کانادا در آستانه کاهش محدودیت‌های سفر

کانادا در آستانه کاهش محدودیت‌های سفر

نخست وزیر کانادا می‌گوید که دولت این کشور به احتمال زیاد در تابستان سال جاری گام‌های بیشتری را برای کاهش محدودیت‌های سفر برخواهد داشت.

جاستین ترودو همچنین به خبرنگاران گفت که کانادا مرتب وضعیت ابتلا به کووید-19 را در داخل و خارج از کانادا رصد می‌کند.

او در یک کنفرانس خبری که در روز 22 ژوئن برگزارشد اعلام کرد که وقتی مردم بیشتری واکسیناسیون کامل را انجام دادند، کانادا  آماده سبک کردن محدودیت‌های سفر است.

همچنین بر طبق اعلان روز 21 ژوئن، مسافرینی که به خاطر واکسیناسیون کامل از محدودیت‌ها معاف بودند ممکن است بتوانند بدون اینکه نیازبه گذراندن قرنطینه 14 روزه شوند وارد کانادا شوند.

علی رغم اینکه افرادی که از کووید-19 بهبود یافتند و یک دوز واکسن کرونارا دریافت کرده‌اند ددر برخی از حوزه های قضایی – مانند کبک -واکسینه کامل در نظر گرفته می‌شوند، اما آنها طبق معیارهای جدید پوشش داده نمی‌شوند.

ترودو اظهار کرد که دولت برای اجرای اعلان روز 21 ژوئن، آماده نبوده اما اضافه کرد که متخصصان در حال بررسی این مساله هستند و او امیدوار است که بتواند در هفته‌های آینده پاسخ‌های دقیق‌تری برای این موضوع داشته باشد.

تا کنون دولت فدرال نگفته که کانادا قبل از باز شدن مرزها بر روی گردشگران چه شرایطی را باید داشته باشد.

جاستین ترودو همچنین هیچ تاریخ مشخصی را برای کاهش بیشتر محدودیت‌ها مشخص نکرده و تنها بر بازگشایی هرچه سریع‌تر مرزها تاکیده نموده است.

او همچنین هشدار داده است که واکسیناسیون کامل ممکن است از ابتلای افراد به بیماری جلوگیری کند اما لزوما مانع از انتقال بیماری نخواهد بود.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *