اجاره خانه، آپارتمان و کاندو در هالیفاکس

0

هالیفاکس پایتخت نوا اسکوشیا است و یکی از شلوغ‌ترین بنادر کانادا به شمار می‌رود؛ این بندر، در اطراف لنگرگاه هالیفاکس، دومین لنگرگاه بزرگ طبیعی جهان، قرار گرفته است. علی‌رغم وجود همه امکانات و تسهیلات مربوط به دیگر شهرهای بزرگ در هالیفاکس، اما هزینه‌ی زندگی در آن به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو، ونکوور و مونترال کمتر است. بنابراین بسیاری از افرادی که استفاده از امکانات شهرهای بزرگ برایشان در اولویت است اما نمی‌توانند هزینه‌ی بالای زندگی در این شهرها را متحمل شوند، به این شهر مهاجرت می‌کنند و طبیعی است که در بدو ورود به دنبال اجاره خانه در هالیفاکس هستند. به این منظور داشتن اطلاعاتی راجع به این شهر بندری و همچنین دانستن جزئیات اجاره خانه در کانادا ضروری به نظر می‌رسد.

هالیفاکس در اقیانوس اطلس واقع شده است، دارای زیبایی‌های طبیعی فراوان و آب و هوای نسبتا خوبی است و بعد از ونکوور، تورنتو و مونترال سرگرم کننده‌ترین شهر کانادا است. این شهر بیش از 400 هزار نفر جمعیت دارد و ببیشتر ساکنین آن را اسکاتلندی‌ها تشکیل می‌دهند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی چون مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را دارید، برای خرید خانه این مطلب را دنبال کنید.

اجاره خانه در هالیفاکس

عوامل مهم برای اجاره خانه در هالیفاکس

برای اجاره خانه در هالیفاکس باید عووامل مختلفی را در نظر بگیرید. فاکتورهایی مانند تعداد افراد خانواده، همجواری با مدارس ، ایستگاه های مترو ، پارک ها و فضای سبز ، مناطق تفریحی ، مجموعه های فرهنگی و …، نوع خانه، داشتن افراد مسن یا معلول در خانواده شما، فاصله خانه تا مرکز شهر و مواردی از این دست می‌توانند در انتخاب شما تاثیر بگذارند. اما قبل از هر چیز باید بدانید که در کدام محله‌ی هالیفاکس می‌خواهید زندگی کنید.

انتخاب محله برای اجاره خانه در هالیفاکس

برای یافتن خانه‌ی اجاره‌ای باید در محله‌ای که برای زندگی انتحاب کرده‌اید، جست‌وجو کنید. به این منظور باید با محله‌های هالیفاکس آشنا شوید.

هالیفاکس در یک نگاه

مهمترین ویژگی هالیفاکس این است که بسیاری از مناطق شهر بازسازی شده هستند. در حقیقت، انفجار گسترده در هالیفاکس در سال 1917 – بزرگترین انفجار ساخته دست بشر در قبل از ساخت بمب اتمی – قسمت اعظم شهر را ویران کرد و سپس بسیاری از قسمت‌ها دوباره ساخته شدند.
هالیفاکس در سال 1996 با ادغام چهار شهر هالیفاکس، دارتموث، بدفورد و شهرستان هالیفاکس تشکیل شد. اکنون می‌توان محله‌های این شهر را در سه دسته کلی قرار داد:
هالیفاکس
دارتموث
حوالی منطقه شهری هالیفاکس
بهترین مکان‌ها برای اجاره خانه در هالیفاکس

اجاره خانه در هالیفاکس

محله سوث‌اند (South End)

محله‌ی سوث‌اند روزگاری یک دماغه با پوشش انبوه جنگلی بوده است. اگرچه ممکن است تصور آن امروزه برای شما سخت باشد.

پارک ها و فضاهای تفریحی

یکی از جاذبه های این منطقه وجود دو پارک Point Pleasant و Northwest Hand است؛ اولی در واقع یک آبراه داخلی است که می‌تواند برای تفریحاتی مانند قایقرانی استفاده شود، در حالی که دومی بیشتر مناسب قدم زدن است. پارک The Historic Public Gardens  در Spring Garden Road یکی از بهترین نمونه های باغ های ویکتوریا در آمریکای شمالی هم در سوث‌اند قرار گرفته است. همچنین کلوپ خانوادگی Waegwaltic که امکانات تفریحی مانند استخر و زمین تنیس را ارائه می‌دهد ، یکی دیگر از گزینه های عالی برای گذران اوقات فراغتِ ساکنان است.

خرید

خرید در محله سوث‌اند بیشتر از نوع خرید در بوتیک‌ها و فروشگاه‌های کوچک است که خدمات شخصی ارائه می‌دهند. اما اگر علاقه‌مند به خرید هستید و در این منطقه زندگی می‌کنید، حتما از فروشگاه‌های خیابان Barrington ، Spring Garden Road و Queenpool Road دیدن کنید.

سبک خانه

سوث‌اند دارای سبک‌های مختلف خانه است. در این منطقه می‌توانید از خانه‌های ویکتوریایی ساخته شده در قرن نوزدهم، تا املاک مدرنی که در اسکله در درNorth West Arm و تا آپارتمان‌های گران قیمت را بیابید.

اگرچه سوث‌اند به عنوان یکی از ثروتمندترین محله‌های شبه جزیره هالیفاکس با مدارس خصوصی و باشگاه‌ها و خانه‌های چند میلیون دلاری‌اش شناخته می‌شود، اما واقعیت این است که تنوع منطقه بسیار بیشتر از آنچه گفته شد، است. در این محله تعداد زیادی بیمارستان وجود دارد. همچنین وجود دانشگاه‌های Dalhousie، Saint Mary و King’s College و Atlantic School of Theology در آن، باعث شده‌است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان این دانشگاه‌ها نیز در آن ساکن شوند. اگر برای اجاره خانه در هالیفاکس به این محله فکر می‌کنید باید بدانید که جمعیت زیادی از آن جزو طبقه‌ی متوسط هستند.

اجاره خانه در هالیفاکس

محله وست‌اند (West End)

محله وست‌اند که در ابتدا شامل زمین‌های کشاورزی بود، از اوایل قرن بیستم به عنوان یک منطقه مسکونی توسعه یافت. در سال 1930 که تعدادی از مردم این منطقه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کردند، وست‌اند همچنان یکی از محله‌های خارج از شهر محسوب می‌شد.
یکی از ویژگی های خاص و جالب وست‌اند این است که ساکنان آن همه یکدیگر را می‌شناسند. علاوه بر این همسایگان از خانه‌های یکدیگر مراقبت می‌کنند و از وضعیت هم اطلاع دارند. در جای جای این محله می‌توانید کودکانی را ببینید که با هم بازی می‌کنند. همه‌ی این خصوصیات نشان می‌دهد که برای خانواده‌ها این منطقه مکانی عالی برای اجاره خانه در هالیفاکس است؛ به خصوص خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند.

پارک ها و فضای سبز

با توجه به موقعیت اصلی وست‌اند جای تعجب نیست که این منطقه به منطقه‌ای پر از پارک‌های کوچک معروف باشد. در Halifax Forum که دارای زمین هاکی و اسکیت است برخی رویدادهای جمعی برگزار می‌شود. وست‌اند  همچنین دو پارک با نام‌های Flinn Park و Horseshoe Island Park دارد و  تعدادی زمین‌های بیس‌بال و فوتبال، نیز در آن واقع شده‌اند.

منطقه وست‌اند خود به چند زیر بخش تقسیم شده است: Willow Park، Westmount،Windsor Park و Westwood. از این بین Westmount با راه‌های مارپیچی که از میان باغ‌ها می‌گذرند و پارک‌های فراوان، زیبایی خاصی دارد و دارای بیشترین تراکم پارک و کمترین تراکم جمعیتی در کل منطقه شهری هالیفاکس است.
یکی دیگر از جذابیت‌های وست‌اند برای خانواده‌های دارای فرزند، وجود مدارس باکیفیت است. همچنین مکان‌های زیادی برای تفریح کودکان و نوجوانان است؛ مانند یک پارک آبی بزرگ و زیبا. وست‌اند در یک یک محله خانوادگی برای اجاره خانه در هالیفاکس است.

خرید

وست‌اند همچنین به عنوان یک منطقه برای خرید شناخته می‌شود. در حال حاضر سه مرکز خرید معروف در این محله وجود دارد: مرکز خرید West End ، مرکز خرید Halifax و .Village علاوه بر این سه مرکز خرید عمده در امتداد جاده Quinpool Road تعداد زیادی مغازه و رستوران کوچک متعلق به اقوام مختلف وجود دارد.

سبک خانه

خانه‌های این محله بیشتر از نوع خانه‌های مستقل است و البته تعدادی آپارتمان و مجتمع مسکونی هم دارد. در برخی مناطق این محله می‌توانید خانه‌های گران قیمت و بزرگی را پیدا کنید که بیشتر آنها در Quinpool Road و Connaught Avenue واقع شده‌اند.

جاذبه اصلی وست‌اند برای اجاره خانه در هالیفاکس است که این منطقه در مرکز شهر قرار دارد. این بدان معناست که ساکنان می‌توانند با پیاده روی به مدرسه، دانشگاه، بیمارستان یا مرکز شهر بروند و همچنین از دوچرخه یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و از مزایای حمل و نقل ارزان و آسان بدون پرداخت هزینه زیاد برای اجاره خانه بهره مند شوند.

اجاره خانه در هالیفاکس

محله اُلد‌نورث‌اند (Old North End)

اُلد‌نورث‌اند در مجاورت کشتی سازی قرار دارد و در ابتدا نیز محل سکونت کارکنان آنها بوده است. اما در دوران شکوفایی صنعت کشتی سازی این منطقه به یک منطقه مسکونی پر رونق تبدیل شد که افرادی غیر از کارکنان کشتی سازی‌ها هم در آن ساکن بوده‌اند. البته اُلد‌نورث‌اند پس از ظهور کشتی‌های بخار به هویت قبلی خود بازگشت.

پارک ها و فضای سبز

چندین پارک و فضای سبز در این محله وجود دارد که در میان آنها North Common و Citadel Hill بزرگترین و مهم‌ترین‌ها هستند. North Common دارای یک فواره‌ی زیبا و تعداد زیادی زمین بازی و همچنین یک پیست بیضی شکل جدید است. در Citadel Hill هم یک استخر بزرگ و زیبا به نام Centennial Pool وجود دارد.

خرید

متنوع‌ترین فروشگاه‌ها در سراسر هالیفاکس در محله اُلد‌نورث‌اند قرار دارند. سالن تئاتر Bus Stop Theatre در Gottingen قرار دارد که همچنین مملو است از گالری‌های هنری و تعداد زیادی مغازه و کافه. در خیابان Agricola ،یکی دیگر از خیابان‌های معروف این محله، رستوران‌های زیادی با انواع غذاهای محلی، کارگاه‌های هنری و مغازه‌های وجود دارد.

سبک خانه

از آنجا که اولدنورث در ابتدا برای اسکان کارگران کشتی سازی ایجاد شده است، هنوز هم می‌توان خانه‌های بزرگ سنگی و چوبی را یافت که تا به امروز در این محله زنده مانده‌اند. البته عمده‌ی خانه‌های این محله خانه‌های ردیفی نیمه مستقل هستند که معمولا از چوب ساخته می‌شوند و قدمت آنها به سال‌های 1850 تا 1900 برمی‌گردد. با این حال، تعدادی آپارتمان و مجتمع مسکونی تازه‌ساخت هم در آن پیدا می‌شوند.

محله ‌نورث‌اند (North End)

یکی از نکات قابل توجه در محله ‌نورث‌اند انفجار مهیبی بود که در سال 1917 رخ داد. بنابراین تاریخچه آن را می‌توان به قبل از انفجار و بعد از انفجار تقسیم کرد؛ چرا که بعد از انفجار تقریبا این محله تمام بازسازی شده است. مصالحی که در بازسازی به کار گرفته شد باعث شد که ‌نورث‌اند به Hydrostone Area معروف شود. این خانه‌ها با هزینه‌ی اهالی بوستون مرمت شدند و دولت نوا اسکوشیا هر ساله یک درخت بزرگ کریسمس برای آنها می‌فرستد تا از ساکنان بوستون تشکر کند.

اجاره خانه در هالیفاکس

پارک ها و فضای سبز

ساکنان منطقه می‌توانند از سه پارک بزرگ : Needham Park، Sullivan Park و Sea view Park. برای گذران اوقات فراغت خود استفاده کنند. هر یک از این پارک ها ویژگی های خاص خود را دارند. اولی دارای مناظری خیره کننده است، دومی انواع فعالیت‌های تفریحی سرگرم‌کننده لذت ببرد و سومی در اصل برای گرداندن سگ‌ها طراحی شده است.

خرید

پس از بازسازی خانه‌ها و ایجاد منطقه Hydrokamen ، یک سری فروشگاه به سبک انگلیسی در خیابان یانگ افتتاح شد. امروزه این گروه از فروشگاه‌ها به عنوان Hydrostone Market شناخته می‌شوند و شما می‌توانید در آن همه چیز از فروشگاه‌های باغبانی گرفته تا نانوایی‌های فرانسوی و غذاخوری‌های را پیدا کنید. علاوه بر این، چندین فروشگاه مواد غذایی زنجیره‌ای و بازارهای ردیفی در این محله وجود دارد.

سبک خانه

نوع و سبک خانه های ‌نورث‌اند بسیار متنوع است و اگر این منطقه را برای اجاره خانه در هالیفاکس انتخاب کنید، می‌توانید از موقعیت مکانی زیبا و همچنین زندگی اجتماعی آن لذت ببرید. به همین دلیل این منطقه مورد توجه جوانان مجرد و خانواده‌های جوان است. بنابراین جمعیت این منطقه مرتب در حال افزایش است. از یک طرف، خانه‌های قدیمی به طور مداوم در حال بازسازی هستند، و از سوی دیگر خانه‌های جدید در آن ساخته می‌شوند.

مین‌لندنورث (Mainland North)

این محله خود به چند قسمت تقسیم می شود

فرویو (Fairview)

این محله ابتدا در تقاطع چند خط ریل شکل گرفت. اکثر ساکنین فرویو افراد شاغل حرفه‌ای بودند و در جست‌وجوی راه‌های رفت‌وآمد کوتاه‌تر به هالیفاکس کم‌کم بیشتر به ساکنین شهرهای بزرگ شبیه شدند و این مساله بر جذابیت صدساله‌ی افزود.

کلایتون پارک و فرمونت (Clayton Park & Fairmount)

کلایتون پارک و فرمونت در ابتدا به عنوان یکی از حومه‌های هالیفاکس شکل گرفت اما امروزه ماهیت دیگری دارد.

کلایتون پارک وست (Clayton Park West)

اگرچه کلایتون پارک وست نسبتا کم جمعیت است اما متوسط قیمت ​​خانه در آن بهه هیچ وجه پایین نیست. این بخش که در ابتدا بخشی از کلایتون پارک بود، خانه‌ها نوساز و گران قیمت دارد. اما اگر برای اجاره خانه در هالیفاکس، در آن جست و جو کنید، می‌توانید تعدادی آپارتمان هم پیدا کنید.

راکینگهام (Rockingham)

منطقه راکینگهام نیز یک منطقه کم جمعیت است. اولین ساکنان آن اروپاییان پروتستان مذهبی بودند که بیشتر آنها یا کشاورز بودند و یا مسافرخانه داشتند.

وِجوود پارک (Wedgewood Park)

وِجوود پارک بیشتر به مساحت بیش از اندازه بزرگ و موقعیت جغرافیایی مناسبش مشهور است. تراکم درختان سر به فلک کشیده و مناظر طبیعی در این منطقه به قدری زیاد است که به راحتی می‌توانید آن را یک پارک بزرگ بدانید.

امکانات عمومی

همه ساکنان مین‌لندنورث می‌توانند از امکانات عمومی مختلفی مانند Mainland North Common که شامل کتابخانه عمومی، تعدادی زمین بازی و یک مرکز چند منظوره به نام Canada Games Centre است، بهره مند شوند. علاوه بر این در دانشگاه Mt St. Vincent University نیز انواع خدمات تفریحی، آموزشی و فرهنگی با بالاترین استانداردها ارائه می‌شود.

خرید

یکی از ویژگی‌های بارز مین‌لندنورث وجود Bayer’s Lake Park – اولین مرکز خرده‌فروشیِ هالیفاکس – در آن است. یکی دیگر از مراکز خرید این محله Clayton Park Shopping Centre است که در آن فروشگاه‌های محلی و دو فروشگاه زنجیره‌ای برای خرید مواد غذایی و همچنین تعدادی رستوران، بار و فروشگاه‌هایی که محصولات و خدمات تخصصی مختلفی را ارائه می‌دهند وجود دارد.

اجاره خانه در هالیفاکس

محله مین‌لند ثوت (Mainland South)

محله مین‌لند ثوت دارای میراث تاریخی غنی است؛ این محله از زمین‌های کشاورزی قدیمی، جوامع ماهیگیری، تاسیسات نظامی، معادن سنگ و سایت‌های مربوط به شرکت‌های صنعتی‌ای که در این منطقه پپیشگام بوده‌اند، تشکیل می‌شود. مین‌لند ثوت به چند بخش کوچک تقسیم می‌شود:

کوئی هیل (Cowie Hill)

کوئی هیل در ابتدا بر روی یک تپه ساخته شده‌است و تماشای منظره باشکوهی از خانه‌های آن که تقریبا به طور یکدست در سطح متوسط قرار دارند، از بالای شبه جزیره بسیار زیبا است.

مِلویل کوُو (Melville Cove)

در مِلویل کوُو می‌توانید خانه‌هایی در سطح بالاتر و نسبتا جدید وجود دارند. چندین مجتمع آپارتمانی هم در این قسمت ساخته شده است. مِلویل کوُو و کوئی هیل در کنار هم بین چند پارک قرار گرفته‌اند و بنابراین سرگرمی‌های تفریحی در آنها به وفور یافت می‌شود. این قسمت، در دریاچه‌ی Chocolate Lake ساحلی دارد و به تعدادی از مجتمع‌های تجاری نزدیک است.

سپرای‌فیلد (Spryfield)

سپرای‌فیلد با مناطق جنگلی اطراف آن مشخص می‌شود و علاوه بر اینکه دریاچه‌های زیادی که در آن واقع شده‌اند، موقعیت آن طوری است که می‌توانید در آن از کوهنوردی، توت‌چینی و کندوکاو در میان جنگل‌ها لذت ببرید.

پورسلز کوُو (Purcells Cove)

تعداد زیادی از خانه‌های پورسلز کوُو روی آب ساخته شده‌اند. این ممکن است خیلی‌ها را وسوسه کند و آنها را برای اجاره خانه در هالیفاکس به این بخش بکشاند. اما فراموش نکنید که هزینه‌های خانه در آن بسیار بالا است. البته با قیمت‌های مناسب‌تری می‌توانید خانه‌هایی خریداری کنید که اگرچه به سبک قدیمی هستند اما معماری بسیار خاصی دارند. این بخش همچنین تعداد زیادی پارک و مجتمع تفریحی را در خود جای داده است.

هِرینگ کوُو (Herring Cove)

هِرینگ کوُو در واقع یک دهکده ماهیگیری تاریخی بوده‌است. این روستا نه تنها شکل و جو کاملا متفاوتی دارد، بلکه مردمی که در آن زندگی می‌کنند هم معتقدند که محله‌ی آنها بسیار متفاوت از مکان‌های دیگر است و از محله‌ی خود به این شکل کسب هویت می‌کنند.

اجاره خانه در هالیفاکس

بهترین مکان‌های برای اجاره خانه در دارتموث

اُلد دارتموث یا دارتموث قدیم (Old Dartmouth)

اُلد دارتموث یکی از گرمترین محله‌ها در منطقه دارتموث هالیفاکس است و بیشتر خانه‌های آن خانه‌های مستقل و دوبلکسی هستند که یا واقعا قدیمی هستند یا به عمد به سبک قدیمی ساخته شده‌اند. بیشتر خانه‌های دارتموث بین سال‌های 1880 و 1920 ساخته شده‌اند، اگرچه از دهه 1930 هم تعدادی خانه جدید ساخته شده‌اند و خانه‌های جدید هم هنوز در دست ساخت هستند.

خانه‌های تاریخی بسیاری در این منطقه وجود دارد؛ از خانه‌های دوره ویکتوریا با سقف‌های شیروانی گرفته تا خانه‌هایی به سبک اوایل قرن بیستم. خیابان‌هایی که سه لاین دارند و مناظری که تلفیقی از زندگی شهری و بندرگاهی هستند، ویژگی خاصی به این محله بخشیده‌اند.

اُلد دارتموث در ابتدا هم‌زمان با اسکان تعدادی از مهاجران جدیدالورود به هالیفاکس شکل گرف. این محله در بیشتر عمر خود مرکز حمل و نقل و تولید بوده است. بهترین راه برای شناخت این منطقه زیبا قدم زدن و جست‌وجوی نشانه‌های تاریخی در سرتاسر آن است. اُلد دارتموث به چند بخش تقسیم شده است:

کریچتون پارک (Crichton Park)

کریچتون پارک یکی از بخش‌های مشهور اُلد دارتموث است که خانه‌های آن به نسبت باقی اُلد دارتموث نوسازتر هستند. تمام امکانات و تسهیلاتی که در دیگر بخش‌های این محله وجود دارد در این بخش هم یافت می‌شود.

برایت وود (Bright wood)

ناحیه‌ی دیگری در اُلد دارتموث با نام برایت وود وجود دارد که خانه‌های Webby یا خانه‌های ییلاقی دوطبقه‌ی آن بسیار معروف هستند.

پارک ها و فضای سبز

اُلد دارتموث دارای پارک‌ها و فضای سبز زیادی است. از جمله Dartmouth Common، که از آن می‌توانید بندر هالیفاکس و شهر را تماشا کنید. خط‌کشی مخصوص مسابقه‌ی دو، یک زمین بیس‌بال و یک باغ مشارکتی هم در این محله وجود دارد. مکان زیبای دیگر اُلد دارتموث Birch Cove Beach است که یک ساحل شنی دارد که منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از قایق‌های ساحل دریاچه Lake Banook از آن قابل دیدن است.

خرید

در اُلد دارتموث، علاوه بر مرکز خرید معروفی به همین نام، در مرکزش تعدادی فروشگاه، رستوران و بار بازسازی شده دارد. علاوه بر این، از هر قسمت از محله می‌توان به موسساتی مانند بانک‌ها و مراکز درمانی دسترسی پیدا کرد. Dartmouth Crossing هم بسیار به اُلد دارتموث نزدیک است و گستره‌ای از خریدهای متنوع خود را می‌توانید در آن انجام دهید.

امکانات عمومی

Dartmouth Sportsplex یکی از امکانات عمومی اُلد دارتموث است که ساکنان محله می‌توانند از آن بهره مند شوند و علاوه بر دو استخر و یک پیست یخ دارای مدرن‌ترین سالن‌های ورزشی است. یکی دیگر از مراکز خدمات عمومی در این محله، Alderney Landing است که یک کتابخانه عمومی بزرگ، تئاتر و حتی یک استراحتگاه ساحلی دارد. علاوه بر بازاری مشابه بازار هفتگی محلی که کشاورزان در روزهای آخر هفته محصولات خود را در آن به فروش می‌رسانند.

اگر به دنبال یک محله‌ی دوست‌دار خانواده می‌‌گردید، حتما برای اجاره خانه در هالیفاکس، اُلد دارتموث را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی خود در نظر بگیرید. در این محله‌ی سرزنده می‌توانید از امکانات عمومی بسیاری برخوردار شوید و زندگی راحتی داشته باشید. ضمنا این محله که در نزدیکی ساحل شرقی واقع شده، به طور مداوم در حال رشد و توسعه است.

محله سوث‌دیل (Southdale)

محله سوث‌دیل مدرسه‌های خوب و مکان‌های بازی فراوان برای بچه‌ها مکانی عالی برای اقامت خانواده‌هایی است که بچه دارندبسیاری از خیابان‌های آن چشم‌اندازهای باشکوهی از بندر هالیفاکس دارند و سیستم حمل و نقل عمومی در آن به راحتی قابل دسترسی است. این محله در ابتدای شکل‌گیری به عنوان مکانی به دور از هیاهوی شهر و در حومه شهر مشهور بوده است.

پارک ها و فضای سبز

حداقل 30 پارک متنوع و سرسبز در سوث‌دیل وجود دارد که بسیاری از آنها شهربازی هم دارند. Sullivan’s Pond یکی از آنهاست که در آن به مناسبت‌های مختلف مراسم ویژه و آتش بازی برگزار می‌شود. خانواده‌های دارای فرزند همچنین می‌توانند اوقات فراغت خود را در پارک‌های Oathill و Maynard Lake که دارای سواحل و زیبا هستند و به تجهیزات بازی برای کودکان مجهز هستند، بگذرانند.

خرید

ساکنین محله می‌توانند با استفاده از اتوبوس یا ماشین به رستوران‌ها، مغازه‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و Downtown Dartmouth، Alderney Landing با خدمات متنوع بروند و مجتمع‌های خرید محلی که در نزدیکی Woodside Ferry Terminal قرار دارند، بروند و از آنها برای رفع مایحتاج خود و حتی گذران اوقات فراغت استفاده کنند. این مراکز خرید آنقدر نزدیک هستند که حتی می‌توان پیاده به آنجا رفت. بیمارستان Dartmouth General با ارائه‌ی انواع خدمات پزشکیبه راحتی از سوث‌دیل قابل دسترسی می‌باشد.

اجاره خانه در هالیفاکس

محله وودلاون (Woodlawn)

محله وودلاون همانطور که از نامش پیداست، یک محله‌ی بسیار پردرخت است و در سرتاسر آن می‌توانید چمنزارها و خانه‌هایی به سبک حومه شهر را ببینید. خانه‌های این محله 30 تا 50 سال عمر دارند اما در وضعیت خوبی قرار دارند و در زمین‌هایی با مساحت بالا ساخته شده‌اند.

پارک ها و مناطق سبز

در این محله بیش از 20 پارک، زمین بازی و زمین تنیس وجود دارد و خانواده‌ها فرصت‌های زیادی برای گذران اوقات فراغت خود در آنجا دارند. علاوه بر این سرگرمی‌ها در نزدیکی محله، فروشگاه‌ها و مراکز خرید زیادی وجود دارد که به راحتی در دسترس هستند. همچنین یک کتابخانه وودلاون با تجهیزات کامل به تمام علاقه‌مندان سرویس می‌دهد. می‌توانید پیاده یا با دوچرخه به این مکان‌های عمومی بروید و از خدمات آنها بهره مند شوید.

سبک خانه

بیشتر خانه های وودلاون ویلایی 5/1 و 2 طبقه هستند. البته در این محله تعدادی خانه شهرکی و نیمه‌مستقل نیز وجود دارد. اگر برای اجاره خانه در هالیفاکس به این منطقه سری بزنید و پرس و چویی بکنید متوجه خواهید شد که به طور کلی زندگی در این محله بسیار مقرون به صرفه است. شما می‌توانید با پرداخت اجاره‌بهایی مناسب در یک خانه‌ی بزرگ مستقل زندگی کنید که اگرچه قدیمی است اما بنای آن در وضعیت مناسبی قرار دارد و حیاط بزرگی دارد.

محله نورث دورتموث (North Dartmouth)

محله نورث دورتموث بین پل‌ها و نزدیک به پارک تجاری Burnside است. این محله روز به روز ترقی می‌کند و افراد بیشتری برای اجاره خانه در هالیفاکس آن را انتخاب می‌کنند.

پارک ها و فضاهای تفریحی

پارک های زیادی در این محله وجود دارد؛ از میان آنها می‌توان Farrell Park، Pine-Hill Look-Off Park و Highfield Recreation Area را نام برد که همگی فضاهای تفریحی و زمین تنیس برای گذران اوقات فراغت دارند. علاوه بر این ، ساکنان نورث دورتموث می‌توانند در Albro Lake Park در ساحلی با همین نام واقع شده است از تفریحاتی مانند شنا، ماهیگیری و پیاده‌روی در مسیرهای ویژه پیاده‌روی لذت ببرند. ساکنان نورث دورتموث همچنین می‌توانند Grey Memorial Arena و Dartmouth Community Center را برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب کنند.

می توانید با پیاده روی، دوچرخه سواری یا اتوبوس به Alderney Landing و Dartmouth بروید و در بازار آنها محصولات کشاورزی را مستقیما خریداری کنید؛ یا وقت آزاد خود را با تماشای تئاتر یا پرسه زدن در گالری‌های هنری یا خوردن و نوشیدن درستوران‌ها و کافه های واقع در این دو مرکز پر کنید.

خرید

اگر در نورث دورتموث زندگی می‌کنید، می‌توانید به راحتی در مراکز خرید مختلف در نزدیکی محله‌ی خود خرید کنید. Dartmouth Shopping Centre، the Mic Mac Mall، همچنین مرکز خرید جدید Dartmouth Crossing گزینه های خوبی برای رفع مایحتاج شما هستند.
سبک خانه‌ها

حتما بخوانید:  روش‌های دریافت اقامت کشور استرالیا (بروزرسانی 2021)

در نورث دورتموث از ویلاها و خانه های 1.5 یا 2 طبقه ساخته شده در اواخر دهه چهل قرن 20 با معماری به سبک قدیمی گرفته تا خانه‌های شهرکی و مجتمع‌های مسکونی مدرن‌تر وجود دارند. با ارتقای این محله، جمعیتآن نیز در حال افزایش است و قیمت خانه و اجاره‌بها هم در آن روز به روز بیشتر می‌شود.

محله کول هاربر (Cole Harbour)

محله کول هاربر به چند بخش تقسیم می‌شود: Colby Village، Forest Hills، Highland Acres و Willowdale. اگرچه از محله کول هاربر می‌توانید به راحتی به قسمت مرکزی دارتموث برویدو این محله به ساحل شرقی و مراکز خدمات عمومی مختلف نزدیک است، اما سبک زندگی در آن حومه‌ای / روستایی است. ساکنان این منطقه که امروزه از معروف‌ترین جوامع هالیفاکس هستند، از مدارس خوب، تعداد زیادی امکانات تفریحی و سبک‌های متنوع زندگی بهر مند هستند.

ساکنان کول هاربر می‌توانند از مدرن‌ترین امکانات در مجتمع چند منظوره Cole Harbour Place استفاده کنند. یکی دیگر از جاذبه‌های این محله، پارک ساحلی Rainbow Haven Beach است. البته دو پارک Cole Harbour Heritage Park و Salt March را هم فراموش نکنید که با مناظر بسیار زیبا گزینه‌های خوبی برای گذراندن اوقات فراغت در قلب طبیعت هستند.

بهترین مکان‌ها برای اجاره در محله‌های اطراف منطقه‌ی شهری هالیفاکس

محله بدفورد (Bedford)

محله زیبا و پررونق بدفورد، خانه‌ی جمعیتی کوچک اما صمیمی است که بیشتر آنها از طبقه متوسط هستند. با وجود پارک‌ها، فروشگاه‌ها و مدارس برجسته در این محله، بی‌دلیل نیست که مجله MacLean’s در رتبه بندی خود آن را به عنوان “بهترین اجتماع برای زندگی در کانادا” معرفی نمود. موقعیت قرارگیری ویژه‌ی بدفورد را نیز در این میان از قلم انداخت؛ چرا که با صرف تنها 15 دقیقه می‌توان از این محله به هالیفاکس، دارتموث و فوردگاه بین‌المللی Robert L. Stanfield رفت.

پارک‌ها و فضای سبز

این منطقه حداقل 12 پارک و شهربازی دارد که انواع تفریحات و سرگرمی‌های قابل تصور را می‌توان در آن یافت. دو مرکز خرید بزرگ در این محله، انواع و اقسام خدمات و کالاها را به ساکنان ارائه می‌دهند. برای رفتن به بسیاری از مکان‌های عمومی بدفورد می‌توانید از دوچرخه استفاده کنید و یا برای رسیدن به آنها پیاده‌روی کنید. به علاوه در بدفورد، استفاده از اتوبوس هم برای رفتن به بسیاری از مکان‌ها، گزینه‌ی مناسبی است.

سبک خانه‌ها

در بدفورد می‌توانید خانه‌های مختلفی به سبک های متفاوت را ببینید. ؛ کاندوهای نوساز، خانه‌های شهرکی، خانه‌های ویلایی و تعدادی کمی خانه دوطبقه گزینه‌های موجود در بدفورد برای اجاره خانه در هالیفاکس هستند.

در مجموع می‌توان گفت با اینکه بدفورد به تمام امکانات مورد نیاز برای زندگی نزدیک است و ساکنین محله می‌توانند برای رفع نیازهای خود به راحتی به محلات دیگر بروند، اما استقلال خود را هم دارند.

جست و جو برای اجاره خانه در هالیفاکس

روش‌های مختلفی برای یافتن خانه در هالیفاکس وجود دارد. برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از:

آگهی در روزنامه‌های محلی که عموما با اصطلاح  “want ads”شناخته می‌شوند

تابلوهای اعلانات در اماکن عمومی

کتابخانه‌ها یا دفاتر عمومی در پردیس‌های دانشجویی

وب‌سایت‌های اجاره خانه یا آپارتمان

پرس‌وجو از آشنایان

تابلوهای “اجاره” در محله‌ای که قصد زندگی در آن را دارید

پرس‌وجو از مدیر ساختمان خاصی که توجه شما را جلب کرده‌است

چک لیست اجاره خانه در هالیفاکس

برای اجاره خانه باید برخی از عوامل اساسی را در نظر بگیرید. برای این کار می‌توانید سوالات زیر را در مورد خانه از صاحبخانه بپرسید:

آیا هزینه های برق و انرژی در اجاره‌نامه لحاظ شده است؟ اگر چنین است، هر یک از این هزینه‌ها چقدر هستند؟

آیا می‌توانید چیزهایی مانند رنگ خانه یا کفپوش را عوض کنید؟

آیا حق دارید در خانه‌ای که اجاره کرده‌اید سیگار بکشید یا از حیوانات خانگی نگهداری کنید؟

آیا در آپارتمان یا خانه‌ای که اجاره می‌کنید پارکینگ وجود دارد؟ در این صورت آیا برای استفاده از آن باید هزینه جداگانه‌ای بپردازید؟

خانه در کدام محله واقع شده‌است؟ امنیت در چه حدی است؟

سایر مستاجرین و همسایه‌ها چطور هستند؟ مثلا ازدواج کرده‌اند یا مجرد هستند؟

چه کسی مسئول نگهداری و تعمیر ساختمان است؟

اگر می‌خواهید آپارتمان اجاره کنید، آیا کمد یا فضای نگهداریِ دوچرخه در آن وجود دارد؟ و در این صورت آیا هزینه‌ی آنها جداگانه در نظر گرفته می‌شود؟ و مهمتر از همه این فضاهای نگهداری چقدر ایمن هستند؟

امنیت خانه یا آپارتمان چقدر است؟ از چه قفلی برای درها استفاده می‌شود؟ آیا اخیرا صاحبخانه قفل‌ها را عوض کرده است؟

اولین بازدید برای اجاره خانه در هالیفاکس

اگر تصمیم دارید خانه‌ای را اجاره کنید در اولین بازدید خود تمام گوشه‌ها را بررسی کنید و از سالم بودن همه‌ی قسمت‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر بخشی از خانه مشکلی دارد، درباره تعمیرات و تعویض‌های لازم با صاحبخانه صحبت کنید.

هنگامی که مطمئن شدید خانه ی ایده آل خود را یافته‌اید، نوبت به امضای قرارداد اجاره می‌رسد. برای این کار باید قوانین اجاره در کانادا و نوا اسکوشیا را بدانید. برای جزئیات بیشتر در مورد قوانین اجاره در استان نوا اسکوشیا به وب سایت Canada Mortgage and Housing Corporation مراجعه کنید.

امضای قرارداد برای اجاره خانه در هالیفاکس

هنگامی که خانه مورد نظر خود را پیدا کردید و با صاحبخانه به توافق رسیدید، باید با یکدیگر قرارداد ببندید. طرفین قرارداد باید کتبا کلیه شرایط خود را در قرارداد اجاره تنظیم کنند.

اجاره نامه در اصل قراردادی حقوقی است که بین موجر و مستاجر منعقد شده و کلیه شرایط توافق شده در این قرارداد حقوقی نوشته شده و در نتیجه لازم الاجرا است. به همین دلیلی لازم است آن را با دقت بخوانید و مورد به مورد بررسی کنید. حتی شاید لازم باشد که از یک وکیل یا شخصی که بیشتر از شما با قراردادهای حقوقی آشنا است، کمک بگیرید.

به طور کلی ، اجاره نامه شامل موارد زیر است:

 • نام و شماره تماس مستاجر و موجر
 • آدرس ملک اجاره‌ای
 • اجاره‌بهای توافق‌شده با ذکر همه‌ی امکانات دیگر مانند تسهیلات آب و برق، پارکینگ، تلویزیون کابلی که هزینه‌ی آنها هم جزو اجاره‌بها است
 • روز دقیقِ پرداخت اجاره‌بها مثلا اولین روزِ ماه
 • درصدی که موجر حق دارد در آینده بر اجاره‌بهای ملکش بیافزاید
 • مدت اجاره (به عنوان مثال ماهانه یا سال)
 • شرایط فسخ قرارداد اجاره یعنی تحت چه شرایطی اجاره‌نامه به طور خودکار متوقف می‌شود و شما به عنوان مستاجر آزاد هستید که ملک را به مستاجر دیگری تحویل دهید؟
 • لیستی از تعمیرات و خدماتی که شما مسئول آنها هستید
 • هر محدودیت دیگری که موجر هنگام اقامت در ملک برای شما در نظر گرفته‌است؛ مثل ممنوعیت سیگار یا نگهداری از حیوانات خانگی
 • جزئیات مربوط به شرایطی که موجر یا مدیر حق ورود به خانه را دارند. یعنی در چه شرایطی و به چه صورت و تحت چه شرایطی صاحبخانه یا مدیر اجازه ورود به خانه شما را دارند؟
 • فرایندهای مربوط به ایجاد تغییرات احتمالی در اجاره نامه یا حل و فصل اختلافات ممکن در آینده

نحوه پرداخت اجاره خانه در هالیفاکس

می توانید اجاره خود را به یکی از سه روش زیر پرداخت کنید:
وجه نقد: البته امروزه پرداخت‌های نقدی کمتر رایج هستند امات اگربه هر دلیلی، اجاره‌بهای خود را به این شکل پرداختید، یادتان باشد که رسید دریافت کنید و آن را نزد خود نگه دارید.
چک زمان‌دار: بسیاری از مالکان بعد از امضای قرارداد اجاره، 12 فقره چک از مستاجر خود دریافت می‌کنند که تاریخ هر یک از آنها اول هر یک از 12 ماه سال است.

چک تضمین‌شده: این نوع چک یک سند مالی است؛ طی این سند مالی بانک صادر کننده تایید می‌کند که شما پول کافی برای پرداخت مبلغ چک را در حساب خود دارید. عموما رایج است که مالکان معمولا برای اجاره‌های اولین و آخرین ماه دو چک تضمین‌شده از مستاجرشان می‌گیرند.

افزایش قیمت اجاره خانه در هالیفاکس

موجر فقط با محدودیت‌های خاصی می‌تواند اجاره‌بها را افزایش دهد. این موارد شامل زمان و مقدار مجاز و اخطار به مستاجر برای افزایش اجاره‌بها است. در بیشتر استان های کانادا، موجر باید افزایش اجاره را از 90 روز قبل به مستاجر اعلام کند، در غیر این صورت مستاجر حق دارد همان مبلغ توافق شده‌ی قبلی را بپردازد.

وظایف موجر در نگهداری از خانه اجاره‌ای

موجر مسئول ترمیم خسارت در قسمت‌های مختلف خانه و همچنین تعمیر و نگهداری لوازم خانه است – البته آن لوازمی که در ابتدای اجاره، همراه با خانه اجاره داده شده‌اند. بنابراین، اگر در خانه مشکلی وجود دارد، بلافاصله صاحبخانه یا مشاور او را مطلع کنید تا در اسرع وقت اقدام کنند. اگر موجر برای انجام تعمیرات اقدام نکرد، می‌توانید رسما از مقامات اجاره ملک در نوا اسکوشیا بخواهید که موجر را به انجام تعمیرات وادارد.

اما در هر صورت صبر کنید تا صاحبخانه تعمیرات را انجام دهد و خودسرانه هزینه‌ی تعمیرات را از اجاره‌بها کم نکنید. این کار غیرقانونی است و صاحبخانه حق دارد بابت اینکار از شما شکایت کند و حتی شما را بیرون کند.

اگر ناچار به تعمیر یا تعویض یک مورد اضطراری در خانه شدید، بلافاصله با صاحبخانه تماس بگیرید. اگر پاسخ نداد، برای او پیام صوتی بگذارید و این پیام را برای خودتان هم ضبط کنید و تاریخ آن را در جایی بنویسید.

گاهی برخی آسیب‌ها ممکن است خطرناک باشند، یا در صورت برطرف نشدن منجر به صدمات بیشتر و پرهزینه‌تر شوند، در چنین مواردی ممکن است خودتان اجازه داشته باشید که برای تعمیر یا تعویض اقدام کنید. اما یادتان نرود که اگر این کار را کردید حتما از تعمیرکار بخواهید که صورتحساب‌ها را مستقیما برای خود صاحبخانه بفرستد. و اگر ناچار شدید خودتان هزینه ها را بپردازید، تمام پرداختی‌هایتان را در جایی یادداشت کنید و سپس آنها را به صاحبخانه نشان دهید و به او یادآوری کنید که مبلغ معادل آن را به شما برگرداند.

مسئولیت های مستاجر در نگهداری از خانه اجاره‌ای

مستاجر هم نگهداری و حفاظت از خانه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد. مثلا او باید به ایمنی خانه توجه کند و مخصوصا هنگامی که در خانه نیست، از امن بودن خانه مطمئن شود. یکی دیگر از وظایف متعارف مستاجر این است که زباله‌ها را به موقع و در مکان مناسب قرار دهد تا از بروز زشتی و ازدحام حیوانات خانگی در محل زندگی جلوگیری کند.

هزینه اجاره خانه در هالیفاکس

واضح است که میزان اجاره‌بها به عوامل بسیار متنوعی بستگی دارد. مواردی مانند اندازه و نوع خانه، محله‌ای که خانه در آن قرار دارد، قدمت ساخت خانه و … در این مبلغ تاثیر می‌گذارند. با این همه می‌توان میانگینی از اجاره‌بهای ماهیانه در قسمت‌های مختلف هالیفاکس به شرح زیر ارائه داد:

آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر: ۱۴۱۲۵۰ دلار                                                                 

آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر: ۱۰۰۵۴۰ دلار

آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: ۲۲۸۲۶۹ دلار

آپارتمان سه‌خوابه خارج از مرکز شهر: ۱۶۱۹۱۳ دلار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.