پروژه پایلوت مهاجرتی جدید کبک راه اندازی شد

پروژه پایلوت مهاجرتی جدید کبک راه اندازی شد

افرادی که در یکی از زمینه‌های هوش مصنوعی، تکنولوژی اطلاعات یا جلوه‌های ویژه سابقه کار دارند، می‌توانند تقاضای خود را برای اقامت دائم در کبک، ثبت نمایند.

استان کبک به تازگی اقدام به راه اندازی یک پروژه پایلوت مهاجرتی برای خارجیانی که در حوزه‌های AI، IT و صنایع وابسته به جلوه‌های تصویری کار می‌کنند، کرده است.

ثبت نام برای شرکت در این طرح مهاجرتی از 22 آپریل آغازشده و تا 31 اکتبر ادامه دارد.

مدت زمان پیش بینی شده برای این پروژه پایلوت 5 سال است و از طریق آن هر ساله 550 متقاضی مهم و اعضای خانواده آنها برای اقامت دائم کبک انتخاب می‌شوند. یکی از شرایط شرکت در این طرح این است که متقاضیان برای زندگی و کار در استان کبک مصمم باشند.

این برنامه قصد دارد که ماهرترین افراد را در بخش‌های کلیدی اقتصادی کبک که به طور قابل توجهی از کمبود نیروی کار رنج می‌برند، استخدام کند.

نادین گیرالت؛ وزیر مهاجرت استان کبک در همین رابطه گفته است: « دولت ما قصد دارد که با اجرای این برنامه پایلوت به شرکت‌ها و کارخانه‌ها کمک کند تا بهترین و ماهرترین استعدادها را در قسمت‌های مورد نیاز خود به خدمت بگیرند و ازاین طریق بتوانند سرعت ایجاد نوآوری در تکنولوژی‌های جدید و حمایت از آنها را بالا ببرند.

درباره برنامه پایلوت جدید

این برنامه دو قسمت اصلی دارد: هوش مصنوعی، و تکنولوژی اطلاعات و جلوه‌های ویژه. هر کدام از این دو قسمت نیز دارای دو پروفایل است: فرانسه زبان‌ها وگروهی که در حال یادگیری زبان و فرهنگ فرانسوی هستند

افرادی که ذیل پروفایل فرانسه زبان اقدام می‌کنند باید بر طبق معیارهای کبک نمره 7 از مهارت‌های زبانی را به دست آورده باشند.

اما افرادی که ذیل پروفایل دوم برای شرکت در این طرح مهاجرتی اقدام می‌کنند، باید در زمان پرکردن فرم تقاضانامه تعهد بدهند که زبان فرانسوی را خواهند آموخت و سیستم پذیرش این طرح به طور اتوماتیک آنها را در یکی از مراکزی که خدمات یک دست سازی فرهنگی را انجام می‌دهند، ثبت نام می‌کند.

حتما بخوانید:  لیست پردرآمدترین مشاغل و صنایع استرالیا در سال 2021

هدف از این کار حمایت از تازه واردان برای یادگیری زبان فرانسوی و تطبیق با فرهنگ کبک است.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *