مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و شراط کار و تحصیل در این رشته از موضوعات مطرح شده در این مقاله می باشد. بر این اساس گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با ارائه این مقاله به بررسی روش های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا، میزان حقوق و درآمد مشاغل در حوزه رشت مهندسی نفت و دیگر اطلاعات لازم پرداخته اند.

 

 

اطلاعات کلی در مورد رشته مهندسی نفت در استرالیا

مهندسی نفت  Petroleum Engineeringاز رشته های مهندسی پرتقاضا در استرالیا می باشد. تا سال 2016 شغل مهندسی نفت در زمره مشاغل بسیار مورد تقاضا در کشور استرالیا محسوب می شد. اما پس از آن با مهاجرت بسیاری از مهندسان نفت ماهر به این کشور کد شغلی مهندسی نفت از فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا حذف شد. اما از سال 2019 رشته مهندسی نفت به عنوان شغل مورد نیاز دوباره به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا اضافه شد. با این وجود اگر مهندسان نفت ماهر قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند، از طریق برنامه های مهاجرتی می توانند اقدام کنند.

 • شغل مهندسی نفت از مشاغل طولانی-مدت در فهرست مشاغل مهم و مورد نیاز MLTSSL استرالیا با کد شغلی 233612 می باشد.

اطلاعات کلی در مورد رشته مهندسی نفت در استرالیا

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و وظایف شغلی

مهندسان نفت در استرالیا با انجام تحقیق و پژوهش به اکتشاف، استخراج و تولید نفت و فرآورده های نفتی می پردازند. برخی از مهم ترین وظایف شغلی مهندسان نفت در استرالیا عبارت است از:

 • بررسی ذخایر نفتی، گازی و امکان استخراج آن
 • برآورد هزینه های بهره برداری، استخراج و تولید
 • ارزیابی خطرهای طبیعی و ایمنی در پروژه های استخراج
 • کاربرد نیروی کاری و تجهیزات و ماشین آلات مناسب
 • اجرای دستورالعمل های ایمنی و استانداردهای کاری
 • ارائه مشاوره های تحقیقی برای اکتشاف و استخراج نفت
 • بررسی زمین از لحاظ ژئوفیزیک و امکان استخراج نفت از آن
 • برنامه ریزی طرح توسعه چاه های نفتی و کنترل جریان نفت

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و وظایف شغلی

شرایط کاری مهندس نفت در استرالیا

از آنجا که نرخ بیکاری شغل مهندسی نفت در استرالیا بسیار پایین می باشد، بیشتر فارغ التحصیلان این رشته به سرعت جذب بازار کار می شوند. از جمله شرایط کاری مهندسان نفت در استرالیا کار هفتگی به مدت 48 ساعت و میانگین سنی مهندسان نفت مشغول کار در این کشور در حدود 36 سال می باشد. در حدود 60% مهندسان نفت مشغول کار در استرالیا دارای مدرک کارشناسی مهندسی نفت می باشند.

شرایط کاری مهندس نفت در استرالیا

کار مهندس نفت در استرالیا چیست؟

 مهندسان نفت در استرالیا به شناسایی محل چاه های نفت و حفاری دقیق با استفاده از ابزارهای کامپیوتری می پردازند. یک مهندس نفت در کشور استرالیا با طراحی تجهیزات استخراج نفت و گاز به توسعه میدان های گازی و روش های حفر زمین های نفت خیز می پردازد. از دیگر وظایف شغلی مهندسان نفت در استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • حفاری و استخراج نفت و گاز از چاه های نفت
 • طراحی ابزارهای استخراج و بهینه سازی حفاری های نفت و گاز
 • ارزیابی زمین های استخراج نفت و انجام درست استخراج
 • نصب تجهیزات لازم، نگهداری و روش های حفاظت از منابع گازی و نفتی

کار مهندس نفت در استرالیا چیست؟

مهندسان نفت در استرالیا در چه حوزه هایی فعالیت می کنند؟

شرکت های نفتی بسیاری در کشور استرالیا در حوزه های حفاری، بهره برداری و مخازن فعالیت می کنند که دارای فعالیت های بین المللی در کشورهای دیگر نیز می باشند. مهندسان نفت، تکنسین های نفت و گاز و کارگران بخش فرآورده های نفتی و نفت و گاز می توانند در پروژه های داخل و خارج از استرالیا فعالیت کنند. مهندسان نفت می توانند در پروژه های کوتاه مدت 6 ماهه در مناطق دورافتاده استرالیا فعالیت کنند.

مهندسان نفت در استرالیا در چه حوزه هایی فعالیت می کنند؟

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و مشاغل مربوط

مهندسان نفت در استرالیا به دلیل وجود فرصت های شغلی فراوان می توانند در حوزه ها و گرایش های مختلف مشغول کار شوند. کارمند بخش نفت و گاز، اپراتور گازی یا نفتی، کار بر سکوهای نفتی، کار در شرکت های پتروشیمی، کار در پالایشگاه ها و شرکت های نفتی از جمله مشاغل مربوط به حوزه نفت و گاز می باشد.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و مهارت های لازم

یک مهندس نفت برای کار در استرالیا باید دارای مهارت های ارتباطی قوی و همچنین مهارت ها و توانایی های علمی در حوزه دانش نفت و گاز باشد. برخی از مهارت های لازم برای کار و اشتغال در استرالیا به عنوان یک مهندس نفت عبارت است از:

 • دانش و آگاهی در حوزه های دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی
 • مهارت های ارتباطی و قدرت استدلال منطقی بالا
 • مهارت های مدیریتی و رهبری گروه کاری مهندسی
 • مهارت کار با نرم افزار مایکروسافت اکسل
 • مهارت کار با نرم افزار مایکروسافت ورد
 • مهارت کار با نرم افزار مایکروسافت آفیس

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و مهارت های لازم

آیا بازار کار مهندسی نفت در استرالیا پرتقاضا است؟

کشور استرالیا از کشورهای دارای منابع غنی نفت و گاز می باشد. بر این اساس نیازمند نیروی ماهر و باتجربه در حوزه های نفت، گاز، استخراج و حفاری و تولید می باشد. رشد سریع صنعت نفت و گاز در این کشور فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است که نیازمند نیروی کاری متبحر و حرفه ای می باشند. بدین منظور با اینکه شغل مهندسی نفت چند سالی است از مشاغل مورد نیاز استرالیا حذف شده است، اما مسیر مهاجرت برای مهندسان نفت ماهر و باسابقه به این کشور باز است.

آیا بازار کار مهندسی نفت در استرالیا پرتقاضا است؟

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و قوانین کار

شرایط کار برای مهندسان در هر حوزه تحصیلی در استرالیا یکی از بهترین شرایط و قوانین کار در جهان می باشد. وجود استانداردها و قوانین شفاف در حوزه کاری، رعایت برابری در پرداخت حقوق و دستمزد، حمایت دولت از کارکنان و کارمندان و همچنین پرداخت مزایا و پاداش های شغلی از جمله قوانین حمایتی دولت برای مهندسان و متخصصان این حوزه می باشد.

 • کارکنان و کارمندان بخش استخراج، حفاری و تولید نفت و فرآورده های نفتی همواره مورد حمایت دولت قرار دارند و در صورت رفتار ناعادلانه و یا شرایط کاری نامناسب مورد رسیدگی قرار می گیرند.
 • اعطای کمک هزینه های مالی، وام های کم بهره و تسهیلات مالی از جمله حمایت های مالی دولت استرالیا به مهاجران مشغول کار در این کشور می باشد.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و قوانین کار

آیا امکان مهاجرت مهندس نفت به استرالیا وجود دارد؟

مهندسان نفت با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. مهندسان و کارشناسان نفت دارای مدرک دانشگاهی معتبر و مورد تایید دولت استرالیا می توانند با تایید سازمان مهندسی استرالیا به عنوان Professional Petroleum Engineer به این کشور مهاجرت کنند.

 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 و همچنین حداقل مدرک کارشناسی مهندسی نفت از مهم ترین مدارک برای مهاجرت به استرالیا می باشد.
 • مهم ترین نکته در تایید مدارک تحصیلی وجود دانشگاه محل تحصیل در فهرست دانشگاه های مورد تایید استرالیا Section 1 و Section 2 می باشد.
 • دانشگاه های فهرست Section 1 استرالیا شامل دانشگاه های دولتی برتر ایران، استرالیا و دیگر کشورهای جهان می باشد.
 • دانشگاه های فهرست Section 2 استرالیا شامل دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و موسسه های آموزشی آزاد می باشد.
 • دارا بودن سوابق کاری و پروژه های انجام شده و کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی برای مهاجرت شغلی به استرالیا الزامی است.
حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس عمران به استرالیا

آیا امکان مهاجرت مهندس نفت به استرالیا وجود دارد؟

شرایط مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا در حوزه رشته مهندسی نفت و گرایش های دیگر آن باید در جدول امتیازبندی مشاغل مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا امتیازهای لازم را کسب کنند.

معیارهای لازم در سیستم امتیازبندی ویزاهای مهارتی Skilled Worker استرالیا دارا بودن سوابق کاری در 10 سال گذشته در داخل استرالیا و یا خارج از این کشور، دارا بودن سن مناسب، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی مهندسی نفت، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 و دارا بودن همسر می باشد.

شرایط مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و سازمان مهندسی EA

مهندسان نفت برای ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی و اخذ تاییدیه های لازم باید مدارک خود را به سازمان مهندسی استرالیا ارائه دهند. سازمان مهندسی استرالیا EA از جمله سازمان های مهم برای ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری مهندسان نفت می باشند. متقاضیان برای اخذ تاییدیه های لازم از سازمان مهندسی استرالیا EA نیازمند ارائه CDR و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا PTE 50 می باشند. در بخش بعدی این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد CDR می پردازیم.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و سازمان مهندسی EA

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و CDR

مهندسان نفت برای مهاجرت به استرالیا باید از سازمان مهندسی استرالیا AE تاییدیه مدارک تحصیلی و کاری را دریافت کنند. بدین منظور مهندسان نفت باید پکیج CDR شامل مهارت های کاری و شایستگی های عمومی و پروژه های کاری در طول دوران دانشجویی و سوابق کاری را ارائه دهند. متقاضیان برای اثبات مهارت های مهندسی نفت و همچنین صلاحیت های عمومی شامل مدرک زبان انگلیسی و سوابق کاری باید گزارش CDR را ارائه دهند.

 • اگر این پکیج CDR مورد تایید سازمان مهندسی استرالیا قرار گیرد، مهندسان نفت می توانند بر اساس امتیازهای لازم کسب شده در جدول امتیاز بندی برای اخذ ویزای کار مهارت استرالیا اقدام کنند.
 • اگر مهندسان نفت مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های اروپایی برتر، کانادا، انگلستان و مالزی و برخی از کشورهای پیشرفته جهان اخذ کرده باشند، نیاز به ارائه CDR و اخذ تاییدیه سازمان مهندسی استرالیا ندارند.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و CDR

روش های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر Skilled Worker این کشور اقدام کنند. متقاضیان با اخذ ویزای کاری Sub Class 189، ویزای کاری Sub Class 190 و یا ویزای کاری Sub Class 491 از زیرمجموعه های ویزای اسکیل ورکر می توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند.

مهارت شغلی کد ملی شغلی مرجع ارزیابی مدارک تحصیلی ویزای اقامت دائم 189 ویزای اقامت دائم 190 ویزای اسپانسر ایالتی 491 ویزای اسپانسر خانوادگی 491 ویزای اقامت دائم 186 DE ویزای اقامت دائم 494
مهندسی نفت 233612 AE امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر
مدت زمان رسیدگی 9 تا 12 ماه مدت زمان رسیدگی 9 تا 12 ماه مدت زمان رسیدگی 10 تا 15 ماه مدت زمان رسیدگی 17 تا 19 ماه

روش های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

ویزاهای اقامت دائم و موقت استرالیا کدامند؟

متقاضیان با اخذ ویزاهای  Sub Class 189و Sub Class 190 استرالیا از زیرمجموعه ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا از همان ابتدا می توانند مجوز اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. علاوه بر این ویزاهای Sub Class 186 و Sub Class 494 نیز از جمله ویزاهای اقامت دائم استرالیا البته با دارا بودن اسپانسر کاری محسوب می شوند. ویزایSub Class 491 و Sub Class 482  از ویزاهای اقامت موقت استرالیا می باشند.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا از طریق پیشنهاد کاری Job Offer

مهندسان نفت و گاز برای مهاجرت به استرالیا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی پیشنهاد کاری Job Offer از شرکت های فعال در حوزه های نفت، گاز، انرژی و پتروشیمی به این کشور مهاجرت کنند. البته مهاجرت از طریق کارفرماهای استرالیایی و اثبات توانایی ها و صلاحیت های لازم علمی به این کارفرماها کمی دشوار است. در واقع شرایط تحصیلی و کاری مهندسان نفت برای کار در استرالیا باید از شرایط افراد بومی این کشور در سطح بسیار بالایی باشد تا مورد قبول کارفرما واقع شود.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 189

متقاضی پس از معادل سازی مدارک تحصیلی و اخذ تاییدیه علمی از طرف سازمان مهندسی استرالیا EA باید در جدول امتیازبندی ویزای 189 اسکیل ورکر در مجموع حداقل 75 امتیاز کسب کند. اگر متقاضی قصد اخذ دعوتنامه خود را بلافلاصله پس از دریافت تاییدیه سازمان AE داشته باشد، باید دارای حداقل 75 امتیاز از سن مناسب، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری باشد. اگر متقاضی با دریافت دعوتنامه خود پس از 5 تا 6 ماه مشکلی ندارد، دارا بودن حداقل 70 امتیاز نیز کافی است.

 

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 482

مهندس نفت متقاضی مهاجرت به استرالیا می تواند از طریق اخذ ویزای 482 یا ویزای TSS برای کار و اشتغال در این کشور اقدام کنند. کارفرماهای استرالیایی بر اساس برنامه مهاجرتی ویزای TSS اقدام به استخدام مهندس نفت ماهر و باتجربه کافی به منظور جبران کمبود متخصصان ماهر در این حوزه کاری می کنند. مهندس نفت با اخذ این نوع ویزا می توانند بر اساس روش کوتاه مدت، میان مدت و روش توافق کاری برای اسپانسر تایید شده در استرالیا کار کنند.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 190

مندسان نفت با کسب امتیاز حداقل 60 تا 65 در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند از طریق ویزای Sub Class 190 ایالت کوئیزلند ویزای استرالیا را دریافت کنند. البته مدت زمان اخذ دعوتنامه برای این ویزا به مدت طولانی می باشد. اگر مهندس نفت دارای اسپانسر ایالتی باشد، 5 امتیاز به مجموع امتیازهای وی اضافه می شود.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491

اگر مهندسان نفت دارای امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا باشند، می توانند از طریق اخذ ویزای Sub Class 491 اقدام کنند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491 باید دارای حداقل 50 امتیاز باشد. دارا بودن اسپانسر ایالتی یا خانوادگی 15 امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

ویزاهای اقامت دائم و موقت استرالیا کدامند؟

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مهندسان نفت و تکنسین های حوزه نفت برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید مدارک لازم را ارائه دهند. از جمله مهم ترین مدارک لازم مهاجرت مهندس نفت به استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • حداقل مدرک کارشناسی مهندسی نفت یا گرایش های مرتبط
 • حداقل 3 سال سابقه کار حرفه ای در حوزه مهندسی نفت
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 یا PTE 50
 • تاییدیه مدرک تحصیلی و سوابق کاری از سازمان های ارزیابی استرالیا
 • گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم سوء پیشینه
حتما بخوانید:  بهترین شهرهای استرالیا برای کار و زندگی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مراحل مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مهندسان نفت با دارا بودن مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید مراحلی را طی کنند. یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت مهندسان نفت به استرالیا اخذ تاییدیه های لازم تحصیلی و کاری از سازمان های ارزیابی مدارک می باشد. مراحل مهاجرت مهندسان نفت به استرالیا شامل موارد زیر می باشد:

 • ارسال مدارک تحصیلی و سوابق کاری و پکیج CDR به سازمان مهندسی استرالیا AE
 • اخذ تاییدیه های لازم تحصیلی و سوابق کاری از سازمان مهندسی استرالیا AE
 • کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا
 • ارائه درخواست برای اخذ دعوتنامه اخذ ویزای استرالیا
 • ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت استرالیا

مراحل مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

هزینه های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مهندسان نفت پس از اخذ دعوتنامه کاری باید مدارک لازم را برای بررسی پرونده مهاجرتی و صدور ویزا به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهند. علاوه بر این مهندسان نفت باید رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزای استرالیا را نیز تحویل دهند. هزینه های ویزای استرالیا و مهاجرت مهندسان نفت به این کشور عبارت است از:

 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای متقاضی در حدود 3.670 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای همسر متقاضی در حدود 1.835 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال در حدود 920 دلار استرالیا
 • هزینه های معادل سازی مدارک تحصیلی از سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 765 دلار استرالیا
 • هزینه های Fast Tracked سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 295 دلار استرالیا

هزینه های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

مراحل کار به عنوان یک مهندس نفت در استرالیا

مهندسان نفت برای کار در کشور استرالیا باید در وهله اول دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در حوزه های نفت باشند. پس از آن متقاضی باید تاییدیه های کاری و تحصیلی را از سازمان مهندسی استرالیا EA دریافت کرده باشد. اخذ مجوز مهندس حرفه ای Professional Engineers License در رشته نفت و همچنین گواهی شرکت در دوره های کارورزی از مراحل پایانی کار به عنوان یک مهندس نفت در کشور استرالیا می باشد.

مراحل کار به عنوان یک مهندس نفت در استرالیا

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و میزان حقوق

مهندسی نفت در استرالیا از جمله مشاغل سخت محسوب می شود و بر این اساس مهندسان نفت از حقوق و درآمد بالایی برخوردارند. حقوق و درآمد مهندسان نفت در استرالیا از بالاترین درآمدها محسوب می شود و در مقایسه با درآمد و حقوق مهندسان دیگر رشته ها در بالاترین فهرست قرار دارد.

 • البته دارا بودن سوابق کاری، مدرک تحصیلی، دارا بودن مهارت کار با نرم افزارهای مهندسی نفت و جنسیت مهندسان نفت موجب تفاوت در میزان حقوق و درآمد می شود.
 • اما به طور کلی یک مهندس نفت در استرالیا سالانه بالاتر از 140.000 دلار استرالیا حقوق دریافت می کند.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا و میزان حقوق

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق مهندسان نفت در استرالیا 2021

در این بخش از مقاله به ارائه جدیدترین فرصت های شغلی برای مهندسی نفت در استرالیا در سال 2021 می پردازیم. از تاریخ بارگذاری برخی از این مشاغل در سایت مشاغل مهندسی نفت در استرالیا تنها چند روز می گذرد:

شغل وظیفه شغلی/ شرکت محل کار مزایای شغلی / وظایف شغلی حقوق و درآمد در سال 2021
مهندس چاه Orphan بخش صنایع دولتی داروین توسعه انرژی و حفاظت از برنامه چاه های Orphan سالانه از 122.773 تا 137.307 دلار استرالیا
مهندس ارشد چاه Orphan بخش صنایع دولتی داروین توسعه انرژی و کاربرد چهارچوب کاری مدیریت، گزارش و حفاظت از چاه های Orphan سالانه از 142.091 تا 158.549 دلار استرالیا
مهندس شیمی، الکترونیک، مکانیک و ساخت و ساز Monadelphous سیدنی تجربه کار با ساختارهای ساختمانی، الکترونیکی و مکانیکی / ذخیره و کنترل نفت و گاز اعلام نشده
مهندس محیط / علوم محیطی Patch Personnel سیدنی دانش و آگاهی در حوزه نفت کوئیزلند اعلام نشده
مهندس ارشد چاه نفت NES FIRCROFT بریزبن دارا بودن 10 سال تجربه در مهندسی چاه نفت و مهندسی نفت در حدود 1.550 تا 1.800 دلار استرالیا در هر هفته
مهندس حفاری و استخراج Civil Services GROUP کوئیزلند وجود طیف گسترده ای از مشاوران EPCM و شرکت های حفاری اعلام نشده
مهندس ارشد حفاری چاه Brunel بریزبن دارای 10 سال سابقه کار در مهندسی چاه نفت اعلام نشده

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق مهندسان نفت در استرالیا 2021

تحصیل در رشته مهندسی نفت در استرالیا

متقاضیان برای تحصیل در رشته مهندسی نفت می توانند در دانشگاه های برتر استرالیا تحصیل کنند. یکی از دانشگاه های معتبر و مطرح بین المللی استرالیا در حوزه نفت و گاز دانشگاه آدلاید می باشد. کالج مهندسی نفت و گاز این دانشگاه به عنوان بزرگترین کالج نفت و گاز در نیمکره جنوبی محسوب می شود. کالج نفت و گاز دانشگاه آدلاید یکی از 4 کالج جهان است که موسسه تحقیقاتی نفت و گاز در جوار این کالج قرار دارد. متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی رشته های علوم نفت و گاز و علوم ژئو در این کالج تحصیل کنند.

تحصیل در رشته مهندسی نفت در استرالیا

شرایط تحصیل مهندسی نفت در استرالیا

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند در مقاطع تحصیلی رشته مهندسی نفت در استرالیا تحصیل کنند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی نفت در دانشگاه های استرالیا در حدود 3 تا 4 سال می باشد. مقطع کارشناسی ارشد مهندسی نفت به دو نوع آموزش-محور و پژوهش-محور و از یک تا 3 سال می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترای مهندسی نفت در این کشور از 3 تا 5 سال می باشد. مدارک و شرایط تحصیل در دانشگاه های نفت استرالیا به طور کلی عبارت است از:

 • مدرک دیپلم متوسطه و پیش-دانشگاهی برای تحصیل کارشناسی مهندسی نفت
 • مدرک مقطع کارشناسی نفت برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نفت
 • مدرک مقطع کارشناسی ارشد نفت برای تحصیل در مقطع دکترای نفت
 • ریزنمره های تحصیلی مقطع دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد نفت
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی
 • نامه پذیرش از دانشگاه استرالیا
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 و تافل 5.5
 • بیمه معتبر درمانی و انگیزه نامه تحصیلی
 • پاسپورت با اعتبار کافی و سوابق کاری
 • رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزا

شرایط تحصیل مهندسی نفت در استرالیا

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندس نفت وجود دارد؟

یک مهندس نفت پس از اخذ ویزای اقامت استرالیا و کار و اشتغال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. البته برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند. اما به طور معمول پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا درخواست دهد.

حتما بخوانید:  لیندال ساکس سفیر جدید استرالیا در ایران شد

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندس نفت وجود دارد؟

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر و مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند کمک می کند تا مهندسان نفت بهترین گزینه مهاجرتی را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب کنند. این موسسه به عنوان یکی از باسابقه ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور مشاوره ها و خدمات مهاجرتی متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد. ارسال مدارک لازم، پیگیری پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای اقامت از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی است.

این موسسه با برخورداری از وکلای برجسته در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران و با پیگیری پرونده های مهاجرتی در داخل و خارج از ایران به نوعی احتمال اخذ ویزای مهاجرتی به کشورهای استرالیا و کانادا را تضمین می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مهاجرت مهندس نفت به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق کاری و حرفه ای و سن مناسب باشند. کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا از مهم ترین موارد برای مهاجرت مهندسان مکانیک به استرالیا می باشد.

اگر در مورد مهاجرت مشاغل مختلف به استرالیا و مهاجرت کاری به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر مشاوره کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، مشهد و کرج در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

10 سوال متداول در مورد مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

 1. آیا بازار کار مهندسی نفت در استرالیا پرتقاضا است؟

کشور استرالیا از کشورهای دارای منابع غنی نفت و گاز می باشد. بر این اساس نیازمند نیروی ماهر و باتجربه در حوزه های نفت، گاز، استخراج و حفاری و تولید می باشد. رشد سریع صنعت نفت و گاز در این کشور فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است که نیازمند نیروی کاری متبحر و حرفه ای می باشند.

 

 1. آیا امکان مهاجرت مهندس نفت به استرالیا وجود دارد؟

مهندسان نفت با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. مهندسان و کارشناسان نفت دارای مدرک دانشگاهی معتبر و مورد تایید دولت استرالیا می توانند با تایید سازمان مهندسی استرالیا به عنوان Professional Petroleum Engineer به این کشور مهاجرت کنند.

 

 1. شرایط مهاجرت مهندس نفت به استرالیا کدامند؟

متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا در حوزه رشته مهندسی نفت و گرایش های دیگر آن باید در جدول امتیازبندی مشاغل مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا امتیازهای لازم از دارا بودن سوابق کاری در 10 سال گذشته در داخل استرالیا و یا خارج از این کشور، دارا بودن سن مناسب، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی مهندسی نفت، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 و دارا بودن همسر را کسب کنند.

 1. ویزاهای اقامت دائم و موقت استرالیا کدامند؟

متقاضیان با اخذ ویزاهای  Sub Class 189و Sub Class 190 استرالیا از زیرمجموعه ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا از همان ابتدا می توانند مجوز اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. علاوه بر این ویزاهای Sub Class 186 و Sub Class 494 نیز از جمله ویزاهای اقامت دائم استرالیا البته با دارا بودن اسپانسر کاری محسوب می شوند. ویزایSub Class 491 و Sub Class 482  از ویزاهای اقامت موقت استرالیا می باشند.

 1. آیا امکان مهاجرت مهندسان نفت به استرالیا از طریق  Job Offer وجود دارد؟

مهندسان نفت و گاز برای مهاجرت به استرالیا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی پیشنهاد کاری Job Offer از شرکت های فعال در حوزه های نفت، گاز، انرژی و پتروشیمی به این کشور مهاجرت کنند.

 1. مراحل کار به عنوان یک مهندس نفت در استرالیا چیست؟

مهندسان نفت برای کار در کشور استرالیا باید در وهله اول دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در حوزه های نفت باشند. پس از آن متقاضی باید تاییدیه های کاری و تحصیلی را از سازمان مهندسی استرالیا EA دریافت کرده باشد. اخذ مجوز مهندس حرفه ای Professional Engineers License در رشته نفت و همچنین گواهی شرکت در دوره های کارورزی از مراحل پایانی کار به عنوان یک مهندس نفت در کشور استرالیا می باشد.

 

 1. میزان حقوق یک مهندس نفت در استرالیا چقدر است؟

به طور کلی یک مهندس نفت در استرالیا سالانه بالاتر از 140.000 دلار استرالیا حقوق دریافت می کند.

 

 1. هزینه های مهاجرت مهندس نفت به استرالیا چقدر است؟

 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای متقاضی در حدود 3.670 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای همسر متقاضی در حدود 1.835 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال در حدود 920 دلار استرالیا
 • هزینه های معادل سازی مدارک تحصیلی از سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 765 دلار استرالیا
 • هزینه های Fast Tracked سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 295 دلار استرالیا
 1. کدام دانشگاه استرالیا دارای کالج نفت است؟

یکی از دانشگاه های معتبر و مطرح بین المللی استرالیا در حوزه نفت و گاز دانشگاه آدلاید می باشد. کالج مهندسی نفت و گاز این دانشگاه به عنوان بزرگترین کالج نفت و گاز در نیمکره جنوبی محسوب می شود. کالج نفت و گاز دانشگاه آدلاید یکی از 4 کالج جهان است که موسسه تحقیقاتی نفت و گاز در جوار این کالج قرار دارد. متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی رشته های علوم نفت و گاز و علوم ژئو در این کالج تحصیل کنند.

 1. آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندس نفت وجود دارد؟

یک مهندس نفت پس از اخذ ویزای اقامت استرالیا و کار و اشتغال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. البته برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند. اما به طور معمول پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا درخواست دهد.

در این مقاله مهاجرت مهندس نفت به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت مشاغل به استرالیا، شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

iran.org.au

au.indeed.com

australiamadesimple.com

www.skilledmigrationconsultants.in

 

مهاجرت مهندس نفت به استرالیا

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *