اسکیل ورکر کبک چیست

اسکیل ورکر کبک | مهاجرت به استان کبک از طریق تخصص | Quebec Skilled Worker

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

در سال ۲۰۱۷ میلادی و در ماه مارس قوانین جذب نیروی متخصص اسکیل ورکر کبک دچار تغییرات شد. از سال ۲۰۱۸ نیز دولت این استان از سیستم مهاجرتی Arrima پیروی کرده و با استفاده از این سیستم به بررسی درخواست متقاضیان ماهر و متخصص برای مهاجرت می پردازد. نیروی متخصص برای دریافت اقامت این کشور باید از سیستم امتیازبندی پیروی کرده و امتیاز لازم را به دست آورد. این امتیازها به وسیله ی دولت کانادا تعیین می گردند. افرادی که با استفاده از تخصص خود توانسته اند امتیاز کافی را دریافت نمایند می توانند همراه با خانواده خود وارد کبک شوند.

اسکیل ورکر کبک

در این استان افراد برای دریافت ویزای کاری نیازی به دریافت دعوتنامه از طرف شرکت و یا کارفرما ندارند‌. در ماه جولای و سال ۲۰۱۹ امکان دعوت از نیروی ماهر خارجی با استفاده از سیستم Arrima در استان کبک میسر شد. در این سال برنامه جذب نیروی کاری دولت این استان دچار تغییراتی شد اما سیستم امتیازبندی تقریبا دست نخورده باقی ماند.

دولت این استان در طی یک قرعه کشی و به صورت کاملا تصادفی و عادلانه ۲۳ نفر از متقاضیان دارای تخصص را جذب نمود. این قرعه کشی در ژانویه سال ۲۰۲۰ را داد و تمامی افرادی که در تا تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ برای دریافت ویزای کاری با امتیاز کافی درخواست داده اند مشمول این قرعه کشی بودند.

شرایط عمومی کبک برای جذب نیروی کار ماهر
شرایط عمومی کبک برای جذب نیروی کار ماهر

شرایط عمومی کبک برای جذب نیروی کار ماهر در سال ۲۰۲۰

سیستم امتیاز بندی استان کبک برای جذب نیروی کار متخصص با سایر مناطق موجود کانادا برای اسکیل ورکر کانادا متفاوت می باشد. در این استان حداقل امتیاز برای افراد متاهل و افراد مجرد متفاوت می باشد. تمامی افراد در صورتی می توانند درخواست مهاجرت کاری داشته باشند که بتوانند حداقل امتیاز را دریافت کنند. بعد از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ تمامی افراد ملزم به شناخت ارزش های کبک شدند. آن ها باید در طی آموزش های مختلف به طور کامل و دقیق با قوانین و ارزش های این استان آشنا شوند. ارائه مدارک گذراندن دوره های مربوط به این ارزش ها برای دریافت ویزای کاری الزامی است.

طبق سیستم امتیازبندی کبک در صورتی که درخواست کنندگان مجرد باشند باید حداقل ۴۳ امتیاز کسب کنند‌ سطح تحصیلات، سن، میزان تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی، محل تحصیل، داشتن دعوتنامه شغلی از کارفرمای کبکی و داشتن خانواده در استان از عواملی هستند که در سیستم امتیازبندی لحاظ شده اند. در صورتی که درخواست کنندگان متاهل باشند باید با استفاده از مدارک خود حداقل ۵۲ امتیاز داشته باشند. در استان کبک داشتن همسر دارای ۱۷ امتیاز است؛ بنابراین می تواند کمک شایانی به متقاضیان نماید.

مهاجرت به کبک
مهاجرت به کبک

سیستم امتیازبندی کبک برای جذب نیروی کار

افراد متقاضی باید بتوانند در QSWP حداقل امتیاز لازم را دریافت کنند تا دولت آن ها را به عنوان یک نیروی کاری دارای تخصص و ماهر بشناسد. از این رو به بیان حداکثر امتیاز هر یک از عوامل موجود در سیستم امتیازبندی این استان می پردازیم.

 • سطح تحصیلات متقاضی: امکان دریافت حداکثر ۲۶ امتیاز که ۱۴ امتیاز آن مربوط به سطح تحصیلات و ۱۲ امتیاز آن مربوط به محل تحصیل می باشند.
 • پیشینه شغلی متقاضی: امکان دریافت ۸ امتیاز به صورت حداکثری
 • سن متقاضی: امکان دریافت ۱۶ امتیاز به صورت حداکثری
 • مهارت متقاضی در صحبت کردن به زبان فرانسوی یا انگلیسی: امکان دریافت ۲۲ امتیاز به صورت حداکثری
 • داشتن خانواده و یا اقامت قبلی: امکان دریافت ۸ امتیاز به صورت حداکثری
 • خصوصیات همسر (برای متقاضیان متاهل): امکان دریافت ۱۷ امتیاز به صورت حداکثری
 • وضعیت مالی متقاضی: امکان دریافت تنها ۱ امتیاز به صورت حداکثری
 • داشتن دعوتنامه از مراکز معتبر: امکان دریافت ۱۰ امتیاز به صورت حداکثری
 • داشتن فرزند: امکان دریافت ۸ امتیاز به صورت حداکثری
چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

۶ پاسخ

 1. من شهروند کشور افغانستان هستم تا کارشناسی یا لسانس مهندسی معدن درس خواندم.
  آیا من میتوانیم مهاجرت اسکیل ورکرکبک کشور کانادا را داشته باشم؟
  لطفن رهنمای بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز. سیستم اسکیل ورکر کبک امتیاز بندی خاص خود را دارد و درخواست متقاضی از طریق سیستم اریما (arrima) و ایجاد پرونده به اداره مهاجرت فرستاده می‌شود. حداقل امتیاز مجردها ۵۰ و متاهل ۵۹ است و داشتن مدرک فرانسه اهمیت و امتیاز بسیار زیادی خواهد داشت.

  1. سلام و روزتون به‌خیر
   بستگی به سابقه کارتون در همین حوزه‌ی فیزیک داره؛ اما با فرض این که سابقه‌ی کار مرتبط دارید، برای مهاجرت به کانادا از طرق و روش‌های مختلفی می‌تونین اقدام کنین. مثلا سیستم اکسپرس انتری می‌تونه روش سریع و ارزونی برای مهاجرت به کانادا برای شما باشه. ضمنا فاکتورهای دیگه‌ای مثل سن، تمکن مالی، سطح زبان،… هم تاثیر زیادی در انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *