پایان قرنطینه برای مسافران خارجی در نیو ساوث ولز

0

روز گذشته نخست وزیر نیو ساوث ولز (NSW)، دومینیک پِروتِت برنامه‌ای را برای گشایش این ایالت به روز مسافرانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، اعلام کرد.

بر اساس گفته‌های او ظرف مدت دو هفته:

  • ایالت NSW به افرادی که هر دو دوز واکسن خود را تزریق نموده‌اند اجازه خواهد داد که از اول نوامبر 2021 وارد این ایالت شوند.
  • محدودیت ظرفیت ورود به ایالت NSW برای مسافران به طور کامل واکسینه شده برداشته خواهد شد. بنابراین لازم نیست این افراد بعد از ورود به ایالت در خانه یا هتل قرنطینه شوند.
  • در این مرحله این برنامه فقط به شهروندان استرالیا، افراد دارای وضعیت اقامتی دائم و اعضای درجه یک خانواده آنها اجازه خواهد داد که به استرالیا بازگردند.

آقای پِروتِت همچنین اضافه کرده است که می‌خواهد به ساکنین دیگر ایالت‌ها نیز کمک کند تا به خانه‌های خود بازگردند، اما جزئیات این برنامه هنوز منتشر نشده است.

بازگشایی مرزهای استرالیا

نخست وزیر نیو ساوث ولز بعد از اعلامک خبر بالا خاطر نشان کردکه سفر بین المللی به این ایالت بعد از بازگشت استرالیایی‌ها از سر گرفته خواهد شد، اما کمی بعد از اعلام این خبر اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، به طور واضح گفت که بازگشایی مرزهای کشور یک تصمیم ملی است که با توجه به نرخ واکسیناسیون اتخاذ و اعلام خواهد شد.

طبق اظهارات اسکات موریسون از سر گیری سفرهای خارجی به استرالیا با مهاجرت مهارت‌ها و دانشجویان بین المللی آغاز خواهد شد، اگرچه هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است.

بنابراین افرادی که تازه قصد مهاجرت به استرالیا را دارند همچنان باید از محدودیت‌های سفر پیروی کنند.

به علاوه او اعلام کرده است که والدین شهروندان استرالیایی و افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند از محدودیت‌های سفر به استرالیا معاف خواهند بود و از اول نوامبر سال جاری می‌توانند وارد این کشور شوند. البته این افراد همچنان نیاز به ویزا خواهند داشت و جزئیات بیشتر مربوط به سفر آنها در آینده منتشر خواهد شد.

حتما بخوانید:  محدودیت‌های مرزی کانادا یک ماه دیگر تمدید شد

اگرچه مرزهای بین المللی در استرالیا هنوز گشایش نیافته است اما خبر جدید پایان قرنطینه برای مسافران در NSW می‌تواند مشوقی باشد برای برداشتن محدودیت سفرهای بین المللی.

منبع خبر: mondaq

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.