اقامت امارات برای هنرمندان در سال 2021

اقامت امارات برای هنرمندان در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 یکی از روش های خاص مهاجرتی اقامت هنرمندان و افراد فوق موفق است اما چه کسی می تواند از آن استفاده کند و چه کشورهایی پذیرای این افراد می باشند؟ پاسخ این است که کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و اتریش به برگزیدگان هنر و ورزش و منتخبین تجاری و فرهنگی ویزای خاصی اعطا می کنند و به آنها اقامت می دهند. شرط لازم برای اعطای این ویزا نشان دادن موفقیت در زمینه تخصصی در سطح بالا و حتی بین المللی و داشتن درآمد مناسب از این طریق است. اما آیا این روش منجر به مهاجرت و اقامت امارات نیز می شود؟ باید گفت که خیر، امارات تاکنون برنامه ای برای پذیرش هنرمندان و افراد فوق موفق به واسطه رشته تخصصی آنها نداشته است و این افراد نمی توانند امارات را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند.

اقامت امارات برای هنرمندان در سال 2021

شرایط عمومی مهاجرت هنرمندان به خارج از کشور

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای گوناگون را دارند بایستی از یکی از هفت روش مهاجرتی، یک روشی را انتخاب نموده و با برآورده نمودن مدارک و شرایط لازم ویزای خود را دریافت نموده و به آن کشور مهاجرت نمایند. این هفت روش، شامل: تولد، پناهندگی، ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ویزای خاص می باشد. ویزای هنرمندان نیز جز دسته بندی ویزا های خاص تلقی می گردد که فرد هنرمند می تواند با اخذ آن به کشورهای مختلف مهاجرت نماید. در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت کاری برای هنرمندان را در چند کشور Top دنیا را مورد بررسی قرار دهیم. در برخی از کشورها نظیر کشور اتریش؛ اخذ اقامت هنرمندان سهل تر از سایر کشور ها می باشد و در برخی از کشورها نظیر کشور کانادا افردای که به عنوان هنرمند در جامعه بین الملل شناخته شده باشند، می توانند برای این ویزا اقدام نمایند مهاجرت به کانادا از طریق هنرمندی بر اساس یک سیستم امتیازی می باشد.

شرایط عمومی مهاجرت هنرمندان به خارج از کشور

اقامت امارات برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت افراد هنرمندی که دارای سابقه ویژه و درخشان هنری و فرهنگی و ورزشی هستند برای اخذ اقامت درخواست می دهند. کشورهایی که این شرایط را برای نخبگان و افراد خاص مهیا کرده اند اندک هستند. کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا از این برنامه های مهاجرتی استقبال کرده و شرایط را برای ورود و اقامت این اشخاص مهیا می کنند. کشور آمریکا شرایط ورود هنرمندان را با ویزای eb1 امکان پذیر کرده است و افرادی که دارای رزومه درخشان و بین المللی در زمینه های هنر، کار، تجارت و ورزش دارند می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام کنند و این ویزا نهایتا به گرین کارت ( اقامت دایم ) امریکا ختم می شود. در کانادا برنامه خود اشتغالی برای جذب این اشخاص وجود دارد. خود اشتغالی یکی از روش های اخذ اقامت دایم کاناداست. کشور امارات برنامه ای برای اقامت هنرمندان و افراد موفق نداشته و شرایطی را برای کار و اقامت این افراد مهیا نکرده است. بنابراین هنرمندان و افراد موفقی که تمایل دارند با توجه به توانمندی های فردی خود جهت اقامت اقدام کنند امارات مقصد مناسبی برای آن ها نخواهد بود.
اقامت امارات برای هنرمندان و افراد فوق موفق

شرایط اقامت و تابعیت هنرمندان در خارج از کشور

هنرمندانی که قصد مهاجرت به کشورهای گوناگون را دارند و افرادی که به عنوان هنرمند می باشند و قصد اقدام از این طریق را دارند بسته به کشور های مختلف آثار اقامتی متفاوتی در انتظار آن ها است. هنرمندانی که شرایط ویزای هنرمندی کانادا را برآورده می نمایند از ابتدای امر اقامت دائم این کشور را دریافت می نمایند و می توانند برای همسر و فرزند زیر 22 سال نیز اقامت دریافت نمایند. متقاضیان ویزای هنرمندی هلند پس از ورود به این کشور می توانند اقامت 2 ساله ای را دریافت نمایند که قابلیت تمدید شدن نیز دارد و پس از 5 سال هنرمندان می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند. هنرمندانی که نیز از طریق ویزای اقامت هنرمندان اقدام می نمایند در ابتدا اقامت 2 ساله سپس 3 ساله دریافت می نمایند و پس از 5 سال می توانند اقامت دائم اتریش را کسب نمایند. افرادی که نیز قصد مهاجرت به آمریکا از طریق هنرمندی را دارند می توانند  اقامت بلند مدت آمریکا را دریافت نموده و بعد از 5 سال گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند. برای اخذ پاسپورت بایستی افراد تسلط کافی بر زبان کشور مورد نظر خود داشته باشند، قوانین و تاریخ آن کشور را بدانند، اقامت دائم را اخذ نموده باشند و در امتحان شهروندی بتوانند قبول شوند.
شرایط اقامت و تابعیت هنرمندان در خارج از کشور
مهاجرت امارات و هزینه های زندگی در آن
 زندگی در شهرهای بزرگ امارات مانند دبی، شارجه و ابوظبی از هزینه های نسبتا بالایی برخوردار است و می توان گفت شهر های گرانی محسوب می شوند. جهت مهاجرت به امارات به طور قطع باید هزینه های زندگی در این کشور را در وهله اول در نظر گرفت.به طوری که باید در حدود 4000 درهم برای هزینه زندگی یک نفر در کشور امارات در نظر گرفت. مطمئنا بسته به تعداد اعضای خانواده این هزینه ها افزایش یافته و تا 12000 درهم در ماه نیز افزایش خواهد یافت. البته هزینه های زندگی بسته به نوع زندگی فرد متفاوت خواهد بود. این موضوع به داشتن زندگی تجملاتی و یا ساده بستگی خواهد داشت و میانگین حقوق دریافتی در کشور امارات را می توان حدود 9447.19 درهم در نظر گرفت.
میانگین هزینه های زندگی در امارات
شرح هزینه (درهم) شرح هزینه (درهم)
غذا در رستوران معمولی 30 بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 5
آب معدنی (0.33 لیتر) 1.46 تاکسی (1 کیلومتر) 2
شیر (1 لیتری) 5.79 گازوئیل (1 لیتر) 2.16
برنج (1 کیلو) 6.99 هزینه باشگاه (ماهیانه) 264.73
نان سفید (500 گرم) 4.56 هزینه انرژی (آب، برق و … ) 598
تخم مرغ (12 عدد) 9.76 اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 4754
سیب (1 کیلو) 7.48 اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 8837
سیب زمینی (1 کیلو) 3.71 اینترنت 364
مک دونالد 27.50 سینما 40
کاپوچینو 17.82 شهریه مهدکودک خصوصی 1775
مهاجرت امارات و هزینه های زندگی در آن

مزایا و معایب مهاجرت به امارات

مزایای مهاجرت به امارات

در چند سال اخیر کشور امارات رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه کرده است و ساخت و ساز در این کشور افزایش پیدا کرده است ، پویا بودن وضعیت عمرانی یک کشور تمام جهات اقتصادی یک کشور را به حرکت وا می دارد. پیشرفت هایی که در این زمینه های ایجاد شده است مهاجرت به امارات را بسیار جذاب کرده است اما برای مهاجرت به هر کشوری باید تمام شرایط و زوایا را بررسی کرد.

همچنین وضعیت امنیت اجتماعی در این کشور از کشور مالزی که از نظر پیشرفت اقتصادی هم سطح امارات است، بسیار بالاتر است. علاوه بر آن مالیات در این کشور به نسبت دیگر کشورها بسیار کمتر است و میزان درآمد در این کشور زیاد است و بسیاری از اشخاص اروپایی نیز برای کار به این کشور مهاجرت می کنند اما با توجه نکاتی که در ادامه ذکر شد هیچ وقت به عنوان مقصد دائمی انتخاب نمی شود. شاید در ابتدا ورود به این کشور شرایط و زیبایی های فراوانی شما را جذب کند و ظاهر اولیه بسیار مناسب به نظر برسد. به عنوان جمع بندی کلی در مورد مهاجرت به امارات می توان گفت که این کشور به عنوان یک سکو پرتاب مناسب به نظر می رسد.

مزایای مهاجرت به امارات

اخذ تابعیت امارات و شرایط آن

با توجه به موارد متعددی که ذکر شد متوجه شدیم که این کشور تابعیت خود را به راحتی به افراد اعطا نمی کند. شاید سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به امارات  و روشی که می تواند منجر به دریافت پاسپورت امارات شود ازدواج با فردی از این کشور باشد که آن هم شرایط خاص خود را به همراه دارد. در سایر روش ها به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت به فرد اقامت داده می شود اما به آسانی تابعیت به شخص متقاضی داده نمی شود. افراد از طریق روش های کاری و سرمایه گذاری تنها با 30 سال اقامت در این کشور و نشان دادن علقه به این کشور و سلب تابعیت قبلی خود می توانند تابعیت امارات را اخذ کرده و پاسپورت دریافت نمایند. سایر روش ها مانند روش تحصیل، تولد و هنرمندان هرگز منجر به دریافت تابعیت اتباع سایر کشورها نمی گردد.

اخذ تابعیت امارات و شرایط آن

معایب مهاجرت به امارات

برای مهاجرت به هر کشور باید زوایای مختلفی را بررسی کرد. نظام قضایی، وضعیت اقتصادی ، شرایط اقامت و تابعیت باید به طور کاملا علمی بررسی شود.

نظام قضایی یک کشور بسیار مهم است و در هنگام مهاجرت حتما باید بررسی شود. با توجه به تجربه فراوان ما در زمینه مهاجرت به امارات معمولا اگر تعارضی بین فرد مهاجرت و یکی اماراتی صورت بگیرد رای دادگاه به نفع شما نخواهد بود.

اولین نکته مهم نابرابری حقوق زن و مرد در این کشور است و با ازدواج با مرد اماراتی شما نمی توانید اقامت این کشور را بدست بیاورد و فقط برای فرزند اقامت امارات قابل دریافت است. این شرایط برای ازدواج با زن اماراتی نیز وجود دارد و عملا هیچ تابعیتی به شما تعلق نمی گیرد. این گفته به این معنی است که تا زمانی که برای این کشور سود داشته باشید می توانید در این کشور زندگی کنید و بعد از آن باید امارات را ترک کنید.

همچنین امکان ادغام شدن در این کشور وجود ندارد و شرایط بسیار سختی در این مورد وجود دارد و دید از بالا به مهاجران و غروری که در بعضی از مناطق وجود دارد بسیار آزار دهنده است. شما باید در هنگام مهاجرت به امارات آرامش را به طور کامل لمس کنید و به دلیل جو مصنوعی که در این کشور وجود دارد در امارات این موضوع بسیار سخت است.

به طور کلی می توان گفت که مشکل عدم اعطای تابعیت اصلی ترین مشکل امارات هست و هیچ پشتوانه و آینده روشنی برای مهاجرین به امارات دیده نمی شود و به ایرانیان توصیه نمی شود.

معایب مهاجرت به امارات

بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان و وضعیت اقامت و تابعیت هنرمندان در خارج از کشور

افراد هنرمندی که از طریق ویزای هنری کانادا وارد این کشور می شوند، از ابتدا اقامت این کشور را دریافت می نمایند و می توانند برای همسر و فرزند زیر 12 سال خود اقامت بگیرند. افرادی که ویزای هنری هلند را دریافت کرده اند می توانند اقامت 2 ساله را گرفته و آن را تمدید کنند و پس از 5 سال اقامت در هلند امکان اخذ اقامت دائم را دارند. هنرمندان خواستار اخذ اقامت هنری اتریش ابتدا اقامت 2 ساله، سپس اقامت 3 ساله و پس از 5 سال اقامت دائم را کسب کنند. متقاضیان اقامت هنرمندی آمریکا می توانند اقامت بلند مدت را گرفته و بعد از 5 سال گرین کارت آمریکا دریافت کنند. همه این افراد باید تسلط بر زبان آن کشور را داشته و از قوانین آن کشور اطلاع داشته باشند تا بتوانند پاسپورت کشور مذکور را اخذ نمایند.
بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان و وضعیت اقامت و تابعیت هنرمندان در خارج از کشور

سوالات در زمینه بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

اخذ اقامت و مهاجرت با ویزای هنرمندی به کانادا چگونه است؟

هنرمندانی که از طریق ویزای هنری کانادا وارد این کشور می شوند، از ابتدا اقامت این کشور را دریافت می نمایند و می توانند برای همسر و فرزند زیر 12 سال خود اقامت بگیرند.

اخذ اقامت و مهاجرت با ویزای هنرمندی به هلند چگونه است؟

افرادی که ویزای هنری هلند را دریافت کرده اند می توانند اقامت 2 ساله را گرفته و آن را تمدید کنند و پس از 5 سال اقامت در هلند امکان اخذ اقامت دائم را دارند.

اخذ اقامت و مهاجرت با ویزای هنرمندی به اتریش چگونه است؟

افراد هنرمند خواستار اخذ اقامت هنری اتریش ابتدا اقامت 2 ساله، سپس اقامت 3 ساله و پس از 5 سال اقامت دائم را کسب کنند.

اخذ اقامت و مهاجرت با ویزای هنرمندی به آمریکا چگونه است؟

متقاضیان اقامت هنرمندی آمریکا می توانند اقامت بلند مدت را گرفته و بعد از 5 سال گرین کارت آمریکا دریافت کنند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات در سال 2021

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت امارات

 شرایط کار در امارات چگونه است؟

برای کار در امارات ابتدا باید به کاریابی در امارات بپردازی و پیشنهاد کاری دریافت کنید تا بتوانید اقامت کاری امارات را اخذ کنید.

هزینه تحصیل در امارات چقدر است؟

برای تحصیل در کشور امارات باید به میزان حدود 12 هزار دلار هزینه تحصیل در نظر داشته باشید.

 برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات میزان سرمایه مورد نیاز چقدر است؟

برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات سرمایه اولیه لازم برای شرکت های با سهامی خاص نباید کمتر از 5.000.000 درهم امارات باشد و برای شرکت های با سهامی عام نباید کمتر از 30.000.000 درهم امارات باشد.

روش های اخذ تابعیت امارات کدام است؟

در هیچکدام از راه های مهاجرتی نمی توان تابعیت و پاسپورت امارات را به دست آورد مگر در شرایطی که شخص ۳۰ سال در امارات اقامت داشته باشد یا با ازدواج با مرد اماراتی و پس از ۳ سال اقامت در امارات است که می توان اقامت دایم و سپس تابعیت امارات را به دست آورد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *