تغییر قوانین شهروندی امارات با هدف اعطای تابعیت با برخی خارجی‌ها

تغییر قوانین شهروندی امارات با هدف اعطای تابعیت به برخی خارجی‌ها

یورو نیوز گزارش کرده است که دولت امارات متحده‌ی عربی قصد دارد در اقدامی بی‌سابقه، قوانین شهروندی خود را بازتعریف نموده و تغییر دهد تا امکان اعطای تابعیت امارات به افرادی خاص فراهم شود.

طبق گزارش یورو نیوز، افراد خاصی که هدف این قوانین جدید امارات هستند عمدتاً شامل پزشکان، مهندسان، هنرمندان، و ورزشکاران، و مهم‌تر از همه، سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود.

طبق قوانین کنونی امارات متحده، کلیه اتباع خارجی که در این کشور حضور دارند، همگی با ویزاهای موقت به این کشور سفر کرده‌اند و همگی، ملزم هستند طبق قانون، پس از پایان قراردادهای کاری خود، خاک این کشور را ترک کنند.

اما اکنون دولت امارات درصدد است تعدادی کثیری از این افراد، که عمدتاً ثروتمندان خارجی هستند را تشویق کند برای همیشه در این کشور بمانند.

در همین راستا، محمد الشرفه الحمدی، رئیس توسعه اقتصادی ابوظبی به یورو نیوز گفته است که «ما می‌خواهیم خارجی‌ها، ابوظبی را خانه خود بدانند. در واقع ما می‌خواهیم افراد، حضورشان در امارات را به چشم یک حضور کوتاه مدت نبینند بلکه برای زندگی و رشد در ابوظبی، حضور طولانی‌مدت داشته باشند».

گفتنی است با تصویب این قانون جدید، اتباع خارجی می‌توانند حتی در امارات بازنشسته شوند. ضمن این که مقرر شده است این کشور، یکی از قوانین دیرینه و اساسی خود درباره‌ی مالکیت کسب و کارها را تغییر داده و به اتابع خارجی‌ اجازه دهد بدون نیاز به شریک اماراتی، مالکیت کسب و کارشان را به طور کامل، خودشان در اختیار داشته باشند.

 

 

منبع: euronews.com

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

 

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *