دانشگاه اتاوا

0

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یک مرکز درگیر و پر جنب و جوش برای درک و پیشرفت انسان است. دانشگاه اتاوا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دو زبانه “فرانسوی – انگلیسی” در جهان است. این دانشگاه در قلب پایتخت کانادا در اتاوا واقع شده است. این موسسه در سال 1848 تاسیس گردید و در سال 1866 به نام شهر اتاوا نامگذاری شد. اگر می خواهید مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را برای خروج از کشور انتخاب کنید، بهتر است با این دانشگاه آشنا شوید.

دانشگاه اتاوا دارای گزینه های تحصیل به زبان های انگلیسی یا فرانسوی است. این دانشگاه که میزبان بیش از 40،000 دانشجو از بیش از 150 کشور است، طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در بیش از 450 حوزه موضوعی برای انتخاب ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود یک برنامه منحصر به فرد برای تحصیل در کشور کانادا تجربه نمایند.

این دانشگاه دارای 36،030 دانشجوی کارشناسی، 4826 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، 2،107 دانشجوی دکترا و 266 دانشجو دوره های دیگر را در خود جای داده است. از این تعداد تقریباً 8332 دانشجو بین المللی از 150 کشور که 30 درصد از جمعیت دانشجویان کل را تشکیل می دهد.

محوطه دانشگاه همچنین میزبان موزه و گالری هنری با برخی از آثار باستانی و مجموعه ای از موارد بی نظیر تاریخ و مذهب است. این دانشگاه دارای 302 کلاس درس و اتاق سمینار ، 263 آزمایشگاه و 823 آزمایشگاه تحقیقاتی است. کتابخانه دانشگاه اتاوا مجموعه ای چشمگیر از بیش از 4.5 میلیون عنوان را در 12 مکان مختلف برای دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه اتاوا

 سوابق بین المللی دانشگاه

uOttawa با قرار گرفتن در میان 10 دانشگاه برتر تحقیق در کانادا و عضو اتحاد بین المللی U7، سالانه نزدیک به 350 میلیون دلار درآمد تحقیقاتی ایجاد می کند و 94 صندلی تحقیقاتی کانادا و 23 مرکز تحقیقاتی و موسسه را در خود جای داده است. 29 مرکز اصلی دانشگاه، از فوتونیک های پیشرفته تا آزمایشگاه های روانشناسی چند رشته ای و یک ساختمان جدید برخوردار می باشند.

دانشگاه اتاوا برنامه طولانی مدت و 10 ساله ای را برای ارتقا سطح کیفی و آموزشی خود در نظر گرفته است. این برنامه ریزی برای درک و بهبود جهان تنظیم گشته است. نتیجه این پژوهش ها، چهار حوزه تحقیقاتی استراتژیک بهم پیوسته است که برخی از مهمترین چالش های بشریت را مرتفع می کند.

 1. پیشبرد فقط جوامع با تمرکز بر حاکمیت دموکراتیک، سیاست های عمومی، حقوق بشر و عدالت اجتماعی
 2. فعال کردن سلامت و سلامتی مادام العمر با تجسم مجدد سیستم های مراقبت های بهداشتی و ارائه تحقیقات و آموزش تغییر عمل
 3. شکل دادن به جهان دیجیتال از طریق تحقیق در زمینه فناوری کوانتوم و فوتونیک، سلامت دیجیتال و هوش مصنوعی کاربردی
 4. ایجاد یک محیط پایدار با تحقیقات نوآورانه در مورد فن آوری های سبز و تنظیم محیط زیست
حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های استان نیوبرانزویک کانادا (معرفی و بررسی)

سوابق بین المللی دانشگاه

برترین رشته های تحصیلی

رشته مرتبط با ورزش به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه اتاوا به شمار می رود.رتبه دانشگاه در این رشته به خصوص در جایگاه 40 دنیا قرار دارد. از همین رو با تحصیل در این رشته عنوان شده می توان از فرصت های کاری بیشمار موجود در کشور کانادا بهره مند شد.

از برترین رشته های تحصیلی دانشگاه اتاوا می توان به رشته های زبان شناسی، پرستاری، مطالعات توسعه، الهیات، شیمی، حقوق، پزشکی، سیاست، زبان و ادبیات انگلیسی و علوم کامپیوتر اشاره کرد. رشته های عنوان شده در سایت های رتبه بندی همانند QS از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

تنوع رشته های تحصیلی و امکان دسترسی راحت به تمامی رشته های تحصیلی به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در این دانشگاه به شمار می رود. دانشجویان علاقه مند به رشته های عنوان شده و سایر رشته های موجود در دانشگاه قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه اتاوا اقدام نمایند.

برترین رشته های تحصیلی

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه اتاوا

نرخ پذیرش در دانشگاه اتاوا برای دانشجویان بین المللی معادل 54 درصد است. دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه اتاوا امتحان نمایند. یکی از مهم ترین شرایط پذیرش در دانشگاه اتاوا، کسب معدل مناسب در مقطع قبلی تحصیلی دانشجویان می باشد. متوسط معدل دانشجویان برای پذیرش 75 درصد تا معادل معدل بالای 16 در نظر گرفته می شود.

از مهم ترین ترین و بارز ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه و انگیزه نامه اشاره کرد. لازم به ذکر است که سطح مورد نیاز برای ارائه مدرک زبان، متناسب با مقطع تحصیلی بین نمرات 6 تا 7 آزمون آیلتس تعیین می گردد. در صورت انتخاب دوره های فرانسوی، ارائه مدرک دال بر تسلط زبان فرانسوی الزامی می باشد.

دانشجویان برای سه بازه زمانی در دانشگاه اتاوا اقدام نمایند. ماه های مارچ، آگوست و ژانویه به عنوان ددلاین های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. از همین رو دانشجویان با یک زمان بندی مناسب قادر خواهند بود مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال نمایند.

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه اتاوا

هزینه های تحصیل در دانشگاه اتاوا

بیش از 450 برنامه دانشگاه اوتاوا  از طریق 10 دانشکده ارائه می گردد. بسیاری از زمینه های تحصیل مانند علوم اجتماعی، بهداشت، مهندسی، علوم و علوم انسانی وجود دارد که از برنامه های محبوب در دانشگاه اتاوا به شمار می روند. هزینه های تحصیل در دانشگاه اتاوا به عوامل و فاکتورهای زیادی از جمله مقطع تحصیلی و رشته انتخابی بستگی دارد.

متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه اتاوا در مقایسه با سایر دانشگاه های ایالت اونتاریو به مراتب پایین تر می باشد. از همین رو دانشجویان بین المللی در صورت تمایل قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. در ادامه به متوسط هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی اشاره شده است:

 • در مقطع کارشناسی : سالانه 40،680 دلار کانادا
 • تحصیلات تکمیلی: سالانه 19102 دلار کانادا
حتما بخوانید:  دانشگاه وسترن

از دیگر هزینه های جاری دانشجویان برای تحصیل در کانادا می توان به هزینه های زندگی، هزینه های خوراک، رفت و آمد و هزینه برنامه و دوره تحصیلی اشاره کرد. دانشجویان برای بررسی پرونده خود موظف به پرداخت 110 دلار می باشند. متوسط هزینه های زندگی در اونتاریو به صورت ماهانه 900 تا 1200 دلار تخمین زده می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه اتاوا

بورسیه های دانشگاه اتاوا

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه اتاوا، وجود بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه محسوب می گردد. دانشجویان با ارائه مدارک مورد نیاز در بازه های زمانی ارسال مدارک قادر خواهند بود تا شانس خود را برای دریافت بورسیه های تحصیلی ارتقا دهند. در ادامه به چندین بورسیه موجود در دانشگاه اتاوا اشاره می شود:

 • بورسیه تحصیلی متناسب با معدل دانشجویان برای همه مقاطع تحصیلی
 • بورس تحصیلی رئیس جمهور به ارزش 30،000 CAD
 • بورس تحصیلی Chancellor با ارزش 26،000 CAD یکی دیگر از بورسیه های معتبر مبتنی بر شایستگی است که به شش دانشجو با سابقه عالی علمی و کلی ارائه می شود.
 • بورس تحصیلی لیسانس در زمینه های مختلف مانند مهندسی، هنر، علوم اجتماعی اعطا می گردد.
 • جایزه تحرک دانشجویی به ارزش 1000 دلار به ازای هر ترم آموزشی
 • این دانشگاه همچنین به دانشجویان کمک می کند تا برای بورسیه های دولتی درخواست دهند و کمک های مالی مبتنی بر نیاز را نیز دریافت نمایند.

بورسیه های دانشگاه اتاوا

شرایط کار پس از تحصیل

این دانشگاه یک مرکز شغلی اختصاصی برای دانشجویان خود دارد و به دانشجویان در یافتن موقعیت های مناسب از طریق منابع آنلاین و آفلاین کمک می کند. فعالیت این مرکز از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8.45 تا 4.30 بعد از ظهر است. مرکز این دانشگاه اطلاعاتی را برای آگهی های استخدام و فرصت های داوطلب فراهم می کند و همچنین با انجام رزومه نویسی، مصاحبه های ساختگی و مربیگری شغلی برای ارتقا مهارت های حرفه ای به دانشجویان آمادگی لازم را ارائه می دهند.

یک پورتال آنلاین که در آن کارفرمایان و دانشجویان قادر خواهند بود اطلاعات خود را به عنوان واسطه برای بدست آوردن مشاغل مناسب برای دانشجویان تکمیل نمایند. این دانشگاه همچنین با عضویت در سایر منابع آنلاین و آفلاین که اطلاعات مربوط به مشاغل موجود و فرصت های کارآموزی را ارائه می دهند، به دانشجویان کمک می کند.

درصد ورود به بازار کار در دانشگاه اتاوا معادل 97 درصد فارغ التحصیلان می باشد. این آمار نشان دهنده، شانس بالای دانشجویان برای ورود به بازار کار است. از پردرآمد ترین مشاغل و رشته های تحصیلی در دانشگاه اتاوا می توان به خدمات مالی، مدیریت، فروش و توسعه تجارت، حقوقی و قانونی و توسعه فناوری اطلاعات و نرم افزار اشاره کرد.

حتما بخوانید:  دانشگاه آلبرتا

شرایط کار پس از تحصیل

دانش آموختگان دانشگاه اتاوا

بسیاری از افراد مطرح دنیا دوره های تحصیلی خود را در دانشگاه اتاوا سپری نموده اند. دانش آموختگان بین المللی در میان به چشم می خورند که پس از اتمام دوره تحصیلی خود برای خدمت و کسب مسئولیت به کشور خود باز گشته اند. از مطرح ترین دانش آموختگان دانشگاه اتاوا می توان به افراد زیر اشاره کرد:

 • فیلیمون یونجی یانگ: نخست وزیر سابق کامرون
 • عبدیولی شیخ احمد: نخست وزیر سومالی
 • برنارد چیدزرو: وزیر دارایی زیمبابوه
 • اوسائینو داربو: وزیر امور خارجه گامبیا
 • سالتر هیدن: سناتور و وکیل دادگستری
 • راندال دارک: کارگردان، تهیه کننده و پیشگام HDTV
 • اریکا احم: شخصیت تلویزیونی و ترانه سرا
 • وین دی آنجل: فرماندار بازنشسته هیئت رزرو فدرال
 • میشل لامونت: استاد دانشگاه هاروارد
 • ترنت فرانک: نماینده ایالات متحده و عضو حزب جمهوری خواه
 • سامانتا بی: بازیگر، کمدین

سخن پایانی

uOttawa یک جامعه متنوع است که هزاران دانشجوی بین المللی از بیش از 150 کشور جهان را گرد هم می آورد و هر روز فرصت هایی را برای کشف فرهنگ ها و ایده های جدید ارائه می دهد. دانشجویان در حالی که در مرکز شهر اتاوا، در نزدیکی بسیاری از سازمان های بین المللی، از جمله ده ها سازمان غیردولتی، سفارتخانه ها و کنسولگری ها زندگی و تحصیل می کنند.

اتاوا به دلیل تنوع فرهنگی، هزینه های زندگی بسیار معقول و زندگی پر جنب و جوش دانشجویی، به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان، انتخاب می گردد. در اوتاوا برای همه افراد و علایق، چیزی برای ارائه وجود دارد؛ برای علاقه مندان به هنر و فرهنگ، چندین موزه ملی، گالری ملی کانادا و مرکز هنرهای ملی. علاقه مندان به فضای باز کایاکینگ، قایق رانی. نکته جالب در مورد دانشگاه اتاوا این است که بهترین ها را از هر دو جهان ارائه می دهد: یک دانشگاه شهری با دسترسی عالی به فضای باز.

دانشجویان قادر خواهند بود صبح ها به کلاس بروند، بعد از ظهر ها از طریق پارک گاتینو دوچرخه سواری کنند و برای دیدار با دوستان برای شام و یک کنسرت در شب به مرکز شهر برگردند. این بخشی از آن چیزی است که تجربه دانشجویی uOttawa را بی نظیر می کند. این موارد فقط به عنوان بخشی از مزایای تحصیل در دانشگاه اتاوا به شمار می رود. از همین رو با توجه به مطالب و موارد عنوان شده، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه و زندگی در کشور کانادا دارند.

uOttawa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.