دانشگاه کاناداوست

دانشگاه کاناداوست

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه کاناداوست

دانشگاه کاناداوست یک مرکز خصوصی در بریتیش کلمبیا، کانادا است که طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی زا ارائه می دهد. این دانشگاه خصوصی توسط دیوید استوتگ، رئیس پیشین دانشگاه ویکتوریا و گروهی از سرمایه داران کانادایی در سال 2004 میلادی در شهر ونکوور تاسیس گردید.

در سال ۲۰۰۸ میلادی گروه Eminata تصمیم به خریداری دانشگاه کاناداوست کرده و از سال ۲۰۱۴ به سیستم دانشگاه جهانی پیوست. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود تا برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد کاناداوست اقدام نمایند. دانشگاه کاناداوست دوره های مجازی و حضوری را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای اعتبار سنجی تضمین کیفیت آموزش (EQA) و شورای اعتبار بخشی مدارس و برنامه های بازرگانی (ACBSP) است. UCW همچنین در میان ده دانشگاه برتر آنلاین کانادا قرار گرفته است.

هدف اصلی در این دانشگاه ایجاد فضای متنوع و چالش بر انگیز است که به دانشجویان کمک کند تا توانایی های دانش پژوهشی، رهبری و مسئولیت پذیری را در زمینه های جهانی خود را ارتقا دهند. این دانشگاه فرصت های حیاتی برای تجربه صنعت را فراهم می کند و همچنین دانشجویان را در درک عملی کسب و کار و مهارت های لازمه توسعه می دهد. هر کدام از اعضای هیات علمی این دانشگاه علاقه مند به تدریس و متمایل به ایجاد تغییر در زندگی دانشجویان خود می باشند.

 1. دانشگاه کاناداوست توسط چندین سازمان ملی برای خدمات خود در زمینه تحصیلات عالی در کشور کانادا، از جمله تضمین کیفیت تامین آموزش، شورای اعتبار بخشی دانشگاه ها و برنامه های بازرگانی به رسمیت شناخته شده است.
 2. موقعیت مکانی دانشگاه کاناداوست بسیار مناسب و دلپذیر می باشد. ونکوور به عنوان شهری مدرن، چند فرهنگی و هیجان انگیز شناخته می شود.
 3. حمل و نقل بسیار مناسب و شرایط ایده آل که دسترسی را بسیار هموار می کند.

 

دانشگاه کاناداوست

دوره کارشناسی

بازه های دوره های کارشناسی در دانشگاه کاناداوست به صورت معمول 3 تا 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در صورت اتمام 12 سال تحصیل و ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود تا شانس خود را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه امتحان نمایند. در حال حاضر دو رشته بازرگانی و ارتباطات تجاری به عنوان برترین رشته های دوره کارشناسی UCW به شمار می رود.

 • لیسانس بازرگانی

دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی بازرگانی موظف به سپری کردن 120 واحد درسی می باشند. همچنین پس از سپری کردن این دوره به دانشجویان مدرک معتبر ACBSP اعطا می گردد. لازم به ذکر است که دروس به زبان انگلیسی ارائه می گردد و دانشجویان موظف به ارائه مدرک آیلتس برای ورود به دانشگاه هستند. در این دوره به یادگیری نظری و عملی ترکیبی از درک عمیق کسب و کار مدرن دست می یابید. همچنین مهارت های تفکر انتقادی و تفکر تیمی را برای ارتباط موثر در یک محیط چند فرهنگی کسب می کنید.

 

لیسانس بازرگانی

 

 • لیسانس ارتباطات تجاری

لیسانس ارتباطات تجاری به عنوان دومین رشته برتر برای انتخاب در دانشگاه کاناداوست پیش روی دانشجویان بین المللی قرار دارد. دانشجویان با تحصیل در این رشته، مهارت های اصلی در نوشتن و تحقیق، درک جامع از رسانه ها و ارتباطات و نحوه استفاده در دنیای مدرن کسب و کار را بدست خواهند آورد.

 

لیسانس ارتباطات تجاری

دوره کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه کاناداوست ۲۴ ماه به طول می انجامد. با توجه به قوانین موجود در کشور کانادا، دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر خواهند بود تا شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند. در این مقطع، دوره های متنوع مدیریت بازرگانی در دسترس دانشجویان علاقه مند تحصیل در این دانشگاه می باشد.

حتما بخوانید:  معرفی بهترین دانشگاه های کبک کانادا برای تحصیل

رشته MBA به عنوان برترین رشته تحصیلی UCW قلمداد می شود که مهارت و دانش دانشجویان در زمینه های بازاریابی، مالی و رهبری را ارتقا می دهد. یکی از برترین مزایای این دوره های تحصیلی، امکان ورود به این رشته برای همه دانشجویان است. این نکته بدین معناست که دانشجویان از سراسر دنیا قادر خواهند بود برای این رشته تحصیلی اقدام نمایند.

دانشجویان با ارائه سوابق تحصیلی مرتبط و یا سوابق کاری از شانس بالاتری برای اخذ پذیرش برخوردار می باشد. شایان ذکر است که سایر دانشجویان با سپری کردن دوره های قبل از دانشگاه قادر خواهند بود تا مجوز ورود به این دوره های تحصیلی را دریافت نمایند. هزینه های دوره های قبل از MBA که با نام فاندیشن مطرح است، برای دانشجویان بین المللی بین 6 تا 8 هزار دلار کانادا تخمین زده می شود. دانشجویان در این دوره با نوشتن بیزینس پلن، استدلال کمی و تجزیه و تحلیل، اصول کسب و کار، اقتصاد از منظر تجاری و دوره های زبان دانشگاه کاناداوست آشنا می شوند.

 

دوره کارشناسی ارشد

هزینه های تحصیل در دانشگاه کاناداوست

با توجه به خصوصی بودن دانشگاه، همه دانشجویان برای تحصیل در UCW ملزم به پرداخت هزینه می باشند. این قانون برای دانشجویان کانادایی هم حکم فرماست. هزینه های تحصیل متناسب با مقطع و رشته انتخابی متفاوت می باشد، همچنین امکان دریافت بورسیه برای برخی از دانشجویان وجود دارد.

متوسط هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی UCW برای دانشجویان سالانه 20 هزار دلار کانادا تخمین زده می شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی به مراتب پایین تر می باشد، از همین رو دانشجویان برای دو سال تحصیل در این دانشگاه مبلغ 34 تا 36 هزار دلار کانادا را پرداخت می نمایند.

دانشجویان بین المللی در صورت عدم نمره زبان مورد نیاز برای دانشگاه قادر خواهند بود برای دوره های زبان UCW اقدام نمایند. این دوره ها، آمادگی آکادمیک انگلیسی دانشجویان را برای ورود به دانشگاه فراهم می کند. دوره های زبان در دانشگاه کاناداوست به صورت معمول برای متقاضیانی که نمره زبان ۶ دارند ۳ ماه و افرادی که نمره آیلتس شان ۵ باشد ۹ ماهه به طول می انجامد. هزینه  هر دوره زبان در دانشگاه کاناداوست حدود ۴۹۵۰ دلار کانادا است.

هزینه های زندگی

دانشجویان به همراه هزینه های تحصیل در یک دانشگاه، موظف به پرداخت هزینه های جاری زندگی در کشور کانادا می باشند. هزینه های زندگی متناسب با سبک و نوع زندگی بسیار متفاوت است. با توجه به اداره آمار و سای های تعیین کننده هزینه های زندگی در ونکوور، میزان متوسط هزینه زندگی دانشجویی در این شهر بین 900 تا 1300 دلار در ماه تخمین زده می شود. هزینه های عنوان شده شامل هزینه ای اجاره محل سکونت، حمل و نقل، خوراک، بیمه و سایر هزینه های جانبی است.

 

هزینه های زندگی کاناداوست

 

 بورسیه های تحصیلی

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه کاناداوست، امکان دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی عنوان می شود. از همین رو دانشجویان در هنگام اخذ پذیرش قادر خواهند بود تا درخواست خود را برای دانشگاه ارسال نمایند. بورسیه موجود در این دانشگاه به سه گروه زیر تقسیم می شود:

 • International Student Leaders Award
 • Entrance Scholarship for Academic Excellence
 • MBA Foundation Grant
حتما بخوانید:  دانشگاه ویکتوریا

میزان دقیق بورسیه های عنوان شده تا 15 هزار دلار در سال تعیین می گردد. از همین رو دانشجویان برتر در صورت ارائه مدرک زبان و سوابق تحصیلی قادر خواهند بود برای بورسیه های این دانشگاه اقدام نمایند. لازم به ذکر است که SOP به عنوان اصلی ترین مدرک برای اعطا بورسیه به شمار می رود.

 

بورسیه های تحصیلی کاناداوست

 

حق کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی از حق کار دانشجویی در کشور کانادا برخوردار می باشند. طبق قوانین کشور کانادا، دانشجویان مجوز 20 ساعت کار در هفته به شرطی که اختلالی را در امور آموزشی ایجاد نکند را دارا می باشند. لازم به ذکر است که در تعطیلات دانشگاهی، امکان 40 ساعت کار در هفته برای دانشجویان وجود دارد. میزان درآمد دانشجویان به ازای هر ساعت کار در ونکوور بین 10 تا 12 دلار در نظر گرفته می شود.

به صورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. درآمدهای حاصله از کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش می دهد.

 

حق کار دانشجویی کاناداوست

مزایای تحصیل در دانشگاه کاناداوست

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه کاناداوست، باز های زمانی اقدام برای تحصیل در این دانشگاه می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان در بازه های زمانی متعدد قادر خواهند بود برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. با توجه به چهار ددلاین تعیین شده از جانب دانشگاه، می توان به این نتیجه رسید که در هر زمان سال می توان شانس خود را برای اخذ پذیرش اقدام نمود.

بسیاری از بزرگترین شرکت های دنیا دارای دفاتر در اطراف دانشگاه UCW می باشند و دسترسی را برای ایجاد شبکه ای از کارفرما های احتمالی افزایش می دهد. از خدمات شغلی ایده آل ارائه شده به دانشجویان بین المللی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی حرفه ای از همه دانشجویان به صورت مجزا
 • منابع برنامه ریزی شغلی
 • کارگاه های هفتگی در طول سال تحصیلی
 • رزومه، مصاحبه، راهنمایی
 • ایجاد پروفایل آنلاین
 • جستجوی شغلی با توجه به مهارت هر دانشجو

 

مزایای تحصیل در دانشگاه کاناداوست

زیرساخت و خدمات دانشگاه کاناداوست

دانشگاه کاناداوست که به UCW نیز معروف است دارای یک پردیس شهری است که در مرکز شهر ونکوور در بریتیش کلمبیا ، کانادا واقع شده است. این دانشگاه همچنین پردیس جدید خود را در ژوئیه سال 2020 با ظرفیت اسکان 3400 دانشجو افتتاح کرده است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه UniRank در رتبه 81 ام کانادا قرار دارد. این دانشگاه همچنین توسط شورای اعتبار بخشی مدارس و برنامه های بازرگانی ACBSP International، تضمین کیفیت آموزش، و وزارت آموزش پیشرفته، مهارت ها و آموزش بریتیش کلمبیا معتبر است.

 

زیرساخت و خدمات دانشگاه کاناداوست

پردیس در دانشگاه کانادا غرب

دانشگاه کاناداوست در دو پردیس به نام پردیس خانه ونکوور و پردیس West Pender مستقر است. محوطه دانشگاه ونکوور در ژوئیه سال 2020 افتتاح شد و امکانات اصلی و هیئت علمی دانشگاه و ستاد اداری را در خود جای داده است. پردیس West Pender از یک ساختمان 10 طبقه در لندن تشکیل شده است که امکانات آموزشی را در خود جای داده است. این دانشگاه امکانات آموزشی مدرن شامل کلاس ها، سالن های سخنرانی، سالن اجتماعات و اتاق های سمینار با فن آوری کنفرانس تلفنی تصویری صوتی، امکانات چند رسانه ای و محاسبات، کتابخانه، سالن های دانشجویی و گزینه های غذا و ناهار خوری را ارائه می دهد.

حتما بخوانید:  دانشگاه نیوبرانزویک

 

پردیس در دانشگاه کانادا غرب

 

کتابخانه دانشگاه کاناداوست

کتابخانه University Canada West University دسترسی 24 ساعته به صورت آنلاین و همه منابع کتابخانه را فراهم می کند و شامل طیف وسیعی از کتابها، نشریات دوره ای و مجلات است. از دیگر خدمات ارائه شده می توان به کمک تحقیق، امکانات چاپ و اسکن، دسترسی به مجموعه MS Office، پایگاه داده های تحقیقاتی، آزمایشگاه رایانه و کارگاه ها و جلسات آموزشی برای سبک های استنادی، تمامیت علمی، بررسی ادبیات و مهارت های تحقیق اشاره کرد.

 

کتابخانه دانشگاه کاناداوست

 

خدمات مسکن

دانشگاه کاناداوست با FourStay برای ارائه محل اقامت به دانشجویان همکاری می کند. گزینه های اقامت در نزدیکی دانشگاه و سایر امکانات رفاهی مانند بانک ها، دستگاه های خود پرداز، رستوران ها و کافه ها و سوپر مارکت ها واقع شده است. این دانشگاه گزینه های مسکن شهری واقع در مرکز شهر ونکوور و فراتر از آن را ارائه می دهد. دانشگاه کاناداوست همچنین به دانشجویان در یافتن گزینه های اقامت خصوصی در شهر از طریق Four Stay کمک می کند. گزینه های اقامت شامل اتاق های تک نفره با امکانات حمام اختصاصی یا مشترک علاوه بر سالن مشترک و آشپزخانه است. دانشجویانی که در خارج از دانشگاه زندگی می کنند نیز باید هزینه های صرف شده برای خدمات شهری و حمل و نقل عمومی را در نظر بگیرند.

 

خدمات مسکن کاناداوست

 

خدمات پزشکی

این دانشگاه همه دانشجویان را تشویق می کند تا قبل از اینکه بتوانند برای برنامه خدمات پزشکی توسط دولت بریتیش کلمبیا اقدام کنند که تعدادی از هزینه های مربوط به بهداشت و درمان از جمله ویزیت پزشک، آزمایشات پزشکی و درمان را تحت پوشش بیمه پزشکی خصوصی قرار دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امکانات پزشکی، دانشجویان قادر خواهند بود از طریق ایمیل [email protected] با دانشگاه ارتباط برقرار کنند.

 

خدمات پزشکی

 

بهداشت و رفاه

تیم امور دانشجویی دانشگاه کاناداوست می تواند به دانشجویان با طیف وسیعی از نگرانی ها و پرسش های مربوط به سلامتی و رفاه از جمله مشاوره پزشکی و بهداشتی، برنامه خدمات پزشکی و بیمه درمانی دانشجویی کمک کند. دانشجویان همچنین می توانند برای اطمینان از موفقیت تحصیلی در دانشگاه، با تیم در ارتباط باشند تا در مورد دانشگاهیان، مهارت های تحقیق و نوشتن، یکپارچگی علمی و استناد و ارجاع به مشاوره تخصصی بپردازند.

 

بهداشت و رفاه کاناداوست

 

خدمات ورزشی

این دانشگاه هیچ گونه امکانات ورزشی را در محوطه دانشگاه ارائه نمی دهد اما دانشجویان قادر خواهند بود به تعدادی از مجموعه های ورزشی و مراکز تناسب اندام و سالن های ورزشی در ونکوور با قیمت تخفیف برای دانشجویان بپیوندند. همچنین می توانند تعدادی از گزینه های پیاده روی و دوچرخه سواری را در اطراف ونکوور کشف کنید و یا در یکی از پارک ها و باغ های زیبا در شهر به پیاده روی یا دویدن بپردازند.

 

خدمات ورزشی کاناداوست

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *