دانشگاه کلگری

0

آشنایی با دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری پیشرو ترین دانشگاه نسل بعدی کانادا است. یک موسسه زنده، رو به رشد و جوان که تحولات و فرصت ها را با نگرشی برای انجام کار در کار آفرین ترین شهر کانادا پذیرا است این دانشگاه جهت گیری استراتژیک روشنی دارد که تا به یکی از پنج دانشگاه تحقیقاتی کانادا تبدیل شود، این امر مبتنی بر یادگیری و آموزش نوآورانه و کاملاً یکپارچه با جامعه کلگری است و برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید این دانشگاه را برگزینید.

با پشتیبانی از صنعت و مشاغل محلی، ملی و بین الملل، دانشگاه کلگری تلاش می کند تا به جامعه خدمت کند و ارزش های آن را منعکس کند، در حالی که برای یافتن راه حل هایی برای چالش برانگیزترین مشکلات جامعه امروز تلاش می کند.

دانشگاه کلگری به عنوان یک موسسه بزرگ تحقیقاتی فشرده در کانادا، دارای 14 دانشکده، 53 بخش و بیش از 200 برنامه دانشگاهی است. دانشگاه کلگری همچنین دارای 77 صندلی تحقیقاتی کانادا است که 325 میلیون دلار درآمد تحقیقاتی حامی مالی در سالهای 14-2013 ایجاد کرده و 85 مرکز تحقیقاتی در زمینه ایجاد دانش در زمینه هایی از جمله بهداشت، علوم اجتماعی، تجارت و انرژی و محیط زیست است.

دانشگاه کلگری در راس تغییرات تحول آفرین قرار دارد که با هدایت یک چشم انداز جسورانه و برنامه های بلند پروازانه انجام می شود. در میان دانشگاه های زیر 50 سال، در حال حاضر طبق رتبه بندی QS در کانادا رتبه اول و در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

آشنایی با دانشگاه کلگری

بررسی دانشجویان

مجموعه دانشجویی UCalgary متشکل از بیش از 30 هزار دانشجو است. از این تعداد حدود 10 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. این تعداد در مقایسه با سایر دانشگاه ای کشور کانادا به مراتب پایین تر است. جامعه دانشجویی بین المللی از 125 کشور تشکیل شده اند.

یکی از مهم ترین دلایل تعداد پایین دانشجویان بین المللی در دانشگاه کلگری، میزان پایین درصد قبولی و نرخ پذیرش برای دانشجویان بین المللی است. از همین رو دانشجویان با شانس پایین تری قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در دانشگاه کلگری اقدام نمایند که در ادامه به مراحل اخذ پذیرش در این دانشگاه اشاره می شود.

بررسی دانشجویان

نحوه پذیرش در دانشگاه کلگری

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای اخذ پذیرش از دانشگاه کلگری، سرعت عمل و اقدام در بازه های زمانی تعیین گشته از جانب دانشگاه می باشد. این امر سبب می گردد تا با شانس بالاتری و زمان لازم برای این امر اقدام نمود. به طور حتم اخذ پذیرش از دانشگاه با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز میسر است. دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز خواهند بود.

حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های جزیره پرنس ادوارد کانادا در 2021

از مهم ترین ترین و بارز ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه و انگیزه نامه اشاره کرد. لازم به ذکر است که سطح مورد نیاز برای ارائه مدرک زبان، متناسب با مقطع تحصیلی بین نمرات 6 تا 7 آزمون آیلتس تعیین می گردد.

روند اخذ پذیرش در دانشگاه کلگری به صورت آنلاین صورت می گیرد. از همین رو دانشجویان می بایست در ددلاین دانشگاه، مدارک مورد نظر را برای گروه ادمیشن دانشگاه ارسال نمایند. به طور میانگین پروسه جواب دهی دانشگاه بین 17 تا 40 روز به طول می انجامد. در این بازه زمانی دانشجویان با بررسی ایمیل خود قادر خواهند بود تا از جواب دانشگاه مطلع شوند.

نحوه پذیرش در دانشگاه کلگری

برترین رشته های تحصیلی

یکی از برترین مزایای دانشگاه کلگری، تنوع رشته های تحصیل در این دانشگاه می باشد. از همین رو دانشجویان بدون هیچ محدودیتی قادر خواهند بود برای رشته های تحصیلی اقدام نمایند. رشته های مرتبط با ورزش به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه به شمار می رود و در جایگاه 25 جای دارد.

از دیگر رشته های برتر دانشگاه کلگری می توان به رشته های علوم دامپزشکی، گردشگری و هتل داری، مهندسی نفت، پرستاری، آموزش، آناتومی و فیزیولوژی، زمین شناسی، باستان شناسی، دارو، زبان و ادبیات انگلیسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار خواهند بود.

برترین رشته های تحصیلی

هزینه تحصیل در دانشگاه کلگری برای دانشجویان بین المللی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اولین بار ، هزینه بر اساس سطح دوره و رشته تحصیلی ارزیابی می شود. هزینه یک دوره کارشناسی تقریباً 20000 دلار در سال، در حالی که هزینه برنامه های تحصیلات تکمیلی بین 8000 تا 29000 دلار سالانه خواهد بود. رشته های پزشکی به عنوان گران ترین دوره های تحصیلی در این دانشگاه به شمار میرود. به صورت میانگین هزینه های تحصیل در این رشته در حدود سالانه 73 هزار دلار تخمین زده می شود.

حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های آلبرتا کانادا برای تحصیل و مهاجرت

لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه کلگری متناسب با زمان اقدام متفاوت می باشد. از همین رو در زمان اقدام و با مراجعه به وب سایت دانشگاه، میزان دقیق هزینه ای تحصیل در رشته مورد نظر، آگاهی کسب نمایید. دانشجویان قادر خواهند بود تا برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا از فرصت کار دانشجویی و بورس های تحصیلی بهره مند شوند. این نکته بدین معناست که می توان با این دو فاکتور برخی از هزینه ای تحصیل در دانشگاه کلگری را تامین نمود.

شهریه تحصیل در دانشگاه کلگری

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه کلگری، اعطا بورسیه های متنوع برای دانشجویان بین المللی می باشد. از همین رو دانشجویان متناسب با سوابق آموزشی شان قادر خواهند بود برای این دسته از بورسیه های تحصیلی اقدام نمایند. در ادامه به برخی از بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه اشاره می شود.

1. بورس تحصیلی بین المللی

بورس تحصیلی ورودی دانشگاه کلگری به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارائه می شود. این سالانه برای هر کسی که حداقل شرایط موسسه را داشته باشد، شامل نمرات عالی در آزمون های مهارت زبان انگلیسی است. مبلغ پیشنهادی در سال اول که معادل 15 هزار دلار در سال های تحصیلی بعدی قابل تمدید است. با این حال، دانشجویان باید یک معدل 2.6 یا بیشتر داشته باشید تا واجد شرایط پرداخت بعدی باشند.

2. جایزه برای دانشجویان بین المللی ورزشکار

دانشگاه کلگری برای دانشجویان بین المللی ورزشکار شرایط بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. این بورسیه به میزان سالانه 10 هزار دلار در سال در نظر گرفته شده است. دانشجویان می بایست توانمندی خود را در زمینه های ورزشی مورد نظر دانشگاه ارائه دهند.

3. بورسیه استخدام دکتری

دانشگاه کلگری بورس را به کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی واجد شرایط ارائه می دهد. این بورس تحصیلی دانشگاه کلگری هیچ محدودیتی در تابعیت ندارد. بنابراین، هر کسی که معیارها را داشته باشد می تواند درخواست دهد. لازم به ذکر است که با توجه به رقابتی بودن این بورسیه، دانشجویان با شرایط بهتر، از شانس بالاتری برخوردار می باشند. میزان بورسیه در نظر گرفته شده بین 12 تا 35 هزار دلار در سال است.

حتما بخوانید:  دانشگاه یورک

4. بورسیه های تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا

دانشجویان قادر خواهند بود برای بورس های تحصیلی وانیر که بودجه آن از دولت کانادا تأمین می شود، اقدام نمایند. هدف از این برنامه بورس تحصیلی جذب دانشمندان عالی در دانشگاه های کانادا است. برای احراز شرایط ، باید در رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی یا علوم طبیعی تحصیل نمایید. همه متقاضیان همچنین باید عملکرد علمی بالایی را نشان دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صلاحیت خود به صفحه رسمی بورس تحصیلی مراجعه کنید.

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

دانشکده های دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری داری چهار دانشکده در کشور کانادا و یک دانشکده در شهر دوحه قطر به عنوان پردیس بین المللی دانشگاه است. هر کدام از پردیس های دانشگاه کلگری شرایط و امکانات متفاوتی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در ادامه به هر یک از این دانشکده های موجود و زیر نظر دانشگاه اشاره می گردد:

  • پردیس اصلی

در محوطه اصلی دانشگاه که در دهه 1960 ساخته شده است، 11 دانشکده از 14 دانشکده، امکانات تحقیقاتی و دوو میدانی در سطح جهانی و خدمات پشتیبانی گسترده برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی در آن واقع شده است.

پردیس اصلی

  • پردیس کوهپایه

دانشکده پزشکی کامینگ و دانشکده دامپزشکی در پردیس Foothills واقع شده اند که در حدود یک کیلومتری جنوب پردیس اصلی و در مجاورت مرکز پزشکی Foothills واقع شده است. این مرکز همچنین شامل مرکز علوم بهداشتی، ساختمان پزشکی، مرکز نوآوری تحقیقات بهداشتی و ساختمان آموزش، تحقیقات و تندرستی است.

پردیس کوهپایه

  • پردیس مرکز شهر

دانشکده تجارت Haskayne و دانشکده سیاست عمومی در پردیس مرکز شهر واقع شده اند که برنامه های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند.

پردیس مرکز شهر

  • پردیس جاسوسی هیل

خانه دانشکده دامپزشکی و همچنین تحقیقات بالینی و کاربردی، این دانشگاه جایی است که آموزش بالینی و تشخیصی عملی انجام می شود. ساختمان مهارت های بالینی، ایستگاه تحقیقات علوم دامپزشکی و ایستگاه تحقیقات حیات وحش را می توان در اینجا یافت.

پردیس جاسوسی هیل

  • دوحه، پردیس قطر

پردیس دوحه که در سال 2007 افتتاح گردید، بیشتر میزبان دانشجویان برنامه های پرستاری است. برنامه هایی مانند لیسانس پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری، معتبر توسط انجمن دانشکده های پرستاری کانادا (CASN)، همه در این دانشگاه تدریس می شوند.

دوحه، پردیس قطر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.