احتمال بازگشایی مدارس نیوساوت ولز از 13 جولای

0

مقامات بهداشتی و آموزشی نیوساوت‌ولز در تلاش هستند تا بعد از تعطیلات هفته بعد، برنامه بازگشت دانش‌آموزان به کلاس‌های درس را نهایی کنند.

برنامه مذکور که  قرار است در روز سه‌شنبه، یعنی سه روز پس از پایان مقررات قرنطینه، اجرا شود، برخی تدابیر سختگیرانه از جمله محل پیاده و سوار شدن دانش آموزان را در برمی‌گیرد.

به علاوه برگزاری هر نوع رویداد یا مسابقه ورزشی نیز ممنوع خواهد بود و حضور والدین در مدارس مجاز نخواهد بود.

همچنین استفاده از مایع ضدعفونی‌کننده دست و ثبت ورود تمامی بازدیدکنندگان با کدهای QR از الزامات است.

کری چنت، افسر ارشد سلامت نیوساوت‌ولز که از اظهارنظر قطعی درباره بازگشایی مدارس خودداری کرده است، اظهار داشت: باید منتظر باشیم و ببنیم که در چند روز آینده چه اتفاقی می‌افتد.

سارا میچل، وزیر آموزش نیوساوت ولز نیز با اشاره به غیرقابل پیش‌بینی بودن همه گیری‌ها تاکید کرد که این ایالت باید برای تمامی سناریوها آماده باشد.

به گفته او، تا پایان هفته جاری وزارت آموزش در مورد بازگشایی یا عدم بازگشایی مدارس به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است مقررات قرنطینه از روز جمعه در ایالت نیوساوت ولز لغو خواهند شد.

گلادیس برجیکلیان نخست‌وزیر این ایالت با اشاره به کاهش تعداد موارد ابتلا به کورونا، تاکید کرده است که یکی از عوامل مهم در لغو مقررات قرنطینه رعایت محدودیت‌ها در چند روز آینده می‌باشد.

در صورت عادی بودن شرایط، مدارس عمومی سرتاسر نیوساوت‌ولز نیز سه روز پس از لغو قرنطینه عمومی دوباره پذیرای دانش‌آموزان خواهند بود.

افرادی که در حال مهاجرت به استرالیا هستند و قصد دارند که در نیوساوت‌ولز ساکن شوند، می‌توانند از حذق قزنطینه عمومی در این ایالت لذت ببرند.

منبع خبر:  Voice of Australia

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.