کبک سیستم امتیازدهی جدیدی را معرفی کرد

کبک سیستم امتیازدهی جدیدی را معرفی کرد

سیستم امتیازدهی جدید کبک به آن دسته از متقاضیان مهاجرت به کبک که علاقه مند به سکونت در خارج از مونترال هستند امتیاز بیشتری اختصاص می‌دهد.

کبک به تازگی برای رتبه بندی پروفایل‌های متقاضیان مهاجرتی در بانک ابراز علاقه مندی آریما، سیستم امتیازدهی جدیدی را راه اندازه کرده است.

حداکثر امتیازی که هر متقاضی می‌تواند به دست بیاورد 1320 امتیاز است؛ 580 امتیاز برای عوامل سرمایه انسانی و 740 امتیاز برای فاکتورهای مرتبط با نیاز بازار کار کبک.

عوامل سرمایه انسانی شامل تسلط به زبان فرانسه، توانایی دو زبانی، سن، تجربه کاری و تحصیلات می‌شود.

فاکتورهای مرتبط با نیاز بازار کار کبک نیز شامل این موارد می‌شود: تجربه کاری در زمینه‌هایی که این استان در آنها با کمبود مواجه است، تحصیلات در کبک، تجربه کاری در دیگر قسمت‌های کانادا، و موقعیت‌های کاری در کلانشهر مونترال و خارج از آن.

فاکتور آخر یعنی موقعیت‌های کاری در کلانشهر مونترال و خارج از آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که داشتن پیشنهاد شغلی از خارج از کلانشهر مونترال می‌تواند به اندازه 380 نمره به امتیاز متقاضی بیافزاید در حالی که پیشنهادات شغلی در مونترال تنها 180 امتیاز خواهند داشت.

به علاوه متقاضی ممکن است به خاطر همسر یا پارتنر قانونی خود نیز برخی امتیازات اضافه به دست آورد.

گفتنی است دپارتمان مهاجرت کبک قصد دارد اولین دارو ابراز علاقه مندی خود از طریق آریما بر اساس سیستم امتیازدهی جدید را به زودی برگزار کند.

پیش بینی شده است که با این سیستم جدید، استان کبک قادر خواهد بود شش ماه بعد از دریافت تقاضانامه‌های کامل گواهی‌های انتخاب کبک یا CSQs را صادر کند.

افرادی که موفق به دریافت CSQ می‌شوند می‌توانند از این طریق برای برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

حتما بخوانید:  صدور 986 تاییدیه‌ی نامزدی استانی انتاریو برای متقاضیان اسکیل تریدز

 

 

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *