ویزای ازدواج آتی در استرالیا

ویزای ازدواج آتی در استرالیا چیست؟ (ساب کلاس 130)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر نامزدتان شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشد این امکان را خواهد داشت که با ویزای ازدواج آتی (ساب‌کلاس 130) وارد استرالیا شوید و با نامزد خود ازدواج کنید. افرادی که نامزدشان شهروند نیوزلند باشد نیز می‌توانند با همین ویزا (ساب‌کلاس 130) به استرالیا بیایند. اگر با این ویزای نامزدی وارد استرالیا شوید، 9 ماه فرصت خواهد داشت تا ازدواج کنید.

نکته‌ی بسیار مهمی که نباید فراموش کرد این است که ویزای ازدواج آتی (ساب‌کلاس 130) یک ویزای غیرمهاجرتی و موقت است. این بدان معناست که با این ویزا، امکان اقامت دائم در استرالیا را ندارید. برای آن‌که ویزای اقامت دائم دریافت کنید باید حتما با نامزدتان که شهروند یا مقیم دائم استرالیا یا نیوزلند است ازدواج نمایید و بعد از ازدواج، وضعیت اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید. برای این منظور، باید بعد از ورود به استرالیا و ازدواج با نامزد خود، درخواست ویزای پارتنر بدهید. ویزای پارتنر، یک ویزای اقامت دائم است.

ویزای ازدواج آتی در استرالیا
ویزای ازدواج آتی در استرالیا

چگونگی ازدواج در استرالیا

اگر با ویزای ازدواج آتی (ساب‌کلاس 130) وارد استرالیا می‌شوید، باید ظرف 9 ماه پس از رسیدن‌تان به این کشور، با نامزد خود ازدواج کنید؛ و برای آن‌که بعد از ازدواج بتوانید ویزای اقامت دائم این کشور را بگیرید، مراسم ازدواج‌تان باید مطابق با قوانین کشور استرالیا باشد و ازدواج خود را رسما در این کشور به ثبت برسانید. مراحل و تشریفاتِ ازدواج رسمی در استرالیا طبق قوانین این کشور چنین است:

  • داشتنِ یک مجریِ قانونیِ برگزاری مراسم ازدواج. این مجری که معمولا یک شرکت یا بنگاه برگزاری مراسم است، باید از دولت استرالیا مجوز کار داشته باشد.
  • ثبت ازدواج در دفتر رسمیِ ازدواج در همان محلی که ازدواج می‌کنید.
  • ثبت درخواست گواهی ازدواج در همان دفتر رسمی‌ای که ازدواج‌تان را ثبت کرده است.

بعلاوه، باید قبل از انقضای ویزای نامزدی، درخواست خود برای دریافت ویزای پارتنر را به ثبت برسانید.

اسپانسر ویزا

اگر متقاضی ویزای ازدواج آتی (ساب‌کلاس 130) هستید باید یک شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند، اسپانسرتان باشد. این اسپانسر، به‌ویژه از نظر مالی، مسئولِ شما و تمام افرادی خواهد بود که به عنوان عضو خانواده‌ی وابسته به شما، به استرالیا سفر می‌کنند.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *