بهترین دانشگاه های آلبرتا

بهترین دانشگاه های آلبرتا کانادا برای تحصیل و مهاجرت

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما هم قصد مهاجرت به آلبرتا از طریق تحصیل را دارید لطفا در این مقاله با وبسایت رهپویان مهاجر همراه باشید تا اطلاعات کاملی در خصوص بهترین دانشگاه های آلبرتا در کانادا به دست آورید و همچنین با مزایای تحصیل در این استان آشنا شوید. ما در ابتدا به معرفی و بررسی استان آلبرتا خواهیم پرداخت و در نهایت به معرفی دانشگاه های معتبر و کالج های این استان می پردازیم.

کمی با استان آلبرتا آشنا شوید

آلبرتا شهری بسیار مناسب برای زندگی با طبیعی بسیار زیبا و محیطی کاملا ایمن و ایده آل است و به راحتی می توان در این شهر بسیار زیبا، تجربه لذت بخشی از زندگی را تجربه کرد. این شهر در واقع یکی از اقتصادی ترین شهر های استان کانادا است که سطح کیفی زندگی در آن بسیار بالا می باشد.

در این استان شرکت های بسیار بزرگی در زمینه های متفاوت و مختلفی از جمله نفت و گاز حضور پرقدرتی دارند و به همین دلیل این استان به عنوان یکی از استان های بسیار ایده آل برای جذب مهاجر و گردشگر نیز مورد استقبال بسیار زیادی از افراد قرار گرفته است.

همچنین در کنار مهاجران، دانشجویان نیز از ویژگی های بسیار ممتاز و ایده آلی در این اساتان برخوردار می باشند و می توانند با توجه به وضع اقتصادی و سرمایه گذاری در این استان به دست آورد های بسیار بزرگی برسند.

آلبرتا دارای دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبری است که در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های آلبرتا بپردازیم و شما را با آن ها آشنا کنیم تا در صورتی که بخواهید از طریق ویزای تحصیلی به آلبرتا مهاجرت کنید، دانشگاه مناسب و ایده آل خودتان را نیز انتخاب کنید.

بهترین دانشگاه های آلبرتا

مزایای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آلبرتا چیست؟

اگر شما بخواهید در بهترین دانشگاه های آلبرتا مشغول به تحصیل شوید، مزایای بسیار مناسب و ایده آلی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

1- سیستم ترانسفر واحدهای درسی

سیستم ترانسفر واحدهای درسی در واقع یک سیستم بسیار مناسب برای دانشجویان است که این امکان را به آن ها می دهد تا بتوانند در هر زمانی و در هر دانشگاهی که مشغول به تحصیل هستند، درخواست ترانسفر واحدهای درسی به دانشگاه دیگری را ارسال کنند.

بسیاری از دانشجویان از طریق این سیستم می توانند به بهترین و برترین دانشگاه های آلبرتا نقل مکان کنند تا روند تحصیلی خودشان را در دانشگاه دیگری سپری کنند.

2- مدرسه دولتی برای فرزندان شما

اگر شما در دوره های بلند مدتی که در کالج ها و دانشگاه های معتبر آلبرتا وجود دارد، مشغول به تحصیل هستید، می توانید فرزندان خودتان را نیز برای تحصیل و استفاده از سیستم دولتی مدرسه فرا بخوانید. طبق این موضوع شما برای هر فرزند به میزان 10 الی 20 هزار دلار صرفه جویی خواهید نمود.

بررسی میزان شهریه در بهترین دانشگاه های آلبرتا

شما به عنوان یک دانشجو که در کالج ها و دانشگاه های آلبرتا مشغول به تحصیل هستید به طور میانگین مبلغی مابین 8 الی 11 هزار دلار در سال را صرف پرداخت شهریه دانشجویی خودی می کنید که این رقم در مقایسه با سایر موارد دیگر عملا رقم مناسب و ایده آلی است.

حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های جزیره پرنس ادوارد کانادا در 2021

بهترین دانشگاه های آلبرتا

معرفی و بررسی بهترین دانشگاه‌های استان آلبرتا

همان طور که اشاره نمودیم استان آلبرتا دارای دانشگاه ها و کالج های معتبری است! در این قسمت به معرفی بهترین دانشگاه های آلبرتا خواهیم پرداخت و در ادامه کالج های آن را نیز به معرف شما دوستان و علاقه مندان می رسانیم. اگر قصد دارید با دانشگاه های موجود در آلبرتا آشنا شوید، ادامه این مقاله را از دست ندهید! از مهم ترین و برترین دانشگاه های استان آلبرتا می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

 1. دانشگاه آلبرتا
 2. دانشگاه ترینیتی کالج کینگز
 3. دانشگاه لتبریج
 4. دانشگاه آگوستانا

معرفی و بررسی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta) یکی از دانشگاه های معتبر و منحصر به فرد استان آلبرتا است که در سایت QS رنک آن در میان سایر دانشگاه های دیگر عدد 96 است که این عدد حاکی از کیفیت بسیار بالای این دانشگاه است.

همچنین دانشگاه آلبرتا به دلیل خدمات آموزشی و علمی خود به عنوان یکی از 5 دانشگاه برتر کشور کانادا معرفی شده است. دانشگاه آلبرتا دارای محیطی خلاق، پویا و فعال می باشد و همواره به دانشجویان خود فرصت رسیدن به علم و تجربه و مشارکت در پروژه های دانشجویی را می دهد.

در این دانشگاه بیش از 50 هزار دانشجو در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند که برخی از آن ها از کانادا، آلبرتا و سایر کشور های دیگر می باشند.

این دانشگاه بیش از 400 رشته در مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و… دارد که در 18 دانشکده خاص آماده دانشجویان بین المملی و داخلی است.

حداقل موارد مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا چیست؟

برای آن که بتوانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید باید از حداقل موارد مورد نیاز برخوردار باشید! این موارد به شرح زیر است: (البته این شرایط می تواند از رشته یا به رشته ای دیگر متفاوت باشد)

 • داشتن معدل حداقل 15
 • برخورداری از نمره حداقل 86 در آزمون تافل که هیچ مهارتی زیر 21 نباشد یا آیلتس 6.5 که هیچ مهارتی زیر 5 نباشد.

بهترین دانشگاه های آلبرتا

معرفی و بررسی دانشگاه آگوستانا

از دیگر دانشگاه های معتبری که در استان آلبرتا وجود دارد، می توان به دانشگاه آگوستانا Augustana Campus اشاره نمود که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های وابسته به دانشگاه آلبرتا است. تحصلی در این دانشگاه دارای مزایای منحصر به فرد است که در ادامه به معرفی و بررسی این مزایا خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی های برتر این دانشگاه آشنا خواهیم نمود.

این دانشگاه از سال 1910 تاسیس شد و نسل های متفاوت و مختلفی از دانشجویان در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند اما دانشگاه آگوستانا در سال 2004 به عنوان یکی از بخش های دانشگاه آلبرتا در نظر گرفته شد.

این دانشگاه که در 5 رده برترین دانشگاه های کانادا قرار گرفته است، محیط بسیار ایده آل و مناسبی را برای رشد و تحصیل دانشجویان فراهم کرده است تا آن ها به دور از هیاهو و شلوغی داشنگاه آلبرتا مشغول به تحصیل شوند و مدرک خود را نیز به آسانی دریافت کنند.

حتما بخوانید:  دانشگاه کلگری

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دانشگه، کلاس های آموزشی آن است که اندازه ای بسیار مناسب و ایده آل دارند و به همین جهت تمرکز و توجه دانشجویان به مراتب بیشتر از سایر کلاس های شلوغ و پردردسر امروزی خواهد بود.

وجود کمپ های اقامتی در خود دانشگاه باعث شده است بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه در کمپ های دانشجویی اقامت داشته باشند که روابط بسیار خوب و عاطفی ای میان دانشجویان بین المللی و کانادایی وجود دارد.

در این دانشگاه همان طور که اشاره نمودیم محیط های بسیار متنوع ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا آن ها بتوانند در این محیط ها با یکدیگر رو به رو شوند و از آن استفاده کنند. این فضا ها همانند کتابخانه، محل اجتماع دانشجویان و… توانسته است فضای مطالعاتی بسیار ایده آلی را برای آن ها فراهم کند.

همچنین در این دانشگاه بوفه ای مجهز وجود دارد که دانشجویان می توانند در هر ساعت از شبانه روز، خوراکی های منحصر به فرد و ایده آل خود را تهیه کنند.

نکته جالبی که در این دانشگاه وجود دارد این است که به ازای هر 16 دانجوشیی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند، 1 پروفسور وجود دارد که آن ها می توانند از تجربیات  آن ها استفاده کنند.

آخرین ویژگی دانشگاه آگوستانا این است که آن ها در واقع هر ساله به میزان 25 الی 30 هزار دلار برای دانشجویان مقطع کارشناسی کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته اند که این مبلغ می تواند تاثیر به سزایی در رشد و روند تحصیل آن ها داشته باشد.

بهترین دانشگاه های آلبرتا

معرفی و بررسی دانشگاه لتبریج

از دیگر دانشگاه های برتر آلبرتا می توان به دانشگاه لتبریج (The University of Lethbridge) اشاره نمود. این دانشگاه در واقع یک دانشگاه غیر مذهبی در استان کانادا است که در سال 1967 در استان آلبرتا تاسیس شد که دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر دانشگاه های دیگر ممتاز می سازد، از این رو در ادامه به معرفی و بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

دانشگاه (The University of Lethbridge) هر ساله در استان آلبرتا بیش از 8 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی جذب می کند.

این دانشگاه بیش از 6 دانشکده مجهز دارد که می توان در آن بیش از 150 رشته را برای تحصیل انتخاب نمود. از دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده های هنر و علوم، آموزش و پرورش، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، مدیریت و تحصیلات تکمیلی اشاره نمود.

دانشجویان این دانشگاه در پردیس کلگری و ادمونتون سکونت دارند و با استفاده از سرویس های دانشجویی نقل و مکان می کنند. از بین این دو پردیس می توان به پردیس کلگری به عنوان بزرگترین و محبوب ترین پردیس دانشگاهی دانشگاه لتنبریچ اشاره نمود.

در انی دانشگاه بیش از 60 درصد دانشجویان را دانشجویان دختر و مابقی را دانشجویان پسر تشکیل داده اند که در کنار یکدیگر و در محیطی کاملا پویا و مناسب در حال تحصیل هستند.

حتما بخوانید:  دانشگاه نیوبرانزویک

علاوه بر دانشجویان کانادایی، بیش از 700 دانشجو در این دانشگاه از بیش از 100 کشور در حال تحصیل هستند که بیشترین دانشجو های این دانشگاه از کشور های چین، نیجریه، بنگلادش و هندوستان است. در این دانشگاه اساتید نیز دارای بالاترین مدرک دانشگاه و سطح علمی هستند.

بهترین دانشگاه های آلبرتا

معرفی و بررسی دانشگاه کینگز

از بهترین دانشگاه های آلبرتا می توان به دانشگاه کینگز The King’s University اشاره نمود! که در واقع این دانشگاه از آن دسته از کالج ها و دانشگاه های تربیتی می باشد که در رشته های مختلفی دانشجویان می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند. این دانشگاه در سال 1954 در انتاریو تاسیس شد.

این دانشگاه در ابتدا به نام Christ the King’s فعالیت خودش را آغاز نمود و پس از گذشت چند سال و در سال 1999 به دانشگاه کینگز تغییر نام پیدا کرد.

این دانشگاه از آن دسته از دانشگاه های مذهب کاتولیک می باشد که هدف از تاسیس آن ایجاد یک جامعه ای مناسب برای رسیدن و یادگیری فراگیری آموزه هایی که در دین مسیحیت وجود دارد، است. این دانشگاه مدارکی را که در اختیار افراد قرار می دهد به شرح زیر تقسیم بندی می شود.

 1. هنر
 2. علوم اجتماعی
 3. دوران کودکی و نهادهای اجتماعی
 4. مدیریت و مطالعات سازمانی
 5. مطالعات صلح و عدالت اجتماعی
 6. مددکاری اجتماعی

معرفی کالج های استان آلبرتا

در این استان علاوه بر بهترین دانشگاه های آلبرتا ، کالج های معتبری نیز وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها تحصیل خودتان را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهید. از جمله کالج های موفقی که در این استان وجود دارند، می توان به موارد زیر اشاراه نمود:

 • Alberta Vocational College
 • Edmonton
 • Lac La Biche
 • Bow Valley College
 • Nazarene University College
 • Alberta College of Art and Design
 • DeVry Calgary
 • Olds College
 • Keyano College
 • Mount Royal College
 • Northern Alberta Institute of Technology
 • Medicine Hat College
 • Newman Theological College
 • Northern Lakes College
 • Mount Royal College
 • Red Deer College
 • Southern Alberta Institute of Technology
 • Taylor University College and Seminary
 • St. Mary’s College
 • Lethbridge Community College

جمع بندی مقاله معرفی و بررسی بهترین دانشگاه های آلبرتا

همان طور که مشاهده نمودیم در این مقاله به معرفی و بررسی دانشگاه های برتر استان آلبرتای کانادا پرداختیم و شما را با کالج ها و دانشگاه های این استان آشنا نمودیم تا بتوانید درک مناسب و ایده آلی از مقاطع نحصیلی و روند رو به رشد این دانشگاه ها مطلع شوید!

در همین خصصو اگر قصد دارید از طریق تحصیل به کانادا وارد یکی از دانشگاه های معتبر کانادا شوید می توانید با گروه مهاجرتی رهپویان مهاجر در ارتباط باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه اخذ و پذیریش دانشگاه های آلبرتا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

همچنین مشاوران ما به صورت 24 ساعته پاسخ گوی سوالات شما در زمینه های مهاجرتی و … هستند، تنها کافی است از طریق مشاره تلفن های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *