دعوت از 90 نیروی کار خارجی در دراو جدید کبک

دعوت از 90 نیروی کار خارجی در دراو جدید کبک

کبک در روز 27 می سال جاری، یعنی همین چند روز گذشته، بعد از برگزاری آخرین دراو، 90 داوطلب مهاجرتی را برای تقاضای اقامت دائم در این استان دعوت نمود.

در سال جاری این دور چهارم دعوت برای مهاجرین اقتصادی کبک که است فرم اظهار علاقه مندی خود را در سیستم اَریما (Arrima) ثبت کرده اند.

وزارت مهاجرت، فرانسوی سازی و ادغام (MIFI) از داوطلبینی را که ذیل برنامه اسکیل ورکر عادی (RSWP) فرم اظهار علاقه مندی در سیستم اَریما (Arrima) ثبت کرده اند، دعوت به عمل آورده است.

گروه‌های شغلی دعوت شده در دراو آخر کبک

در این دور به طور کلی دو گروه از داوطلبن دعوت شده‌اند:

کسانی که یک پیشنهاد کاری معتبر در کبک دارند

کسانی که به عنوان دیپلمات، افسر کنسولگری، نماینده سازمان ملل، یا نماینده هر یک از سازمان‌های بین دولتی دیگر در استان کبک فعالیت می‌کنند، به علاوه کارمندانشان

گفتنی است برنامه‌های مهاجرتی کبک، توسط دولت استانی کبک مدیریت می‌شود که فرآیندها و معیارهای آن از برنامه‌های مهاجرتی کانادا متمایز است.

اما در نهایت تصمیم آخر در مورد تقاضاهای مهاجرین را وزارت امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا می‌گیرد.

سیستم اَریما (Arrima) چیست؟

در سیستم مهاجرتی جدید، یک خارجی که می‌خواهد برای اقامت دائم ذیل برنامه RSWP تقاضا دهد باید ابتدا یک فرم اظهار علاقه مندی (EOI) در سیستم اَریما ثبت کند.

این سیستم برای اولین بار در سال 2018 و برای مدیریت بانک تقاضاها برای RSWP و به منظور ساده سازی سیستم ورودی تقاضاها راه اندازی شد.

لازم به توضیح است که سیستم ورودی تقاضاها در ابتدا بر اساس رویکرد “رسیدگی بر اساس زمان مراجعه” کار می‌کرد.

سیستم کار اَریما به این صورت است که داوطلبینی که تمایل دارند از طریق RSWP به کبک مراجعه کنند، یک فرم EOI در اَریما ثبت می‌کنند، و پس از آن در بانک متقاضیان قرار می‌گیرند.

سپس MIFI واجد شرایط‌ترین داوطلبین را بر مبنای معیارهایی مانند نیازهای بازار کار کبک در زمان ارائه تقاضا و توانایی فرد برای وفق یافتن با فرهنگ جامعه کبک، انتخاب نموده و از آنها برای تقاضای اقامت دائم دعوت می‌کند.

حتما بخوانید:  دعوت از 395 داوطلب در دروا آخر بریتیش کلمبیا

افرادی که برای ارائه تقاضای اقامت دائم دعوت می‌شوند، از زمان دریافت دعوت نامه 60 روز مهلت دارند که تقاضانامه مهاجرت خود را تکمیل و ثبت کنند، هزینه‌های خواسته شده را بپردازند و دیگر مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *