تغییر قوانین شهروندی امارات با هدف اعطای تابعیت به برخی خارجی‌ها

0

یورو نیوز گزارش کرده است که دولت امارات متحده‌ی عربی قصد دارد در اقدامی بی‌سابقه، قوانین شهروندی خود را بازتعریف نموده و تغییر دهد تا امکان اعطای تابعیت امارات به افرادی خاص فراهم شود.

طبق گزارش یورو نیوز، افراد خاصی که هدف این قوانین جدید امارات هستند عمدتاً شامل پزشکان، مهندسان، هنرمندان، و ورزشکاران، و مهم‌تر از همه، سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود.

طبق قوانین کنونی امارات متحده، کلیه اتباع خارجی که در این کشور حضور دارند، همگی با ویزاهای موقت به این کشور سفر کرده‌اند و همگی، ملزم هستند طبق قانون، پس از پایان قراردادهای کاری خود، خاک این کشور را ترک کنند.

اما اکنون دولت امارات درصدد است تعدادی کثیری از این افراد، که عمدتاً ثروتمندان خارجی هستند را تشویق کند برای همیشه در این کشور بمانند.

در همین راستا، محمد الشرفه الحمدی، رئیس توسعه اقتصادی ابوظبی به یورو نیوز گفته است که «ما می‌خواهیم خارجی‌ها، ابوظبی را خانه خود بدانند. در واقع ما می‌خواهیم افراد، حضورشان در امارات را به چشم یک حضور کوتاه مدت نبینند بلکه برای زندگی و رشد در ابوظبی، حضور طولانی‌مدت داشته باشند».

گفتنی است با تصویب این قانون جدید، اتباع خارجی می‌توانند حتی در امارات بازنشسته شوند. ضمن این که مقرر شده است این کشور، یکی از قوانین دیرینه و اساسی خود درباره‌ی مالکیت کسب و کارها را تغییر داده و به اتابع خارجی‌ اجازه دهد بدون نیاز به شریک اماراتی، مالکیت کسب و کارشان را به طور کامل، خودشان در اختیار داشته باشند.

 

 

منبع: euronews.com

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.