برنامه کارآفرینی کبک کانادا

 برنامه کارآفرینی کبک کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

برنامه کارآفرینی کبک کانادا از مهم ترین برنامه های مهاجرتی این ایالت کانادا برای متقاضیان دارای کسب و کار و مدیران می باشد. بر این اساس گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با تهیه این مقاله به پرسش های متداول متقاضیان در این مورد پاسخ داده اند. با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی در مورد ایالت کبک کانادا

ایالت کبک که به عنوان اروپای کانادا محسوب می شود، دارای قدمت 400 ساله می باشد. از مهم ترین شهرهای این ایالت زیبا و جذاب کانادا می توان به شهر مونترال اشاره کرد. از مزیت های زندگی در این ایالت فرانسوی زبان کانادا پایین بودن هزینه های زندگی و مسکن را می توان نام برد.

 • مهم ترین دلایل مهاجرت متقاضیان به این ایالت کانادا پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن سطح کیفیت زندگی، وجود آزادی های اجتماعی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت می باشد.

اطلاعات کلی در مورد ایالت کبک کانادا

برنامه های مهاجرتی کبک کانادا

متقاضیان برای مهاجرت شغلی و کاری به ایالت کبک کانادا می توانند بر طبق برنامه های مهاجرتی مختلف اقدام کنند. برنامه های مهاجرتی کبک کانادا عبارت است از:

 • برنامه اکپسرس اینتری یا نیروی کار ماهر Skilled Worker: معیارهای این سیستم بر اساس اخذ دعوتنامه کاری از کارفرمای کانادایی، دارا بودن خواهر و برادر مقیم کانادا، تحصیل در کانادا و یا دارا بودن مهارت زبان فرانسوی می باشد.
 • برنامه سیستم رتبه بندی EOI: روش کار سیستم رتبه بندی EOI بسیار شبیه سیستم اکسپرس اینتری کانادا می باشد.
 • برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا: متقاضی برای مهاجرت سرمایه گذاری به کبک باید با ارائه مدارک مالی ثابت کند که در حدود ۲ میلیون دلار سرمایه دارد و در حدود ۱.۲ میلیون دلار از این سرمایه را به دولت کبک قرض دهد. این سپرده پس از 5 سال بدون سود به متقاضی برگردانده می شود.
 • برنامه Experience Class: متقاضیان با دارا بودن سابقه کار و اشتغال در کانادا و دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار در حدود 3 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت در شغل های گروه A وb وo می توانند از طریق این برنامه اقدام به مهاجرت کنند.
 • برنامه کارآفرینی کبک کانادا: دارا بودن سرمایه لازم و سوابق کاری
 • برنامه خود-اشتغالی به کبک کانادا: دارا بودن تمکن مالی در حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار کانادا، کسب این سرمایه از طریق قانونی، دارا بودن ۲ سال سابقه کاری و شرکت در دوره های فنی و حرفه ای از مهم ترین شرایط مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه خود-اشتغالی است.

برنامه های مهاجرتی کبک کانادا

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و شرایط کلی

برنامه کارآفرینی کبک کانادا به طور کلی مختص مدیران و متقاضیان دارای کسب و کار موفق است که قصد مهاجرت شغلی به کانادا را دارند. متقاضیان با برنامه کارآفرینی کبک می توانند در بخش های تجاری، صنعتی و کشاورزی این ایالت مشغول فعالیت شوند. از مهم ترین مزیت مهاجرت به کبک از طریق برنامه کارآفرینی امکان اخذ اقامت دائم این کشور می باشد.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و شرایط کلی

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و شرایط لازم

متقاضی برای مهاجرت بر طبق برنامه کارآفرینی در کبک کانادا باید دارای طرح تجاری مورد پذیرش ایالت کبک باشد. علاوه بر این دارا بودن سوابق و تجربه کاری و حرفه ای مدیریت تجاری نیز اهمیت فراوانی دارد. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن تمکن مالی ۳۰۰.۰۰۰ دلار کانادا
 • اثبات توانایی اجرای طرح تجاری
 • کسب سرمایه از روش های قانونی
 • دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه کار اجرایی
 • دارا بودن حدود ۵ سال سابقه اشتغال در کار مورد نظر
 • دارا بودن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی
 • دارا بودن شرایط سنی مناسب
 • دارا بودن اطلاعات عمومی از کبک کانادا
حتما بخوانید:  صدور دعوت‌نامه‌های جدید از طرف استان مانیتوبا برای کارگران ماهر و دانشجویان خارجی

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و شرایط لازم

انواع برنامه کارآفرینی کبک کانادا

متقاضیان بر اساس نوع فعالیت در ایالت کبک کانادا می توانند در برنامه کارآفرینی این ایالت شرکت کنند. انواع برنامه های کارآفرینی کبک کانادا عبارت است از:

 • ایجاد کسب و کار تجاری با ارائه طرح و ایده تجاری جدید
 • خرید کسب و کار تجاری جدید
 • اجرای پروژه های تجاری با حمایت دانشگاه های کانادا و یا موسسه های Enterprise Accelerator

انواع برنامه کارآفرینی کبک کانادا

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و طرح تجاریBusiness Plan

متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی این ایالت باید دارای یک طرح و ایده تجاری باشد. در واقع ارائه طرح و ایده تجاری از مهم ترین شرایط لازم برای کارآفرینی در ایالت کبک می باشد. اگر در مرحله اول این طرح و ایده تجاری مورد پذیرش قرار گیرد، متقاضی وارد مرحله دوم و مصاحبه کاری می شود.

 • از مشخصات طرح و ایده تجاری می توان به این نکته اشاره کرد که طرح تجاری باید جدید و نوین باشد و قابلیت اجرا در ایالت کبک کانادا را داشته باشد.
 • هدف از ارائه طرح تجاری خرید و یا راه اندازی کسب و کار تجاری در کبک می باشد.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و طرح تجاریBusiness Plan

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و سوابق کاری

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک باید دارای سوابق کاری و حرفه ای باشند. دارا بودن سوابق کاری باید مربوط به 5 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت به کانادا باشد. بدین منظور دارا بودن 2 سال سابقه مدیریت تمام وقت در سازمان های دولتی و یا شرکت های صنعتی الزامی است.

 • سوابق مدیریتی تمام وقت متقاضی شامل برنامه ریزی، کنترل منابع مالی و نظارت بر منابع مالی و منابع انسانی می باشد.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و سوابق کاری

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و تمکن مالی

متقاضی برای شرکت در برنامه کارآفرینی کبک کانادا باید دارای تمکن مالی کافی باشد. بدین منظور متقاضی باید برای اجرای طرح تجاری خود مبلغ 200.000 دلار کانادا را برای راه اندازی کسب و کار در خارج از مونترال کبک سرمایه گذاری کند. برای سرمایه گذاری در داخل مونترال متقاضی باید در حدود 300.000 دلار کانادا هزینه کند.

 • مبالغ ذکر شده به عنوان تضمین اجرای طرح تجاری در ایالت کبک می باشد و پس از اجرای این ایده و طرح تجاری به متقاضی برگردانده خواهد شد.
 • اگر متقاضی قصد راه اندازی کسب و کار تجاری در کبک کانادا را دارد، باید مالک حداقل 25% سهام کسب و کار باشد.
 • اگر متقاضی قصد خرید کسب و کار تجاری در کبک کانادا را دارد، باید مالک حداقل 51% سهام کسب و کار باشد.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و تمکن مالی

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و قوانین کار

متقاضیان با اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی ایالت کبک باید در طی مدت اقامت و کار در کانادا از قوانین ویژه ای تبعیت کنند. متقاضیان باید حداقل به مدت یک سال از شرایط و قوانین زیر در طی فعالیت کاری خود پیروی کنند:

 • اقدام به کسب و کار و فعالیت در حوزه های تجاری، صنعتی یا کشاورزی کبک
 • فعالیت فعالانه در حوزه کسب و کار
 • دارا بودن مالکیت حداقل 25% از سرمایه تجاری با حداقل ارزش 100 هزار دلار
 • به کارگیری و استخدام افراد بومی ایالت کبک در این کسب و کار تا حدود 30 ساعت در هفته
 • شراکت همسر متقاضی به عنوان شریک و سهام دار ۲۵ درصد سهام برنامه کارآفرینی در کبک (اختیاری)
حتما بخوانید:  ویزای مولتی کانادا چیست؟ شرایط ویزای 5 ساله کانادا (Multiple Visa)

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و قوانین کار

مراحل برنامه کارآفرینی کبک کانادا

متقاضی برای مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی باید درخواست خود را برای شرکت در این برنامه به دولت ایالت کبک ارائه دهد. در مرحله بعد و پس از ارسال مدارک لازم و گواهی های مالی و طرح تجاری متقاضی باید تاییدیه طرح تجاری را دریافت کند. اگر گواهی نامه انتخابی کبک CSQ صادر شود، متقاضی باید درخواست اقامت خود را ارائه دهد.

 • در مرحله بعد با تایید اداره مهاجرت کانادا CIC متقاضی مجوز اقامت کانادا را دریافت می کند.
 • متقاضی با گذشت 4 سال از اجرای طرح تجاری و موفقیت این طرح می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی PR کانادا اقدام کند.

مراحل برنامه کارآفرینی کبک کانادا

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و بایدها و نبایدها

متقاضیان برای کارآفرینی در ایالت کبک کانادا می توانند در بخش های کشاورزی، دامداری و باغداری کانادا مشغول فعالیت شوند. از دیگر حوزه های کاری و فعالیت متقاضیان در برنامه کارآفرینی کبک کانادا می توان به حوزه های مدیریتی، ورزشی، موسیقی و فیلم اشاره کرد. متقاضیان نمی توانند در حوزه های کاری املاک، کارگزاری املاک و مستغالات و یا توسعه املاک مشغول فعالیت شوند.

برنامه کارآفرینی کبک کانادا و بایدها و نبایدها

مزیت های برنامه کارآفرینی کبک کانادا

متقاضیان با شرکت در برنامه کارآفرینی کبک کانادا می توانند از مزیت های فراوان زندگی و اقامت و کار در این کشور برخوردار شوند. از مهم ترین مزیت های طرح کارآفرینی کبک کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حق قانونی کار، تحصیل و زندگی در ایالت کبک
 • برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی ۳ ماه پس از ورود به ایالت کبک
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کبک
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی کانادا پس از 3 تا 5 سال فعالیت کارآفرینی

مزیت های برنامه کارآفرینی کبک کانادا

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای برنامه کارآفرینی کبک کانادا

متقاضیانی که قصد مهاجرت در برنامه کارآفرینی کبک کانادا را دارند، باید با مشاوران موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر مشاوره کنند. گروه مشاوران ارشد این موسسه برتر با آگاهی از قوانین جدید مهاجرتی شرایط لازم را برای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به کانادا فراهم می کنند. ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند، اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از خدمات ارزنده مشاوران ارشد این موسسه محسوب می شود.

سخن پایانی

در این مقاله همه موارد لازم در مورد برنامه کارآفرینی در کبک کانادا مورد بررسی دقیق قرار گرفت. دارا بودن تمکن مالی کافی، دارا بودن سوابق کاری و همچنین دارا بودن طرح تجاری جدید از مهم ترین شرایط لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به کانادا است.

اگر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی رهپویان مهاجر تماس حاصل کنید. گروه کارشناسان و مشاوران زبده این موسسه در شعبه های تهران، مشهد، کرج و شیراز در همه روزهای کاری هفته در خدمت متقاضیان عزیز می باشند.

حتما بخوانید:  مهاجرت طراحان داخلی و دکوراتورها به کانادا + (شرایط و درآمدها)

 

سوال های متداول در مورد برنامه کارآفرینی کبک کانادا

 

 1. برنامه کارآفرینی کبک کانادا مختص چه متقاضیانی است؟

برنامه کارآفرینی کبک کانادا به طور کلی مختص مدیران و متقاضیان دارای کسب و کار موفقی است که قصد مهاجرت شغلی به کانادا را دارند.

 1. شرایط لازم برنامه کارآفرینی کبک کانادا چیست؟

دارا بودن تمکن مالی  ۳۰۰.۰۰۰ دلار کانادا، اثبات توانایی اجرای طرح تجاری، کسب سرمایه از روش های قانونی، دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه کار اجرایی، دارا بودن حدود ۵ سال سابقه اشتغال در کار مورد نظر، دارا بودن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی و دارا بودن شرایط سنی مناسب

 1. انواع برنامه کارآفرینی کبک کانادا کدامند؟

ایجاد کسب و کار تجاری با ارائه طرح و ایده تجاری جدید، خرید کسب و کار تجاری جدید و اجرای پروژه های تجاری با حمایت دانشگاه های کانادا و یا موسسه های Enterprise Accelerator

 1. شرایط طرح تجاری در برنامه کارآفرینی کبک کانادا چیست؟

ارائه طرح و ایده تجاری از مهم ترین شرایط لازم برای کارآفرینی در ایالت کبک می باشد. اگر در مرحله اول این طرح و ایده تجاری مورد پذیرش قرار گیرد، متقاضی وارد مرحله دوم و مصاحبه کاری می شود. طرح تجاری باید جدید و نوین باشد و قابلیت اجرا در ایالت کبک کانادا را داشته باشد.

 1. شرایط دارا بودن سوابق کاری در برنامه کارآفرینی کبک کانادا چیست؟

دارا بودن سوابق کاری باید مربوط به 5 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت به کانادا باشد. بدین منظور دارا بودن 2 سال سابقه مدیریت تمام وقت در سازمان های دولتی و یا شرکت های صنعتی الزامی است.

 1. شرایط تمکن مالی در برنامه کارآفرینی کبک کانادا چیست؟

متقاضی باید برای اجرای طرح تجاری خود مبلغ 200.000 دلار کانادا را برای راه اندازی کسب و کار در خارج از مونترال کبک سرمایه گذاری کند. برای سرمایه گذاری در داخل مونترال متقاضی باید در حدود 300.000 دلار کانادا هزینه کند.

 1. شرایط تمکن مالی برای کسب و کار داخل کبک کانادا چیست؟

اگر متقاضی قصد راه اندازی کسب و کار تجاری در کبک کانادا را دارد، باید مالک حداقل 25% سهام کسب و کار باشد.

 1. شرایط تمکن مالی برای کسب و کار خارج از کبک کانادا چیست؟

اگر متقاضی قصد خرید کسب و کار تجاری در کبک کانادا را دارد، باید مالک حداقل 51% سهام کسب و کار باشد.

 1. متقاضیان باید از چه شرایط و قوانینی در طی فعالیت کاری پیروی کنند؟

اقدام به کسب و کار و فعالیت در حوزه های تجاری، صنعتی یا کشاورزی کبک، فعالیت فعالانه در حوزه کسب و کار و دارا بودن مالکیت حداقل 25% از سرمایه تجاری با حداقل ارزش 100 هزار دلار

 1. آیا متقاضی باید در برنامه کارآفرینی افراد بومی کانادا را استخدام کند؟

بله. به کارگیری و استخدام افراد بومی ایالت کبک در برنامه کارآفرینی کسب و کار تا حدود 30 ساعت در هفته الزامی است.

 

در این مقاله برنامه کارآفرینی کبک کانادا مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر در این مورد نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، با گروه مشاوران موسسه رهپویان مهاجر مشاوره کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 5 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 5 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *