نتایج دراو تِک پایلوت بریتیش کلمبیا اعلام شد

0

در اولین روز ماه ژوئن بریتیش کلمبیا از 68 متقاضی در حوزه‌های تخصصی تکنولوژی و تکنولوژی اطلاعات دعوت کرد تا برای اقامت دائم در این استان تقاضا دهند.

دعوت نامه های جدید ذیل برنامه تک پایلوت بریتیش کلمبیا صادر شدند، این برنامه آزمایشی بخشی از برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) صادر شدند.

بنابراین داوطلبن واجد شرایط حتما الزامات مربوط به یکی از گروه‌های اکسپرس انتری بی سی و مهاجرت مهارت‌ها را داشته‌اند.

برنامه‌های مهاجرتی دو گروه مذکور از طریق سیستم ثبت مهارت‌ها و مهاجرت (SIRS) مدیریت می‌شود.

افرادی که در دراو آخر بی سی دعوت شدند کسانی بودند که از طریق زیرگروه‌های نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا اقدام کرده بودند.

حداقل امتیاز لازم برای پذیرفته شدگان در این دراو 80 نمره استانی بوده است.

داوطلبن دعوت شده در این دراو سی روز تقویمی برای ارائه تقاضای خود فرصت دارند. و در صورتی که تقاضای آنها پذیرفته شود از  اداره امور مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC ) ذیل برنامه نامزدی استانی، یک تاییدیه نامزدی دریافت خواهند کرد که می‌توانند از آن برای ارائه تقاضای اقامت دائم استفاده نمایند.

گفتنی است استان بریتیش کلمبیا از ابتدای سال 2021 تا کنون  در مجموع 4876 نفر را برای اقدام به اخذ اقامت دائم از طریق برنامه نامزدی استانی، دعوت نموده است.

برنامه تک پایلوت بریتیش کلمبیا

برنامه تک پایلوت بریتیش کلمبیا در سال 2017 و به دنبال مطالعه‌ای در مورد بازار کار این استان راه اندازی شد؛ نتایج این مطالعه نشان داده بود که بزرگ‌ترین مساله پیش روی بخش تکنولوژی در بریتیش کلمبیا در دسترس نبودن نیروی کار با استعداد است.

این پروژه آزمایشی بسیار موفق عمل کرده است و از  زمان راه اندازی آن تا کنون بیش از 6000 مهاجر توانسته اند از طریق برنامه نامزدی استانی اقامت دائم بریتیش کلمبیا را به دست آورند.

حتما بخوانید:  51 دعوت نامه جدید در تک دراو جدید بی سی

به دلیل این موفقیت پروژه تک پایلوت در طول 4 سال گذشته گسترش یافته است.

برنامه تک پایلوت بریتیش کلمبیا دائمی می‌شود

در آخرین تغییر و زمانی که قرار بود این پروژه در پایان ماه ژوئن منقضی شود، به دنبال تقاضای کارفرمایان و سهامداران مختلف در بخش آی تی، بریتیش کلمبیا اعلام کرد که این پروژه تبدیل به یک برنامه دائم مهاجرتی خواهد شد.

این برنامه مهاجرتی جدید بی سی پی ان پی تک نامیده خواهد شد و همچنان یک برنامه سریع برای نیروی کار مورد نیاز در زمینه تکنولوژی و دانشجویان بین المللی خواهد بود.

داوطلبینی که مایل به استفاده از این برنامه مهاجرتی هستند باید در یکی از برنامه‌های موجود نامزدی استانی بی سی نام نویسی کنند؛ به علاوه لازم است که آنها یک پیشنهاد شغلی حداقل 12 ماهه از یکی از مشاغل 9 گانه واجد شرایط داشته باشند.

بر خلاف دیگر روش‌های مهاجرتی بریتیش کلمبیا، در برنامه مهاجرتی بی سی پی ان پی تک پیشنهاد شغلیباید حداقل برای مدت یک سال باشد و در زمان ارائه تقاضای اقامت دائم حداقل 120 روز آن باقی مانده باشد. همچنین پیشنهاد شغلی باید حتما برای یک شغل تمام و قت و از طرف یک کارفرمای واجد شرایط در بریتیش کلمبیا باشد.

دعوت نامه‌هایی که از طرف برنامه مهاجرتی بی سی پی ان پی تک صادر می‌شوند، به صورت هفتگی برای متقاضیانی که شرایط لازم را دارند و بالاترین امتیازات را کسب نموده‌اند، ارسال می‌شوند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.