اقامت دبی با خرید ملک در سال 2021

اقامت دبی با خرید ملک در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اخذ اقامت از امارات ساده نیست اما غیر ممکن هم نیست و روش هایی برای اقامت این کشور وجود دارد. امارات متحده عربی (UAE)، کشوری زیبا، ثروتمند و با کیفیت است که از تمام کشور های دنیا شهروندان ثروتمند را به خود جذب میکند. داشتن ذخایر نفتی بی شمار، امارات را به کشوری کوچک اما با ثروتی هنگفت تبدیل کرده است. در این مقاله به بررسی اخذ اقامت از طریق خرید ملک در دبی و امارات و سایر جزئیات اصلی این روش خواهیم پرداخت. خرید ملک از روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که چندین کشور در قاره های مختلف، با خرید ملک به متقاضیان اقامت می دهند. شما عزیزان می توانید برای به روز شدن اطلاعات خود در مورد این روش اقامتی و سایر موضوعات مهاجرتی، با مشاورین تخصصی مجموعه ارتباط بگیرید تا به صورت کاملا رایگان شرایط ابتدایی خرید ملک در دبی و امارات و روش های مختلف مهاجرتی را مطلع شوید. در ادامه مقاله به بررسی تخصصی تر این موضوع می پردازیم.

اقامت دبی با خرید ملک در سال 2021

شرایط دریافت ویزای اقامتی جهت خرید ملک در امارات

گرفتن اقامت امارات از طریق خرید ملک و خرید خانه در دبی یکی از راه های سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور است. کشور امارت متحده عربی برای متقاضیان خرید ملک در امارات و اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک دو نوع ویزا صادر می نماید، یکی از ویزاها اقامت دو تا 10 سال با توجه به قیمت ملک و دیگری اقامت 6 ماه می باشد که امکان ورود به کشور امارات برای چندین بار را فراهم می نماید. در ویزای نوع اول در صورتی که ملک خریداری شده دارای ارزش یک میلیون تا پنج میلیون درهم باشد، اقامت صادر شده دو سال، قیمت ملک بین 5 الی 10 میلیون درهم باشد، اقامت صادره 5 سال و اگر ارزش ملک بیش از 10 میلیون درهم باشد، اقامت صادره 10 سال خواهد بود، این نوع اقامت در پاسپورت فرد درج می گردد و تا زمانی که ملک به شخص دیگری فروخته نشده است، قابل تمدید است. اخذ هریک از این ویزاها دارای شرایطی می باشد که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. متقاضیان خرید ملک در دبی که ویزای شش ماه را دریافت می نمایند، نمی توانند به اقامت دائم امارات دست پیدا نمایند اما این ویزا قابل تمدید است. هزینه تمدید ویزای شش ماه امارات 1100 درهم به ازای هر فرد است. لازم به ذکر است که در این نوع ویزا نه فرد اصلی و نه همراهان وی مجاز به اشتغال در امارات نیستند. شرایط دریافت ویزای 6 ماه امارات عبارتند از:

  • خرید ملکی به حداقل ارزش یک میلیون درهم
  • املاک خریداری شده دارای گواهی پایان کار باشند و برای دریافت این نوع ویزا امکان خرید ملک به صورت پیش فروش وجود ندارد.

در دریافت ویزای 2 الی 10 سال از طریق خرید ملک در امارات، امکان انجام فعالیت های تجاری برای فرد وجود ندارد اما پس از گذشت دو سال با تمدید اقامت خود می تواند در این کشور مشغول به کار گردد. شرایط اخذ ویزای دو سال امارات عبارتند از:

  • خرید ملکی به حداقل ارزش یک میلیون درهم
  • در رهن یا وثیقه نبودن ملک خریداری شده

لازم به ذکر می باشد که در هر دو ویزا امکان دریافت ویزای همراه برای افراد خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد، و فرزندان دارای سنین 18 تا 21 سال در صورت اثبات وابستگی می توانند جهت دریافت ویزای همراه اقدام نمایند.

شرایط دریافت ویزای اقامتی جهت خرید ملک در امارات

استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در امارات

قبل از خرید ملک باید به استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی ملک در امارات که نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود پرداخته شود. چرا که از این طریق می توان برآوردی از امنیت سرمایه گذاری خود در این کشور و احتمال سوددهی آن داشت. شاخص ها و استانداردهای مهمی در این زمینه مطرح هستند که از شناخته شده ترین آن ها می توان به شاخص های رشد اقتصادی، تورم و مالیات و استانداردهای نرخ مصادره اموال و کنتترل فساد اشاره کرد. در این بخش به طور خلاصه، به توضیح این مفاهیم و مقدار آن ها در کشور امارات می پردازیم.

  • ریسک مصادره اموال:

خطر مصادره اموال در کشورهایی که دارای نرخ 7 در این شاخص می باشند، سرمایه گذار را تهدید می کند. اما در کشورهای دارای نرخ مصادره اموال 1، این تهدید به کمترین میزان خود می رسد. 

  • کنترل فساد:

در کشورهایی که از وقوع فساد در دستگاه قضایی و اجرایی جلوگیری می شود، امنیت سرمایه گذاری بیشتر است و سرمایه گذار خارجی می تواند امید به برخورد عادلانه و برابر با شهروند آن کشور از نظر قضایی داشته باشد. بر این اساس، کنترل فساد در کشورهای دارای نرخ +2.5 و نزدیک به آن قوی بوده و در کشورهای دارای نرخ -2.5 و نزدیک به آن ضعیف است. توضیحات ذکر شده شما را در تحلیل امنیت سرمایه گذاری خود در کشور امارات از نظر کنترل فساد توانا می سازد.

  • تولید ناخالص داخلی:

این شاخص مهم که بر اساس آن می توان تحلیلی بر رشد اقتصادی امارات نیز داشت، در نمودار زیر به نمایش درآمده و روند صعودی آن حاکی از پیشرفت اقتصادی این کشور است. به ویژه که در سال های گذشته تدابیر و سیاست های مناسبی در راستای افزایش ثروت و جذب سرمایه در این کشور به کار گرفته شده است.

استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در امارات

خرید ملک در دبی و اقامت

برای اسکان و خرید ملکی در امارات متحده عربی  می توانید برای ویزای اقامت Estate Investor اقدام کنید. شما باید حداقل 1،000،000 AED (درهم امارات) در املاک و مستغلات یک منطقه تعیین شده و تأیید شده توسط دولت سرمایه گذاری کنید. پس از خرید ملک می توانید برای ویزای اقامتی امارات اقدام کنید. این ویزا حداکثر تا 2 سال قابل تمدید خواهد بود تا زمانی که مالکیت آن ملک را داشته باشید و حداقل هر 180 روز یک بار به کشور سفر کند. غیبت برای مدت طولانی تر ممکن است منجر به لغو ویزا شود. تمام امور مربوط به دولت باید در ایالتی که ویزای اقامت شما در امارات متحده عربی صادر شده انجام شود. توجه داشته باشید که این ویزا به شما اجازه کار نمی دهد. ویزای اقامت دائم وجود ندارد، به این معنی که هر دو سال یکبار باید ویزا را تمدید کنید. این ویزا شما را به سمت تابعیت سوق نمی دهد.
خرید ملک در دبی و اقامت

الزامات

درآمد ماهیانه حداقل 10،000 AED یا معادل آن به ارز خارجی داشته باشید.

 

حتما بخوانید:  خرید خانه در دبی و اخذ اقامت دائم دبی از طریق خرید خانه

بیمه درمانی داشته باشید.

 

ملک باید از اندازه مناسبی برای اسکان اعضای خانواده برخوردار باشد.

 

ملک باید متعلق به شما باشد.

 

ملک باید یک آپارتمان یا ویلا باشد.

 

باید در منطقه آزاد (یعنی منطقه ای که در آن خارجی ها مجاز به داشتن املاک هستند) باشد.

 

ارزش فعلی ملک باید حداقل 1 میلیون AED باشد.

 

ملک نباید اجاره از مالک یا اجاره 99 ساله باشد.

 

در صورت رهن ملک، حداقل 50٪ ارزش ملک باید پرداخت شده باشد.

 

سند مالکیت باید توسط اداره زمین صادر شود.

 

اگر ملک به مالکیت دو نفر (زن و شوهر) باشد، ارزش ملک حداقل باید 2 میلیون درهم باشد. یعنی هر نفر باید 1 میلیون درهم حداقل سرمایه گذاشته باشد و فقط یک سند مالکیت اعطا می شود.

 

ملک باید کامل ساخته شده و قابل زندگی باشد

 

ملک باید فقط مسکونی باشد. املاک تجاری قابل قبول واقع نمی شوند.

ملیت های محدود شده

هیچ ملیتی به طور رسمی محدود نشده است

تابعیت دوگانه

تابعیت دوگانه در امارات متحده عربی به رسمیت شناخته نمی شود. برای اخذ تابعیت امارات متحده عربی، باید از تابعیت قبلی خود صرف نظر کنید.

مدارک مورد نیاز

مدارک بیمه درمانی

 

اسناد ثبت املاک و مستغلات

 

گواهی پزشکی

 

اصل و فتوکپی پاسپورت

 

اصل گواهی ترخیص پلیس

 

اثبات درآمد

 

سه عکس به اندازه پاسپورت

 

صورت حساب بانکی

 

نامه ارزش اموال

الزامات

هزینه خرید ملک در امارات

آخرین آمار و گزارشات نشان می دهد رشد سالیانه قیمت خرید ملک در کشور امارات و دبی تا میزان 6.8% کاهش پیدا نموده است در حالی که قیمت املاک در هر ماه 14% روند کاهشی نشان می دهد. هم اکنون میانگین قیمت مسکن در امارات پس از کاهش یک درصدی قیمت ها حدود 2.8 میلیون درهم معادل 760000 دلار می باشد. حداقل قیمت خرید ملک در امارات و ارزانترین خانه در دبی معادل یک میلیون درهم است. گران ترین ناحیه جهت خرید ملک در دبی ناحیه الهبتور سیتی(Al Habtoor City) با قیمت هر فوت مربع آپارتمان 1720 درهم و ارزانترین خانه در دبی در ناحیه اینترنشنال سیتی دبی (International City) معادل هر فوت مربع حدود 471 درهم است. 

هزینه خرید ملک در امارات
هزینه ویزا برای سرمایه گذار در املاک سه ساله

هزینه ویزا برای سرمایه گذاران در خرید ملک در حدود 15،000 AED می باشد. شخص سرمایه گذار و خانواده وی واجد شرایط درخواست Emirates ID، گواهی نامه رانندگی، سیم کارت و سایر امکانات شهروندی امارات متحده عربی است.

هزینه ویزا برای سرمایه گذار در املاک سه ساله

مقایسه خرید ملک و اقامت در امارات با سایر کشورها

خرید ملک در امارات در هیچ مقطعی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. اما در کشور هایی که خرید ملک را به عنوان روشی جهت اخذ اقامت به متقاضیان ارائه می دهند، پس از گذشت 5 الی 7 سال متقاضی می تواند در خواست تابعیت و اخذ پاسپورت را دهد. در خرید ملک در دبی و امارات، متقاضی اجازه کار را هم در هیچ مقطعی نخواهد داشت. در عوض در خرید ملک کشور های اروپایی متقاضی اجازه راه اندازی بیزنس، ثبت شرکت، خرید سهام، اجاره ملک را دارد و می تواند کسب در آمد کند. کشور پرتغال با مبالغ 280،000 یورو 350،000 یورو و 500،000 یورو به متقاضی گلدن ویزا ارائه می کند. این ویزا در کشور های یونان و اسپانیا نیز وجود دارد که در اسپانیا با مبلغ 500،000 یورو و در یونان با مبلغ 250،000 یورو صادر می شود. در تمام این کشور ها متقاضیان خرید ملک به اضافه خانواده وی و پدر مادر وی نیز اقامت دریافت می کنند.

مقایسه خرید ملک و اقامت در امارات با سایر کشورها

مزایای خرید ملک در دبی

سیاست های مناسب تجاری

امنیت بسیار بالا،

مدرن و قابل زندگی

کیفیت بالای زندگی و کیفیت بسیار بالا

پایین بودن نرخ جرم و جنایت

فرودگاه بین المللی و متصل به تمام خطوط هوایی در دنیا

مالیات بر درآمد برای سرمایه گذار وجود ندارد

سفر بدون ویزا به 121 کشور

مزایای خرید ملک در دبی

مالیات

امارات متحده عربی مالیات بر درآمد شخصی نمی گیرد و بنابراین هیچ تعریف قانونی از اقامت مالیاتی وجود ندارد. با این حال، افراد تحت شرایط خاصی می توانند گواهی اقامت مالیاتی امارات را دریافت کنند. مالیات بر املاک و مستغلات از انتقال املاک اخذ می شود. این نرخ بسته به قیمت ملک از 2٪ تا 4٪ متغیر است. نرخ مالیات بر ارزش افزوده که برای اولین بار در سال 2018 معرفی شد در بیشتر کالاها و خدمات 5٪ است. در مورد مالیات شرکت ها، به استثنای شرکت هایی که در اکتشاف و تولید نفت و گاز فعالیت می کنند و شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی بیشتر فعالیت های اقتصادی از مالیات بر درآمد معاف هستند. مالکیت خارجی شرکت ها به 49٪ محدود شده است. به جز شرکت هایی که در مناطق آزاد و شرکت های خارج از کشور گنجانده شده اند.

مالیات

معایب خرید ملک در دبی و امارات

از معایب خرید ملک در دبی و امارات می توان به موقت بودن اقامت های اعطا شده، بالا بودن میزان سرمایه گذاری، آب و هوای گرم و شرجی، و گران بودن کشور امارات اشاره کرد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی در زمینه ملک دارند می توانند با مبالغی کمتر از مبالغ سرمایه گذاری در امارات، در کشور های اروپایی، آسیایی، و آمریکایی، سرمایه گذاری کنند. پرتغال، اسپانیا، یونان، قبرس، برزیل، ترکیه ازجمله کشور هایی هستند که با خرید ملک می توان اقامت و در نهایت تابعیت را دریافت کرد.
معایب خرید ملک در دبی و امارات

نکات مهم درباره خرید ملک در امارات

به طور کلی سرمایه گذاری در همه کشور ها نیازمند استفاده از وکیل امور مهاجرتی و متخصص حقوق بین الملل می باشد. خرید ملک در امارات برای کسی که قصد اقامت بلند مدت دارد مناسب نیست. امارات به طور کلی کشور گرانی محسوب می شود و برای افراد سرمایه گذار مناسب است که قصد بیزنس در این کشور را دارند. برای کسب اقامت دو ساله در امارات حداقل ارزش ملک باید 1،000،000 درهم (AUD) تا 5،000،000 درهم باشد. برای اقامت 5 ساله ملک باید بین 5،000،000 درهم تا 10،000،000 درهم باشد و برای اقامت 10 ساله ملک باید بالای 10 میلیون درهم باشد. نکته مهم در خصوص خرید ملک در دبی و امارات این است که خرید خانه های ارزان در دبی نیز هزینه های جانبی بالایی دارد، اجازه کار وجود ندارد و مبالغ برای خرید ملک به نسبت سایر کشور ها بسیار بالاتر است.
نکات مهم درباره خرید ملک در امارات

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با خرید ملک در دبی و امارات

-مبالغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در دبی چقدر است؟

برای خرید ملک به ارزش حداقل1،000،000 تا 5،000،000 درهم، اقامتی 2 ساله، برای ملک به ارزش 5 الی 10 میلیون درهم اقامتی 5 ساله و ملک هایی با ارزش بیشتر از 10 میلیون درهم، اقامتی ده ساله اعطا می شود.

– بعد از چند سال اقامت دائم امارات را می توان دریافت کرد؟

امارات در هیچ کدام از برنامه های مهاجرتی خود به هیچ شخص خارجی، اقامت دائم و تابعیت امارات را اعطا نمی کند.

– تفاوت سرمایه گذاری در خرید ملک در امارات و سایر کشور ها چیست؟

افرادی که در کشور هایی نظیر، پرتغال، اسپانیا، یونان، قبرس، ترکیه و برزیل ملک خریداری می کنند اقامت دائم و یا تابعیت دریافت می کنند. این موضوع در امارات وجود ندارد و با خرید ملک تنها اقامت های 2 یا 5 و یا 10 ساله به خریدار تعلق می گیرد که قابلیت تمدید دارد اما منجر به تابعیت نخواهد شد.

– مالیات بر در آمد در کشور امارات چقدر است؟

یکی از بزرگترین مزیت های کشور امارات برای سرمایه گذاران خارجی، نبود مالیات می باشد. مالیات در امارات وجود ندارد و از اصلی ترین دلایل محبوب بودن امارات همین موضوع می باشد.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با خرید ملک در دبی و امارات

نتیجه گیری

در دبی و امارات خرید ملک و سرمایه گذاری و نکات مرتبط به این مسیر سرمایه گذاری، مورد تحلیل قرار گرفت. امارات، پایگاه ثروتمندان جهان، از طریق خرید ملک به متقاضیان اقامت های موقت اعطا می کند و افراد با خرید ملک به مبالغ مشخص، می توانند برای مدت حداقل 2 سال یا بیشتر در این کشور حضور داشته باشند. امارات نیز مانند سایر کشور های عربی اقامت های دائم و تابعیت را به خارجی ها اعطا نمیکند و افرادی که قصد انجام خرید ملک در این کشور را دارند باید تمام جزئیات مربوط به این روش را مطلع باشند.شما می توانید از طرق وب سایت های موسسه، فضای مجازی، اطلاعات کاملی از تمام مسیر های مهاجرت به دست آورید و در صورت تمایل، مشاوره های تخصصی را دریافت کنید. ضمنا شما عزیزان می توانید از قسمت سوالات مهاجرتی، ابهامات خود را در مورد مهاجرت بیان کنید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *