگر اطلاعات فرد مورد قبول واقع شود، یک دعوت نامه برای او فرستاده می شود.

لازم به ذکر است که با داشتن این ویزا نمی توان از حمایت های فرد دیگری استفاده کرد و فقط می توان با استفاده از آن یک حرفه ی مستقل برای خود ایجاد کرد. فردی که قصد دارد ویزای کاری استرالیا را تهیه کند، باید یک سری مشخصات داشته باشد که در ادامه به تفصیل راجب آن ها بحث خواهیم کرد.

 1. نباید سن فرد درخواست دهنده کمتر از ۱۸ و بیشتر از ۵۰ باشد.
 2.  فرد درخواست دهنده سابقه ی فعالیت در رشته ی مورد نظر خود را داشته باشد.
 3.  تسلط کافی به زبان انگلیسی و ارائه ی مدرک معتبر به منظور اثبات توانایی
 4.  افراد متقاضی ویزا باید امتیاز لازم برای دریافت آن را کسب کنند.
حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در آلمان در سال 2021

۲) ویزای کاری ساب کلاس 190

اگر افراد قصد اقامت استانی(ایالتی) در استرالیا را داشته باشند، ویزای کاری از نوع ساب کلاس 190 برای آن ها صادر می شود. برای دریافت این ویزا اول باید یک حمایت کننده بیابید. در مرحله ی بعدی اگر بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید، یک دعوت نامه دریافت می کنید و سپس ویزای شما صادر خواهد شد. از زمانی که برای دریافت ویزای کار درخواست می دهید تا زمانی که ویزای خود را دریافت می کنید، یک پروسه ی طولانی سپری می شود. به همین جهت ممکن است در میانه ی راه از تصمیم خود منصرف شوید.

لازم به ذکر است که مهاجرت با استفاده از ویزای کار، راحت ترین راه حل ممکن خواهد بود. چرا که شرایط دریافت انواع دیگر ویزا سخت تر است. یکی دیگر از عواملی که در دریافت ویزا نقش دارد، نرخ بیکاری می باشد که باید آن را در نظر گرفت.

 اقامت تحصیلی در کشور استرالیا

افراد بسیاری وجود دارند که به دریافت اقامت تحصیلی استرالیا علاقه دارند. از نظر افراد متقاضی، این روش مهاجرت راحت ترین و مناسب ترین راه برای دریافت اقامت می باشد. در این روش افراد بعد از مهاجرت به کشور مورد نظر تحصیل کرده و با پایان تحصیلات مشغول به کار می شوند.

یکی دیگر از مزیت های این روش این است که امکان همزمان تحصیل و کار برای متقاضیان وجود دارد. نکته ی مفید دیگر این است که دانشجویان  دانشگاه های استرالیا هیچ گونه محدودیتی در تحصیل ندارند و امکان ادامه تحصیل در تمام دانشگاه ها و کالج ها وجود دارد. جالب است بدانید که در این کشور ۲۲ هزار رشته ی تحصیلی و حدود ۱۲۰۰ موسسه ی آموزشی وجود دارد.

 دریافت اقامت استرالیا با سرمایه گذاری

بسیاری از سرمایه گذاران جهانی تمایل دارند که اقامت کشور استرالیا را کسب نمایند. در ادامه توضیح می دهیم که سرمایه گذاری در استرالیا چه شرایطی دارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین مکانیک به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

دریافت اقامت کشور استرالیا

کارآفرینی:

می توانید با کارآفرینی شروع کنید. علاقع مندان می توانند با شروع یک فعالیت جدید و ارائه ی خدمات ، ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت نمایند. دریافت این ویزا شرایطی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1.  سن افراد متقاضی بیشتر از ۵۵ نباشد.
 2.  دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشد.
 3.  کارآفرینی را با یک ایده ی نوین شروع کند.
 4. سرمایه ی فرد متقاضی به   ۸۰۰ هزار دلار  برسد.
 5. سرمایه ای برابر با ۲۰۰ هزار دلار را به کارآفرینی اختصاص دهد.
 6.  ارائه ی برنامه ی کاری توسط فرد متقاضی به اداره ی مهاجرت

فرد متقاضی در صورت رعایت تمام ضوابط ذکر شده می تواند به مدت ۴ سال در کشور استرالیا اقامت گزیند. نوعی ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که به آن Business Talent  گفته می شود. افراد می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند. در صورتی که شرایط آن ها توسط دولت استرالیا پذیرفته شود، ویزای آن ها صادر خواهد شد. دریافت این ویزا نیز نیازمند شرایطی است.

 1. فرد متقاضی توسط دولت کشور استرالیا معرفی شده باشد.
 2. مجموع دارایی های او به ۱.۵ میلیون دلار برسد.
 3. ثابت کند که قصد دارد یک تجارت واقعی را راه اندازی نماید.

دریافت اقامت استرالیا از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت استرالیا باید با یک فرد استرالیایی ازدواج کنید. لازم به ذکر است که دولت استرالیا قوانینی را در این مورد وضع کرده است. توقع نداشته باشید که با ازدواج فورا اقامت دائم دریافت کنید. با ازدواج  می توانید اقامت موقت استرالیا  را که یک سال اعتبار دارد، اخذ کنید. بعد از گذشت این مدت امکان تمدید آن وجود دارد. اگر متقاضی تمایل نداشت که هر سال ویزای خود را تمدید کند، باید ثابت کند که سال های طولانی با همسر خود زندگی کرده است.

در این صورت دریافت ویزای دائمی امکان پذیر خواهد بود. شایان ذکر است که شرایط ذکر شده در مورد تمام‌ افراد صدق نمی کند و شرایط فرد مورد نظر بررسی خواهد شد. کسب اقامت از طریق ازدواج نیازمند شرایطی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1.  فردی که برای ازدواج انتخاب می کنید تابع کشور استرالیا باشد.
 2.  در صورتی که شریک زندگی شما مقیم کشور نیوزلند باشد نیز می توانید ویزای ازدواج دریافت کنید.
 3. حتی در صورتی که شریک زندگیتان اسپانسر شما باشد می توانید اقامت استرالیا را دریافت کنید.
 4.  عوامل مختلفی مثل وضعیت سلامت، شرایط پزشکی و شرایط مالی فرد متقاضی بررسی می شود.
حتما بخوانید:  مهاجرت از طریق کار به مجارستان در سال 2021

در صورتی که سوالی در رابطه با دریافت اقامت کشور استرالیا داشتید، کافست در زیر همین پست برای ما بنویسید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *