دانشگاه کوئینز

0

دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اعطای مدرک و مرکز تحقیقات علمی در کینگستون کانادا است. همچنین این دانشگاه برنده جایزه نوبل 2015، دکتر آرتور بی مک دونالد است. این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های پزشکی در کانادا قرار دارد. دانشگاه کوئینز در شهر کینگستون در ایالت اونتاریو کانادا است. این دانشگاه در فاصله از دو شهر بزرگ کانادا ، مونترال و تورنتو جای دارد و با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید دانشجوی این دانشگاه شوید.

استقبال و حمایت از دانشجویان از همه کشورها و زمینه ها برای یک جامعه پر جنب و جوش، ایمن و حمایت کننده، قسمت مهمی از تجربه در این دانشگاه است. دیدگاه های متنوع و تجربیات فراوان، دانشگاه و جامعه دانشجویی دانشگاه کوئینز را غنی می کند. یک بخش اصلی از ماموریت دانشگاه کوئینز این است که دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی خود را در یادگیری و تحقیقات بین المللی، چه در داخل و چه در خارج از کشور، درگیر کند.

در حال حاضر در حدود 23 هزار دانشجو در دانشگاه کوئینز مشغول به تحصیل می باشند. تعدد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های ایالت اونتاریو به مراتب پایین تر است. در حدود 3 هزار دانشجو بین المللی در این دانشگاه به تحصیل می پردازند. از این تعداد 38 درصد در مقطع کارشناسی و 62 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از خدمات این موسسه بهره می برند.

دانشگاه کوئینز

پردیس دانشگاه

کوئینز در قلب کینگستون در شرق اونتاریو، جایی که دریاچه اونتاریو به رودخانه سنت لارنس می ریزد، واقع شده است. این دانشگاه در حدود 200 کیلومتری اوتاوا، پایتخت کانادا، حدود 250 کیلومتر از تورنتو و حدود 300  کیلومتر فاصله از مونترال، کبک قرار دارد. کینگستون به عنوان یکی از 5 شهر برتر دانشگاهی جهان برای سبک زندگی قرار گرفته است و به عنوان هوشمند ترین شهر کانادا معرفی شده است.

حتما بخوانید:  دانشگاه ساسکاچوان

محوطه دانشگاه در محله کوئینز در شهر کینگستون در ایالت اونتاریو واقع شده است. پردیس اصلی دانشگاه از جنوب با دریاچه اونتاریو و بیمارستان عمومی کینگستون، پارک های شهر در شرق و از طرف دیگر با محله های مسکونی، معروف به گتو دانشجویی کینگستون یا منطقه دانشگاه همسایه است. این پردیس از طریق تصرف تدریجی در اراضی خصوصی مجاور به اندازه کنونی خود یعنی 40 هکتار رشد کرد و همچنان بزرگترین دارایی دانشگاه است.

پردیس دانشگاه کوئینز

نحوه پذیرش در دانشگاه کوئینز

طبق گزارش های ثبت نام سال 2020، این دانشگاه برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود به ترتیب 10.4 و 19.3 درصد پذیرش را تجربه کرده است. از همین رو دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه کوئینز باید در یک رقابت بسیار بالا شرکت نمایند. لازم به ذکر است، این اعداد متناسب با همه دانشجویان می باشد و برخی با حداقل شرایط ورود برای این دانشگاه اقدام کرده اند. فلذا دانشجویان در صورت ارتقا سطح آموزشی و ارائه مدارک ایده آل قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه کوئینز با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز میسر می باشد. از همین رو دانشجویان بین المللی می بایست در ددلاین دانشگاه تمامی مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال نمایند. مدارک مورد نیاز متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت است. دانشجویان می بایست با مراجعه به وب سایت دانشگاه از شرایط ورد نظر مطلع شوند. در ادامه به برخی از مدارک معمول برای اخذ پذیرش در دانشگاه کوئینز اشاره می شود:

 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

نحوه پذیرش در دانشگاه کوئینز

هزینه های تحصیل در دانشگاه کوئینز

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه کوئینز ملزم به پرداخت هزینه می باشند. میزان هزینه های تحصیل در این دانشگاه متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متغییر است. رشته داروسازی به عنوان گران ترین رشته تحصیل در این دانشگاه با میزان 64 هزار دلار به شمار می رود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مراتب پایین تر از هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی است. در ادامه به هزینه های تحصیل در برخی از رشته های دانشگاه کوئینز اشاره می شود:

 1. کارشناسی مهندسی و علوم کاربردی: 36 هزار دلار کانادا
 2. کارشناسی تجارت: حدود 38 هزار دلار کانادا
 3. کارشناسی حقوق: حدود 47 هزار دلار کانادا
 4. کارشناسی پرستاری: حدود 36 هزار دلار
 5. کارشناسی ارشد مهندسی: 15 تا 20 هزار دلار
 6. کارشناسی ارشد مدیریت: 19 تا 25 هزار دلار
حتما بخوانید:  دانشگاه دال هوزی

لازم به ذکر است که هزینه های عنوان شده، میزان هزینه های کل دوره تحصیلی در دانشگاه کوئینز می باشد. دوره های کارشناسی به صورت میانگین 3 تا 4 سال و دوره های کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کوئینز

بورسیه ها و کمک های مالی دانشگاه

یکی از مزایای تحصیل در Queen’s University اعطا بورسیه های متنوع به دانشجویان برتر از سراسر دنیا قلمداد می شود. از همین رو دانشجویان در صورت ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای بورسیه های تحصیلی در دانشگاه کوئینز اقدام نمایند. کمک های مالی، بورسیه تحصیلی و جوایزی که دانشگاه در نظر می گیرد سبب می شود تا دانشجویان با اشتیاق بیشتری برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

دانشجویان با توجه به ددلاین دانشگاه و هنگام ارسال مدارک برای اخذ پذیرش، درخواست خود را برای دریافت بورسیه به دانشگاه ارسال می نمایند. از همین رو نیازی به کار مجزا برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود ندارد. شرایط برای دانشجویان دکتری متفاوت است و این دسته از دانشجویان می بایست به صورت مستقیم با اساتید دانشگاه در ارتباط باشند و در صورت جلب رضایت این اساتید موفق به کسب بورسیه تحصیلی خواهند شد. در ادامه به برخی از بورسیه های موجود در دانشگاه کوئینز اشاره می شود.

 1. بورس تحصیلی مدیر: مبلغ 4 هزار دلار برای دانشجویان برتر با معدل بالای 95 درصد
 2. بورسیه تعالی: مبلغ 1125 دلار برای دانشجویان برتر با معدل بالای 90 درصد
 3. بورس تحصیلی پذیرش بین المللی دانشگاه کوئینز: مبلغ 6750 دلار

بورسیه ها و کمک های مالی دانشگاه

گزینه های اسکان برای دانشجویان

دانشگاه کوئینز گزینه های اقامت آسان و مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان خود فراهم می کند که هم در داخل و هم خارج از دانشگاه در دسترس است. از همین رو دانشجویان با توجه به علایق خود قادر خواهند بود برای هر یک از این اماکن و اقامتگاه های موجود را انتخاب نمایند. متوسط هزینه های زندگی در کینگستون به مراتب پایین تر از شهرهای بزرگ کانادا می باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه مک گیل

در محوطه دانشگاه

این دانشگاه در 17 محل اقامت، بیش از 4500 دانشجو را در خود جای داده است که هم اقتصادی هستند و هم در فاصله  20 دقیقه ای از دانشگاه قرار دارند. دانشجویان سال اول معمولاً ترجیح می دهند در دانشگاه بمانند زیرا ارزان، ایمن و به راحتی در دسترس است. این دسته از دانشجویان پس از اخذ پذیرش می بایست برای خوابگاه های دانشگاه اقدام نمایند. به صورت معمول این اماکن در سریع ترین زمان ممکن رزرو و غیر قابل دسترس دانشجویان می باشد.

گزینه های اسکان برای دانشجویان درون محوطه دانشگاه کوئینز

خارج از دانشگاه

کینگستون برای دانشجویانی که به دنبال اقامت در خارج از دانشگاه هستند، گزینه های بیشماری را به صورت واحدهای اجاره ای، آپارتمان های مشترک و مستقل، خانه ها و غیره ارائه می دهد. Queen’s Community Housing، Homestay Network Canada، Queen’s Facebook Housing Group و Housing Anywhere Search برخی از منابعی هستند که می توانید برای هرگونه سوال مربوط به محل اقامت مشورت کنید.

گزینه های اسکان برای دانشجویان خارج از محوطه دانشگاه کوئینز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.