راه اندازی دو نوع ویزای جدید توسط دولت امارات

0

دولت امارات متحده عربی در روز 5 سپتامبر خبر از اضافه شدن دو نوع ویزای جدید برای تسهیل ورود به این کشور و اقامت در آن داد.

این دو ویزا که ویزای سبز و ویزای فری لنس نامیده می‌شوند، در کنار ویزای طلایی امارات که در سال 2019 استارت خورد، سیستم جدیدی را برای اعطای ویزا در این کشور بنیان گذاری می‌کنند که علاوه بر اقتصاد امارات از خانواده‌های ساکن در آن نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ویزای سبز امارات

ویزای سبز امارات مشابه با ویزای طلایی امارات قصد دارد که اسکیل ورکرها، سرمایه گذاران، کارفرمایان، دانش آموزان برجسته و فارغ التحصیلان با استعداد را هدف قرار دهد.

با این همه تفاوتی که ویزای سبز با ویزای طلایی دارد این است که اول از همه ویزای سبز به مقیمان خارجی اجازه می‌دهد که والدین و فرزندان زیر 25 سال خود را مورد حمایت مالی قرار دهند که این بر خلاف قانونی سنتی‌ای است که به والدین اجازه می‌دهد تنها فرزندان زیر 18 سال خود را حمایت کنند.

به علاوه ویزای سبز به مجوز کار ارتباط نخواهد داشت، و به افرادی که ویزای آنها منقضی شده است اجازه خواهد داد که به مدت 180 روز در امارت بمانند.

دکتر تانی الزیودی معتقد است که ویزاهای سبز و طلایی امارت مکمل یکدیگر هستند.

ویزای فری لنس امارات

ویزای فری لنس امارات مختص به به افرادی است که کارفرمای خود هستند یا به عبارتی به صورت خویش فرما کار می‌کنند و کارفرما ندارند.

داشتن این ویزا به آنها کمک می‌کند که بدون کسب مجوز کار و قراردادهای اشتغال کار کنند.

هدف امارات از افزودن این کتگوری جدید ویزا این است که در آینده نزدیک متخصصین، حرفه‌ای ها، و بازنشستگان را جذب بخش‌های بنیادین کند.

افراد مقیم در این کشور اکنون می‌توانند یک مسیر یکدست را از لحظه ورود به این کشور تا کسب ویزای طلایی آن طی کنند.

حتما بخوانید:  اعلام فهرست پراسترس‌ترین شهرهای کانادا

منبع خبر: mondaq

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.