ترودو از احتمال بازگشایی مرحله‌ای مرز آمریکا خبر داد

0

ترودو پیشنهاد داد که مرز کانادا – آمریکا به صورت مرحله‌ای بازگشایی شود. تا کنون این مرز تنها بر روی مسافران ضروری و با اعمال محدودیت‌هایی خاص باز بوده است.

بر اساس گفته‌های رییس جمهور ممکن است به مسافران غیر ضروری هم درصورتی که واکسیناسیون آنها تکمیل شده باشد، اجازه داده شود که وارد کانادا شوند.

جاستین ترودو به دنبال رویکردی مرحله-محور برای بازگشایی مرز کانادا است، و پیشنهاد اخیر او برای بازگشایی مرز کانادا به روی آمریکایی‌هایی که کاملا واکسینه شده‌اند، به عنوان مرحله اول این برنامه، مطرح شده است.

تورودو این پیشنهاد را در یک رویداد مجازی که در روز 7 ژوین برگزار شده است، مطرح نموده و اضافه کرده است که نباید ریسک کرد و باید تا قبل از اینکه مسافران اجازه ورود به خاک کانادا را پیدا کنند باید از اینکه آنها به طور کامل در مقابل کورونا واکسینه شده‌اند، اطمینان حاصل کنیم.

طبق گفته‌های ترودو برای مشخص کردن این رویکرد مرحله-محور، دولت معیارهایی مانند تعدااد مبتلایان به کورونا در سطح دنیا و نرخ واکسیناسیون جهانی را در نظر خواهد گرفت.

مثلا یکی از سناریوهای ممکن می‌تواند این باشد که مسافرینی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، در صورتی که نتیجه تست کورونایشان منفی شود، اجباری برای ماندن در قرنطینه نداشته باشند.

تاریخ دقیق بازگشایی مرز مشخص نیست

تاریخ دقیق بازگشایی مرز مشخص نیست و ترودو هم هنوز جدول زمانی خاصی را پیشنهاد نداده است.

نخست وزیر قبلا پیشنهاد داده بود که به منظور تسهیل محدودیت‌های مرزی لازم است75 درصد کانادایی‌ها دوز اول واکسن را دریافت کرده باشند و 20 درصد آنها به طور کامل واکسینه شده باشند.

بر اساس نتایج جلسه‌ای با حضور بیل بلر وزیر امنیت عمومی و شهرداران شهرهای مرزی برگزار شده بود، به نظر می‌رسد که کانادا تا زمان انقضای محدودیت‌های کورونایی که در حال حاضر برای سفر به این کشور وجود دارد یعنی 21 ژوئن، به این آستانه برسد.

حتما بخوانید:  کانادا در ماه گذشته 94000 شغل جدید ایجاد کرد

حاضرین در جلسه مذکور گفته‌اند که بلر تاریخ دقیقی را برای بازگشایی مرزها مشخص نکرده است، اما این احتمال را مطرح نموده که ممکن است بازگشایی در اواخر ژوئن صورت پذیرد. یکی از مقامات رسمی که نخواست نامش فاش شود در گفت و گو با CBC گفت شک دارد که مرحله اول بازگشایی مرزها در ماه ژوئن آغاز شود اما احتمال این اتفاق در ماه جولای بیشتر است.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.