اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در سال 2021

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

امارات متحده عربی به دلیل فعالیت شرکت‌های منطقه آزاد مشهور است و دارای شرایط عالی برای انواع مختلف راه‌اندازی: صنعتی، فناوری، اتومبیل و غیره است. هر منطقه آزاد در امارات متحده عربی برای فعالیت خاصی طراحی شده است.دبی با توجه به چشم‌انداز وسیعی که در عرصه کسب‌وکار و تجارت بین‌المللی دارد توجه سرمایه‌گذاران بزرگ را از سراسر جهان به خود معطوف کرده است. متأسفانه برای مهاجران اقامت دائم و تابعیت امارات به خارجی‌ها ارائه نمی‌شود. برای ماندندر کشور، باید مجوز اقامت موقت 2-3 ساله خود را به‌طور مداوم تمدید کرد هیچ ملیتی به‌طور رسمی در دبی برای ثبت شرکت و اخذ ویزای اقامت وجود ندارد. تابعیت دوگانه در امارات متحده عربی به رسمیت شناخته نمی‌شود.

بهترین نمونه مشهور منطقه آزاد رس الخیمه (RAK) است که طیف گسترده‌ای از تسهیلات را ارائه می‌دهد: 0٪ مالیات سازمانی، 100٪ مالکیت خارجی، 100٪ بازپرداخت سرمایه و غیره برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای شروع یک تجارت در دبی بهترین شرایط را مهیا می‌کند.

 

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در سال 2021

راه اندازی و ثبت شرکت تجاری در دبی

مانند سایر کشورها شرایط لازم برای شروع یک تجارت در دبی یکسان است. اولین چیزی که هنگام ثبت شرکت در اینجا باید به آن توجه کنید ساختار سهام مشاغل است. دلیل این امر آن است که در مورد یک شرکت دریایی، به شریک محلی نیاز است. سهامداران در امارات عربی باید حداقل 51٪ از سهام این شرکت را در اختیار داشته باشند، درحالی‌که مابقی سهام می‌تواند در بین سهامداران خارجی توزیع شود یا می‌تواند به یک سهامدار خارجی اختصاص یابد.

قانون جدید در مورد سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی، مالکیت کامل خارجی در شرکت‌های ساحلی در صنایع خاص در دبی را فراهم می‌کند، امارات متحده عربی را برای تا سیس شرکت تجاری به یکی از جذاب‌ترین کشورها در خاورمیانه تبدیل می‌کند. در مورد شرکت‌های خارج از کشور یا مناطق آزاد، مالکیت کامل خارجی مجاز است.

جنبه مهمی که هنگام راه‌اندازی یک تجارت در دبی باید در نظر بگیرید این است که شرکت نمی‌تواند سهام صادر کند، اما سهامداران منافع مالکیت خواهند داشت که دلالت بر حق تصمیم‌گیری‌های مدیریتی دارد.

مهم نیست از نوع شرکتی که برای آن تصمیم می‌گیرید، می‌توانید برای داشتن یک مشاغل به متخصصان ثبت شرکت ما در دبی اعتماد کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند اطلاعات دقیقی در مورد حقوق و تعهدات سهامداران در شرکت‌های دبی ارائه دهند.

 

راه اندازی و ثبت شرکت تجاری در دبی

ثبت شرکت و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در امارات

یکی از المان های تضمین امنیت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مخصوصا کشورهایی که اقتصاد آنها وابسته به نفت یا گردشگری می باشد نمودار نرخ مصادره اموال یا Expropriation Risk می باشد. همواره اشخاص با ثبت شرکت در کشور امارات سرمایه بسیار زیادی را به این کشور منتقل کرده و قطعا در کنار اخذ اقامت انتظار سود دهی و بازدهی مثبت از سرمایه خود خواهند داشت اما برای اطمینان از ثبات اقتصادی یک کشور و جلوگیری از ضررهای جبران ناپذیر باید آمار و ارقام خاصی از آن کشور را از حداقل ۵ سال اخیر بررسی کرد که در ادامه به آنها می پردازیم.

طبیعتا پس از انتقال سرمایه و ثبت شرکت در کشور امارات هزینه های قانونی همچون مالیات بر درآمد و محاسبات سود و زیان فصلی و سالانه آغاز می شود. البته در موارد بسیاری با توجه به سیاست شرکت و حوزه فعالیت بیشتر سعی بر پیش بینی این ارقام می شود تا محاسبه دقیق آن. اما از آنجا که صاحبان سرمایه اغلب با یک پلن و برنامه خاصی اقدام به انتقال سرمایه می کنند پس از مشورت با مشاور اقتصادی می توانند به صورت تقریبی این اعداد و ارقام را محاسبه و بر اساس آن سیاست های فصلی و نرخ تولید و تامین مواد اولیه را پیش بینی کنند. برای محاسبه و تخمین دقیق تر این اعداد و ارقام مجدد باید به سوابق اقتصادی و همچنین نرخ مالیات بر درآمدی که دولت کشور امارات از متقاضیان طلب می کند دقت کنیم. البته قابل ذکر است نرخ مالیات بر درآمد شخص در کشور امارات برابر صفر است یعنی اگر یک نفر به صورت خود مختار و شخصی بدون ثبت شرکت موفق به درآمد زایی قانونی شود دولت از او مالیاتی دریافت نمی کند اما دولت این کشور برای درآمد حاصل از شرکت های ثبت شده نرخ مالیات ۵۵ درصد مقرر کرده است.

 

حتما بخوانید:  شغل وکالت در کانادا

ثبت شرکت و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در امارات

وضعیت تجاری دوبی

این کشور به عنوان مقصد اصلی چندملیتی برای تا سیس پایگاه منطقه‌ای خود و ارائه خدمات به بازارهای پر رشد در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی شناخته‌شده است. همچنین مکان مناسبی برای راه‌اندازی مشاغل جدید در بخش‌های مختلف است.سرمایه گذران جهانی، به عنوان پایه جغرافیایی و اقتصادی خاورمیانه، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) را یک عنصر اساسی در عملیات خود می‌بینند. 

دبی به عنوان مهم‌ترین مرکز بندر و تجاری امارات متحده عربی رتبه دارد. دوبی تلاش کرده است تا خود را به یک اقتصاد کاملاً متنوع تبدیل کند. بخش‌های مهم علاوه بر تمرکز جدی بر فناوری‌های سبز شامل تولید، لجستیک، خدمات مالی، فناوری اطلاعات، خرده‌فروشی، مسافرت، گردشگری، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش است.

برای جلب مشاغل بین‌المللی، دبی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در زیرساخت‌های حمل‌ونقل، ارتباط از راه دور، انرژی و صنعتی انجام داده است. هیچ مالیات بر درآمد و سرمایه در دبی وجود ندارد، به‌جز نفت و بانکداری داخلی و مالیات بدون احتساب. شرکت‌های دبی می‌توانند از عدم وجود کنترل ارز، موانع تجاری یا سهمیه، مزایای مهم دیگری کسب کنند و آن را به مکانی ایدئال برای راه‌اندازی مشاغل و تشکیل شرکت تبدیل کنند.

مهم است که قبل از تصمیم‌گیری درباره حضور شرکت خود در امارات، درک کاملی از گزینه‌های خود داشته باشید. رشد کلی شرکت شما در امارات می‌تواند با انتخاب نادرست مانع شود، بنابراین لطفاً هنگام تصمیم‌گیری در مورد بهترین ساختار برای نیازهای خود نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • ماهیت فعلی تجارت شما
 • برنامه‌های توسعه تجارت
 • سرمایه فعلی برای سرمایه‌گذاری
 • نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی، یا تمایل به
 • جذب سرمایه‌گذاران در آینده
 • پیامدهای ساختار مالیاتی
 • مسئولیت شخصی و ریسک شرکت
 • حسابرسی و سایر الزامات برای سازگار ماندن در سطح محلی
 • ارتباط با اشخاص و شرکت‌ها

وضعیت تجاری دوبی

دبی و انواع شرکت‌ها 

چندین نوع شرکت برای تاسیس در امارات متحده عربی – دبی وجود دارد، همان‌طور که در زیر مشاهده می‌کنید:

 • شرکت ساحلی – در بازار امارات فعالیت می‌کند
 • شرکت خارج از کشور – در امارات متحده عربی ثبت‌شده است اما در خارج از کشور فعالیت می‌کند.
 • شرکت منطقه آزاد – در یکی از مناطق آزاد در امارات فعالیت می‌کند.
 • شعب و شرکت‌های تابعه – در دسترس برای شرکت‌های خارجی که در امارات متحده عربی کار می‌کنند.
 • معامله‌گر تنها – می‌تواند برای فعالیت‌هایی که توسط یک شخص حقیقی انجام می‌شود، استفاده شود.

بر اساس قانون دبی انواع شرکت‌ها می‌تواند موارد زیر باشند.

 • شرکت‌های محدود شده توسط سهام
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت‌های شناخته شده
 • شرکت DIFC
 • شرکت صنعتی
 • شرکت گردشگری
 • شرکت‌هایی با مسئولیت محدود می‌تواند از قبل بر طبق قانون مشارکت عمومی ثبت شده باشند.
 • شرکت‌هایی که از مالکیت انحصاری و عمران به عنوان شکل قانونی استفاده می‌کنند

اما شرکت‌های  LTDs, LLCs, LLPs ادغام شده‌اند و هر کدام دارای مسئولیتی جدا از سایر شرکت‌ها هستند. شاید از نظر ظاهر تمامی مهر و امضا و فرم شرکت‌ها شبیه به هم باشند اما هر کدام از آنها در محدوده فعالیت خود نسبت به سایرین مجزا هستند. اگر مشاغل و شرکت مورد نظر افراد در این لیست موجود نیست می‌توانند درخواست خود را به  [email protected] ارسال کنند. در این درخواست باید ذکر شود که دامنه فعالیت آنها چه چیزی است و به طور مشخص تعیین کنند که قصد انجام چه نوع تجارتی را دارند. هم‌چنین Commitbiz با تمامی مراحل ثبت انواع شرکت به خوبی آشنا است و می‌تواند با ثبت شرکت در منطقه آزاد دبی به متقاضیان کمک بسیاری کند.

یکی دیگر از شرکت‌ها در دبی شرکت دریایی است. بسیاری از افراد می‌خواهند در شرکت فراساحلی فعالیت خود را شروع کنند و این کار نیز هیچ گونه مالیاتی در پی نخواهد داشت. هم‌چنین شرکت‌های مختلفی در دبی وجود دارند که به طور خلاصه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • شرکت‌های صنعتی: این شرکت‌ها در حوزه منابع طبیعی و مواد طبیعی فعالیت دارند.
 • شرکت‌های تجاری: اگر سرمایه گذاری قصد داشته باشد شرکت خود را در محدوده خرید و فروش کالاها دایر کند باید برای به ثبت رساندن شرکت خود نوع فعالیتش را تجاری بنامد.
 • شرکت‌های حرفه‌ای: این نوع شرکت مخصوص افرادی است که در دامنه فعالیت خود به مسائل فکری و ذهنی اهمیت می‌دهند. مثلا می‌تواند در خصوص صنعتگران باشد.

دبی و انواع شرکت‌ها 

 ثبت شرکت در امارات و هزینه های مورد نیاز آن

 اگر متقاضیان از هزینه های ثبت انواع شرکت در کشور مورد نظر اطلاعات دقیق نداشته باشند ممکن است این هزینه ها از مقدار پیش بینی شده بیشتر شود و باعث برهم خوردن برنامه ریزی های انجام شده گردد بنابراین هزینه های ثبت شرکت در یک کشور از مهم ترین نکات می باشد. در ادامه بررسی کاملی نسبت به هزینه های مورد نیاز جهت ثبت انواع شرکت در کشور امارات می کنیم اما بهتر است قبل از هر اقدامی جهت استعلام هزینه های به روز ثبت شرکت در کشور امارات با وکلای تخصصی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای عربی تماس بگیرید تا هزینه های به روز را در اختیار شما قرار دهند. هزینه تشکیل شرکت در کشور امارات بسته به ماهیت تجاری شرکت ممکن است متفاوت باشد اما تمام هزینه ها از قبل اعلام می شود و هیچ گونه هزینه پنهانی و یا ناگهانی در این مورد وجود ندارد. این هزینه ها به هزینه ترجمه و بررسی اسناد و مدارک، اخذ مجوز تجارت، پردازش ویزا و هزینه های اداره مهاجرت تقسیم می شود. جدا از این، بر اساس برخی الزامات هزینه تائیدیه های اضافی و تایید سند از سفارت امارات و مقامات مربوطه وجود دارد که همگی از قبل کاملا مشخص و قابل ارائه است. هزینه ثبت شرکت برای نوع LLC با هزینه اجاره دفتر و ویزا در حدود 35 هزار درهم می شود. هزینه ثبت شرکت مشاوره تخصصی و مدنی که سهام آن ۱۰۰ درصد به اسم مالک می باشد در حدود 45 هزار درهم برآورد شده است که 30 هزار درهم آن تنها هزینه صدور مجوز تجارت در کشور امارات می باشد در حالتی که این هزینه برای ثبت شرکت LLC تنها 12000 درهم است.

 ثبت شرکت در امارات و هزینه های مورد نیاز آن

ثبت شرکت و مراحل آن در امارات

 ثبت شرکت مراحلی دارد و از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشت چرا که باید کامل و دقیق از این مراحل مطلع بود تا اگر مابین کار مجوز یا مدارکی درخواست شد قبلا تهیه شده و به تایید ادارات و سازمان های مربوطه رسیده باشد. لازم به ذکر است کلیه این مراحل برای انواع دیگر شرکت ها هم انجام می شود تنها با این تفاوت که در نوع شرکت مشاوره تخصصی و مدنی باید علاوه بر ارائه مدارک زیر، مدارک و تائیدیه های لازم از سازمان های علمی و تخصصی مرتبط با نوع فعالیت شرکت هم ارائه شود. مراحل ثبت شرکت برای نوع LLC به شرح زیر می باشد:
 • تعیین نوع فعالیت تجاری و رزرو نام تجاری
 • اخذ فرم تائیدیه تجارت و کسب کار
 • اخذ فرم تائیدیه حقوقی
 • اخذ تائیدیه های مورد نیاز از وزارت توسعه اقتصادی کشور امارات (DED) برای فعالیت های انتخاب شده
 • تهیه توافق نامه با سازمان های دولتی مورد نیاز و تفاهم نامه در صورت لزوم (LSA)
 • ارائه اجاره نامه دفتر مرکزی شرکت
 • افتتاح حساب بانکی رسمی حقوقی به اسم شرکت
 • افتتاح حساب بانکی حقیقی به اسم متقاضی جهت اخذ ویزا

ثبت شرکت و مراحل آن در امارات

مجوز ثبت شرکت و انواع آن در دبی

در دبی نوع مجوز شرکت شما  مشخص خواهد کرد که آیا به شریک محلی نیاز دارید (مجوز تجاری و صنعتی) یا نماینده خدمات محلی (مجوز حرفه‌ای)، وقتی شخصی یا گروهی خدمات تخصصی خود را ارائه می‌دهند، مجوز حرفه‌ای لازم است در این صورت کسب‌وکار 100٪ متعلق به مهاجران است. نماینده خدمات محلی به عنوان نماینده در معاملات اداری با ادارات دولتی عمل می‌کند. نماینده خدمات محلی سهمی در مشاغل ندارد و در عوض هزینه سالانه خدمات آن‌ها پرداخت می‌شود.

گزینه‌های مجوز ثبت شرکت در دبی به شرح زیر است:

 • تجاری

شرکت‌های درگیر در هر نوع فعالیت تجاری می‌توانند از این مجوز بهره‌مند شوند، هر دو معامله‌گر عمومی و متخصص نیاز به اخذ مجوز برای انجام فعالیت‌های تجاری ایمن در سراسر دبی دارند. بر اساس این مجوز، 51٪ سهام متعلق به یک کشور امارات و 49٪ توسط مالک مهاجران است.

 • حرفه‌ای

در مجوز حرفه‌ای، 100٪ سهام متعلق به شریک مهاجمان است و یک تبعه امارات به عنوان نماینده خدمات محلی معرفی می‌شود. مجوز برای خدمات غیر فیزیکی مانند مشاوره کسب می‌شود.

 • صنعتی

مجوز صنعتی در دبی برای آن دسته از شرکت‌هایی صادر می‌شود که مواد طبیعی یا منابع طبیعی را به سایر محصولات نهایی تبدیل می‌کنند و یا به هر نوع دیگر فعالیت‌های تولیدی تبدیل می‌شوند. بر اساس این مجوز، 51٪ سهام متعلق به یک کشور امارات و 49٪ توسط مالک خارجی است.

 • گردشگری

دبی 3 نوع مجوز اصلی را ارائه می‌دهد: مجوز آژانس مسافرتی به عنوان اپراتور گردشگری ورودی، مجوز آژانس مسافرتی به عنوان اپراتور گردشگری برون‌مرزی و مجوز آژانس مسافرتی به عنوان نماینده مسافرتی.

 

حتما بخوانید:  برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

مجوز ثبت شرکت و انواع آن در دبی

مزایای ثبت شرکت در امارات

شرکت LLC در دبی مجموعه ای از مزایای تجاری را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. راه اندازی شرکت LLC سرمایه گذاران را قادر می سازد حضور خود را در بازار محلی امارات متحده عربی تقویت کرده و تجارت محلی را به طور موثرتری ارتقا دهند.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی از نظر عملیات انعطاف پذیر تجاری، مالکیت شرکت، کاهش خطر سرمایه گذاری، استخدام پرسنل اضافی و غیره به سرمایه گذاران آرامش خاطر می بخشد.

طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری را می توان از لیست DED برای راه اندازی یک شرکت LLC انتخاب کرد

ویزای سرمایه گذاری برای ذینفعان همراه با شرایط حمایت از خانواده

اعتبار بالاتر در بانک ها برای افتتاح حساب بانکی شرکتی

پرداخت کالای وارداتی بدون عوارض

در صورت لزوم افتتاح شعبه جدید در سرزمین اصلی

خرید املاک و مستغلات در دبی با نام شرکت

در مناقصات شرکت کرده و پروژه ها و تکالیف دولتی را به عهده بگیرید

تجارت آزاد در بازار محلی امارات و همچنین سایر مناطق GCC و جهان

مزایای ثبت شرکت در امارات

نتیجه گیری

امارات متحده عربی می تواند به عنوان یک نقطه ورود به سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) عمل کند. به ویژه دبی، که یک مرکز تجاری محلی برای خاورمیانه است. گزارش “سهولت انجام تجارت” بانک جهانی، امارات متحده عربی را در جهان 31 و در خاورمیانه رتبه 1 معرفی می کند. همچنین امارات متحده عربی جمعیت زیادی از نیروی کار ماهر را ارائه می دهد. به همین ترتیب، این منطقه می تواند نیروی کار بالقوه عالی را برای هر شرکتی که تصمیم به عضویت در آنجا دارد فراهم کند. یک سیستم بانکی قوی و یک سیستم سیاسی با ثبات در امارات متحده عربی وجود دارد. علاوه بر این، ذخایر نفت و گاز امارات متحده عربی رتبه دهم بزرگترین ذخایر در جهان را به خود اختصاص داده است. با تمام این اوصاف ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان کار سخت و پیچیده ای می باشد و آثار اقامتی آن 3 ساله می باشد که باید بعد آن سالانه تمدید شود و با قوانین سختگیرانه اخیر این امکان باز کمتر شده است. 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *