معافیت نیروی کار موقت از محدودیت‌هایی کورونایی مرز کانادا

معافیت نیروی کار موقت از محدودیت‌هایی کرونایی مرز کانادا

نیروی کار موقت خارجی از محدودیت‌هایی کرونایی در دوره پاندمی معاف هستند و می‌توانند برای کار به طور موقت وارد این کشور شوند.

بنابراین افرادی که در کانادا به دنبال کار موقت می‌گردند، حتی با وجود محدودیت‌هایی که ناشی از بیماری کورونا می‌باشد، به جست و جوی شغل مورد نظر خود در این کشور ادامه دهند.

جالب اینجاست که این استثنا تنها برای افرادی که می‌خواهند در مشاغل حیاتی یا در زمینه‌های مختلف مراقبت‌های بهداشتی مشغول به کار شوند هم، نیست ؛ بلکه تمام گروه‌های شغلی را در بر می‌گیرد.

در واقع مرز کانادا در زمان شیوع کورونا تنها به روی کسانی بسته است که از نظر دولت کانادا در حال مسافرت غیر ضروری هستند.

گروه‌هایی که از محدودیت‌های کورونایی معاف هستند شامل کانادایی ها، افرادی که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده‌اند، خانواده‌های آنها، دانشجویان بین المللی، نیروی کار موقت خارجی و  امثالهم.

شرایط ورود نیروی کار موقت در دوره محدودیت‌هایی کرونایی کانادا

افرادی که قصد دارند در دورهخ پاندمی کورونا برای کار وارد کانادا شوند، باید یک معرفی نامه برایر مجوز کار و یک تست پزشکی مهاجرتی معتبر همراه داشته باشند.

به علاوه لازم است که این افراد یک پیشنهاد کاری هم داشته باشند، مگر اینکه قرار باشد با مجوز کار بازِ همسر یا پارتنر قانونی خود کار کنند.

در صورتی که پیشنهاد کاری نداشته باشید، تست پزشکی مهاجرتی شما منقضی شده باشد، یا کارفرمای شما به خاطر محدودیت‌های کورونایی کار خود را تعطیل کرده باشد، ممکن است از ورود به کانادا منع شوید.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *