مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

0

مهاجرت کاری به استرالیا در این سال ها از گزینه های مهاجرتی فیزیوتراپیست های ایرانی می باشد که در پی کار و اشتغال در یک کشور برتر و با آینده شغلی درخشان می باشند. بر این اساس متخصصان مهاجرت و مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه این مقاله به بررسی مهم ترین موضوعات در این مورد پرداخته اند. در این مقاله با شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا، شرایط کار و اشتغال، میزان حقوق و درآمد و اخذ مجوز اقامت استرالیا آشنا می شوید.

 

اطلاعات کلی در مورد شغل فیزیوتراپی در استرالیا

رشته فیزیوتراپی Physiotraphy از مشاغل مورد نیاز استرالیا در فهرست مشاغل مورد نیاز طولانی-مدت MLTSSL استرالیا و با کد 252511 مشاغل  می باشد. این فرصت شغلی نیازمند متقاضیانی با مهارت های ارتباطی عالی، فداکاری و صبر و شکیبایی می باشد. در واقع عصر تکنولوژی در سال های اخیر با مشکلات ناتوانی و معلولیت های فراوانی همراه بوده است و بر این اساس نیاز به فیزیوتراپیست های ماهر دارد تا به بهترین شکل ممکن این ناتوانی ها را رفع کنند.

 • شغل فیزیوتراپی همواره مورد تقاضای بازار استرالیا بوده است و بر این اساس بازار خوبی برای مهاجران کاری دارد.
 • رشته فیزیوتراپی از رشته های پیراپزشکی و متمرکز بر درمان ساختار و فیزیک بدن می باشد.
 • تا قبل از سال 2017 کشور استرالیا از کشورهای مهم برای کار و تحصیل در رشته فیزیوتراپی محسوب نمی شد اما از این سال به بعد به عنوان یکی از کشورهای مورد توجه برای تحصیل و مهاجرت فیزیوتراپیست ها به شمار می آید.

اطلاعات کلی در مورد شغل فیزیوتراپی در استرالیا

دلایل مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا چیست؟

کشور استرالیا بنا به دلایل فراوانی از برترین گزینه های مهاجرت کاری برای فیزیوتراپیست ها محسوب می شود. از مهم ترین دلایل مهاجرت مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا می توان بالا بودن کیفیت زندگی، استانداردهای زندگی، پایین بودن نرخ بیکاری، وجود آزادی های مدنی و اجتماعی را نام برد. کشور استرالیا علی رغم بحران های مالی و اقتصادی جهان دارای ثبات  اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می باشد.

 • وجود امکانات عالی برای زندگی و وجود فرصت شغلی در حوزه فیزیوتراپی و همچنین بالا بودن میزان درآمد و حقوق فیزیوتراپیست ها در مقایسه با دیگر کشورها از دیگر دلایل مهاجرت کاری به استرالیا می باشد.
 • این کشور در سال ۲۰۱۸ به عنوان مرفه ترین کشور جهان معرفی شد که در شاخص توسعه انسانی در مقام سوم جهان قرار دارد. بر اساس شاخص جهانی قابل سکونت ترین جای جهان موسسه EIU اکونومیست شهر سیدنی استرالیا در رتبه پنجم جهان و شهر آدلاید در رتبه ده قرار دارند.
 • کار در حوزه فیزیوتراپی بدون هیچ محدودیتی با اخذ مجوز اقامت، برخورداری از خدمات پزشکی رایگان و دریافت حقوق بیکاری در صورت بیکاری پس از ۲ سال و همچنین تحصیل رایگان فرزندان در مدرسه های دولتی را می توان از دیگر دلایل مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا ذکر کرد.
 • توسعه و رشد مداوم اقتصادی استرالیا، زندگی در شهرهای بزرگ، وجود جاذبه های طبیعی بی نظیر و بکر، امنیت و ثبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و حمایت دولت از مهاجران را می توان از مهم ترین دلایل مهاجرت به استرالیا به شمار آورد.
 • اما مهم ترین دلیل برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا نیاز این کشور به نیروی کار ماهر و متخصص در حوزه فیزیوتراپی می باشد.

دلایل مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا چیست؟

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و چشم انداز شغلی

کشور استرالیا را یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار فیزیوتراپیست ها محسوب کرد. وجود فرصت های شغلی مرتبط و بالا بودن سطح حقوق و درآمد فیزیوتراپیست ها در مقایسه با کشورهای اروپایی برتر موجب شده است تا این شغل چشم انداز عالی در استرالیا داشته باشد. پس از سال 2017 به دلیل نوآوری در رشته فیزیوتراپی دانشگاه تکنولوژی سیدنی و پیشرفت های قابل توجه این رشته تحصیلی می توان گفت که بازار کار و چشم انداز شغلی این رشته بسیار امیدوارکننده شد.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و چشم انداز شغلی

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و روش های درمانی

فیزیوتراپیست ها برای کنترل و درمان آسیب های فیزیکی و جسمی از روش های مختلفی استفاده می کنند. در واقع فیزیوتراپیست ها با کاربرد تجهیزات پیشرفته برای درمان بیمارن دارای اختلالات حرکتی اقدام می کنند. برخی از روش های درمانی فیزیوتراپیست ها عبارت است از:

 • الکتروتراپی: با استفاده از امواج مافوق صوت، لیزر و تحریک الکتریکی سطح پوست
 • هیدروتراپی: با استفاده از آب درمانی و روش ورزش درست در آب
 • اولتراسوند تراپی: با استفاده از امواج مافوق صوت بر بافت های نرم و عمیق پوست
 • لیزر درمانی: با استفاده از روش غیرتهاجمی و نفوذ نور با طول موج مشخص به بافت
 • کایروپراکتیک: با استفاده از درمان های دستی و حرکات اصلاحی
 • ماساژ درمانی: با استفاده از ماساژ اصولی و فشار بر نقاط ماساژ بدن

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و روش های درمانی

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و مهارت های لازم

فیزیوتراپیست ها برای کنترل و درمان دردهای جسمی و حرکتی با استفاده از ابزارها و مهارت های خاص اقدام می کنند. در واقع فیزیوتراپیست ها سعی می کنند بدون جراحی های سنگین و با عوارض فراوان مشکلات جسمی و حرکتی را درمان کنند. بر این اساس فیزیوتراپیست ها در وهله اول نیازمند دارا بودن مهارت های ارتباطی قوی برای تعامل با بیماران می باشند. مهارت کار با دستگاه ها و ابزارهای اصلاح کننده حرکت و یا کاهش دهنده دردهای جسمی از دیگر مهارت های لازم برای کار یک فیزیوتراپیست است.

 • مهارت کار با تجهیزات مکانیکی، آب، نور، پرتوهای UV، پرتوهای مادون قرمز، جریان های الکتریکی و فرکانس های فراصوتی از مهارت های لازم کاری فیزیوتراپیست ها می باشد.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و مهارت های لازم

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و گرایش های شغلی

رشته فیزیوتراپی در استرالیا دارای گرایش های مختلفی است. متقاضیان با دارا بودن مدرک تحصیلی در گرایش های رشته فیزیوتراپی و دارا بودن سوابق کاری می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. برخی از گرایش های تحصیلی و شغلی رشته فیزیوتراپی در استرالیا عبارت است از:

 • مشاوره توانبخشی
 • فیزیولوژی ورزشی
 • فیزیولوژی پزشکی
 • آسیب شناسی حرکتی
 • بیومکانیک ورزشی
 • مدیریت توانبخشی
 • علوم تشریحی و حرکات اصلاحی
 • رفتار حرکتی و سلامت سالمندی
 • اعضای مصنوعی و ابزارهای کمکی

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و گرایش های شغلی

آیا شغل فیزیوتراپی در استرالیا مورد نیاز است؟

شغل فیزیوتراپی از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021 می باشد. بر اساس آمار و ارقام بانک مشاغل ملی استرالیا، این کشور به فیزیوتراپیست های باتجربه و ماهر نیاز شدید دارد.

 • رشته فیزیوتراپی یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا در فهرست مشاغل مهارتی طولانی-مدت MLTSSL استرالیا و دارای کد مشاغل می باشد.
 • اگر دارای تحصیلات در رشته فیزیوتراپی هستید و مدرک تحصیلی شما با فهرست طبقه بندی مشاغل ملی استرالیا و نیوزلند ANZSCO 252511 مطابقت دارد، می توانید برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنید.

آیا شغل فیزیوتراپی در استرالیا مورد نیاز است؟

آیا بازار کار فیزیوتراپی در استرالیا مناسب است؟

فیزیوتراپی از جمله مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا در سال 2021 می باشد. اگر به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021 نگاهی بیاندازید، می بینید که شغل فیزیوتراپی از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد. در واقع کاربرد تجهیزات مدرن و پیشرفت های علمی در حوزه فیزیوتراپی در استرالیا موجب تقاضای بسیار برای تحصیل در این رشته و همچنین مهاجرت شغلی فیزیوتراپیست ها به این کشور شده است. بالا بودن سطح درآمد و حقوق و همچنین امکان اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق کار و اشتغال در این حوزه شغلی موجب شده است تا بازار کار این شغل در استرالیا خوب و مناسب باشد.

آیا بازار کار فیزیوتراپی در استرالیا مناسب است؟

آیا امکان مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا وجود دارد؟

فیزیوتراپیست ها با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته فیزیوتراپی می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. فیزیوتراپیست ها برای مهاجرت کاری به استرالیا باید دارای حداقل مدرک فیزیوتراپی و سوابق کاری باشند. ذکر این نکته ضروری است که فیزیوتراپیست باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های مورد تایید دولت استرالیا اخذ کرده باشد تا واجد شرایط مهاجرت کاری به این کشور شود.

 • اگر فیزیوتراپیست مدرک خود را از دانشگاه های استرالیا اخذ کرده باشد، نیاز به ارزیابی مدارک ندارد و می تواند برای اخذ اقامت و کار در استرالیا اقدام کند.
 • فیزیوتراپیست هایی که مدرک خود را از دانشگاه های خارج از استرالیا اخذ کرده اند، در مرحله اول باید مدارک تحصیلی خود را به سازمان ارزیابی مدارک ارائه دهند و تاییدیه های لازم را دریافت کنند.
حتما بخوانید:  ویزای تحصیلی استرالیا

آیا امکان مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا وجود دارد؟

شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

متقاضیان برای مهاجرت کاری به استرالیا در حوزه رشته فیزیوتراپی باید در جدول امتیازبندی مشاغل مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا امتیازهای لازم را کسب کنند. معیارهای جدول امتیازبندی استرالیا بر اساس سن مناسب، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی، دارا بودن سوابق کاری حرفه ای و سن مناسب می باشد.

 • دارا بودن سوابق کاری در 10 سال گذشته در داخل و خارج استرالیا، دارا بودن مدرک تحصیلی فیزیوتراپی، دارا بودن سن مناسب و دارا بودن همسر و همچنین دارا بودن مدرک زبان انگلیسی مورد تایید استرالیا از جمله شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا است.

شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

مدارک مورد نیاز مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

فیزیوتراپیست ها برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید دارای حداقل مدرک کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه های استرالیا و یا دانشگاه های مورد تایید استرالیا باشند. یکی از مهم ترین مدارک لازم برای مهاجرت شغلی به استرالیا دارا بودن سوابق کاری در حوزه رشته تحصیلی فیزیوتراپی می باشد. مدارک لازم برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا عبارت است از:

 • گواهی نامه و دانشنامه مدارک تحصیلی فیزیوتراپی
 • ریزنمره های مدارک تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7
 • مدارک و سوابق کاری و تجربه حرفه ای
 • دارا بودن رزومه کاری حرفه ای قوی
 • گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی

مدارک مورد نیاز مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و سازمان ارزیابی مدارک

یکی از مراحل مهم مهاجرت شغلی به استرالیا معادل سازی مدارک تحصیلی برای متقاضیان بین المللی می باشد. سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی فیزیوتراپی مسئولیت ارزیابی علمی و معادل سازی مدرک تحصیلی فیزیوتراپیست ها را به عهده دارد. متقاضیان پس از اخذ تاییدیه لازم از این سازمان می توانند برای اخذ ویزای استرالیا از روش های مختلف اقدام کنند.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و سازمان ارزیابی مدارک

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و اخذ تاییدیه مدارک

سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی فیزیوتراپیست ها برای تایید مدارک تحصیلی و سوابق کاری فیزیوتراپیست ها آزمون های علمی و علمی را برگزار می کند. فیزیوتراپیست ها برای مهاجرت به استرالیا در صورتی نیاز به تایید مدارک تحصیلی و سوابق کاری ندارند که یا از دانشگاه های معتبر استرالیا در رشته فیزیوتراپی فارغ التحصیل شده باشند و یا دارای گواهی ثبت شده و معتبر از انجمن فیزیوتراپی یکی از ایالت های استرالیا یا نیوزلند باشند.

 

آیا برای کار در استرالیا در حوزه فیزیوتراپی دارا بودن مدرک دانشگاهی الزامی است؟

به طور کلی برای مهاجرت شغلی و کار و اشتغال در حوزه فیزیوتراپی دارا بودن مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی به بالا الزامی است، چرا که کارفرماهای استرالیایی برای استخدام نیروی کاری در این حوزه ارجحیت را به متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی می دهند. اما برخی موسسه های آموزشی در استرالیا به نام موسسه TAFE دوره های دیپلم مدیریت در رشته هایی مانند فیزیوتراپی را برگزار می کنند که مورد پذیرش کارفرماهای استرالیایی می باشد.

آیا برای کار در استرالیا در حوزه فیزیوتراپی دارا بودن مدرک دانشگاهی الزامی است؟

روش های مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

فیزیوتراپیست های واجد شرایط برای مهاجرت شغلی به استرالیا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا اقدام کنند. متقاضیان با اخذ ویزای کاری Sub Class 189، ویزای کاری Sub Class 190 و یا ویزای کاری Sub Class 491 از زیرمجموعه های ویزای اسکیل ورکر می توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند. علاوه بر این فیزیوتراپیست ها می توانند با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer به استرالیا مهاجرت کنند.

 

مهارت شغلی کد ملی شغلی مرجع ارزیابی مدارک تحصیلی ویزای اقامت دائم 189 ویزای اقامت دائم 190 ویزای اسپانسر ایالتی 491 ویزای اسپانسر خانوادگی 491 ویزای اقامت دائم 186 DE ویزای اقامت دائم 494
فیزیوتراپی 252511 انجمن فیزیوتراپی استرالیا امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر امکان پذیر
  مدت زمان رسیدگی 9 تا 12 ماه مدت زمان رسیدگی 9 تا 12 ماه مدت زمان رسیدگی 10 تا 15 ماه مدت زمان رسیدگی 17 تا 19 ماه

 

روش های مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق پیشنهاد کاری

فیزیوتراپیست های ماهر و باتجربه با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمایان استرالیایی می توانند به این کشور مهاجرت کنند. بدین منظور فیزیوتراپیست باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمای استرالیایی ارسال کند. کارفرمای استرالیایی با آگهی فرصت شغلی مورد نظر در استرالیا اگر برای این فرصت شغلی نیروی کاری مناسب و بومی استرالیا را نیافت با فیزیوتراپیست متقاضی مهاجرت به صورت آنلاین مصاحبه می کند.

 • از موارد مهم در کسب موفقیت در مصاحبه کاری تسلط به زبان انگلیسی، مهارت کار با تجهیزات و ابزارهای مکانیکی و دارا بودن دانش و علم فیزیوتراپی می باشد.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق پیشنهاد کاری

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 189

فیزیوتراپیست پس از معادل سازی مدارک تحصیلی و اخذ تاییدیه علمی از طرف سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی فیزیوتراپیست های استرالیا باید در جدول امتیازبندی ویزای 189 اسکیل ورکر در مجموع حداقل 70 امتیاز کسب کند. متقاضی باید دارای حداقل 70 امتیاز از سن مناسب، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری باشد.

 

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 190

فیزیوتراپیست ها با کسب امتیاز حداقل 60 تا 65 در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند از طریق ویزای Sub Class 190 ایالت کوئیزلند ویزای استرالیا را دریافت کنند.  اگر فیزیوتراپیست دارای اسپانسر ایالتی باشد، 5 امتیاز به مجموع امتیازهای وی اضافه می شود.

 

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491

اگر فیزیوتراپیست ها دارای امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا باشند، می توانند از طریق اخذ ویزای Sub Class 491 اقدام کنند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491 باید دارای حداقل 50 امتیاز باشد. دارا بودن اسپانسر ایالتی یا خانوادگی 15 امتیاز به امتیازهای فیزیوتراپیست اضافه می کند.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491

مراحل مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

فیزیوتراپیست هایی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حوزه فیزیوتراپی می باشند، می توانند با طی کردن مراحل زیر به کشور استرالیا مهاجرت کنند:

 • ارسال مدارک تحصیلی و سوابق کاری به سازمان ارزیابی مدارک فیزیوتراپیست ها
 • اخذ امتیاز لازم در آزمون تعیین صلاحیت فیزیوتراپیست ها
 • کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا
 • ارائه درخواست برای اخذ دعوتنامه اخذ ویزای استرالیا
 • ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت استرالیا

مراحل مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

هزینه های مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

فیزیوتراپیست پس از اخذ دعوتنامه کاری باید مدارک لازم را برای بررسی پرونده مهاجرتی و صدور ویزا به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهند. علاوه بر این مدارک متقاضیان باید رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزای استرالیا را نیز تحویل دهند. هزینه های ویزای استرالیا و مهاجرت فیزیوتراپیست ها به این کشور عبارت است از:

 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای متقاضی در حدود 3.670 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای همسر متقاضی در حدود 1.835 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال در حدود 920 دلار استرالیا
 • هزینه های معادل سازی مدارک تحصیلی از سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی فیزیوتراپی در حدود 765 دلار استرالیا
 • هزینه های Fast Tracked سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی فیزیوتراپی در حدود 295 دلار استرالیا

هزینه های مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

مراحل کار به عنوان یک فیزیوتراپیست در استرالیا

یک فیزیوتراپیست برای کار و اشتغال در رشته خود در استرالیا باید در مرحله اول دارای مدرک تحصیلی فیزیوتراپی از دانشگاه های استرالیا، نیوزلند و یا دانشگاه های معتبر خارج از استرالیا باشد. مراحل کار به عنوان یک فیزیوتراپیست در استرالیا عبارت است از:

 • اخذ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد فیزیوتراپی از دانشگاه های استرالیا و یا نیوزلند
 • اخذ تاییدیه های لازم از سازمان ارزیابی مدرک فیزیوتراپی استرالیا
 • اخذ امتیاز لازم در آزمون تعیین صلاحیت های علمی فیزیوتراپیست ها در استرالیا
 • دارا بودن مدارک و شرایط لازم برای کار به عنوان یک فیزیوتراپ در استرالیا
 • کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا
 • شرکت در دوره های 2 ساله آموزشی عملی فیزیوتراپی در استرالیا
 • اخذ مجوز کار و اشتغال در رشته فیزیوتراپی در استرالیا
حتما بخوانید:  بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

مراحل کار به عنوان یک فیزیوتراپیست در استرالیا

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و میزان حقوق

کشور استرالیا با نیاز شدید به تخصص حرفه ای فیزیوتراپ ها درآمد و حقوق بسیار مناسبی به آن ها پرداخت می کند. سطح حقوق و درآمد فیزیوتراپیست ها در استرالیا و یا هر کشور دیگری بر اساس سوابق کاری و تخصص حرفه ای می باشد. شرایط کاری و وضعیت حقوق و درآمد عالی فیزیوتراپ ها در استرالیا یکی از دلایل مهم مهاجرت کاری به این کشور می باشد. میانگین حقوق و درآمد فیزیوتراپ ها در استرالیا سالانه در حدود 60.000 دلار تا 80.000 دلار استرالیا می باشد.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا و میزان حقوق

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق فیزیوتراپیست در استرالیا 2021

در این بخش از مقاله به ارائه جدیدترین فرصت های شغلی برای فیزیوتراپیست ها در استرالیا در سال 2021 می پردازیم. میزان درآمد و حقوق، مزایای شغلی و همچنین وظایف شغلی و محل کار در استرالیا در این جدول ارائه شده است. از تاریخ بارگذاری برخی از این مشاغل در سایت مشاغل فیزیوتراپی در استرالیا تنها چند روز می گذرد:

 

شغل محل کار شهر / ایالت مزایای شغلی حقوق و درآمد در سال 2021
فیزیوتراپیست / سطح 3/ Temora Murrumbidgee Local Health District Temora کار دائمی و تمام وقت/ حقوق و درآمد عالی سالانه در حدود 100.451 تا 103.814 دلار استرالیا
فیزیوتراپیست Western NSW Local Health District Dubbo کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 64.463 تا 93.393 دلار استرالیا
فیزیوتراپیست ECH آدلاید کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 82.880 دلار استرالیا
فیزیوتراپیست Mater Health Services North Queensland Pimlico کار دائمی و تمام وقت در حدود 36.48 تا 50.36 دلار استرالیا در هر روز
فیزیوتراپیست Western Local Health District Orange کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 64.463 تا 93.393 دلار استرالیا
فیزیوتراپیست سطح 1/2 Sydney Local Health District Lilyfield کار دائمی و تمام وقت در حدود 1.235 تا 1.789 دلار استرالیا در هر هفته
فیزیوتراپیست Latrobe Regional Hospital Traralgon کار در بخش سلامت عمومی ویکتوریا در حدود 42.17 تا 42.19 دلار استرالیا در هر ساعت
فیزیوتراپیست بالینی Northern Sydney Local Health District St Leonards همکاری با بخش خدمات پزشکی شمالی سیدنی در حدود 32.51 تا 47.10 دلار استرالیا در هر ساعت
فیزیوتراپیست سطح 3 Murrumbidgee Local Health District Narrandera کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 100.451 تا 103.814 دلار استرالیا
فیزیوتراپیست سطح 3 Hunter New England Local Health District Glen Innes کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 100.451 تا 103.814 دلار استرالیا

 

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق فیزیوتراپیست در استرالیا 2021

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های استرالیا

متقاضیان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی استرالیا باید دارای دانش و نمره مناسب در دروس فیزیک، شیمی، زبان انگلیسی و تربیت بدنی دوره دبیرستان باشد و علاوه بر این درس های آناتومی بدن انسان، فیزیولوژی، علم عصب ها، فیزیولوژی ورزش و روانشناسی را گذرانده باشند.

دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل و همچنین دارا بودن نمره 4.5 از 7 معدل GAP برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی استرالیا الزامی است. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید همه مراحل درخواست ویزای تحصیلی و صدور این ویزا را در سفارت استرالیا در ایران انجام دهند و مدارک زیر را به سفارت استرالیا ارائه دهند:

 • اصل و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریزنمره های ترجمه شده به انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی و نامه گردش حساب ۴ ماه اخیر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه استرالیا در رشته فیزیوتراپی
 • مدارک تمکن مالی برای اثبات تامین هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • اصل و کپی پاسپورت، شناسنامه، کپی کارت پایان خدمت و سوابق کاری
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه و کپی ویزاهای قبلی
 • اصل و کپی مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • سند رسمی ازدواج متقاضی به همراه ترجمه آن

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های استرالیا

هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا

به طور کلی دانشگاه های استرالیا بورسیه های فیزیوتراپی به متقاضیان اعطا نمی کنند و بر این اساس متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور باشند.

 • هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی استرالیا سالانه در حدود 37.000 دلار استرالیا و هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی سالانه در حدود 37.472 دلار استرالیا می باشد.
 • هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا سالانه در حدود ۲۰.۰۰۰ دلار استرالیا می باشد.

هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا

دانشگاه های برتر استرالیا برای رشته فیزیوتراپی

متقاضیان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی و کار و اشتغال در استرالیا به عنوان فیزیوتراپ باید در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل کنند. رشته فیزیوتراپی در 17 دانشگاه استرالیا به متقاضیان ارائه می شود. برخی از این دانشگاه های معتبر عبارتند از:

 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه کوئیزلند
 • دانشگاه پرت غرب
 • دانشگاه کورتین
 • دانشگاه AT

دانشگاه های برتر استرالیا برای رشته فیزیوتراپی

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت فیزیوتراپیست وجود دارد؟

فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی از دانشگاه های استرالیا می توانند برای اخذ ویزای Graduate Visa برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. مدت زمان اقامت در استرالیا با اخذ این ویزا برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی در حدود 2 سال، کارشناسی ارشد در حدود 18 ماه و دکترا در حدود 3 سال می باشد.

 • فیزیوتراپیست هایی که ویزای کار در استرالیا را دریافت کرده اند پس از اخذ ویزای اقامت استرالیا و کار و اشتغال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.
 • برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند.
 • معمولاً پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم فیزیوتراپیست می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا اقدام کند. فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
 • پس از ۲ تا ۳ سال از اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا، فیزیوتراپیست ها می توانند برای دریافت تابعیت و شهروندی استرالیا اقدام کنند.

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت فیزیوتراپیست وجود دارد؟

مزایای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا

فیزیوتراپیست ها با مهاجرت به استرالیا از مزیت های فراوان کار و اشتغال و زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان برخوردار می شوند. نیاز کشور استرالیا به نیروی کار متخصص و باتجربه در حوزه فیزیوتراپی و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری از مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور و بهره مندی از مزایای زندگی در این کشور است. دولت استرالیا با تمرکز بر توانایی و تخصص کاری فیزیوتراپیست ها و عدم توجه به ملیت و نژاد آن ها فرصت را برای جبران کمبود نیروی متخصص کاری در حوزه فیزیوتراپی غنیمت می شمارد. در ادامه به ارائه برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا می پردازیم:

 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی استرالیا با کار و اشتغال مداوم
 • امکان سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک در کشور استرالیا
 • زندگی در کشوری با جامعه صبور و بافرهنگ و سازگار با مهاجران
 • تنوع فرهنگی جامعه و زندگی در صلح و دوستی با مهاجران
 • امکان اخذ پاسپورت استرالیا پس از اخذ شهروندی
 • امکان اخذ ویزای توریستی کشورهای اروپایی و کانادا
 • امکان اخذ ویزای همراه و اقامت استرالیا برای همسر و فرزندان
 • امکان دریافت تابعیت برای کودک متولد شده در استرالیا
 • دارا بودن رتبه 7 در جهان در شاخص عملکرد آموزشی دانش آموزان مهاجر
 • امکان برخورداری از همه مزایا و حق و حقوق شهروندی استرالیا
 • اخذ کمک هزینه برای تامین هزینه های زندگی فرزندان
 • امکان خرید خانه با وام ۴ درصد و پرداخت اقساط طی ۳۰ سال
 • قانونمند بودن کشور، کم بودن کاغذ بازی و بروکراسی و به روز شدن قوانین مهاجرت
 • دارا بودن شاخص امنیت ۸۶ درصد و جایگاه امن ترین کشور جهان
 • پایین بودن نرخ جرم و جنایت و امنیت و رفاه اجتماعی
 • امکان اخذ ویزای کشور نیوزلند
 • حمایت دولت استرالیا از مهاجران در سختی ها
حتما بخوانید:  هر آن‌چه باید درباره پاسپورت استرالیا (Australian Passport) بدانید!

مزایای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر و مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

فیزیوتراپیست های ماهر و باتجربه ایرانی که قصد مهاجرت شغلی به استرالیا را دارند، می توانند با مراجعه به موسسه های مهاجرتی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند کمک می کنند تا متقاضی بهترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کنند.

این موسسه به عنوان یکی از باسابقه ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور مشاوره ها و خدمات مهاجرتی متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد. ارسال مدارک لازم، پیگیری پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای اقامت از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی است.

این موسسه با برخورداری از وکلای برجسته در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران و با پیگیری پرونده های مهاجرتی در داخل و خارج از ایران به نوعی احتمال اخذ ویزای مهاجرتی به کشورهای استرالیا و کانادا را تضمین می کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق کاری و حرفه ای و سن مناسب باشند. کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا از مهم ترین موارد برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا می باشد.

اگر در مورد مهاجرت مشاغل مختلف به استرالیا و مهاجرت کاری به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر مشاوره کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، مشهد و کرج در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

10 سوال متداول در مورد مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

 1. آیا شغل فیزیوتراپی در استرالیا مورد نیاز است؟

شغل فیزیوتراپی از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021 می باشد. بر اساس آمار و ارقام بانک مشاغل ملی استرالیا، این کشور به فیزیوتراپیست های باتجربه و ماهر نیاز شدید دارد. رشته فیزیوتراپی یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا در فهرست مشاغل مهارتی طولانی-مدت MLTSSL استرالیا و دارای کد مشاغل می باشد.

 

 1. آیا بازار کار فیزیوتراپی در استرالیا مناسب است؟

کاربرد تجهیزات مدرن و پیشرفت های علمی در حوزه فیزیوتراپی در استرالیا موجب تقاضای بسیار برای تحصیل در این رشته و همچنین مهاجرت شغلی فیزیوتراپیست ها به این کشور شده است. بالا بودن سطح درآمد و حقوق و همچنین امکان اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق کار و اشتغال در این حوزه شغلی موجب شده است تا بازار کار این شغل در استرالیا خوب و مناسب باشد.

 

 1. آیا امکان مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا وجود دارد؟

بله. فیزیوتراپیست ها با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته فیزیوتراپی می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. فیزیوتراپیست ها برای مهاجرت کاری به استرالیا باید دارای حداقل مدرک فیزیوتراپی و سوابق کاری باشند. ذکر این نکته ضروری است که فیزیوتراپیست باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های مورد تایید دولت استرالیا اخذ کرده باشد تا واجد شرایط مهاجرت کاری به این کشور شود.

 

 1. در چه شرایطی فیزیوتراپیست نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا ندارد؟

اگر فیزیوتراپیست مدرک خود را از دانشگاه های استرالیا اخذ کرده باشد، نیاز به ارزیابی مدارک ندارد و می تواند برای اخذ اقامت و کار در استرالیا اقدام کند. فیزیوتراپیست ها برای مهاجرت به استرالیا در صورتی نیاز به تایید مدارک تحصیلی و سوابق کاری ندارند که یا از دانشگاه های معتبر استرالیا در رشته فیزیوتراپی فارغ التحصیل شده باشند و یا دارای گواهی ثبت شده و معتبر از انجمن فیزیوتراپی یکی از ایالت های استرالیا یا نیوزلند باشند.

 

 1. شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا چیست؟

متقاضیان برای مهاجرت کاری به استرالیا در حوزه رشته فیزیوتراپی باید در جدول امتیازبندی مشاغل مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا امتیازهای لازم را کسب کنند. دارا بودن سوابق کاری در 10 سال گذشته در داخل و خارج استرالیا، دارا بودن مدرک تحصیلی فیزیوتراپی، دارا بودن سن مناسب و دارا بودن همسر و همچنین دارا بودن مدرک زبان انگلیسی مورد تایید استرالیا از جمله شرایط مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا است.

 

 1. مدارک مورد نیاز مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا کدامند؟

 • گواهی نامه و دانشنامه مدارک تحصیلی فیزیوتراپی
 • ریزنمره های مدارک تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7
 • مدارک و سوابق کاری و تجربه حرفه ای
 • دارا بودن رزومه کاری حرفه ای قوی
 • گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی

 

 1. آیا برای کار در استرالیا در حوزه فیزیوتراپی دارا بودن مدرک دانشگاهی الزامی است؟

به طور کلی برای مهاجرت شغلی و کار و اشتغال در حوزه فیزیوتراپی دارا بودن مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی به بالا الزامی است، چرا که کارفرماهای استرالیایی برای استخدام نیروی کاری در این حوزه ارجحیت را به متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی می دهند. اما برخی موسسه های آموزشی در استرالیا به نام موسسه TAFE دوره های دیپلم مدیریت در رشته هایی مانند فیزیوتراپی را برگزار می کنند که مورد پذیرش کارفرماهای استرالیایی می باشد.

 

 1. روش های مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا کدامند؟

فیزیوتراپیست های واجد شرایط برای مهاجرت شغلی به استرالیا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا اقدام کنند. متقاضیان با اخذ ویزای کاری Sub Class 189، ویزای کاری Sub Class 190 و یا ویزای کاری Sub Class 491 از زیرمجموعه های ویزای اسکیل ورکر می توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند. علاوه بر این فیزیوتراپیست ها می توانند با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer به استرالیا مهاجرت کنند.

 

 1. میزان حقوق فیزیوتراپیست ها در استرالیا چقدر است؟

کشور استرالیا با نیاز شدید به تخصص حرفه ای فیزیوتراپ ها درآمد و حقوق بسیار مناسبی به آن ها پرداخت می کند. سطح حقوق و درآمد فیزیوتراپیست ها در استرالیا و یا هر کشور دیگری بر اساس سوابق کاری و تخصص حرفه ای می باشد. میانگین حقوق و درآمد فیزیوتراپ ها در استرالیا سالانه در حدود 60.000 دلار تا 80.000 دلار استرالیا می باشد.

 

 1. آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت فیزیوتراپیست وجود دارد؟

برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند. معمولاً پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم فیزیوتراپیست می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا اقدام کند. فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. پس از ۲ تا ۳ سال از اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا، فیزیوتراپیست ها می توانند برای دریافت تابعیت و شهروندی استرالیا اقدام کنند.

 

در این مقاله مهاجرت فیزیوتراپیست ها به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت مشاغل به استرالیا، شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

مهاجرت فیزیوتراپیست به استرالیا

au.indeed.com

upwellhealth.com.au

www.seek.com.au

www.physiotherapyboard.gov.au

www.yourworldhealthcare.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.