ویزای طلایی امارات یا گلدن ویزای امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات یا گلدن ویزای امارات چیست؟

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اخذ ویزای اقامت و کار امارات در سال های اخیر یکی از گزینه های پرتقاضای متقاضیان ایرانی است. اما اخیراً دولت امارات با تصویب قانون جدید ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات را به واجدین شرایط اعطا می کند. بر این اساس مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی رهپویان مهاجر با ارائه این مقاله کامل به بررسی چگونگی اخذ ویزای طلایی امارات پرداخته اند. اگر قصد اخذ ویزای طلایی یا Golden Visa امارات را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

ویزای طلایی امارات یا گلدن ویزای امارات چیست؟

اهمیت مهاجرت به کشور امارات از نظر متقاضیان ایرانی

کشور امارات که از 7 شیخ نشین دبی، شارجه، ابوظبی، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین تشکیل شده است، در سال های اخیر یکی از مقصدهای مهاجرت و کار متقاضیان ایرانی می باشد. کشور امارات عربی متحده به دلیل برخورداری از ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد و همچنین دارا بودن شاخص های رضایت از زندگی دارای رتبه 22 در میان کشورهای جهان می باشد.

 • از مهم ترین دلایل متقاضیان برای مهاجرت به این کشور عربی امیرنشین می توان به امنیت و ثبات سیاسی و اجتماعی، همگام بودن با پیشرفت های جهانی، اقتصاد بر پایه نفت، وجود منابع طبیعی، رونق صنعت توریسم و ساخت و ساز اشاره کرد.
 • وجود دانشگاه های اروپایی، تنوع رشته های دانشگاهی و اعتبار مدارک دانشگاهی در کشورهای اروپایی و کانادا موجب مهاجرت تحصیلی بسیاری از متقاضیان ایرانی به این کشور شده است.
 • کشور امارات که زمانی نه چندان دور بیابانی خشک و بی آب و علف بود، هم اکنون از پیشرفته ترین کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس و یک کشور توسعه یافته و پیشرفته محسوب می شود.
 • مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت شغلی و ازدواج از متداول ترین روش های مهاجرت به کشور امارات و اخذ اقامت این کشور می باشد.

آخرین قانون امارات 2021 در مورد اخذ ویزای طلایی

کشور امیرنشین امارات متحده عربی مجوز اقامت دائم را برای متقاضیان صادر نمی کند. در واقع این کشور تاکنون قانونی مبنی بر صدور ویزای اقامت دائم امارات برای متقاضیان بین المللی نداشته است. اما با تصویب قانون ویزای طلایی مجوز اقامت طولانی-مدت را با شرایط لازم اجرا کرده است.

کشور امارات متحده عربی در اواخر سال 2020 قوانین اخذ ویزای اقامت این کشور را تغییر داد و در جدیدترین قانون مهاجرت به این کشور ویزای طلایی را برای اقامت متقاضیان تحصیل کرده و متخصص و دارای مدارک دانشگاهی تصویب کرده است. کشور امارات در چند سال اخیر تلاش های بسیاری در جهت انعطاف پذیری در صدور ویزای اقامت این کشور انجام داده است. بر این اساس مجوز اقامت طولانی-مدت را برای دانشجویان، متخصصان حرفه ای و سرمایه گذاران فراهم کرده است.

چرا دولت امارات قانون ویزای طلایی اقامت 10 ساله را تصویب کرد؟

قانون صدور ویزای طلایی Golden Visa اقامت 10 ساله امارات برای اولین بار در سال 2018 تصویب شد. روند صدور این ویزا از 21 می سال 2020 شروع شد. بر اساس اعلام اداره اقامت و اداره امور خارجه امارات GDRFA پیش بینی شد که تا پایان سال 2020 در حدود 6800 ویزای طلایی صادر شود.

در واقع با بحران همه گیری ویروس کرونا و متعاقباً کاهش قیمت نفت، شرایط اقتصادی کشور امارات تا حدود زیادی تغییر کرد. در این شرایط دولتمردان این کشور تصمیم گرفتند تا قانون صدور ویزای طلایی اقامت طولانی-مدت 10 ساله را اجرا کنند. در واقع با اجرای این قانون رشد اقتصادی روند رو به افزایش خود را طی می کرد و صنایع مهمی مانند گردشگری رونق می یافت. علاوه بر این صدور ویزای اقامت طلایی راه گشایشی برای سیاست های خارجی این کشور محسوب می شد.

ویزای طلایی امارات 

 

اعتبار کوتاه مدت ویزاهای اقامت امارات تا قبل از ویزای طلایی

متقاضیان بین المللی که در کشور امارات مشغول کار و یا تحصیل می باشند، دارای ویزاهای اقامت کوتاه مدت می باشند. بیشتر این ویزاهای اقامت تا پایان دوره تحصیلی در دانشگاه و یا پایان قرارداد کاری با کارفرما دارای اعتبار می باشند. در واقع متقاضیان دارای این نوع ویزاهای اقامت کوتاه-مدت باید سالانه ویزای خود را تمدید کنند.

اما دولت امارات در اقدامی بی سابقه با صدور ویزای طولانی-مدت اقامت 10 ساله خط بطلانی بر عدم انعطاف در صدور ویزای اقامت این کشور کشید.

اهمیت صدور ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات

کشور امارات متحده عربی با تصویب قانون صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله این کشور مسیر همواری را برای جذب نخبگان علمی و متخصصان ماهر و همچنین فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه ها گشوده است. کشور امارات با صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله از همین اکنون گام های بزرگی به سمت پیشرفت در صنعت و تکنولوژی برداشته است. فراهم کردن شرایط کار و اشتغال برای این نخبگان علمی کشور امارات را به سمت توسعه های پایدار و جهانی تر شدن سوق داده است.

صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای 2500 دانشمند

کشور امارات در راستای تصویب قانون جدید اعطای ویزای طلایی برای حدود 2500 دانشمند، نخبه علمی، مبتکر، محقق، سرمایه گذار و پزشک ویزای اقامت 10 ساله را صادر کرده است. صدور مجوز اقامت 10 ساله برای نخبگان علمی و دانشمندان خبر از آینده درخشان امارات در حوزه های علمی و تحقیق و پژوهشی دارد.

چه متقاضیانی واجد شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات هستند؟

متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاه های امارات با رتبه های ممتاز، دانشجویان با نمره های عالی، دانشمندان، نخبگان علمی، محققان و پژوهشگران، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر، برنامه نویسی کامپیوتر و همچنین سرمایه گذاران می توانند ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات را اخذ کنند.

علاوه بر این سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در ثبت شرکت های تجاری و راه اندازی کسب و کار و همچنین خریداری سهام دولتی می توانند ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات را اخذ کنند.

چه متقاضیانی واجد شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات هستند؟

سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در طرح های کارآفرینی، اشتغال زایی و خرید خانه و آپارتمان و ملک می توانند ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند. سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در کشور امارات در طرح های ذکر شده می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند.

چه افرادی می‌توانند برای ویزای طلایی اقدام کنند؟

ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای چه کسانی صادر می شود؟

دولت امارات در راستای جذب نخبگان و محققان و دانشمندان ویزای طلایی اقامت 10 ساله را به متقاضیان واجد شرایط اعطا می کند. اولین و مهم ترین شرط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات دارا بودن تحصیلات دانشگاهی با رتبه های ممتاز می باشد. واجدین شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات عبارت است از:

 • فارغ التحصیلان دوره های دکترا رشته های مختلف
 • فارغ التحصیلان دوره مهندسی علوم انفورماتیک
 • فارغ التحصیلان دوره مهندسی الکترونیک
 • فارغ التحصیلان دوره مهندسی برنامه نویس
 • فارغ التحصیلان دوره مهندسی برق
 • فارغ التحصیلان دوره مهندسی بیوتکنولوژی
 • فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های امارات
 • متخصصان فعال در حوزه هوش مصنوعی
 • متخصصان فعال در حوزه تحلیل داده ها
 • متخصصان فعال در حوزه اپیدمیولوژی

اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای پزشکان

در 28 جولای 2021 معادل 7 مرداد 1400دولتمردان کشور امارات با تصویب قانونی جدید از پزشکان مقیم و خانواده های آن ها درخواست کرد برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات اقدام کنند. دولت امارات در راستای تقدیر از پزشکان و خانواده های آن ها در دوره کرونا با به رسمیت شناخت تلاش های آن ها به عنوان قهرمانان و مدافعان صف اول شرایط لازم را برای صدور ویزای طلایی به پزشکان فراهم کرد.

 • پزشکان دارای مجوز از نهادهای نظارتی و بهداشتی امارات از تاریخ 28 جولای 2021 تا سپتامبر 2022 می توانند با مراجعه به وب سایت smart.gdrfad.gov.ae برای اخذ ویزای طلایی این کشور اقدام کنند.
 • این برنامه با جذب و حفظ استعدادهای برتر در حوزه علم پزشکی فرصت های لازم برای کار و اقامت طولانی-مدت پزشکان و خانواده های آن ها را در امارات فراهم می کند.
 • صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای پزشکان و خانواده های آن ها موجب تقویت و ارتقاء بخش مراقبت های بهداشتی و سلامت ملی امارات می شود و از لحاظ کارآیی کیفیت خدمات پزشکی را به صورت یک الگوی جهانی ترسیم می کند.

اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان

دولتمردان کشور امارات در راستای تصویب و اجرای قانون صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات روند صدور ویزا برای 100.000 برنامه نویس کامپیوتر را شروع کرده است. بر اساس این قانون و دستور نخست وزیر امارات متخصصان برنامه نویسی، فارغ التحصیلان رشته برنامه نوسیس کامپیوتر از دانشگاه های امارات و همچنین فارغ التحصیلان برنامه نویسی از دانشگاه های خارج از امارات می توانند برای اخذ ویزای طلایی امارات اقدام کنند.

 • علاوه بر متخصصان و فارغ التحصیلان رشته برنامه نویسی کامپیوتر، کارآفرینان و مدیران شرکت های تجاری که در حوزه برنامه نویسی مهارت دارند، می توانند برای اخذ ویزای طلایی امارات درخواست خود را ارائه دهند.
 • هدف از صدور ویزای طلایی امارات برای متخصصان حوزه برنامه نویسی کامپیوتر تاسیس 1000 شرکت دیجیتال در مدت 5 سال آینده و همگامی با تغییرات سریع جهانی در صنایع مادر می باشد.
حتما بخوانید:  اخذ اقامت امارات از طریق کار در سال 2021

ویزای طلایی 10 ساله

 

شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان

بر اساس برنامه صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان کشور امارات قصد دارد تا در 5 سال آینده این برنامه نویسان را با شرکت های بومی و دانشگاه های امارات به هم مرتبط کند تا منشاء اقدامات بزرگتر در سطح جهانی باشند. شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان کامپیوتر شامل موارد زیر است:

 • دارا بودن تخصص علمی در حوزه برنامه نویسی کامپیوتر
 • دارا بودن موفقیت های علمی در رشته برنامه نویسی کامپیوتر
 • دارا بودن کار و اشتغال در شرکت های تکنولوژیکی بین المللی پیشگام
 • دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی از رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، هوش مصنوعی، علوم داده ها و تکنولوژی اطلاعات

اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران

دولت امارات در سال 2019 قانون صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله را برای سرمایه گذاران واجد شرایط تصویب کرد. سرمایه گذاری بین المللی در امارات موجب رونق اقتصادی و گسترش طرح های بازرگانی این کشور می شود. بر اساس این قانون سرمایه گذاران با دارا بودن تمکن مالی عالی می توانند ضمن سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی و یا خرید خانه و ملک، اقامت طولانی-مدت 10 ساله امارات را نیز دریافت کنند.

 • بر طبق این قانون سرمایه گذارانی که دارای ملک یا آپارتمان به ارزش 5 میلیون درهم در امارات باشند، می توانند ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات را اخذ کنند.
 • از مهم ترین شرایط صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات به سرمایه گذاران عدم وجود بدهی معوقه در مورد این خانه و آپارتمان می باشد.
 • اگر سرمایه گذاران قبل از اقدام برای اخذ ویزای طلایی امارات خانه مورد نظر را خریداری کرده باشند، تاثیری در روند صدور ویزای طلایی ندارد.
 • بر اساس قوانین قبل سرمایه گذاران با خرید خانه و آپارتمان در امارات می توانستند ویزای اقامت کوتاه-مدت 2 ساله و نهایتاً 5 ساله را دریافت کنند.

سرمایه گذاران املاک و مستغلات در امارات

 

شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران

سرمایه گذاران برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات باید واجد شرایط باشند. سرمایه گذاران با دارا بودن شرایط لازم باید در طرح های تجاری و اقتصادی سودآور امارات و شرکت های تجاری سرمایه گذاری کنند. اگر سرمایه گذار قصد شراکت با دیگر افراد را داشته باشد، آن شرکا نیز باید دارای سرمایه مشخصی برای این کسب و کار باشند. از مهم ترین شرایط لازم برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات سرمایه گذاران موارد زیر را می توان نام برد:

 • سرمایه گذاری بیش از 10 میلیون درهم در طرح های تجاری سودآور
 • سرمایه گذاری بیش از 60% کل مبلغ سرمایه گذاری در دارایی های غیرمنقول
 • دارا بودن مالکیت همه دارایی ها و سرمایه لازم برای سرمایه گذاری
 • دارا بودن سهم سرمایه گذاری شرکا در حدود 10 میلیون درهم، در صورت شراکت
 • عدم وجود ادعایی در مورد سرمایه های لازم و یا وجود اختلاف مالی با شرکا

شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای سرمایه گذاران

سرمایه گذاران در املاک و مستغلات و هم چنین کارآفرینان که از جمله سرمایه گذاران عمومی محسوب می شوند، می توانند با سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک و یا طرح های کارآفرینی ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند. علاوه بر این سرمایه گذاران می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه امارات را اخذ کنند.

 • میزان سرمایه گذاری سرمایه گذاران برای اخذ ویزای اقامت طلایی 5 ساله امارات در حدود 5 میلیون درهم است.

سرمایه گذاران با این میزان سرمایه گذاری در امارات می توانند برای مشاوران مالی و مدیران اجرایی شرکت تجاری خود نیز ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند.

کارآفرینان در امارات

 

اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای دانش آموزان ممتاز

دولت امارات در راستای تشویق دانش آموزان بین المللی مشغول به تحصیل در این کشور و کسب نمرات عالی و سرمایه گذاری برای این آینده سازان قانون صدور ویزای طلایی امارات را برای دانش آموزان واجد شرایط و خانواده آن ها تصویب کرده است. بر طبق این قانون جدید، دانش آموزان بین المللی مشغول تحصیل در مدارس امارات متحده عربی در صورت اخذ نمره حداقل 95 از 100 در امتحان های نهایی مشمول دریافت ویزای طلایی 5 ساله می شوند.

 • دولت امارات همزمان با برگزاری امتحان های نهایی دبیرستان های این کشور کار صدور ویزا را شروع کرده است.
 • صدور ویزای طلایی 5 ساله اقامت امارات شامل همه دانش آموزان مشغول به تحصیل و واجد شرایط در دبیرستان های خصوصی و دولتی این کشور می باشد.
 • از مهم ترین اهداف تصویب این قانون قدردانی از تلاش دانش آموزان و خانواده های آن ها و همچنین اقدامات لازم برای جذب نخبگان بین المللی می باشد.

اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای دانشجویان ممتاز

دولت امارات قبل از تصویب صدور ویزای اقامت 5 ساله یا ویزای طلایی برای دانش آموزان این طرح را برای دانشجویان به اجرا درآورده بود. بر اساس این قانون دانشجویانی که دارای میانگین نمره های تحصیلی 3.75 از 4 باشند، می توانند ویزای طلایی و اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند.

 • بر طبق این قانون دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج از امارات در صورتی که دارای میانگین نمره های 3.75 از 4 باشند، می توانند پس از انتقال به دانشگاه های امارات از مزایای اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برخوردار شوند.

هزینه درخواست ویزای طلایی ؟

اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای نخبگان علمی

نخبگان علمی، دانشمندان، محققان، مخترعان، متخصصان و پزشکان که جزء افراد با استعدادهای خاص محسوب می شوند، می توانند با دارا بودن شرایط ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات را دریافت کنند. نخبگان علمی با دارا بودن ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای اقامت 10 ساله امارات را دریافت کنند. از جمله شرایط دریافت ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حق ثبت اختراع برای مخترعان
 • دارا بودن مقاله های علمی جهانی برای دانشمندان و محققان
 • دارا بودن مدراک علمی تخصصی برای متخصصان و پزشکان
 • امضای قرارداد کاری معتبر با سازمان ها و نهادهای علمی امارات

شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای نخبگان علمی

ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای نخبگان علمی که با نام Person with Specialized Talent شناخته می شود، به واجدین شرایط تحصیلی و علمی اعطا می شود. از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای نخبگان علمی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارای استعداد ویژه در حوزه های علمی، پزشکی، هنری و فرهنگی
 • دارا بودن قرارداد کاری با سازمان های علمی و آموزشب امارات
 • دارا بودن تاییدیه کاری از طرف وزارت فرهنگ، وزارت اقتصاد و شورای دانشمندان امارات
 • دارا بودن مدرک دکترا از 500 دانشگاه برتر جهان
 • دارا بودن مقاله های علمی پژوهشی
 • دارا بودن 10 سال سابقه کار در رشته تخصصی
 • عضویت در انجمن های مربوط به رشته تحصیلی
 • شرکت در پژوهش های مهم علمی و تحقیقی
 • دارا بودن مدال های جهانی یا دیپلم افتخار

 

نحوه درخواست ویزای طلایی امارات؟

 

شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای کارآفرینان

علاوه بر سرمایه گذاران در املاک و مستغلات، کارآفرینان نیز می توانند با دارا بودن طرح های تجاری سودآور و سرمایه گذاری در اجرای این طرح ها ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند. کارآفرینان در مرحله اول باید با اخذ ویزای چند با ورو یا مولتی 6 ماهه امارات به کشور امارات سفر کنند و شرایط راه اندازی کسب و کار و وضعیت بازار را بررسی کنند. در مرحله بعد کارآفرینان باید طرح های تجاری خود را به مرحله اجرا درآورند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. پس از نهایی شدن کار کسب و کار کارآفرینان می توانند ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند. از جمله شرایط مهم برای اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای کارآفرینان موارد زیر را می توان نام برد:

 • کارآفرین باید دارای تجربه و سوابق کارآفرینی باشد.
 • کارآفرین باید دارای طرح تجاری سودآور در امارات باشد.
 • کارآفرین قصد راه اندازی و اجرای طرح تجاری در امارات را داشته باشد.
 • کارآفرین باید مالک یک شرکت تجاری و یا سهام دار عمده یک شرکت تجاری باشد.

آیا اخذ ویزای همراه برای دارندگان ویزای اقامت 5 ساله امارات امکان پذیر است؟

کارآفرینان و سرمایه گذاران با اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کنند. در واقع این سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند برای همه افراد تحت تکفل خود ویزای همراه اقامت 5 ساله امارات را اخذ کنند. علاوه بر این اگر سرمایه گذار و کارآفرین دارای مدیران اجرایی و یا مشاوران تجاری باشند، برای 3 مدیر اجرایی خود نیز می توانند ویزای اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند.

حتما بخوانید:  اقامت ورزشی و ورزشکاران به دبی در سال 2021

آیا اخذ ویزای همراه برای دارندگان ویزای طلایی امارات امکان پذیر است؟

یکی از مزیت های مهم اخذ ویزای طلای و اقامت 10 ساله امارات اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی می باشد. در واقع متقاضی با اخذ ویزای طلایی امارات می تواند همسر و فرزندان خود را در امارات به همراه داشته باشد. اگر متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور امارات ویزای طلایی اقامت 10 ساله را دریافت کرده اند، می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای طولانی-مدت 5 و 10 ساله امارات را اخذ کنند.

 • در واقع متقاضی با سرمایه گذاری مبلغ مشخص شده در امارات می تواند نه تنها برای خود بلکه برای افراد تحت تکفل خود و پدر و مادر خود ویزای اقامت 10 ساله امارات را اخذ کند.
 • اگر سرمایه گذار دارای مدیر اجرایی یا مشاور در شرکت تجاری باشد، می تواند برای آن ها نیز ویزای اقامت 10 ساله امارات را دریافت کند و آن ها را در این کشور همراه داشته باشد.

آیا امکان تمدید ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات وجود دارد؟

سرمایه گذاران، کارآفرینان و نخبگان علمی در روند اخذ ویزای طلایی امارات در ابتدا ویزای طلایی تجارت 6 ماهه را دریافت می کنند. پس از راه اندازی کسب و کار و اجرای طرح های تجاری سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند ویزای اقامت طلایی طولانی-مدت را دریافت کنند.

 • اگر کارآفرینان و سرمایه گذاران و همچنین نخبگان علمی در طول مدت اقامت و کار در امارات همه قوانین و مقررات ملی این کشور را رعایت کرده باشند و مرتکب جرم و خلافی نشده باشند، می توانند ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله خود را تمدید کنند.

آیا اخذ تابعیت و شهروندی برای دارندگان ویزای طلایی امارات امکان پذیر است؟

نخبگان علمی و دانشمندان و واجدین شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات در صورت کار و اشتغال در این کشور برای چندین سال و تلاش در مسیر موفقیت علمی و ارتقاء دانش عمومی شهروندان می توانند مقدمات اخذ تابعیت و شهروندی امارات را فراهم کنند.

 • به طور کلی دولت امارات شرایط سخت و دشوار و گاه غیرممکن برای صدور مجوز اقامت دائم و یا شهروندی امارات دارد.
 • در صورتی که شهروند امارات (مرد) با یک زن خارجی ازدواج کند، آن زن می تواند تابعیت و شهروندی امارات را دریافت کند.
 • در صورتی که متقاضی خارجی به مدت 30 سال در کشور امارات کار و زندگی کرده باشد، می تواند مجوز تابعیت و شهروندی امارات را دریافت کند.
 • در صورتی که سرمایه گذاران خارجی در کشور امارات سرمایه گذاری های کلان انجام دهند، می توانند مجوز تابعیت و شهروندی امارات را دریافت کنند.

آیا اخذ پاسپورت برای دارندگان ویزای طلایی امارات امکان پذیر است؟

پاسپورت کشور امارات از لحاظ ارزش و اعتبار در رتبه اول معتبرترین و برترین پاسپورت های جهان قرار دارد. متقاضیانی که با روش های سرمایه گذاری در کشور امارات سرمایه گذاری های کلان انجام داده اند، می توانند پس از اخذ تابعیت و شهروندی این کشور پاسپورت امارات را نیز دریافت کنند. متقاضیان با ازدواج با تبعه و شهروند امارات نیز می توانند پاسپورت امارات را اخذ کنند. متقاضیان با دریافت پاسپورت معتبر و Number One امارات می توانند به 166 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

 

ویزای تجاری طلایی امارات متحده عربی 

مراحل درخواست اخذ ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات

متقاضیان برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات می توانند از طریق آنلاین یک حساب کاربری ایجاد کنند و مدارک لازم را به سایت مورد نظر ارسال کنند. مراحل درخواست اخذ ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات عبارت است از:

 • ایجاد حساب کاربری در وب سایت business.goldenvisa.ae
 • ثبت مشخصات فردی در صفحه حساب کاربری
 • تکمیل دقیق فرم درخواست اخذ ویزای طلایی
 • انتخاب شهر مورد نظر برای اقامت (دبی/ ابوظبی)
 • ارسال مدارک لازم به این وب سایت
 • ارسال یک کلیپ دو دقیقه ای از متقاضی
 • دریافت تاییدیه بررسی مدارک پس از یک ماه
 • تکمیل مدارک درخواست شده از اداره فدرال هویت
 • دریافت تاییدیه بررسی مدارک توسط اداره فدرال هویت پس از یک ماه
 • دریافت ایمیل در مورد چگونگی اخذ ویزای طلایی امارات
 • اخذ ویزای چند بار ورود 6 ماهه برای ورود به امارات و بررسی شرایط کسب و کار

آیا اخذ ویزای طلایی امارات از خارج از این کشور امکان پذیر است؟

اگر در خارج از کشور امارات اقامت دارید، با اخذ ویزای 6 ماهه اقامت این کشور می توانید به امارات سفر کنید و شرایط را برای سرمایه گذاری و کار در این کشور بررسی کنید. اگر قصد سرمایه گذاری، کارآفرینی و یا تحصیل در دانشگاه های امارات را دارید، می توانید ویزای چند بار ورود 6 ماهه امارات را اخذ کنید.

 • البته ویزای 6 ماهه اقامت امارات برای نخبگان علمی و افراد متخصص علمی یک بار ورود است.
 • نخبگان علمی در مدت اقامت در امارات با این ویزای یک بار ورود با بررسی شرایط و درخواست برای ویزای طلایی می توانند ویزای اقامت طولانی-مدت امارات را دریافت کنند.

 

آیا اخذ ویزای طلایی امارات تضمین کننده کار و اشتغال در این کشور است؟

برای کار و اشتغال در امارات متقاضیان نیازمند قرارداد کاری معتبر، مجوز کار یا گواهی اشتغال به کار می باشند. هر چند وزارت منابع انسانی امارات صدور مجوزهای کار را برای متقاضیان دارای ویزای طلایی این کشور شروع کرده است. متقاضیان بیکار با اخذ ویزای طلایی می توانند با کارفرماهای اماراتی قرارداد کاری امضا کنند و کار و اشتغال جدید را شروع کنند.

 

مزیت های اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و موفقیت در اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات می توانند از مزیت های اقامت طولانی-مدت در این کشور برخوردار شوند. برخی دیگر از مزیت های اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات عبارت است از:

 • زندگی در کشوری با ثبات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی
 • اقامت و کار در کشوری با رفاه اقتصادی و اجتماعی
 • رونق و رشد بازار تجاری و کسب و کارها
 • امنیت تجاری و بازار و درآمدزایی در سطح بالا
 • بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها
 • وجود آزادی های مدنی و اجتماعی
 • شرایط اقتصادی و رفاهی عالی شهروندان
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی امارات
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان
 • وجود دانشگاه های برتر با رتبه ها و رنکینگ های جهانی برتر
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا، استرالیا و آمریکا پس از 3 سال تحصیل
 • اخذ مدرک دانشگاهی مورد تایید دانشگاه های برتر آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا
 • بالا بودن سطح حقوق و درآمدها و مزایای شغلی و پایین بودن سطح مالیات
 • اخذ ویزای چندبار ورود 6 ماهه در ابتدای در روند اخذ ویزای طلایی
 • امکان تمدید ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله امارات در صورت دارا بودن شرایط
 • امکان اخذ ویزای همراه امارات برای همسر و فرزندان و 3 مشاور و مدیر اجرایی شرکت

 

معایب اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات

کشور امارات نیز همانند هر کشور دیگری دارای معایب و نقصان هایی برای زندگی و اقامت و کار می باشد. هر چند متقاضیان با مشاهده جذابیت های این کشور فکر می کنند که کشور امارات بهشت موعود است و بهترین جای جهان برای زندگی و کار می باشد. در این بخش از مقاله به ارائه چند مشکل از نظر متقاضیانی می پردازیم که برای کار و تحصیل در این کشور اقامت دارند و یا ویزای طلایی اقامت 10 ساله این کشور را دریافت کرده اند:

 • دولت امارات از مهاجران حمایت و پشتیبانی نمی کند. در واقع در هنگام دعوی حقوقی و قضایی دولت امارات رای را به نفع شهروندان این کشور صادر می کند و هیچ گونه حمایتی از مهاجران نمی کند.
 • به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی مهاجران کمتر می توانند پس اندازی داشته باشند، هر چند میزان مالیات در این کشور بسیار پایین است.
 • مهاجران تا زمان کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی در امارات می توانند در این کشور اقامت کنند و با تمام شدن مدت اعتبار ویزای کار و تحصیل باید این کشور را ترک کنند.
 • ادغام در جامعه اعراب امارات و زندگی و کار در میان آن ها برای مهاجران سخت و دشوار است.
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی امارات بسیار سخت و دشوار و تقریباً غیرممکن است.

درخواست ویزای طلایی کار و مراحل آن

هزینه های اخذ ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله امارات

هزینه های اخذ ویزای طلایی امارات بر اساس نوع ویزا متفاوت است. در واقع سرمایه گذاران بر اساس میزان سرمایه گذاری در طرح های تجاری ویزای طلایی اقامت 5 یا 10 ساله امارات را دریافت می کنند. برخی از هزینه های اخذ ویزای طلایی امارات عبارت است از:

 • هزینه های سرمایه گذاری برای اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات در حدود 5 میلیون درهم می باشد.
 • هزینه های سرمایه گذاری برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات در حدود10 میلیون درهم می باشد.
 • هزینه اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات در حدود 650 درهم است که در حدود 150 درهم آن مربوط به درخواست ویزا و 500 درهم آن مربوط به هزینه های صدور ویزا می باشد.
 • هزینه اخذ ویزای اقامت 10 ساله امارات در حدود 1150 در هم است که در حدود 150 درهم آن مربوط به درخواست ویزا و 1000 درهم آن مربوط به هزینه های صدور ویزا می باشد.
حتما بخوانید:  اقامت امارات برای هنرمندان در سال 2021

هزینه های زندگی در امارات با اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله

به همان اندازه که کیفیت زندگی در کشور امیرنشین امارات متحده عربی بالا است، هزینه های زندگی نیز سرسام آور می باشد. اما ثبات اقتصادی، امنیت و رفاه اجتماعی و اقتصادی و بالا بودن میزان درآمد و حقوق در این کشور موجب شده است تا بالا بودن هزینه های زندگی چندان به چشم نیاید. بر اساس ارزش یک دلار آمریکا برابر با 3.673 درهم امارات هزینه های زندگی در امارات برابر است با:

 • متوسط هزینه های زندگی ماهانه از حدود 4.000 تا 12.000 درهم
 • هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 5227.99 درهم
 • هزینه های مصرف ماهانه آب و برق در حدود 578.96 درهم
 • هزینه خرید یک کیلوگرم گوشت گاو در حدود 31 درهم
 • میانگین حقوق و درآمد ماهانه در حدود 9447.19 درهم

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای اخذ ویزای طلایی امارات

متقاضیانی که دارای مدرک دکترا در رشته های مهندسی و پزشکی می باشند، سرمایه گذاران، کارآفرینان و دانشجویان ممتاز، برنامه نویسان کامپیوتر، فارغ التحصیلان حوزه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات می توانند با مراجعه به موسسه های مهاجرتی معتبر ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات را دریافت کنند.

مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با آگاهی از قوانین مهاجرتی مشاوره های سودمندی را در مورد اخذ ویزای طلایی امارات به متقاضیان ارائه می دهند.

بررسی شرایط متقاضیان برای اخذ ویزای طلایی امارات، ارسال مدارک لازم، اخذ پذیرش تحصیلی و مجوز کار و اخذ ویزای کار از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه برتر محسوب می شود. این موسسه با دارا بودن وکلای مجرب در کشورهای ایران، استرالیا و کانادا به طور مستقیم پرونده های مهاجرتی را پیگیری می کند.

سخن پایانی

این مقاله به بررسی دقیق شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله امارات پرداخت و همچنین شرایط متقاضیان مختلف برای اخذ این ویزای اقامت را به طور خلاصه شرح داد. متقاضیانی که دارای مدرک دکترا در رشته های مهندسی و پزشکی می باشند، سرمایه گذاران، کارآفرینان و دانشجویان ممتاز می توانند با تصویب قانون جدید ویزای طلایی اقامت 10 و 5 ساله امارات را دریافت کنند. برنامه نویسان کامپیوتر و فارغ التحصیلان حوزه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات نیز شامل این برنامه می شوند.

اگر در مورد شرایط کار و اشتغال و همچنین اخذ ویزای طلایی امارات نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با گروه مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مشاوره کنید. مشاوران ارشد این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، کرج و مشهد در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه اطلاعات لازم به متقاضیان گرامی می باشند.

مزایای ویزای طلایی

 

10 سوال متداول در مورد شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات

 1. آیا امکان اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای پزشکان وجود دارد؟

بله. در 28 جولای 2021 معادل 7 مرداد 1400دولتمردان کشور امارات با تصویب قانونی جدید از پزشکان مقیم و خانواده های آن ها درخواست کرد برای اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات اقدام کنند. دولت امارات در راستای تقدیر از پزشکان و خانواده های آن ها در دوره کرونا با به رسمیت شناخت تلاش های آن ها به عنوان قهرمان و مدافعان صف اول شرایط لازم را برای صدور ویزای طلایی به پزشکان فراهم کرد.

 

 1. آیا امکان اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان وجود دارد؟

بله. دولتمردان کشور امارات در راستای تصویب و اجرای قانون صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات روند صدور ویزا برای 100.000 برنامه نویس کامپیوتر را شروع کرده است. بر اساس این قانون و دستور نخست وزیر امارات متخصصان برنامه نویسی، فارغ التحصیلان رشته برنامه نوسیس کامپیوتر از دانشگاه های امارات و همچنین فارغ التحصیلان برنامه نویسی از دانشگاه های خارج از امارات می توانند برای اخذ ویزای طلایی امارات اقدام کنند.

 

 1. شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای برنامه نویسان چیست؟

 • دارا بودن تخصص علمی در حوزه برنامه نویسی کامپیوتر
 • دارا بودن موفقیت های علمی در رشته برنامه نویسی کامپیوتر
 • دارا بودن کار و اشتغال در شرکت های تکنولوژیکی بین المللی پیشگام
 • دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی از رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، هوش مصنوعی، علوم داده ها و تکنولوژی اطلاعات

 

 1. آیا امکان اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران وجود دارد؟

بله. دولت امارات در سال 2019 قانون صدور ویزای طلایی اقامت 10 ساله را برای سرمایه گذاران واجد شرایط تصویب کرد. بر اساس این قانون سرمایه گذاران با دارا بودن تمکن مالی عالی می توانند ضمن سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی و یا خرید خانه و ملک، اقامت طولانی-مدت 10 ساله امارات را نیز دریافت کنند.

 

 1. شرایط اخذ ویزای طلایی امارات برای سرمایه گذاران چیست؟

 • سرمایه گذاری بیش از 10 میلیون درهم در طرح های تجاری سودآور
 • سرمایه گذاری بیش از 60% کل مبلغ سرمایه گذاری در دارایی های غیرمنقول
 • دارا بودن مالکیت همه دارایی ها و سرمایه لازم برای سرمایه گذاری
 • دارا بودن سهم سرمایه گذاری شرکا در حدود 10 میلیون درهم، در صورت شراکت
 • عدم وجود ادعایی در مورد سرمایه های لازم و یا وجود اختلاف مالی با شرکا

 

 1. آیا اخذ ویزای همراه برای دارندگان ویزای طلایی امارات امکان پذیر است؟

یکی از مزیت های مهم اخذ ویزای طلای و اقامت 10 ساله امارات اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی می باشد. اگر متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور امارات ویزای طلایی اقامت 10 ساله را دریافت کرده اند، می تواند برای همسر و فرزندان و پدر و مادر خود ویزای اقامت 10 ساله امارات را اخذ کند.اگر سرمایه گذار دارای مدیر اجرایی یا مشاور در شرکت تجاری باشد، می تواند برای آن ها نیز ویزای اقامت 10 ساله امارات را دریافت کند و آن ها را در این کشور همراه داشته باشد.

 

 1. آیا امکان تمدید ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات وجود دارد؟

اگر کارآفرینان و سرمایه گذاران و همچنین نخبگان علمی در طول مدت اقامت و کار در امارات همه قوانین و مقررات ملی این کشور را رعایت کرده باشند و مرتکب جرم و خلافی نشده باشند، می توانند ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله خود را تمدید کنند.

 

 1. آیا اخذ تابعیت و شهروندی برای دارندگان ویزای طلایی امارات امکان پذیر است؟

نخبگان علمی و دانشمندان و واجدین شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 10 ساله امارات در صورت کار و اشتغال در این کشور برای چندین سال و تلاش در مسیر موفقیت علمی و ارتقاء دانش عمومی شهروندان می توانند مقدمات اخذ تابعیت و شهروندی امارات را فراهم کنند.

 • در صورتی که متقاضی خارجی به مدت 30 سال در کشور امارات کار و زندگی کرده باشد، می تواند مجوز تابعیت و شهروندی امارات را دریافت کند.
 • در صورتی که سرمایه گذاران خارجی در کشور امارات سرمایه گذاری های کلان انجام دهند، می توانند مجوز تابعیت و شهروندی امارات را دریافت کنند.

 

 1. آیا امکان اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای دانش آموزان ممتاز وجود دارد؟

بله. بر طبق این قانون جدید، دانش آموزان بین المللی مشغول تحصیل در مدارس امارات متحده عربی در صورت اخذ نمره حداقل 95 از 100 در امتحان های نهایی مشمول دریافت ویزای طلایی 5 ساله می شوند. صدور ویزای طلایی 5 ساله اقامت امارات شامل همه دانش آموزان مشغول به تحصیل و واجد شرایط در دبیرستان های خصوصی و دولتی این کشور می باشد.

 

 1. آیا امکان اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برای دانشجویان ممتاز وجود دارد؟

بله. بر اساس این قانون دانشجویانی که دارای میانگین نمره های تحصیلی 3.75 از 4 باشند، می توانند ویزای طلایی و اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند. بر طبق این قانون دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج از امارات در صورتی که دارای میانگین نمره های 3.75 از 4 باشند، می توانند پس از انتقال به دانشگاه های امارات از مزایای اخذ ویزای طلایی اقامت 5 ساله امارات برخوردار شوند.

 

این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای طلایی اقامت 5 و 10 ساله امارات در سال 2021-2022 پرداخت. اگر در مورد چگونگی اخذ ویزای طلایی امارات، چگونگی اخذ مجوز کار امارات، شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا و کانادا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *