دائمی شدن قوانین مهاجرتی سوئد

دائمی شدن قوانین مهاجرتی سوئد

دولت سوئد اخیرا اعلام کرده است که به منظور نظارت و کنترل دقیق‌تر ورود مهاجران به این کشور، قوانین مهاجرتی خود را دائمی می‌کند.

قوانین کنونی مهاجرتی سوئد، قوانینی موقت بوده‌اند که از سال 2016 به این سو، هر یک سال یک‌بار تمدید شده‌اند. علت موقتی بودن قوانین، اساسا این بوده که سیاستمداران و سیاست‌گذاران سوئد، درباره میزان سخت‌گیری قوانین مهاجرتی، اتفاق نظر نداشته‌اند.

براساس آمار اداره مهاجرت سوئد، این کشور با ۱۰ میلیون و 300 هزار نفر جمعیت، در ده سال گذشته به ۴۰۰ هزار شهروند خارجی، به‌عنوان مهاجر یا در چارچوب برنامه گردهم‌ آوردن خانواده، کارت اقامت داده است.

اما هم‌زمان با افزایش چشمگیر شمار مهاجران و متقاضیان مهاجرت به سوئد، جریان‌های راست افراطی (از جمله حزب «دموکرات‌های سوئد») رشد چشمگیری نزد افکار عمومی پیدا کرده و قدرت خود را افزایش دادند.

در برابر این تغییر چشم‌انداز سیاسی، احزاب میانه رو، از جمله سوسیال دموکرات‌ها، قوانین مهاجرتی را بازنگری و «اصلاح» کردند. سقوط شمار کارت‌های اقامت صادر شده برای مهاجران و پناهندگان، دستاورد این جدال سیاسی به ‌شمار می‌رود.

 

منبع خبر: euronews.com

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *