اسپانیا بعد از یک سال و به دنبال تصمیم اتحادیه اروپا برای بازگشایی مرزهای خود به روی گردشگران خارجی، آماده پذیرش خارجی‌ها با برخی شرایط وپژه است.

تمامی 27 کشور عضو اتحادیه، و مسلما به علاوه اسپانیا، شامل این تصمیم می‌شوند.

از آنجا که وضعیت سلامتی مردم هم در اسپانیا و هم در بسیاری از دیگر کشورهای جهان  با کمک واکسیناسیون سریع و گسترده به نسبت سال گذشته پیشرفت داشته است، این کشور با سرعت مرزهای خود را به روی گردشگران باز خواهد کرد.

اگرچه در حال حاضر برخی محدودیت‌های خاص همچنان وجود دارد که هر گردشگر خارجی قبل از ورود به اسپانیا باید آنها را در نظر بگیرد.

ملزومات سفر به اسپانیا در مدت پاندمی

تنها افراد زیر می‌توانند در مدت پاندمی به اسپانیا –  و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا –  سفر کنند:

1. افرادی که واکسن کووید-19 را دریافت کرده باشند

اولین گروهی که مجاز به ورود به اسپانیا هستند گردشگرانی هستند که قبل از ورود به این کشور  واکسن زده‌اند

البته برخی نکات را باید در مورد این گروه مد نظر قرار داد:

تکمیل واکسیناسیون در مدت معین

توجه داشته باشید که این گروه باید حتما واکسیناسیون خود را تکمیل نموده باشند، یعنی هر دو دوز واکسن را دریافت کرده باشن تا بتوانند وارد اسپانیا شوند.

همچنین آنها باید پروسه واکسیناسیون خود را 14 روز قبل از ورود به اسپانیا تکمیل کرده باشند.

واکسینه شدن با واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO)

نکته مهم دیگر در مورد این گروه این است که واکسیناسیون کامل 14 روز قبل از ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دریافت مجوز ورود به این کشور کافی نیست؛ بلکه واکسیناسیون افراد باید با کمک یکی از واکسن‌های مورد تایید اورژانس دارویی اروپا (EMA) انجام شده باشد.

البته برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سختگیری کمتری در این مورد دارند و به تمامی افرادی که با هر یک از واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) واکسینه شده‌اند، مجور ورود می‌دهند. یکی از این کشورها اسپانیا است.

حتما بخوانید:  پایان قرنطینه هتل‌های کانادا

بنابراین هر یک از افرادی که با هریک از واکسن‌های زیر – یا دیگر واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) – واکسینه شده باشند، می‌توانند وارد اسپانیا شوند:

آسترازنکا

مدرنا

جانسن

فایزر

سینوفارم

2. مسافرین از کشورهای امن

گروه دوم افرادی که در مدت پاندمی کورونا مجاز به سفر به اسپانیا هستند، گردشگرانی هستند که کشور مبدا آنها جزو کشورهای امن از لحاظ ایمنی در مقابل کورونا دسته بندی می‌شود.

لازم به ذکر است که این کاهش محدودیت از 24 می سال جاری اجرا شد و طی آن مسافران کشورهای مذکور حتی نیازی به انجام تست PCR نیز ندارند.

کشورهای امن به کشورهایی گفته می‌شود که ابتلا به کورونا در هر 100000 نفر از جمعیت آنها کمتر از 25 مورد بوده است و کشورهای زیر را در بر می‌گیرد:

استرالیا

اسرائیل

نیوزیلند

رواندا

سنگاپور

کره جنوبی

تایلند

چین

ژاپن

انگلیس

واضح است که علاوه بر کشورهای بالا، کشورهای دیگری هم جزو کشورهای امن در نظر گرفته می‌شوند و با افزایش سرعت و میزان واکسیناسیون، این فهرست روز به روز در حال افزایش است.

منبع خبر: BALCELLS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *