اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت، از طریق کارآفرینی و دیگر روش سرمایه گذاری در امارات، مزایا و معایب سرمایه‌گذاری و نحوه اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه‌گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی واقع شده است. چگونگی سرمایه گذاری در کشور امارات،مزایا و معایب واخذ اقامت امارات از طریق سرمایه ‌گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کشور امارات از کشورهای ثروتمند دنیا به حساب می‌آید. وجود دیگر شاخص‌ها نظیر نرخ پایین بیکاری نیز از جمله علت‌های مهاجرت و سفر به این کشور است.

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

سرمایه گذاری در امارات و اخذ اقامت با سرمایه گذاری در امارات

مساحت این کشور83.600  کیلومتر مربع  و جمعیت آن بیش از  9 میلیون نفر  است و جزء خاورمیانه به حساب می‌آید.امارات متحده عربی با پایتخت ابوظبی، کشوری واقع در جنوب غربی قاره آسیا می باشد. امارات از جانب شمال با خلیج فارس، از جانب جنوب با عربستان سعودی و قطر و از جانب شرق با عمان دارای مرز است.  زبان ملی و رسمی آن نیز عربی است. بیش از نیمی از جمعیت این کشور را مردم غیربومی امارات تشکیل می‌دهند و این جمعیت غیر بومی مردمان کشور ایران، عرب زبانان و ساکنین بخش جنوب آسیا که به این کشور مهاجرت کردند تشکیل می دهند. این کشور شامل هفت بخش است که به ترتیب شامل ابوظبی، دبی، ام القوین، شارجه، فجیره، عجمان و راس الخیمه می باشد. این هفت بخش، امیرنشین یا شیخ نشین هستند و هرکدام دارای استقلال های مختص به خود در اداره بخش مربوطه هستند. مذهب و دین رسمی این کشور اسلام است. از لحاظ آب و هوایی این کشور دارای آب و هوای بیابانی است. 
اطلاع از نحوه اخذ اقامت و تابعیت و مدت زمانی که برای اخذ آن لازم است طی شود برای هر متقاضی حائز اهمیت است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را از روش‌های مختلف دارند لازم است از شرایط و نحوه اخذ اقامت و تابعیت آگاهی لازم را بیابند. این شرط برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات نیز صدق می‌کند. کشور امارات شرایط سختی را برای اخذ تابعیت دائم و پاسپورت این کشور برای افراد در نظر دارد. متقاضیانی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستند لازم است بدانند که با توجه روش های مختلف سرمایه گذاری در امارات مدت زمان اخذ اقامت متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که به افرادی که در امارات سرمایه‌گذاری می کنند اقامت موقت دو الی سه ساله تعلق می‌گیرد که این اقامت با رعایت شرایط قابل تمدید است.
اما امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور در مدت زمان کم امکان پذیر نمی باشد بلکه افراد می‌توانند در صورتی که ۳۰ سال در امارات به زندگی و کسب و کار پرداخته اند، اقامت دائمی و پاسپورت امارات را اخذ نمایند که در این صورت می توانند با پاسپورت امارات به ۱۹۶ کشور بدون ویزا سفر نمایند.

از مدارک لازم برای اخذ ویزای امارات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن رزومه.

آدرس محل زندگی فرد در امارات.

فرم درخواست.

مدارک هویتی.

پاسپورت معتبر.

مجوزهای لازم.

سرمایه گذاری در امارات و اخذ اقامت با سرمایه گذاری در امارات

راههای سرمایه گذاری در امارات

با رشد روز افزون اقتصاد در کشور امارات و توجه ویژه به سرمایه گذاران خارجی به همراه قوانین مناسب کشور امارات، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال اقدام برای این کشور می باشند. دولت برنامه های متفاوتی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته است. خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق بهادار به عنوان روش های سرمایه گذاری در امارات شناخته می شوند. در ادامه به روش های سرمایه گذاری در امارات اشاره می شود.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به دبی و اخذ اقامت دبی در سال 2021

خرید ملک در امارات

میزان ساخت و سازهای جدید در امارات قابل توجه است و به وضوح رونق کلی این بخش را به نمایش می گذارد. املاک و مستغلات در کشور امارات رشد چشمگیری را داشته است. سرمایه گذاری در بازار ملک به آن دسته از افراد توصیه می شود که بدون هیچ دغدغه ای به دنبال کسب اقامت امارات می باشند. لازم به ذکر است که قوانین خرید ملک و اعطا اقامت مختص به چند شهر امارات می باشد.

در ارتباط با خرید ملک می توان به این نکته اشاره کرد که افراد با خرید ملک با ارزش بالغ بر ۱ میلیون درهم قادر خواهند بود تا اقامت این کشور را دریافت نمایند. بسیاری از افراد با خرید ملک و اجاره دادن آن به دنبال سود اقتصادی از میزان سرمایه قابل دخیل در این روش می باشند.

خرید ملک در امارات

ثبت شرکت در امارات

مناطق آزاد دبی تا کنون یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاران خارجی است که علاقه مند به شروع کار در بخش تجارت هستند.از مهمترین فعالیت های انجام شده توسط شرکت ها در امارات مربوط به تجارت است. از خرده فروشی، کالاها و محصولات صنعتی، امارات یکی از بزرگترین مراکز تجاری در خاورمیانه است. به منظور راه اندازی شرکت در بخش تجارت، یک سرمایه گذار خارجی از نظر انواع ساختارها و مجوزها گزینه های مختلفی دارد. 

با توجه به عدم پرداخت مالیات و اجازه اقدام به این روش بدون نیاز یک شریک تجاری سبب می گردد تا ثبت شرکت در امارات به عنوان یک روش ایده آل برای سرمایه گذاران تبدیل شود. افراد با ارائه طرح توجیهی مناسب قادر خواهند بود از این طریق برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند.

در ادامه برخی از مزایای ثبت شرکت در امارات برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات آورده شده است:

برخورداری از تکنولوژی بالا.

برخورداری از ارتباطات و حمل و نقل مناسب.

وجود بازار آزاد.

رقابت های تجارتی موجود.

امتیاز های نظیر اخذ وام در این کشور برای سرمایه گذاران.

اقتصاد و بازارهای مناسب در این کشور.

ثبت شرکت در امارات

کارآفرینی در امارات

امارات برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار برنامه مناسبی را فراهم کرده است. افراد با یک ایده خلاقانه و مناسب قادر خواهند از این روش سرمایه گذاری در امارات اقدام نمایند. موسسات دولتی فراوانی در کشور امارات و به خصوص شهر دبی وجود دارند که از ایده های افراد استقبال می کنند.

در این روش سرمایه گذاری، نیاز به یک شریک تجاری برای راه اندازی کسب و کار می باشد. در صورت قبولی طرح اقتصادی، ویزای ۵ ساله امارات به این دسته از افراد تعلق می گیرد. این ویزا به همراهان نفر اصلی که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد، تعلق می گیرد.

کارآفرینی در امارات

خرید اوراق بهادار

خرید اوراق بهادار یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در امارات به حساب می آید. از این روش به عنوان ساده ترین و همچنین کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری در امارت یاد می شود. افراد با خرید اوراق بهادار در کشور امارات می توانند اقامت کوتاه مدت امارات را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که حداقل سن اقدام برای این روش بالای ۲۱ سال می باشد.

مدارکی که برای خرید اوراق قرضه و اقامت از طریق خرید اوراق قرضه در این کشور مورد نیاز است در ادامه ذکر شده است:

پاسپورت به همراه کپی.

شماره پاسپورت.

عکس پاسپورتی.

مدارک دال بر صحت سلامت.

خرید اوراق بهادار

شرایط دریافت اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

شرایط دریافت اقامت کشور امارات همانند سایر کشورهای برتر دنیا منوط به نوع روش اقدامی متفاوت می باشد. این نکته به این معناست که کسب اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری با توجه به انتخاب خرید ملک، کارآفرینی، خرید اوراق بهادار یا ثبت شرکت دارای قوانین مجزایی است. در ادامه به نحوه دریافت اقامت امارات از طرق سرمایه گذاری اشاره می شود.

  1. خرید ملک: افراد با خرید ملک به ارزش ۱ میلیون درهم قادر خواهند بود برای اقامت دائم امارات اقدام نمایند.
  2. ثبت شرکت: در صورت بازدهی مثبت شرکت و استخدام شهروند اماراتی به اقامت امارات منجر می شود.
  3. کارآفرینی: در این روش همانند ثبت شرکت، اقامت امارات به افراد اعطا می شود.
  4. خرید اوراق بهادار: با خرید اوراق بهادار می توان اقامت موقت امارات را دریافت نمود و به اقامت دائم منجر نمی شود.

شرایط دریافت اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در امارات و استانداردهای سرمایه گذاری
از جمله استانداردهای سرمایه‌گذاری در امارات می‌توان به نرخ مصادره اموال یا Expropriation risk اشاره نمود نرخ مصادره اموال هر کشور نشان دهنده خطر سلب مالکیت افراد نسبت به سرمایه خود در مواقعی نظیر تغییر حکومت می باشد که برای سرمایه‌گذاری امن باید مورد بررسی واقع شود این استاندارد در بازه یک تا هفت قرار دارد که هرچه این عدد به ۷ نزدیک‌تر باشد نشان دهنده خطر بیشتر و هر چه به عدد یک نزدیک‌تر باشد نشان دهنده ریسک کمتر است.

شاخص بعدی که لازم است قبل از سرمایه گذاری در امارات به آن توجه فرمایید کنترل فساد است. کنترل فساد هر کشوری نشان‌دهنده کنترل و نظارت دولت و ارگان های آن کشور به سازمان ها و نهادهای مرتبط و غیرمرتبط است این استاندارد نمره بین ۲.۵- تا ۲.۵ را شامل می‌شود که هرچه این عدد به ۲.۵- نزدیک تر باشد نشان دهنده کنترل ضعیف تر و هر چه به ۲.۵ نزدیکتر باشد نشان دهنده کنترل قوی تر است.اطلاع از استاندارد های سرمایه گذاری موثر بر سرمایه گذاری در امارات قبل از مهاجرت به کشور امارات باید توسط متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد زیرا در روند سرمایه گذاری آنها می‌تواند نقش بسزایی را ایفا نماید.

سرمایه گذاری در امارات و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در امارات و شاخص‌های اقتصادی تاثیر گذار
شاخص های تاثیرگذار متعددی وجود دارد که بر روی سرمایه‌گذاری از روشهای مختلف در هر کشوری تاثیر دارد. از جمله این شاخص ها برای سرمایه‌گذاری در امارات که واجب است مورد بررسی قرار گیرد میزان مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری است که به توضیح آن پرداخته‌ایم.

مالیات بر درآمد شخصی در امارات برابر با صفر است و از افراد در این باره هیچ مالیاتی دریافت نمی شود، اما مالیات بر درآمد شرکت در این کشور از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ ثابت و برابر با ۵۵ درصد می باشد که شایسته است متقاضیان سرمایه گذاری در امارات به خصوص افرادی که مایل به سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت می باشند به طور کامل آن را تحلیل و بررسی نمایند.شاخص تاثیرگذار بعدی، تولید ناخالص داخلی یا همان GPD این کشور در در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.موضوع بعدی نرخ بیکاری هر کشور است. نرخ بیکاری به سهم نیروی کار گفته می‌شود. امارات توانسته نرخ بیکاری کشور خود را در حد مطلوب و پایین قرار دهد. 

در ادامه برخی از مزایای ثبت شرکت در امارات برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات آورده شده است:

برخورداری از تکنولوژی بالا.

برخورداری از ارتباطات و حمل و نقل مناسب.

وجود بازار آزاد.

رقابت های تجارتی موجود.

امتیاز های نظیر اخذ وام در این کشور برای سرمایه گذاران.

اقتصاد و بازارهای مناسب در این کشور.

سرمایه گذاری در امارات و شاخص‌های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در امارات و مزایای آن

سرمایه گذاری در امارات دارای مزایای می باشد که برای افراد می تواند بسیار مفید و موثر باشد. همچنین ورود به این کشور و اخذ اقامت آن می‌تواند پلی به سوی موفقیت های بزرگتر و آینده ای درخشان تر باشد.

از جمله مزیت های سرمایه گذاری در امارات را می توان موارد زیر نام برد:

ورود به کشوری ثروتمند.

آزادی انتخاب در محل سکونت.

شرایط و ضوابط آسان.

عدم نیاز به پرداخت گمرک در مناطق آزاد.

امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده.

پاسپورت قوی کشور امارات در صورت اخذ می تواند راه ورود به کشورهای زیادی را برای متقاضی باز نماید.

امکان تمدید آسان اقامت موقت.

هزینه های گمرکی مناسب در سایر مناطق.

امکان کار و تجارت با دیگر کسب و کارهای موجود در امارات.

داشتن ثبات سیاسی.

موقعیت جغرافیایی مناسب.

سرمایه گذاری در امارات و مزایای آن

سرمایه گذاری در امارات و معایب آن

در کنار مزیت هایی که سرمایه گذاری در امارات دارد می‌تواند مانند هر کشور دیگری دارای معایبی نیز باشد. از بزرگترین معایب این کشور که می‌تواند در نگاه اول به آن رسید، این است که بر خلاف برخی دیگر از کشورها به سرمایه گذاران پاسپورت و اقامت دائم را نمی دهد و این در صورتی است که بسیاری از کشورها وجود دارند که در صورت کار و زندگی ۵ الی ۱۰ ساله به متقاضیان اقامت دائم و پاسپورت کشور خود را اعطا می نمایند و از جمله این کشورها می‌توان به قبرس و یا فرانسه اشاره کرد. از دیگر معایب سرمایه گذاری در امارات می توان به عدم تعلق ۱۰۰ درصد مالکیت کسب و کارها در مناطق محلی اشاره کرد.

افراد و متقاضیان می‌توانند با سرمایه گذاری در کشوری مانند فرانسه و پنج سال زندگی در این کشور به اقامت دائم کشور اروپایی و زیبای فرانسه دست یابند و از مزایای نظیر تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور و بهداشت بالا بهره جویند. از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در فرانسه می توان به نرخ پایین بیکاری و سرمایه‌گذاری به صورت منفرد اشاره کرد.

سرمایه گذاری در امارات و معایب آن

نتیجه گیری

سرمایه گذاری، نحوه سرمایه گذاری در امارات و انواع روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور، استانداردها و شاخص های تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در امارات، مزیت ها و معایب سرمایه‌گذاری در کشور امارات در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی واقع گشت. این کشور به دلیل موقعیت مناسب و ثروت فراوان همچنین نرخ بیکاری پایین می تواند کشور مناسبی برای کار و سرمایه گذاری باشد، اما یکی از عللی که شاید موجب حذف این کشور از میان گزینه ‌های پیش رو باشد بحث اقامت دائم و پاسپورت امارات است که در این باره توضیح داده شد.

حتما بخوانید:  اقامت دبی با خرید ملک در سال 2021
چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *