کبک اهداف مهاجرتی بزرگ‌تری را نشانه می‌رود

کبک اهداف مهاجرتی بزرگ‌تری را نشانه می‌رود

وزیر مهاجرت کبک اخیرا در خلال یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: مقامات استانی در حال حاضر مشغول کار بر روی سناریوهای مختلف برای گسترش اهداف مهاجرتی هستند.

شیوع کورونا منجر به کاهش چشم گیر پذیرش مهاجران به این استان فرانسه زبان شده است؛ بنابراین دولت استانی کبک به طور فعالانه‌ای در حال جست و جوی روش‌های جدید برای افزایش ورود مهاجران به این استان می‌باشد.

نادین گیرالت همچنین در کنفرانس مذکور که به صورت مجازی برگزار شده بود، خبر از کاهش 17000 تا 18000 نفر داد و گفت که این استان مصمم است که این شکاف را پر کند. لازم به ذکر است که نظریات وزیر مهاجرتی استان کبک یک روز پس از سخنان وزیر کار این استان؛ جان بولت، ابراز شد.

 وزیر کار کبک: مهاجرت یک ضرورت است

جان بولت در جلسه‌ای که با حضور جامعه‌ی تجار برگزار شده بود گفته بود که مهاجرت یک ضرورت است و لازم است که جریان نیروی کار مهاجر در این استان شتاب بیشتری داشته باشد.

او همچنین اعلام کرده بود که دولت استانی کبک بعضی قوانین مهاجرتی را در جهت کمک به حل مشکل کمبود نیروی کار، بازبینی خواهد کرد.

اشاره بولت به طور خاص به برنامه مهاجرتی موقت بود که در حال حاضر مهم‌ترین مساله‌ای است که دولت استانی کبک بر روی آن تمرکز کرده است.

وزیر کار کبک همچنین موافقت خود با افزایش آستانه نیروی کار خارجیِ کارخانه‌ها و شرکت‌ها از 10 درصد به 20 درصد، و طرح‌هایی برای توسعه فرایندهایی که نیروی کار موقت خارجی را استخدام می‌کنند، اعلام نمود.

گفتنی است در سال 2020 کبک تنها 25000 مقیم دائم را پذیرفت، که این رقم تقریبا نصف تعداد پذیرفته شدگان در سال 2019 بود.

کبک قصد دارد تا پایان سال 2021 این رقم را به 43000 تا 44500 نفر برساند.

انتظار می‌رود که اکثر این افراد، یعنی 62 درصد آنها، از طظریق برنامه‌های مهاجرتیِ اقتصادی، وارد این استان شوند.

حتما بخوانید:  شروع مجدد پروازهای تهران - وین از سه روز دیگر

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *