دانشگاه رویال رودز

دانشگاه رویال رودز

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه رویال رودز

دانشگاه رویال رودز یک مرکز دولتی که در سال 1995 تأسیس شده است. این دانشگاه در بریتیش کلمبیا، کانادا واقع شده است. محوطه دانشگاه و محوطه اطراف دانشگاه Royal Roads در سایت تاریخی ملی Hatley Park واقع شده است. Royal Roads یکی از زیباترین پردیس های کانادا دارد. این دانشگاه در نزدیکی ونکوور قرار گرفته است و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت این دانشگاه بین افراد شده است. این دانشگاه در خوش آب و هوا ترین منطقه کانادا قرار گرفته است.

این دانشگاه به عنوان هشتمین دانشگاه ایالت بریتیش کلمبیاست که در این رشته های خاص فعالیت می کند و در زمینه هتل داری و توریسم و گردشگری بسیار پیشرو و شناخته شده است. دانشگاه رویال رودز به صورت کاملاً اختصاصی در زمینه مدیریت، هتل داری و سایر رشته های علوم انسانی فعالیت می کند.

مأموریت دانشگاه رویال رودز، پیشرفت اجتماعی و پایداری زیست محیطی و رونق اقتصادی از طریق آموزش های حرفه ای و تخصصی و تحقیقات کاربردی است. این دانشگاه مشکلات واقعی را در محل در بخش های خصوصی و دولتی می سنجد و تحقیقات فراوانی بر روی انجام کار حرفه ای به عمل می آورد.

دانشگاه رویال رودز دانشگاهی پویا و فعال است و دانشجویان را برای مشارکت مثبت در محل کار و جامعه آماده می سازد. این دانشگاه دارای امکانات علمی و آموزشی بسیار زیادی برای دانشجویان است که همین موضوع باعث شده این دانشگاه جزء معتبرترین مراکز آموزشی بشمار می آید.

 

دانشگاه رویال رودز

دانشکده ها و گروه های آموزشی در RRU

دانشگاه رویال رودز برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را در زمینه های مختلف از جمله تجارت، گردشگری و مهمان داری و غیره ارائه می دهد. از همین رو دانشجویان متناسب با علایق خود قادر خواهند بود بای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. 9 زمینه اصلی دانشگاهی در RRU وجود دارد که در زیر ذکر شده است:

 • کسب و کار
 • ارتباطات و فرهنگ
 • آموزش و فناوری
 • محیط و پایداری
 • آموزش اجرایی
 • مطالعات بشردوستانه
 • مطالعات میان رشته ای
 • مطالعات رهبری
 • جهانگردی و مهمان نوازی

 

دانشکده ها و گروه های آموزشی در RRU

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه رویال رودز

این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی بیش از 5000 نفر است که از این تعداد 550 نفر دانشجوی بین المللی هستند. نسبت دانشجو به هیئت علمی دانشگاه 12: 1 است. Royal Roads به دانشگاه های کانادا و تضمین کیفیت آموزش و پرورش بریتیش کلمبیا وابسته است. دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه رویال رودز امتحان نمایند.

 • دانشگاه Royal Roads پذیرش هایی را در طول سال تحصیلی ارائه می دهد.
 • کلیه متقاضیانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه هستند می توانند با مراجعه به اپلیکیشن آنلاین دانشگاه به صورت آنلاین اقدام کنند. متقاضیان باید یک برنامه تکمیل شده را ارسال کنند ، قبل از آن لازم است در پورتال ثبت نام کنند.
 • متقاضیان می توانند متن و مدارک پشتیبان را هنگام انجام مراحل درخواست آنلاین بار گذاری کنند.
 • حداقل معدل 3.0 برای پذیرفته شدگان الزامی است.
 • متقاضیانی که به زبان انگلیسی غیر از زبان مادری دارند باید مدرکی در مورد مهارت زبان انگلیسی ارائه دهند.
 • دانشگاه رویال رودز کمک های مالی در قالب وام، کمک هزینه بورس تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهد. همچنین دانشجویان می توانند در کنار تحصیل کار کنند.
 • برای کمک مالی، اثبات حمایت مالی ، تأیید اعتبار مالی و اظهارات بانکی باید ارائه شود.
 • پس از تکمیل فرم درخواست، متقاضی باید وضعیت درخواست را پیگیری کند.
حتما بخوانید:  دانشگاه ویکتوریا

 

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه رویال رودز

هزینه های تحصیل در دانشگاه رویال رودز

تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه رویال رودز مستلزم پرداخت هزینه است. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته و مقطع تحصیلی ملزم به پرداخت هزینه های تعیین شده از جانب دانشگاه می باشند. متوسط هزینه های دوره کارشناسی برای دانشجویان بین المللی سالانه بین 20 تا 35 هزار دلار و هزینه های دوره کارشناسی ارشد سالانه بین 15 تا 20 هزار دلار تخمین زده می شود.

دوره های کارشناسی 4 سال و دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه رویال رودز 2 سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است که هزینه های عنوان شده برای یک سال تحصیل است و دانشجویان به همراه هزینه های تحصیل می بایست هزینه های زندگی در این کشور را تامین نمایند.

هزینه های زندگی

یکی از نکات حائز اهمیت برای دانشجویان، میزان هزینه های زندگی در یک کشور می باشد. متوسط هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا برای یک دانشجو ماهانه بین 900 تا 1400 دلار تخمین زده می شود. هزینه های عنوان شده شامل هزینه های اجاره مسکن، رفت و آمد، خوراک، بیمه و سایر هزینه های جانبی زندگی در کانادا است.

هزینه های زندگی رویال رودز

بورسیه تحصیلی

RRU انواع مختلفی از کمک های مالی و بورس تحصیلی را به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهد. دانشجویان در صورت احراز شرایط مورد نیاز قادر خواهند بود برای این فرصت های در نظر گرفته شده از جانب دانشگاه اقدام نمایند. بورسیه های دانشگاه رویال رودز متناسب با سوابق کاری و نمره زبان دانشجویان به آنها اعطا می گردد. از همین رو دانشجویان در صورت ارائه رزومه کاری و نمره مناسب در آزمون آیلتس از شانی بالاتری برای دریافت بورسیه برخوردار می باشند.

بورسیه تحصیلی رویال رودز

کار دانشجویی

با توجه به قوانین کشور کانادا، دانشجویان در حین تحصیل قادر خواهند بود به صورت نیمه وقت مشغول به کار باشند. میزان زمان در نظر گرفته شده برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، 20 ساعت در هفته است. این راه به عنوان یکی از روش های تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا می باشد. متوسط درآمد دانشجویان برای کار دانشجویی به ازای هر ساعت 10 تا 12 دلار تخمین زده می شود.

حتما بخوانید:  دانشگاه وسترن

کار دانشجویی رویال رودز

شرایط کار برای دانشجویان

یکی از نکات حائز اهمیت برای دانشجویان بین المللی شرایط کار در دانشگاه و میزان ورود به کار پس از پایان تحصیل است. دانشگاه Royal Roads از طریق برنامه های متنوع و تجربه شغلی در محل، آموزش جامع را به دانشجویان ارائه می دهد. از همین رو دانشجویان با شانس بسیار بالایی امکان ورود به بازار کار را خواهند داشت.

 • RRU دپارتمان جداگانه ای را به نام دفتر شغل و توسعه (CLD) منصوب کرده است که کمک های شغلی را  به دانشجویان ارائه می دهد.
 • دفتر خدمات شغلی به دانشجویان در زمینه سوالات مرتبط با شغل و غیر دانشگاهی مانند منابع جستجوی کار، نامه کمک و رزومه کاری، نکات مصاحبه و موارد دیگر کمک می کند.
 • دانشجویان قادر خواهند بود از طریق پورتال آنلاین دانشگاه، از شرایط کاری موجود مطلع شوند.
 • RRU هر ماه فوریه یک کنفرانس توسعه شغلی برگزار می کند، جایی که دانشجویان می توانند از جلسات سخنرانان اصلی و کارفرمایان یاد بگیرند.
 • با کمک CLD، دانشجویان در دوره های کار آموزی و دوره های عملی پشتیبانی می شوند. دوره مقدماتی به دانشجویان بینش در مورد زندگی حرفه ای می دهد و همچنین به آنها در زمینه رزومه و ترجیح وظیفه شغلی کمک می کند. همچنین، آنها در مورد حضور در شبکه های اجتماعی، مذاکره، مصاحبه و مهارت های شبکه ای یاد خواهند گرفت.

متوسط حقوق دانش آموختگان

پیش بینی می شود متوسط ​​حقوق یک فارغ التحصیل دانشگاه رویال رودز سالانه 70 هزار دلار کانادا باشد. با توجه به قوانین کشور کانادا، دانش آموختگان در صورت ورود به بازار کار و سپری کردن مدت زمان مشخص قادر خواهند بود برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. در زیر متوسط ​​حقوق شغلی فارغ التحصیلان دانشگاه رویال رودز آورده شده است:

 1. مدیر عملیات: 110 تا 120 هزار دلار سالانه
 2. مدیر اجرایی: 90 تا 95 هزار دلار سالانه
 3. مدیر عامل: 130تا 140 هزار دلار کانادا
 4. مدیر منابع انسانی: 90 تا 95 هزار دلار
 5. مدیر پروژه: 83 تا 90 هزار دلار سالانه
حتما بخوانید:  دانشگاه مموریال نیوفاندلند

لازم به ذکر است که میزان حقوق دریافتی دانش آموختگان دانشگاه رویال رودز به صورت میانگین عنوان شده است. میزان دقیق دستمزد به عوامل مختلفی از جمله محل کار، میزان کار و میزان مهارت افراد بستگی دارد.

متوسط حقوق دانش آموختگان

پردیس دانشگاه رویال رودز

 • محوطه دانشگاه Royal Roads  از مساحت 260 هکتار تشکیل شده است.
 • محوطه دانشگاه توسط گیاهان و جانوران ساحل غربی، باغ زیبای ژاپنی، نمای تنگه خوان دو فوکا و قلعه ای خیره کننده احاطه شده است. هر منظره ارزش تماشای این پردیس را دارد.
 • مردم همچنین می توانند از باغ المپیک که در فاصله چند مایلی دانشگاه قرار دارد بازدید کنند.
 • پردیس RRU به دلیل نقش خود به عنوان مدافع و رهبر نوآوری اجتماعی و تغییر به عنوان پردیس Ashoka U Changemaker نامگذاری شده است.
 • دانشگاه به دلیل تیم امنیت پردیس امن و مطمئن است. همچنین، امکانات اقامت برای دانشجویان در دانشگاه موجود است.
 • پردیس RRU یک مرکز تفریحی ارائه می دهد که در آن دانشجویان می توانند جلسات را صرف کنند و از تجهیزات بدنسازی برای از بین بردن استرس استفاده کنند. عضویت رایگان به دانشجویان ثبت نام شده اعطا می شود.
 • مراکز خرید زیادی در نزدیکی دانشگاه مانند Thrifty Foods ، Tillicum Center ، Tourism Victoria  The Real Canadian Superstore و مرکز خرید Mayfair وجود دارد.

 

پردیس دانشگاه رویال رودز

اقامت در دانشگاه رویال رودز

 • RRU امکانات مناسب و راحت دانشجویان را در دانشگاه با قیمت های مقرون به صرفه فراهم می کند.
 • محل اقامت در ساختمان های Millward و Nixon واقع در مرکز پردیس Colwood فراهم شده است. دانش آموزان و بازدیدکنندگان بسته به نیازشان می توانند از بین برخی گزینه ها یکی را انتخاب کنند.
 • اتاق های خصوصی یک نفره یا دو نفره و واحدهای به سبک خوابگاه با سرویس بهداشتی مشترک وجود دارد.
 • برای دانشجویان بین المللی ، اقامت توسط Canada Homestay Network (CHN) اداره می شود که محل اقامت پذیرای و گرم همراه با خدمات حضانت مربوطه را فراهم می کند.
 • تخفیف ویژه برای دانشجویان RRU در نظر گرفته شده است.

 

اقامت در دانشگاه رویال رودز

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *