ماه رمضان در کانادا و پیام تبریک جاستین ترودو

ماه رمضان در کانادا و پیام تبریک جاستین ترودو

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در پیامی، شروع ماه رمضان در کانادا را به مسلمانان این کشور تبریک گفت و از نقش مسلمانانی که پس از مهاجرت به کانادا در رونق و پیشرفت این کشور نقش داشته‌اند صحبت کرد. رمضان امسال در شرایطی فرارسیده است که کشور کانادا مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، در شرایط ناشی از شیوع کرونا قرار دارد. از این رو پیام جاستین ترودو نیز حاوی توصیه‌هایی در زمینه‌ی رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌ی اجتماعی است. پیام ترودو را بشنویم. متن پیام را می‌توانید در انتهای این نوشته بخوانید.

متن پیام تبریک جاستین ترودو

سلام علیکم

امروز برای مسلمانان کانادا و سایر کشورهای جهان، آغاز ماه رمضان است. در این یک ماهِ پیش رو، مردم در طول روز عبادت و تفکر می‌کنند

و با فرارسیدن غروب، روزه‌ی آن روز خود را افطار می‌کنند. لحظه‌ی افطار، دعوت از مسلمانان است برای ارج نهادن به ارزش‌های اساسی اسلام؛

ارزش‌هایی چون مهربانی، صلح، و خدمت به دیگران؛ و اگرچه شکی نیست که رمضان امسال، متفاوت از سال‌های دیگر است، اما می‌دانم مردم هنوز هم راه‌هایی برای تحقق معنای واقعی زندگی می‌یابند.

مسلمانان کانادا همیشه باعث شده‌اند کشور ما مکانی بهتر و قوی‌تر باشد؛ و این ماه نیز استثنا نخواهد بود: از دادن نذری گرفته تا کمک به نیازمندان با تحویل مایتحتاج غذایی، سازمان‌هایی مثل «شبکه واکنش مسلمانان کانادا» پیشاپیش شروع به کمک کرده‌اند.

گروه‌هایی مثل «امداد اسلامی» و «بنیاد بین‌المللی توسعه و امداد» سرگرم جمع‌آوری نیازهای دارویی و پزشکی برای کارگران هستند که این کار آن‌ها بخشی از ابتکار عمل‌هایی چون «بر کووید 19 غلبه می‌کنیم» انجام می‌شود.

می‌خواهم از این فرصت استفاده کرده و از کلیه کارکنانی که با زبان روزه از ما مراقبت می‌کنند تشکر کنم. آن‌ها نقش خود را ایفا می‌کنند و ما وظیفه‌ی خود را لطفا امسال رمضان را در خانه بمانید.

به جای آن‌که افطار را با دوستان یا در مسجد و با اجتماع باشید، به صورت آنلاین دور هم جمع شوید.

فقط هفته‌ای یک بار یا کمتر برای خرید از خانه بیرون بروید؛ و اگر مجبورید بیرون بروید، فاصله 2 متری خود با دیگران را حفظ کنید.

طبیعتاً این رمضان، متفاوت خواهد بود. اما با مراقبت از یکدیگر و با دور ماندن از دوستان و بستگان، می‌توان همچنان اجتماعات خود و امید خود را حفظ کرد.

من و سوفی از طرف خانواده‌ام امیدواریم همه به برکت ماه رمضان در صلح و آرامش باشند.

رمضان مبارک

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *